2021 Lake Erie Interclub Cruise - 64th Anniversary
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Attack (J 109)
Harvey Downey Spinnaker trimmer    
Jack Gordon Owner 672578W    
Cutter Niemic Helm   Group 1  
Matt Niemic Owner    
Aurora (J105)
Colin Ackerman Mast    
Sara Creenan Headsail Trimmer   Group 1  
Hilary Jacobson Bow    
Elizabeth Klock    
Jennifer Klock Helm    
Anderson Osinski Tactician    
Alan Welka Main Trimmer    
Jen Witkowski Bow    
Black Sheep (J 35)
Adam Masters    
Damn Yankee (Farr 47)
Theodore Johnson 228401N    
Entrada (Tripp 56)
William Coleman 243976D    
Fenian (C & C MKIII)
Kevin Barron    
Futures (J 124)
John Reinhold   Group 1  
Graffiti (Soverel 33)
Patrick Huntley 180907M    
Hat Trick (Tartan 3700)
Dave Fresch Headsail Trimmer   Group 1  
Jen Farrar    
Andy Fritts   Group 1  
Gary Fritts    
Ken Fritts    
Molly Fritts    
Barb Miller    
J-Belles (J/42 SD)
Charla Haller    
Joker (J 29 MHOB)
A.J. Ficcardi    
Ketch Me Knot (Hughes 40)
William Bredenberg    
Lanada II (Beneteau 36.7)
David Haller   Group 1  
Loggerhead (Tartan Ten)
Jon Tushak    
Mad Max (Laser 28 Int)
Richard Ham 209228BW    
Moonbeam (Catalina 34)
Allan Belovarac Skipper   Group 1  
Nadine Belovarac Main Trimmer    
Mr Krabs (J 105)
Bob Adler Main Trimmer   Group 1  
Meghan Krank Pit   Group 1  
Sandi Lemar Bow   Group 1  
Paul Schiavoni Owner 659889N   Group 1  
Greg Toole Chef   Group 1  
NEWS (Olson 911)
Blake Ragghianti    
Nyanza (Hinckley 42SW)
James McBrier 150965T    
Polestar (C & C 35-3)
Adam Croglia    
Bob Dobmeier    
Jake Robbins    
Jeff Robbins    
Chris Scherer    
Patrick Whistler    
Andy Wright    
TJ Wright    
PRESSURE DROP (Herreshoff Nereia 36 Ketch)
Craig Wittmann 300711C    
Radiance (Ranger 26)
Skip Knoll 25291    
Raven (Schock 35)
David Heitzenrater 127158x    
SEA STAR (C & C 33)
Andy Acosta    
David Escott    
Mark Kief    
Bridget Marren In the way   Group 1  
Joe Petrocy    
Tetyana Sabers    
Richard Wick Skipper    
Sempicita (Freedom 30)
Sharon Dale    
Sledge Hammer (J 120)
Tom Lewin 110561H USATL40 Group 1  
Sock Monkey (J 109)
THOMAS HUNT USA77    
Sturdy Girl (Catalina Morgan 45 CC)
Jason Dziadzio Grinder    
Maureen Johnson Cat 3 Cooler Jockey    
James Kondziela 310761N    
Sandy Kondziela Bowman 703330A    
Kate Little Mast    
Taz 3 (Beneteau 40.7)
Cody Foust Headsail Trimmer    
Bill Lasher Tactician 650765B   Group 1  
Brian Lasher Main Trimmer    
Peter Lund Skipper 207036    
Peter Lund 207036    
David Warner Bow    
Voodoo (J 80)
Peter Bloomstine Cat 3 Cooler Jockey    
Michael Jarecki Helm    
Kenneth Ramirez Chef    
Josh Raymond In the way    
Cole Walker Switch Flipper    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021