2021 Bi-State: St Joe to Chicago - CASRA
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Amateur II (T-10)
Michael & Felicia Platzke 730152P    
Archimedes III (C&C 115)
Joe Hummel 231111Z   Group 1  
Bliss (Jeanneau 409)
George Pecherek Skipper   Group 1  
Ruth Pecherek 332190S    
Mark Resch    
Challenger (Frers 50)
Arunas Kubelskas Kubelskas  
Defiance (J/V 66)
dale smirl 116295A    
Eagle (Sydney 38)
Shawn/Jerry O'Neill 137950Y USASO25  
Eclipse (Beneteau First 36.7)
Peter Nielsen 253547V USAPN10 Group 1  
Ecstasea (Pearson 36)
Troy Mass / Lauren Taylor 804211P    
Edward B. Stein (C & C)
RD Peters 16077   Group 1  
Endeavour (Beneteau 37)
Will Abbott Boat Captain    
Keegan Chatburn    
Lucia Duffy Main Trimmer   Group 1  
Charlie Gallagher Skipper 687675R   Group 1  
Charlie Gallagher & CYC Junior Sailors Owner 653295M USAMG84 Group 1  
Emery Sularz Bow    
Tristan Tucker Headsail Trimmer 794331F   Group 1  
Harry Wu Spinnaker trimmer   Group 1  
Erica (T-10)
Brian Kaczor    
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith & Ross McLean 729032V USAJM386  
Exile (J 88)
Andy Graff 255164W   Group 1  
Fandango (J 109)
Martin Luken 51909    
Free Radical (Beneteau First 36.7)
Robert Nelson 262970X USARN25 Group 1  
Gaucho (Beneteau First 36.7)
Mark & Diane Bouckaert 373348Y   Group 1  
Handsome Pete (Beneteau First 10R)
David Baker 717093B    
Heartbreaker (1D35)
Eric Oesterle 187614W    
Honey Badger (T-10)
Thomas Kane 166389I   Group 1  
Kinship (J 105)
Josh Lutton 791160S   Group 1  
Le RĂªve (Sunfast 3300)
Vanessa Gates and Patrick Bredlau 704770V USAVG8 Group 1  
Longbow (Class 40)
FK Day 779446W    
Mary Gail (J 112e)
Laura Bestul Pit   Group 1  
Sean Koga Bow   Group 1  
Ashleigh Luttery   Group 1  
David Muzzall Spinnaker trimmer   Group 1  
Peter Spev Watch Captain   Group 1  
Tom Tishbey Pit   Group 1  
Sam Veilleux Co-Skipper   Group 1  
Minister (LS 10)
Blane & Cindy Boynton    
Mutiny (T-10)
John Schellenbach 205310F   Group 1  
Ohana (Dehler 34C)
Robert Smetters   Group 1  
Out of the Blue (T-10)
Jeffery Cross 363208O    
Painkiller 5 (Beneteau First 36.7)
Alice Martin 208640U   Group 1  
PAINKILLER5 (BEN 36.7)
Alice Martin   Group 1  
Paradigm Shift (C&C 115)
Dave Dickerson 174808T    
Perspicacity (T-10)
Bob Cohen Adam Collins 697321R   Group 1  
Pura Vida (J 111)
John Kalanik 318238Z USAJK153  
Quicksilver (Schock 41)
Daniel Gauthier Headsail Trimmer   Group 1  
Maria Gauthier Pit Assist    
Al Kiela Co-Skipper    
Rasa Sutkus    
Vilia Sutkus-Kiela 376530W   Group 1  
Rainbows End (T-10)
Steven Fink 186023P    
Rambler (J 99)
Team Rambler   Group 1  
Renegade (J 133)
Thomas Papoutsis 231097U    
Runaway (Elan 40)
Tom Gorey 100799w    
Sagamore (Nelson Marek 68)
Bob Zeman, Laura and Tone Martin 732797T    
Sarah Bernadette (CAL 35 MKII)
Steve Urbanski 781841W    
Scarlet Begonias (Dufour 36P)
Kevin Foote 696672W USAKF49  
Sea Raider (C&C 110)
Dirk Kruger   Group 1  
Sealark (J 105)
Clark Pellett 308269F USACP56 Group 1  
Skye (Nelson Marek 46)
Jeff & Jane Hoswell 226157W   Group 1  
Suspect (Perry 59)
bryan sims    
Truant (S2 9.1)
Walter and Holly Kawula   Group 1  
Turning Point (Beneteau First 40.7)
David Hardy 343934V USADH101 Group 1  
Unknown Lady2 (Frers 36)
David Ward 384765G    
Vincitore (RP52)
Gary Feracota / Jim Banovitz 669932P USAJB339 Group 1  
Vytis (J 105)
Michael Brown Headsail Trimmer 2652140 USAMB131 Group 1  
Steve Druzbicki Tactician    
John Eringis Pit 786064X   Group 1  
Keith Krause Main Trimmer   Group 1  
sarah mittman    
Gyt Petkus 752205R    
Wired (Beneteau First 40.7)
Brian Angioletti / Chuck Norton 372020H    
y-not (J 105)
Gerhard Zinserling    
Zella (C&C 35-3)
Luke Wolbrink 761052Q   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021