2021 Nassau Cup Ocean Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Andiamo (Jeanneau 479)
Zachary Segal   Group 1  
Catabatic (Seawind 1190)
Larry Geller 302639R   Group 1  
Chessie Racing (Tripp 62)
George Collins    
Hamburg II (J 46)
Jacob Brechan Bow 773286T NORJB15 Group 1  
Douglas Cummings Main Trimmer 294803S USADC152 Group 1  
Christopher Dees Headsail Trimmer 651407Q USACD53 Group 1  
Albrecht Goethe Skipper 281235N USAAG54 Group 1  
Hannah Goethe Mid Bow 378550E USAHG15 Group 1  
Steve Hammerman Navigator USASH2 Group 1  
J.D. Hill Helm    
Andrew Houghton Spinnaker trimmer GBRAH96 Group 1  
Chris May Chef 712230H USACM1 Group 1  
Jonathan McMillan Bow CanJM42 Group 1  
Hermes (Pogo 12.5)
Morgen Watson / Ocean Racers    
Meg Reilly Co-Skipper   Group 1  
Hillbilly (J92)
Brad (BB King) Bristol Switch Flipper    
Sebastian Gauza Mast USASG131 Group 1  
Scott Hubel    
David Nesbitt Skipper   Group 1  
Marty Stoll Spinnaker trimmer   Group 1  
Angie (Bow Betty) Stowers Bow   Group 1  
Bradley Stowers Navigator 782790R   Group 1  
Jeff Wegner Alternate   Group 1  
Hooligan (TP52)
John Evans / Trey Sheehan 338674J USAJS77  
Incognito (J 121)
Joe Brito    
Kenai (J 44)
Andre De La Reza Grinder 764527X    
Emmett Dickheiser Spinnaker trimmer 702539V USAED37 Group 3  
Chris and Karen Lewis 255258z GBRCL44 Group 1  
Karen Lewis Pit GBRKL18 Group 1  
Christopher Simon Other   Group 1  
Tim Snyder Strategist 117610L USATS150 Group 1  
Ben Wilkinson Bow   Group 1  
Sarah Wilkinson USASW122 Group 1  
Thomas Young Mast USATY2 Group 1  
Meridian Xl (Carkeek 40)
W.S. Shelhorse 173138Q    
Pendragon (Farr 40)
David Arata Helm   Group 1  
David Arata    
David Johnson Rush Chairman   Group 3  
Mike Kayusa Runners 694565    
Scott MacGregor USASM192 Group 1  
Brian Richardson Bow   Group 1  
Andrew Smith Pro Bowler 745315Q   Group 1  
Josh Wilus    
Relentless III (Italia 9.98)
Harold Brandan    
Russell Dunn    
Raul Gone    
Eduardo Luaces Main Trimmer 233906O   Group 1  
Mark Shortz Mid Bow   Group 1  
Stanley Shortz    
Oscar Valdes 192190U   Group 1  
Rockstar (C&C 115)
Tom Bremen Headsail Trimmer 108826W USATB32 Group 1  
Carlos Hernandez Chef PURCH1 Group 3  
Anson Mulder Tactician   Group 3  
Collin Mulry Bow 773165s USACM257 Group 3  
Will Reed Headsail Trimmer USAWR58 Group 1  
Tim Tucker    
Brian Turuta Mast   Group 1  
Angie Ullmann Pit   Group 1  
Vadim Vorobyov Navigator 805353S USAVV6 Group 1  
Senara (Farr 395)
Jillian Aydelotte 748812A    
Telmo Basterra Autopilot   Group 1  
Eamonn deLisser Tactician 174228R   Group 3  
william Faude 177139Z   Group 1  
Phil Fleming Bow USAPF31 Group 1  
Issabel Galvan Bow   Group 1  
Eamonn deLisser / James Bill / Horst Baier 766690s    
Victor Leon Mast   Group 1  
George (Stephen) Lohmayer Main Trimmer   Group 1  
Silhouette (Cherubini 44)
David Caso 349534D USADC31 Group 1  
Silver Surfer (J 112e)
Christian Bergstrom Navigator   Group 1  
Harvey Ford Co-Skipper 273089C    
Drea Keswater Other   Group 1  
Martin Kullman    
Tom Mistele    
John Monahan Bow   Group 1  
Lindley Robson   Group 3  
STYLO (Express )
Wiley Stagg 150552k    
Thin Ice (Aerodyne 38)
Stuart Hebb / John Vincent    
Valkyrie (Columbia Carbon 32)
Monica Bertani Myers Medic/Doctor USAMB281 Group 1  
Brian Bullock 709629X USABB158 Group 1  
Andy Camarda Cat 3 Cooler Jockey   Group 3  
Tighe Case    
Carl Eaton Switch Flipper   Group 1  
Mike Myers Tactician   Group 1  
Sam Rosenbaum Rush Chairman   Group 1  
Vortices 2 (J 125)
Chris Saxton   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021