2021 Hospice Turkey Shoot Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Acadia (Sabre)
Larry Davis 157   Group 1  
Maureen Davis Owner    
Aeolus (Catalina 27)
William Dodson   Group 1  
Albatross (Cape Dory 30)
Robert Qualls    
Andiamo (Alberg 35)
Richard Bergstrom    
Bodhisattva (Cape Dory Typhoon)
Tony Calkins   Group 1  
Canto (Mason 43)
Angie Shatas    
Adrian Vrouwenvelder    
Catitude (Catalina 320)
Lew Thatcher    
Celebration (C&C 110)
Gordon Nelson    
CIEL (Peterson 34)
Ben Ackerly 23246   Group 1  
Country Woman (Blackwatch 37)
Norman Faulkner 1830    
Crescendo (Pearson 10M)
Ron Buchanan 3fjv4k    
Da Noi (Beneteau 411)
Ted Petrocci   Group 1  
Dharma (Cape Dory 22)
Jacqueline Allen   Group 1  
Linda Lowell Tactician    
DIANTHUS (CS36M)
David Tabor   Group 1  
DOLCEFARIENTE (Herreshoff S)
Carol Dietch    
Charles Shaffner    
Thomas Shaffner    
Andrew Talago    
Easting Down (B40)
Paul Brier    
Elixir (Alberg 37 Yawl)
Joran Gendell    
ElizaBeth (Fisher 25)
Brian Corrigan    
Elizabeth Jane (Tartan 37)
Jerry Guthrie Skipper   Group 1  
Eroica (C&C invader sloop)
Randy Alderks    
Firefly (Cape Dory Typhoon)
Kenneth Beutel    
Freedom (Alerion 28 Express)
glenn solt    
Freestyle (Pearson 365)
Warren Ryan    
Friday's Child (Cape Dory Typhoon)
John Friday    
Goin' (Tripp 26)
Dennis Hannick 243600G   Group 1  
Goldfinch (Cape Dory Typhoon)
Mosby West    
Grey Fox (Alajeula 38)
Jim Engle   Group 1  
Gypsea (Pearson 35)
John Tidwell    
High Hopes (J24)
Arabella Denvir 261551O IRLAD1 Group 1  
Hot Air (J24)
Shaun Thaxter 800660T   Group 1  
Irrational Exuberance (J 30)
Michele Coiron Other   Group 1  
Linda Donofrio    
United Steven Chef   Group 1  
Jesse Swartz    
Jaunty (Cape Dory Typhoon - Daysailer)
Mike Miller    
John Bee (Tartan 30)
Marco Monti    
Joie de Vie (Cape dory 33)
Russ Seltzer    
Karma (O'Day 34)
Scott Boehm Owner    
Bill Martin Pit    
Jim Monk Nav/Tac   Group 1  
Chris Riccobono Co-Skipper   Group 1  
Ladybug (Cape Dory Typhoon-Weekender)
Robert Damon    
Chris Volk    
Last Boat III (Morgan 24)
Frank Murphy 243753U    
L'eaudanse (Santana 35)
Donald Grantham Main Trimmer   Group 1  
Timothy Scheid Skipper   Group 1  
Dylan White Headsail Trimmer   Group 1  
Jay White    
Lisa White Floater    
LEE PENNY (Hunter 34)
Thomas Fink    
Life of Riley (Catalina C27)
Eddy Whichard    
Lizzies' Teau ( Beneteau First 38)
Sage Sardelis In the way   Group 1  
Tristian Sardelis Nav/Tac   Group 1  
Colleen Shore Boat Captain   Group 1  
Kayla Shore Leeward Runner   Group 1  
Meade Shore   Group 1  
Constantine Sotos Other   Group 1  
Longest Hour (Flying Scot)
Bruce Kozlowski    
Lt'l Elixer (Cape Dory Typhoon Sr.)
William Blencowe Skipper 172301D   Group 1  
Mad Cow (Cape Dory Typhoon)
John Congdon 804954P    
Mad Hatter (Olson 911S)
Bob Fleck 212906k USARF26 Group 1  
Merriwether (H356)
Mike Burns Grinder   Group 1  
Marc Wester    
MillieJo (Alden Zephyr)
Emma Beck Headsail Trimmer   Group 1  
Nathan Beck Skipper   Group 1  
Will blahblah Headsail Trimmer   Group 1  
Mirabella II (Bristol 41.1)
Chris Arias    
Moya (Farr/Beneteau 42s7)
Thomas Asch    
Nauti Lady (Catalina 36 MkII)
Dave Rockafellow    
On Eagle's Wings (Morgan 35CB)
Anne Costello    
Charlie Costello   Group 1  
Osprey (Valiant 40)
Angie Honeycutt Navigator   Group 1  
Ed Honeycutt Main Trimmer    
Claire Newman Co-Skipper   Group 1  
Leslie Newman Skipper    
packertacker (San Juan 21)
chuck Thompson 655   Group 1  
Patrick Henry (Kenner Skipjack 35)
Burke Johnson    
Pau Hana (Hunter 28.5)
Chrissy Fehskens Grinder   Group 1  
Phil Ilgan Stunt Owner    
Mark Rickel Main Trimmer   Group 1  
Danny Spry Cat 3 Cooler Jockey    
DEBRA THACKER Chef   Group 1  
Pete Voytershark Headsail Trimmer    
Radio Flyier (Cape Dory Typhoon)
Michael Kennedy    
Rejoice (pearson 35)
charles magnant   Group 1  
Resolute (Ericson 35-2)
Jake Pender    
Rhapsody (C&C 35 MK III)
Jim Raper 720700S    
Ricochet (Wm Atkin Ketch)
Richard Williams    
Roadrunner (San Juan)
Hans Lassen   Group 1  
Rocinante (Tartan 41)
Bill Buhmann 293522Q   Group 1  
Sea Wind (cd typhoon)
pete winters   Group 1  
SEEKER (Catalina)
Roy Combs    
Selkie (Golden Era Petrel)
Joseph Roos    
Silver Fox (Santana)
Winthrop Schwab    
Skally Wags (Cape Dory Typhoon)
Tara Linne Co-Skipper    
Will Linne    
Spirit (Ericson)
Mary Burgess    
Shelley Ritter Other   Group 1  
Samantha Van Saun    
strider (S2)
GLORIA DEVALL Helm   Group 1  
Gloria DeVall Owner   Group 1  
Brad Gamlin   Group 1  
Emerson Gamlin   Group 1  
Larson Gamlin    
Robert Porter Tactician   Group 1  
TALELAYO (Cape George Cutter)
Krister Allen   Group 1  
Tammy Jo (cape Dory)
JOHN ARSENAULT    
Tammy ARSENAULT Helm    
Tearaway (CS 27)
Lauren Mainguy Nav/Tac   Group 1  
Anthony Miller Floater   Group 1  
Fitz Miller Captain    
The Twin Brothers (Cartwright 40)
Christopher Johnson   Group 1  
Timothy Johnson Tactician   Group 1  
Pedro Pimentel Watch Captain   Group 1  
Thistledowne (SJ21)
William (Bill) McClure 686553zg    
Tigger (Bristol 29.9)
Patrick Riley    
Trick or Treat (Custom Cat Sloop)
Ed Tillett    
Trilogy (Irwin 38)
Wayland Rennie 3194    
TyToo (Cape Dory Typhoon open)
Orr Kuper    
Victoria (Sabre 38 MkI)
Mark Maiocco 53588   Group 1  
Wayward Wind (Fisher 25 (Motorsailer))
David Herndon    
Whistling Gypsy (S2-9.2)
Henry Loehr Headsail Trimmer   Group 1  
Moses Loehr    
Billy Shields Co-Skipper   Group 1  
William Shields   Group 1  
White Hawk (Bristol 31.1)
John Brodsky    
Rob Brodsky Skipper    
Mark Fahlberg    
Adam Walinski    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022