2021 100 Boats on a Beercan
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
18 Degrees (Nautor's Swan)
Jerrold Senser 245484C    
Alpha Puppy (J/35)
Rick Stage    
Alydar (Catalina 27)
Lucas Rodgers    
Amateur II (T-10)
Michael & Felicia Platzke 730152P    
Andale (T 10)
Richard Baumann 671177y    
Angry Sloth (J 105)
Kristopher Reichert 733438T    
Archimedes III (C&C 115)
Joe Hummel 231111Z   Group 1  
Banter (J 88)
Ben Marden    
Blizzard (T-10)
Warren Udelson    
Bloodline (J 109)
Woody Hansmann 257254Z    
Bloody Mary (Pearson 303)
Dan Cooley 778848T    
Brawndo (Beneteau First 36.7)
Matthew Lescohier   Group 1  
Brutus (Hunter 31)
Brett Pauls    
Cahoots (Peterson 34)
Michael Ciechanowski 715639P    
Caliente (White 44)
Michael Steck 244400G    
Cherry Bomb (Jeanneau 45.2)
Mark Birringer    
Cookie Monster (Nautor Swan 40)
Peter Goldman 123270M USAPG61  
Coquette (Merit 25)
Joel Buchanan    
Dakota (Beneteau First 40.7)
Raymond Groble 17424X   Group 1  
de novo (J 105)
William Metzdorff    
Dutch (J 88)
John & Jordan Leahey    
Eagle (Sydney 38)
Shawn/Jerry O'Neill 137950Y USASO25  
Eclipse (Beneteau First 36.7)
Peter Nielsen 253547V USAPN10 Group 1  
El Toro (T-10)
Jovan Brankov   Group 1  
Elysium (Hylas 46)
Nick Richards Nav/Tac    
TJ Shampaine Foil Trimmer    
Joy Taylor Switch Flipper 737928Y USAJT142 Group 1  
Jimmy Young Cat 3 Cooler Jockey    
Erica (T-10)
Brian Kaczor    
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith & Ross McLean 729032V USAJM386  
Exile (J 88)
Andy Graff 255164W   Group 1  
Fastnet (Baltic 38 DP)
Tracy Stevenson 753997H   Group 1  
Finspong (Tartan 28)
Emily Higgs   Group 1  
Malte Jansen    
Katherine Thomas Headsail Trimmer    
Fire Drill (North American 40)
RD Peters 15014   Group 1  
Firefly (Beneteau First 305)
Craig Caimi 60824    
Flying Pig (J 105)
Mike Sheppard 239168G   Group 1  
FOG (Beneteau First 36.7)
Greg Rasmussen USAGR50 Group 1  
Fortunate Sun (Tartan 4100)
John Dunlevy 337238Z    
Free Radical (Beneteau First 36.7)
Robert Nelson 262970X USARN25 Group 1  
Full Tilt (J 109)
Peter Priede 371954y   Group 1  
Gaucho (Beneteau First 36.7)
Mark & Diane Bouckaert 373348Y   Group 1  
Gaucho (J 88)
Dave Tufts 766671V USADT82 Group 1  
Guppy (Beneteau 47.7)
Alex Bandza Grinder    
Emily Gold Autopilot    
Rebecca Pigula Owner    
Tim Pigula Owner    
Umut Soysal Floater    
Brad Wettersten Pit    
Charles Wettersten Owner    
Gwhiz (Beneteau First 10R)
Geoffrey Davis 671685B    
Handsome Pete (Beneteau First 10R)
David Baker 717093B    
Hiwassee (Farr395)
Ian FISHER 311534K    
Honey Badger (T-10)
Thomas Kane 166389I   Group 1  
Incommunicado (Hunter 28.5)
Jeff Mills    
Inferno (Farr 40)
Philip Dowd   Group 1  
Intention (Catalina 30 Tall Rig)
Bob Garrett    
It Wasn't Me (J 105)
Branwell Lepp    
Jemkid (Beneteau Moorings 39)
Mark Levin 666982F    
Julia (J 88)
Michael Gillian 231721H   Group 1  
Kahuna (S2 9.1)
Loren Thompson    
Kamikaze (God Bless RBG) (T-10)
Darren Beck Andrew Fernandez    
Kinship (J 105)
Josh Lutton 791160S   Group 1  
Koko Loko 2 (Beneteau First 40.7)
Agata Bielowka    
Janusz Bielowka Main Trimmer   Group 1  
Mariusz Bieniek    
Rich Dlugosz Main Trimmer   Group 1  
Aleksander Gronkowski    
Tomasz Kokocinski    
Marcin Koziarski Spinnaker trimmer    
Izabela Plawecka Headsail Trimmer   Group 1  
La Belizza (beneteau)
simon beemsterboer    
Lanakila (S2 9.1)
Andrew Daley    
Le RĂªve (Sunfast 3300)
Vanessa Gates and Patrick Bredlau 704770V USAVG8 Group 1  
Lighten Up (Beneteau Oceanis 43)
Charles Goodbar 76668U    
Liquid Lounge (Beneteau 35S5)
Doug Sibery 52817    
Liquid Lounge II (J 109)
Jim Caesar 652603u    
Luna (T-10)
Jeremy Alexis 181824O   Group 1  
M*A*S*H (LS 10)
Ron Kallen    
Maiden Michigan (S2 7.9 IB)
Mitch Polgar   Group 1  
Maskwa (C&C 115)
Donald Waller 209967K    
Mazal Tov (J 120)
Arne Fliflet 329388N   Group 1  
Minister (LS 10)
Blane & Cindy Boynton    
Mise en Place (Beneteau 381)
Paul Thompson 406297H    
Momentus (J 111)
Kevin Saedi / Raman Yousefi 312161L   Group 1  
Nebbiolo (C&C 36XL)
Anna Cook    
Frank Dyer    
Joe Repetto    
Rachel Riccardo    
ron Rivera    
Harry Schlehan    
Nick Spontak    
Steve Spontak    
Taylor Spontak    
Night Train (Thomas 35)
Brian Morgan 694678J USABM153 Group 1  
No Problem (Olson 25)
timothy deutsch    
No Reverse (Hunter Legend 37.5)
Bob HorenKamp 655189T    
Norse (J 88)
Jorgen Christiansen    
Nyctosaur (J 105)
Mark Fruin    
Off Duty (Sabre 38 Mk I)
Stu Friedman 713389B    
Out of the Blue (T-10)
Jeffery Cross 363208O    
P.A.J.A.M.A. Party (J 88)
Alexander Abell 199029C   Group 1  
Painkiller 5 (Beneteau First 36.7)
Alice Martin 208640U   Group 1  
Paradigm Shift (C&C 115)
Dave Dickerson 174808T    
Peregrine (J 105)
Megan Stoll 188062A   Group 1  
Perspicacity (T-10)
Bob Cohen Adam Collins 697321R   Group 1  
Phantom (J 105)
Peter Schwarzbach    
Pommes Frites (Jeanneau 49DS)
Michael Evans 715929J    
Primo Veliero (C&C 35 Mark III)
Dena Milligan    
Pura Vida (J 111)
John Kalanik 318238Z USAJK153  
Quicksilver (Schock 41)
Vilia Sutkus-Kiela 376530W   Group 1  
Radiance (Farr 38)
Benjamin White 242451N USABW79 Group 1  
Rainbows End (T-10)
Steven Fink 186023P    
Ranger (Hunter 355)
Bill Bartz   Group 1  
Raptor (Beneteau First 36.7)
Michael Anderson 296123T    
Rat Race (Catalina 320)
Bradley Horn    
Renegade (J 133)
Thomas Papoutsis 231097U    
Retention (T-10)
Mark Croll 295680F USAMC164 Group 1  
RUSH (Nelson/Marek 36)
Dean Doman 319217W    
Sagamore (Nelson Marek 68)
Tone Martin 732797T    
Salsa (J 130)
Jim Gignac 225169Y    
Sarah Bernadette (CAL 35 MKII)
Steve Urbanski 781841W    
Scarlet Begonias (Dufour 36P)
Kevin Foote 696672W USAKF49  
Sea Phoenix (T35)
Gary Knappenberger 323472U   Group 1  
Sealark (J 105)
Clark Pellett 308269F USACP56  
Serenity (Beneteau 1st 42)
Arnold Hirsch 197380E    
Shamrock (Hunter 34)
David Mellinger    
Sirocco VI (Mumm 36)
Bill & Viviana Fanizzo 167979O   Group 1  
Skye (Nelson Marek 46)
Jeff & Jane Hoswell 226157W   Group 1  
Slapshot II (J 109)
Scott Sims 392477E USASS198 Group 1  
Solstice (Catalina 34T Mk1)
Greg Bohmann 777406X    
Soulshine (Beneteau First 36.7)
Jarrett Altmin 672083W USAJA55 Group 1  
Success (Wylie 39)
Kasey Iwasyk 748504p    
Tejas (Hobie 33)
Nate,Eric,Vytenis,Aras Chamberlin,Rivard,Karaitis,Karaitis    
Tempest (Frers 30)
Hank Kalmus 651625U    
Tenacity (Olson 34)
Peter Cooper    
Truant (S2 9.1)
Walter and Holly Kawula   Group 1  
Valhalla (J 105)
Mike & Kathie Newman 201940J USAMN41 Group 1  
Vanda III (J 109)
Jack Toliver 376112Q   Group 1  
Veni Vidi Veatchi (Beneteau First 36.7)
Jason Veatch    
Venteux (Beneteau First 36.7)
Jon Van Norman    
Vincitore (RP52)
Gary Feracota / Jim Banovitz 669932P USAJB339 Group 1  
Whisper (Express 34)
Thomas Barnes 206486C   Group 1  
White River (C&C 41)
gary daggett    
Windquest (J 105)
Sean Bisceglia    
Windsong (J 88)
Tim Wade 732257Y    
Winnebago (T-10)
Stephen Pratt    
Wired (Beneteau First 40.7)
Brian Angioletti / Chuck Norton 372020H    
y-not (J 105)
Gerhard Zinserling    
Yukon (J 105)
Ralph Krauss 271   Group 1  
ZaZen (Catalina 320 WK)
Bill Van Emburg    
Zella (C&C 35-3)
Luke Wolbrink 761052Q   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021