2021 Anchorage Cup
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
2NXS (Catalina MKii)
Shawn Hudson    
Abracadabra (Ker 43)
Donald Thinschmidt 13982341    
AƱejo (Chaser 33)
Andrew Koop 789372P    
Bearly Movin (Dufour 44 )
Tom Jansen 226963C    
blu (Farr 30)
Tyler & Tristan Wilson 689828r    
De Stijl (J 80)
Mark Beckman 700795Y    
ENCORE (S2 10.3)
Robert Johnson 744344Q   Group 1  
Exhale (Express 34)
Jennifer / Patti Brown / Edwards 814126Q    
Frank Lloyd Starboard (J 30 OD)
Dennis Dryer 227034Q   Group 1  
Gauntlet (NEB 52)
William Woodworth / Guy Hiestand 163303G    
Green Too (Melges 24)
Sam Nedeau 130055G   Group 1  
Jobsite (Pearson)
Stacy Lounsbury   Group 1  
Duane Schoeder    
Cheryl Smithe Helm 755187X    
Robert Smithe 755187X    
Linda VanPortfliet    
Julianna (Beneteau 361)
Timothy Klaff 698042N    
Kadima (Tartan 3500)
Douglas Wachter    
Marauder (J-29)
Walter Parker 262366V    
Mas Tiempo (GP42)
Bill Hoyer 6615250    
Meistari (J 30)
Brian Kelly 321295V   Group 1  
Mary Kelly    
Dave Morgan    
Chuck Pitsch    
Amy Upham    
MiiAmo (Frers )
Blake Moe 2425430    
Marge Moe Co-Skipper    
Moxie (Islander)
Laura McCranner   Group 1  
Nancy Anne (Jeanneau Sun Odyssey 419)
Patrick Nowak 61419    
No Quarter (J 111)
Mark & Colin Caliban    
Perseverance (Hunter Legend)
Chris McGann Headsail Trimmer    
Patrick McGann Skipper 775891Q    
Breanna Recknagel Helm 787048Q    
Cameron Recknagel Cat 3 Cooler Jockey    
Quiet Storm (Farr 30)
Eric Bert 211299W   Group 1  
Red Dog (S2 7.9)
Daniel Grabowski 777951T   Group 1  
Risky Business (Andrews 30)
Brad Alkema Skipper 309771G   Group 1  
Rachel Eernisse Offside trimmer    
Aaron Elzinga Bow   Group 1  
Jim Homan Headsail Trimmer USAJH265 Group 1  
Bill Liszewski Pit    
Jude McDonagh Main Trimmer    
Shorthanded (J 111)
Bob Hughes    
Swiftsure (N/M IOR 50)
Ronald Ehlert 225751U USARE43  
TICKLISH (SR33)
GORDON JULIUS    
Tsuru (Bennett 46)
Brian VanWieren 223366T USABV26 Group 1  
Usual Suspects (Farr 400)
Eric Wynsma 218898x   Group 1  
Utah (J111)
Seth Beat Mast USASB150 Group 1  
aaron brummitt 699581Z USAAB100  
Steve English Bow USASE32 Group 1  
bradley faber Skipper 391791d usabf46 Group 1  
ian faber Co-Skipper USAIF7 Group 1  
tim smith Staysail trimmer USATS147 Group 1  
Justin Wilkins Pit USAJW223 Group 1  
Whitecap (Pearson 37)
Todd Beyer    
willow (Gulfstar ketch)
Alex Cross    
Isabel Cross    
Kathy Cross    
Terry Cross    
Zephyr (Yamaha 36)
Jim Clum    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy