2021 Liberty Cup Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Avanti! (Sabre 36 CB)
Dionne Howee    
Jack Tracy 739866U    
Bigamy (J105)
Pam Davis Pit Assist   Group 1  
Kenneth Horvath Headsail Trimmer 706074N USAKH96 Group 1  
Matthew Lepisto Spinnaker trimmer 702551W FINML24 Group 1  
Mike McNevin Bow   Group 1  
Dennis Meichel 169904Z   Group 1   Yes  
Vanya Telpis Bow   Group 1  
Paul Zankel Main Trimmer   Group 1  
Bristol (J80)
Mustafa Acar Spinnaker trimmer    
Vikram Babu Floater    
Phil Friedman Skipper    
Maja Skataric Headsail Trimmer    
Carrera (C&C 37/40+)
Pat Conquest Bow   Group 1   Yes  
Caren Fitzgerald Bow   Group 1   Yes  
Kevin Flood Floater 112081K     Yes  
Ron LaNeve Tactician   Group 3   Yes  
Steve Meyer Main Trimmer 12 12 Group 1   Yes  
Omer Rosenhand Pit   Group 1   Yes  
Robert Schmidt Headsail Trimmer     Yes  
Mallary Steinfeld Strategist   Group 1  
Bruce Tucker Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Victor Vargas Tactician   Group 1   Yes  
Steven Zwiren 237679K     Yes  
Doctor Jazz (J 105)
Carl Buchbinder Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Roy Carley     Yes  
Stephen Gaudette Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Mark Pass Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Arthur Topilow Skipper 112831I   Group 1   Yes  
Dave Willner     Yes  
Feng Shui (Farr 37)
Rich Christie 805229P    
Kate (Sabre 34-1)
Erin Boehmer Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Marc DeSouter 408190D     Yes  
Benjamin Durieux Switch Flipper   Group 1   Yes  
Lisa King Headsail Trimmer     Yes  
Neelum Kumar     Yes  
Nitzan Levy Co-Skipper 800194T     Yes  
Lahar Pasad Helm   Group 1   Yes  
Samuel Razzore Cat 3 Cooler Jockey     Yes  
Rachel Ryll Floater   Group 1   Yes  
Koinonia (Jonmeri 33)
Ashley Thorne 777091y    
Magic Dragon (Irwin Citation CB)
Oleg Dobrolyubov Staysail trimmer   Group 1  
Allen Gurevich Skipper    
Leonid Gurevich Captain 772162T   Group 1  
Salvatore Palmeri Headsail Trimmer   Group 1  
Yuriy Smyrnov Main Trimmer    
Maryland (J80)
Merrill Wettasinghe    
No Doubt (Beneteau 50)
Yona Adika Mast 792151A USAYA1 Group 1   Yes  
Larry Atkins Bow     Yes  
Jeremiah Blatz Bow 807478W   Group 1   Yes  
Gary Hojnowski Headsail Trimmer     Yes  
Richard Holl Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Caroline Kornutik Pit 766830Z     Yes  
Marc Kornutik Skipper 714543X     Yes  
Kelly McIntyre Pit   Group 1   Yes  
Hannah Van Hemmen Main Trimmer   Group 1   Yes  
Lindsey Worth Mast   Group 1   Yes  
Pathfinder (B-40 Yawl)
James Bonomo    
Persistence (Beneteau 331)
David Brown Chef   Group 1  
Henry Duncan     Yes  
Michael Luftig In the way   Group 1  
Chuck Ricciardi Headsail Trimmer   Group 1  
Second Chance (Pretorien 35)
Mike Cassidy    
Albert Colominas Grinder   Group 1  
Colette Cunningham   Group 1  
Michael Donatz Skipper    
Karen Harris    
Fred Jennings Helm    
skal (J105)
Paul Zajac     Yes  
Synergy (J 105)
Lionel Crear Main Trimmer USALC35 Group 1   Yes  
Laura Johnson Pit     Yes  
Randy Lewis     Yes  
Kim McIntyre Bow     Yes  
Perry Moy Main Trimmer   Group 1   Yes  
Henrik Pederson Spinnaker trimmer 256123P USAHP15 Group 1   Yes  
David Spence Skipper 236612p   Group 1   Yes  
Volante (J105)
Michael Coggins    
Conor Devine    
Julia Guglielmo    
Mark Stehli    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021