2021 Melges World League Sardinia Rally
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
ALEX TEAM (Melges 20)
Artem Markov    
Alexander Mikhaylik    
Vitaly Rozhkov    
B.LEX (Melges 20)
Benedetta Iovane   Group 1  
FARFALLINA (Melges 32)
ian ainslie Tactician RSAIA1  
Zsolt Buki Offside trimmer HUNZB4  
peter czegai Main Trimmer HUNPC1  
marton kovacs Mast HUNMK13  
annamari sabjan Pit HUNAS26  
Arpad Schatz Skipper HUNAS21  
Kristof Takacsy Bow    
szabolcs weores Headsail Trimmer HUNSW1  
FREMITO D'ARJA (Melges 20)
Dario Levi ITADL38  
FURIA ROJA (Melges 20)
Quentin Le Nabour Main Trimmer FRAQL7 Group 1  
Stefano Orlandi    
Nicolas Starc    
Vadim Yakimenko   Group 1  
GONE SQUATCHING (Melges 20)
Massimo Gherarducci    
Francesco Ivaldi    
Pietro Loro Piana    
HEAT (Melges 32)
Max Augustin    
HOMANIT (Melges 32)
Philipp Autenrieth Tactician   Group 3  
Klaas Höpcke Headsail Trimmer    
Martin Neidhardt Mast AUTMN1 Group 1  
Gordon Nickel Main Trimmer   Group 1  
Morten Nickel Spinnaker trimmer   Group 1  
Maximilian Stein GERMS36 Group 1  
Jan Jasper Wagner Helm   Group 1  
Cedric Willekens Pit BELCW8 Group 1  
HUBEX (Melges 20)
Kiril Frolov RUSKF1  
Alesya Pirogova    
Mikhail Sheremetev    
Pavel Sysoev    
KINDAKO (Melges 20)
Simon Sivitz Kosuta Tactician ITASS30 Group 3  
Paola Kirchmayr Mast ITAPK100 Group 1  
Enrico Turrini Headsail Trimmer ITAET13 Group 1  
Stefano Visintin Helm ITASV10 Group 1  
KOTYARA (Melges 20)
Oleg Evdokimenko    
LA PERICOLOSA (Melges 32)
Jas Farneti    
Jaro Furlani    
Michele Gregoratto    
Andrea Racchelli Tactician Itaar1  
Christian Schwoerer    
Alberto Viejo    
Elliot Willis    
Vittorio Zaoli    
MASCALZONE LATINO (Melges 32)
Vincenzo Onorato    
NEODENT (Melges 20)
Eleonora Colucci ITAFB2 07/09/2020 Group 1  
Emanuele Savoini 25/05/2020 ITAES28 Group 1  
Enzio Savoini 25/05/2020 ITAES41 Group 1  
Marco Giannini   Group 1  
NIKA (Melges 20)
Vladimir Prosikhin    
Carlos Robles Tactician    
Federica Salvà Bow    
Giorgio Tortarolo Boat Captain   Group 3  
PATH (Melges 20)
Anatoly Karachinsky    
PIPPA (Melges 32)
Lasse Petterson    
PIROGOVO SAILING (Melges 20)
Daniil Adzintsou Tactician BLRDA3 Group 1  
Dustin Baldewein Spinnaker trimmer GERBB9  
Bianca Crugnola Bow ITABC28 Group 1  
Sergey Kuznetcov Helm RUSSK46  
RAYA (Melges 20)
Matteo Marenghi Vaselli    
RUSSIAN BOGATYRS (Melges 20)
Viktor Filippov Spinnaker trimmer RUSVF2  
Christopher Rast SUICR1  
Igor Rytov    
TAVATUY (Melges 32)
Alexander Patrushev RUSAP30 Group 1  
Egor Konuhovski 31/05/2019 RUSEK12  
Evgeny Neugodnikov Tactician RUSEN2  
Oleg Krivov 10/06/2019 RUSOK2  
Valeriy Zatsarinskiy 13/09/2020 RUSVZ5  
Alexander Ekimov Mid Mast RUSAE6 Group 3  
Boris Kucherenko   Group 1  
Pavel Kuznetsov RUSPK6 Group 1  
TEAMBIANCA (Melges 20)
BIANCA LIMONTA DAVIDE CASTELLI    
WILMA (Melges 32)
Fritz Homann    

Main Menu


Copyright © Interactive Creations 2000-2021