90th Stratford Shoal Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Argo (Catalina 400)
Leo Gartsbeyn Pit   Group 1  
Boris Keselman 777385W USABK78 Group 1  
Vlad Mironenko Headsail Trimmer    
Nastassia Sakavets Main Trimmer 793327R   Group 1  
Alexander Shtereberg   Group 1  
Ariadna (Catalina 400)
Steve Losik 769082S    
Attractive Nuisance (Olson 30)
Jonathan Nye 200259L    
Atua (Tofinou 12m)
Geoff Massam    
Matt Petersen    
Avalanche (Farr 395)
Craig Albrecht    
Blackcomb (J 100)
Jon Yoder / Bill Gassman    
Blue Fire (Summit 35)
Mark Parry 232766W   Group 1  
Cygnus (Nautor's Swan 47)
Adrian Little 319091E    
Dauntless (J 112e)
Arthur Hanlon 685332F    
Eagle (J121)
Steven Levy 251603G USASL117 Group 1  
eXhaLe (XP33)
Oliver Repenning 152147N USAOR4 Group 1  
Exuberance (X-442)
Fotis Boliakis   Group 1  
Bill Lewis Headsail Trimmer   Group 1  
Cristiano Ramponi Serrao Pit   Group 1  
Thomas Rein Other   Group 1  
First Light (Tartan 101)
Dana OBrien 672184G    
Ghost (Sydney 38)
Jeff & Brad Neuberth 408578L   Group 1  
Gringo (Pearson 37)
Michael McGuire 372672Z USAMM154  
In Theory (JPK 1080)
Doug Lynn Nav/Tac 118654Z USADL014 Group 1  
Peter McWhinnie 651223O   Group 1  
Jonathan Wittick    
Matt Wittick Headsail Trimmer   Group 1  
Jamala IV (Beneteau 36.7)
Hamish Young    
Jules (Baltic 52)
Thomas Dunn 797567W USATD123  
Kekoa (Tartan 38)
Luke Wakeman 699943C    
Loblolly (Sunfast 3600)
Michael Greene 745811Y   Group 1  
Michael Keefe Co-Skipper   Group 1  
Lucida (J 27)
Richard S. Long Jr. Co-Skipper 230878X USARL57 Group 1  
Barry Purcell    
Magic (Santa Cruz 52)
John & Erica Corwin 51552    
Rush Corwin Rush Chairman   Group 1  
Robert Fear 294118S CANRF15 Group 1  
Nevermore (J 88)
Ken & Drew Hall 393187F USAKH99  
Oh Jee !! (J 88)
Nicolas Delcourt    
On The Mark II (Hunter 35.5)
Marc Luxemburg 108149w    
Rascal (Ericson 39)
Alan Kriegstein Main Trimmer    
Mark Lozano   Group 1  
Christopher Schneider 124596B USACS270 Group 1  
Redline (J 92)
David Kaplan Ray Gustin    
Rumba (J 133)
Ove Haxthausen 669538S    
Sawtooth (Thomas 35)
Peter Schmiedeck   Group 1  
Skye (Farr 395)
Ty Anderson 275048X USAJA29 Group 1  
Summer Grace (J 122)
Benoit Ansart USAAB111   Group 1  
Tom Jankovich Spinnaker trimmer GBRTJ18 GBRTJ18 Group 1  
Kevin Kelley 700004M USAKK98  
Jens Mueffelmann 793103P GERJM Group 1  
peter sibirzeff In the way   Group 1  
Oliver Wieser Grinder 793795R USAOW6 Group 1  
Robert Wieser Watch Captain 793794N USARW167 Group 1  
The Roost (J 111)
Pito Chickering   Group 1  
Thin Man (J 99)
Todd Aven 654842K USATA4  
TOMBOY (Sweden 45)
Tom Riles 52315    
Tonic (Beneteau First 35)
Steve Lukens    
Vixen (J 92)
EJ Haskell / Jim Weil    
Zephyr (J35)
JP & Tina Blaise 155120I USAJB51 Group 1  
Zuma (J 109)
Steve Chronert USASC129  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021