2021 DIYC - Wednesday Night Spring Series
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Ardent (Nonsuch 30)
Jeffrey Ott   Group 1  
Augenblick (J 109)
Fred Beckham 275771D usaff12  
Black Hawk (Frers 33)
Stan Brunell Bow   Group 1  
Robert Connell 293188E USARC10 Group 1  
Sue Connell Spinnaker trimmer   Group 1  
Maura Dooley Mid Mast   Group 1  
Mark Fortin Pit USAMF65 Group 1  
Birgit Gillman Offside trimmer 275688L   Group 1  
Stephen Menard Mid Mast    
Linda Suravich Main Trimmer    
Lorra Webb Mid Bow    
Bright Side (Elan 31 S)
Bill Gladstone 120031x usabg34 Group 3  
Coyote (Cal 33)
Robert Powers 253092V    
Cranky Pants (MX-20)
Doug Carlisle Usadc167 Group 1  
Mark Kondracky    
Revell Sandberg-Diment In the way   Group 1  
Direwolf (IMX 45)
Lawrence Hennessy 288594P    
Dragonfly (J 133)
Skip Young 731386U    
Fusion (Tripp 37)
Evan Cooper Main Trimmer    
Laura Dempsey Grinder   Group 1  
Alexander Diana Headsail Trimmer   Group 1  
Teresa Donahue Pit Assist   Group 1  
Ray Dragoo Mast   Group 1  
Alan Eddy Pit    
Robert Hathaway Main Trimmer 300621D    
Betty Ann Robbins Navigator   Group 1  
Amy Salerno Bow   Group 1  
Mark Salerno 331836R    
Adam Weissman Bow   Group 1  
Hayride (Beneteau)
Roger Bauman    
Paladin (Melges 24)
Timothy Buckley Tactician    
Dennis Carriere    
Sandy Fern Spinnaker trimmer    
Bill Walker Helm 320599A   Group 1  
Prism (C&C 29 Mk II)
Joel Mangini 777571R    
Reepicheep (Ranger 22)
Peter Floyd 662824L    
Rumor (Soverel 27)
Jeff Bugbee Main Trimmer   Group 1  
Chatham Carillo Bow   Group 1  
Ben Dover Tactician   Group 1  
Joan Kirsch Headsail Trimmer   Group 1  
Sue Reilly In the way 284529Y USASR Group 1  
Matt Rennie 715596Q    
Jennifer Tabor- Rennie Pit   Group 1  
Scoots (Wavelength 24)
Lance Brown    
Marley Connor Bow   Group 1  
Drew Hudson Bow   Group 1  
David Law Other   Group 1  
Chip Ragan Headsail Trimmer   Group 1  
beverly sobran Other   Group 1  
Scorpion (Evelyn 32)
deborah Whitehead 288594P    
Slainte (Soverel 33)
Tom Cherry Main Trimmer   Group 1  
Bill Iselin Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
G. Mark McCarthy 248664G    
Kiley McCarthy    
Will McCarthy 248664G    
Brian Mclaughlin Headsail Trimmer   Group 1  
Terry Munster Headsail Trimmer    
Jeff O'Connor Pit   Group 1  
Jeff Sturges Pit   Group 1  
Scott Woodford Bow    
Sleeper (J 29)
James Hammel   Group 1  
Snow Bird (Schock 35)
T. J. Buckley Other    
Rod Cross Chef   Group 1  
Samuel Elty Headsail Trimmer   Group 1  
Matt Flood Main Trimmer 103154J USAMF16 Group 1  
Cindy Gibbs    
BEAU LeBlanc    
Chris Morano Headsail Trimmer   Group 1  
Joe Pelletier    
Tijae Pelletier Pit   Group 1  
Jane Reilly   Group 1  
Daniel Rennie Boat Captain   Group 1  
Paul von Maffei Owner 143467v USAPV26 Group 1  
MICHELLE WYTAS Grinder   Group 1  
Velocity (J 29)
Logan Carducci Other   Group 1  
Michael Fitzsousa Pit    
Daniel Gilmore    
David Gilmore 121556N   Group 1  
Maria Gilmore   Group 1  
Emma Giuni/Pero Bow    
Justin Litwin Headsail Trimmer   Group 1  
Brian Love Headsail Trimmer   Group 1  
Brian Mitchard Floater   Group 1  
Wolverine (Frers 33)
Michael DeNamur Floater 236896L   Group 1  
Bobbie Fisher Main Trimmer   Group 1  
Matt Konrad Main Trimmer   Group 1  
Robin Konrad Mid Mast   Group 1  
Bruce Lawrence Bow 159557H USABL23 Group 1  
Lynne Maccubbin Pit   Group 1  
Don Melillo Headsail Trimmer   Group 1  
David & Kathy Nauber 225799K USADN23  
Kathy Nauber Spinnaker trimmer   Group 1  
XLR8 (Carrera 280)
Todd Berman Helm USATB7 Group 3  
Kevin Carse Headsail Trimmer 662490w   Group 1  
Kyle Carse Runners   Group 1  
Erik Eisensmith Mast   Group 1  
Brad Porter Main Trimmer    
Nicholas Porter Bow   Group 1  
Brian Weinstein Medic/Doctor   Group 1  
Robert Weinstein Navigator   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021