2022 Southernmost Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Abeona (Mumm 36)
Joseph Toth 311905J   Group 1  
Anema & Core (C&C 30)
Ennio Staffini 38008   Group 1  
Augment Skis (Melges 24)
Geoff Hurwitch 217137T   Group 1  
Ayacucho (J 70)
James Gary 675161V USAJG270 Group 1  
Bad Idea (Melges 24)
Scot Zimmerman 729478T USAMZ28 Group 1  
Black Seal (Melges 24)
Richard Thompson   Group 1  
Bravo (J 111)
Andrew Ward / Sedgwick Ward 308141S    
Cool Breeze (Mills 43 Custom)
John Cooper 262659Z    
DangerMouse (J 70)
Taz Coffey   Group 3  
Dark Energy (Melges 24)
Laura Grondin USALG43 Group 1  
Empeiria (J 70)
John Heaton    
Final Final (J 105)
Ken Horne 243503I USAKH9 Group 1  
Fireball (J 111)
Bill & Jackie Baxter 262424M   Group 1  
Flight Simulator (Corsair Cruze 970)
Dave Calvert    
Tom Reese 173751T   Group 1  
Robert Remmers Pit   Group 1  
Phil Styne    
Flying Jenny (Melges 24)
Sandra Askew    
Forerunner (J 105)
Scott Mathis   Group 1  
Jeremy Tudor    
FOX (Botin 52)
Victor Wild    
Gamecock (Melges 24)
Peter McClennen   Group 1  
Godzilla (J 70)
Jim Vos   Group 1  
Interlodge (Botin TP52)
Austin and Gwen Fragomen    
Knot Yet (Corsair 28R)
Alan Moore    
Level 5 (J 70)
Al Minella Rob Tanner 276055Y USAAM170 Group 1  
Level Pelican (J 24)
Crisp McDonald 703892Z    
London Calling (J 105)
Pete Boland 359122W    
Lucky Dog (Melges 24)
Travis Weisleder    
Mockingbird (TP52)
Chris Duhon 397624D   Group 1  
Nefeli (Melges 24)
Peter KarriĆ©    
New England Ropes (Melges 24)
Bora Gulari 669671W usabg Group 3  
Obsession (Melges 24)
Gary Schwarting 296052x USAGS22 Group 1  
Orion (J 122)
Paul Milo 661310L USAPM110  
Party Girl (Melges 24)
Jens Altern Wathne NORJW1 Group 1  
Phoenix (J 70)
Peter Firey 281443P Usapf34  
Piranha (J 70)
Dave Dennison 162680U usadd134  
Privateer (Cape 31)
Francois Kuttel    
Progress (J70 )
Paul Green 803170Q   Group 1  
Proof (J 70)
Pat Britton-Harr   Group 1  
Ramrod (J 111)
Rodrick Jabin    
Shaka (Melges 24)
KC Shannon 712825W USAKS114 Group 1  
Shiraz (Melges 24)
Phillip Davis   Group 1  
Simply Irresistible (J 70)
Glenn Gault 698657T   Group 1  
Sitella (J 111)
Ian Hill    
Slippery (Melges 24)
Lisa Carlson USALC68 Group 1  
Jerry Miller 750103N USAJM489 Group 1  
Soak Racing (J 70)
Charles Thompson GBRCT45 Group 1  
Spaceman Spiff (J 111)
Rob Ruhlman 172216J USARR79 Group 1  
Stella (Dragonfly 25S)
Timothy Molony    
Stinger (J 105)
Jonnie Bednar 272131I USAJBB Group 1  
Superior 1 (J 70)
Dick Kalow    
Superior 2 (J 70)
Bryce Kalow    
Sweaty betty (Melges 24)
Alex Shafer USASS61 Group 1  
Talisman (Melges 24)
John Bailey 689229Q   Group 1  
Texas Ranger IV (J 105)
Chuck Wielchowsky 145081T USACW151 Group 1  
Tramp (Melges 24)
Thomas Ritter   Group 1  
Utah (J111)
Bradley and Ian Faber 391791D USABF46 Group 1  
Velocity (J111)
Marty Roesch    
War Canoe (Melges 24)
Michael Goldfarb    
Wardance (Melges 24)
Peter Bergendahl 115349T usapb64 Group 1  
Wasabi (Farr 395)
Eric Lopez 741329y USAEL64 Group 1  
Wicked 2.0 (J 111)
Douglas Curtiss 404271T    
Wild Horses (Melges 32)
Hawk Caldwell In the way 730985Q USAJC247 Group 1  
Stephanie Caldwell Bow 730987Q   Group 1  
Tim Dillinger Pit   Group 1  
Clarke McKinney Tactician 151994A USACM76 Group 3  
Neal McKinney Headsail Trimmer   Group 1  
Scott Patterson Headsail Trimmer USASP67  
Kyle Potts Main Trimmer   Group 1  
Stefanie Potts Headsail Trimmer    
Zig Zag (Melges 24)
Marty Jensen   Group 1  
Zingara (Melges 24)
Richard Reid   Group 1  
ZOO (G&S 1/2 Toner)
John Woodruff USAJW41 Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021