2021 Annual Wirth M. Munroe Miami to Palm Beach Yacht Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Beatrice (Jeanneau 51)
Carl Aratzen    
John Baxter USAJB11 Group 3  
Richard Gadzala    
Peter Grimm    
Basil Souder Headsail Trimmer   Group 1  
Penelope Stockinger   Group 1  
Dina Wright USADH183 Group 1  
Peter Wright    
Catabatic (Seawind 1190)
Brian Broad    
Joseph Geller Bow    
Larry Geller 302639R   Group 1  
Robert Onsgard Foil Trimmer   Group 1  
Ken Scott    
Chessie Racing (Tripp 62)
Ben Bardwell Bow   Group 3  
Matthew BECK Main Trimmer   Group 1  
George Collins Skipper    
Greg Gendell Bow    
Peter Gibbons-Neff    
Ian Gordon Navigator 700254Z    
Jay Herman    
William Jenkins Headsail Trimmer    
Patrick McMath Mast    
Johnathan Swain    
Frank Tulock Medic/Doctor    
Double Down (Henderson 30)
Tom Hansen Helm 777430W USATB170 Group 1  
Addison Harper Headsail Trimmer   Group 1  
MacKenzie McGuckin Mast   Group 1  
Halle Peterlin Bow    
Team Sail Last 789332R   Group 1  
Lexi Storbin Runners 794411P USAAS248 Group 1  
Viktor Storbin Main Trimmer 794412N USAVS19 Group 1  
Flight Simulator (Corsair Cruze 970)
Tom Reese 173751T   Group 1  
Robert Remmers Pit   Group 1  
Freddie Sambolin Other    
FOX (Botin 52)
Dean Curtis Pit   Group 3  
Jareese Finch Grinder   Group 3  
Kelvin Harrap Helm NZLKH2 Group 3  
Andy Horton Tactician    
Christopher Hosking Runners 781470U AUSCH1 Group 3  
Leland Hubble Mid Bow   Group 3  
Scott Nixon Main Trimmer USASN4 Group 3  
John Plume Grinder    
Graham Post Floater    
Nacho Postigo Navigator    
Orrin Starr Offside trimmer    
Morgan Trubovich Headsail Trimmer   Group 3  
Harry West Bow    
Victor Wild Owner    
Hamburg II (J 46)
Douglas Cummings Main Trimmer 294803S USADC152 Group 1  
Christopher Dees Headsail Trimmer 651407Q USACD53 Group 1  
Farley Fontenot Tactician USAFF8 Group 3  
Albrecht Goethe Helm 281235N USAAG54 Group 1  
Hannah Goethe Mid Bow 378550E USAHG15 Group 1  
Steve Hammerman Navigator USASH2 Group 1  
Andrew Houghton Spinnaker trimmer GBRAH96 Group 1  
Chris May Chef 712230H USACM1 Group 1  
Larry Wise Mast 321843P USALW64 Group 1  
Hillbilly (J92)
Jillian Aydelotte Bow    
Sebastian Gauza Mast USASG131 Group 1  
Ambre Hasson Mid Bow    
Scott Hubel    
David Nesbitt Skipper   Group 1  
Marty Stoll Spinnaker trimmer   Group 1  
Bradley Stowers Navigator 782790R   Group 1  
Scott Wotherspoon Tactician USASW6 Group 1  
Hooligan (TP52)
Zygmund Beatty Spinnaker trimmer   Group 1  
Brad Boston Tactician CANBB24 Group 3  
John Evans Owner 785156U   Group 1  
Curtis Florence Mast 2700011a CANCF1 Group 1  
John Evans / Trey Sheehan 338674J USAJS77  
Incognito (J 121)
Kate Bjerregaard   Group 1  
Joe Brito    
Michael Brito Navigator   Group 1  
Corey Butlin Headsail Trimmer   Group 1  
Britt Colombo Headsail Trimmer   Group 1  
Nick Dovbniak Staysail trimmer   Group 3  
Jesse Fielding Rush Chairman   Group 3  
Ben Hall Strategist   Group 1  
Jan Majer Floater 391648V USAJM75 Group 3  
Interlodge (Botin 44)
David Armitage Headsail Trimmer   Group 3  
Norm Berge    
Trevor Burd    
Andy Estcourt Runners   Group 3  
Nicholas Ford Mid Bow   Group 1  
Austin Fragomen Helm   Group 1  
Austin and Gwen Fragomen    
Gwen Fragomen Other USAGF28 Group 1  
Rob MacMillan    
Kristopher Matthews    
michael menninger    
Tom ODonnell Grinder   Group 3  
Anderson Reggio Navigator 222614I USAAR21 Group 3  
Kenai (J 44)
John Brim Floater   Group 1  
Emmett Dickheiser Bow 702539V USAED37 Group 3  
Chris and Karen Lewis 255258z GBRCL44 Group 1  
Karen Lewis Pit GBRKL18 Group 1  
William Ruh    
Christopher Simon Other   Group 1  
Tim Snyder Strategist 117610L USATS150 Group 1  
Jordan Wiggins Offside trimmer USAJW242 Group 1  
Ben Wilkinson Bow   Group 1  
Sarah Wilkinson USASW122 Group 1  
Knot Yet (Corsair 28R)
Dennis Carr Grinder   Group 1  
Jim Goempel Bow    
Alan Moore    
Mach Schnell (Gunboat 62)
Kent Haeger    
Nefarious (Beneteau Oceanis 400)
Chris Greer In the way    
John Laskas Co-Skipper   Group 1  
Darren Mingis Skipper   Group 1  
Jacob Mingis Tactician   Group 1  
Charles Roulet    
Osprey (Ranger)
Joe Smith    
Pendragon (Farr 40)
Brent Bacon Stunt Owner   Group 1  
Nicole Buechler Strategist   Group 1  
Mike Kayusa Runners 694565    
Rick Myers USADM134 243149L Group 1  
William Pregliasco Floater   Group 1  
Brian Richardson Bow   Group 1  
Jimmy Shenko In the way    
Josh Wilus    
Privateer (Class 40)
Edwin Ecclestone Grinder   Group 1  
Llywd Ecclestone III Pit    
Ervin Grove Co-Skipper   Group 3  
Christopher Kah Bow    
Carl "Chip" Kah III Skipper 802505T   Group 1  
Puffy Control (Corsair 880 Sport)
Aaron Bloom    
Matthew Dybwad    
Kevin MacDonald    
Nick Perdiew    
Relentless III (Italia 9.98)
Vince Curl Headsail Trimmer   Group 1  
Erik Haaland Rush Chairman   Group 1  
Oscar Kramer Headsail Trimmer   Group 1  
Patricia Murphey Pit   Group 1  
Carlos Santiago Co-Skipper    
Vivian Sarvoni Bow    
STANLEY SHORTZ Main Trimmer 274450T USASS202 Group 1  
Oscar Valdes Skipper 192190U   Group 1  
Mark Wood Tactician    
Rockstar (C&C 115)
Tom Bremen Headsail Trimmer 108826W USATB32 Group 1  
Colin Caliban    
Anson Mulder Tactician   Group 3  
Collin Mulry Bow 773165s USACM257 Group 3  
Logan Pifer Spinnaker trimmer   Group 1  
Tim Tucker    
Brian Turuta Mast   Group 1  
Angie Ullmann Pit   Group 1  
Vadim Vorobyov Navigator 805353S USAVV6 Group 1  
Senara (Farr 395)
James Bill Owner 766690s    
Eamonn deLisser Tactician 174228R   Group 3  
Phil Fleming Bow USAPF31 Group 1  
Victor Leon Other   Group 1  
James Liebl    
Silver Surfer (J 112e)
Christian Bergstrom Navigator USACB256   Group 1  
Harvey Ford Co-Skipper 273089C    
John Hartney Floater 766320P   Group 1  
Nik Hartney Bow 236151R   Group 1  
Tom Mistele Co-Skipper   Group 1  
John Monahan Bow   Group 1  
Andrew Smith Pro Bowler 745315Q   Group 1  
STYLO (Express )
Wiley Stagg 150552k    
Thin Ice (Aerodyne 38)
Stuart Hebb / John Vincent    
Valkyrie (Columbia Carbon 32)
Brian Bullock 709629X USABB158 Group 1  
Andy Camarda    
Tighe Case    
Carl Eaton Switch Flipper   Group 1  
Hyland Garvey    
Mike Myers Tactician   Group 1  
Pete Shelquist Other   Group 1  
Vortices 2 (J 125)
thomas Anderson Skipper   Group 1  
Chris Baubie Bow   Group 1  
David Bennett    
Christopher Clark Nav/Tac 179377L USACC50 Group 1  
Tom Dawson Other 182115I uSATD99 Group 1  
Jeff Dever Pro Bowler 184088C USAJD52 Group 1  
Kevin Mackenzie Other   Group 1  
Keith Magnussen Cat 3 Cooler Jockey   Group 3  
Stuart Thompson Other   Group 3  
Zeffira (Beneteau Oceanis)
Alexander Abdullaev    
Alexander Birukoff Medic/Doctor   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021