|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
24 Heures (Oyster 575) |
|
Tom Bremen |
Main Trimmer |
108826W |
USATB32 |
Group 1 |
|
|
Patty Corsiatto |
Other |
|
|
|
|
|
Phil Fleming |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Chad Goodwin |
Staysail trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Joe Goulet |
Navigator |
159888R |
USAJG124 |
Group 1 |
|
|
Carlos Hernandez |
Chef |
|
PURCH1 |
Group 1 |
|
|
Dave Maraj |
Main Trimmer |
711297u |
|
Group 3 |
|
|
Bruno Miranda |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 3 |
|
|
Anson Mulder |
|
|
|
|
|
|
Mike Peters |
Mid Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Will Reed |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Stuart Starkey |
Mast |
|
USASS114 |
Group 1 |
|
|
Ace (Macgregor Cutter 65) |
|
Patrick Bragger |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
william Harrington |
Watch Captain |
|
|
Group 1 |
|
|
Steve Katz |
|
|
|
|
|
|
Guillermo Matus |
Co-Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Emily Matus |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Melissa Parker |
Offside trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Frank Pingitore |
|
659879Q |
|
|
|
|
Maria Risi |
|
|
|
|
|
|
Walter Schmid |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Cristina Vidal Artaud |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Aqueous Humor (Nonsuch 33) |
|
William Culbertson |
|
|
|
|
|
|
Area 51 (Trident Warrior 38) |
|
Nicholas Ware |
|
|
|
|
|
|
Dark Star (Hobie 33) |
|
Rick Rahm |
|
171402D |
|
|
|
|
Dutch Treat (Evelyn 32/2) |
|
Randy Clee |
|
|
|
|
|
|
Hell'sBells (Cabo Rico 38) |
|
Edward Raiburn |
|
|
|
|
|
|
Ivory Gull (Hunter 34) |
|
Elizabeth Bernstein |
|
|
|
|
|
|
Henry Bernstein |
|
|
|
|
|
|
Duncan Bray |
|
|
|
|
|
|
Joe Mensch |
|
|
|
|
|
|
Liberty (Beneteau 41) |
|
Steven Bartley |
Strategist |
|
|
|
|
|
Damien Claire |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
John De Olazarra |
Tactician |
|
|
|
|
|
Rafael Puga |
|
|
|
|
|
|
Main Squeeze (Tripp 33) |
|
Tim Banks |
Strategist |
|
GBRTB50 |
Group 1 |
|
|
Blake Cabassa |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Ed Cabassa |
|
7232 |
|
|
|
|
Henry Chau |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Tiffany Fernandez |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Mark Kamilar |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Chris Lanza |
Navigator |
|
USACL26 |
Group 1 |
|
|
Mark Pearl |
Grinder |
|
|
|
|
|
Namaste (Freedom 45) |
|
Antonio Bejarano |
Captain |
|
|
Group 1 |
|
|
Cathy Buller |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
marc Buller |
Navigator |
|
|
Group 1 |
|
|
Luchi Castilleja |
Chef |
|
|
|
|
|
Nick Martens MD |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
OSITA (Tartan 40) |
|
James Arthur |
Helm |
|
|
|
|
|
Mike Lovelady |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Becky Lyons |
Owner |
697268N |
|
|
|
|
Emy Martinez |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Joe Obermyer |
Navigator |
|
|
|
|
|
Randy Stanton |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Marisela Sucre |
|
|
|
|
|
|
Picaron (GP 26) |
|
Clifford Clark |
Medic/Doctor |
|
|
|
|
|
Peter Grimm, Jr. |
Chef |
|
|
|
|
|
Cate Gundlach |
Offside trimmer |
|
USACG72 |
|
|
|
Chris Woolsey |
Staysail trimmer |
|
|
|
|
|
David Woolsey |
Runners |
|
|
|
|
|
Prana (Catalina 355) |
|
Mark Gibson |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Iftah Mashav |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Martha Pelaez |
|
|
|
|
|
|
Joerg Reinhold |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Douglas Robertson |
Skipper |
|
|
|
|
|
Raisin' Cane! (J 125) |
|
Frank Atkinson |
Skipper |
141730H |
|
Group 3 |
|
|
Relentless (Salona 35) |
|
Oscar Valdes Carlos santiago |
|
192190U |
|
|
|
|
Ricochet (J 30) |
|
Louis LaFontisee |
|
182698G |
|
|
|
|
Rim Shot (Beneteau First 36.7) |
|
Brian Bacon |
Navigator |
|
|
Group 1 |
|
|
Russell Dunn |
Captain |
332068T |
|
|
|
|
Scott Levick |
Medic/Doctor |
|
|
|
|
|
Eduardo Luaces |
Watch Captain |
|
|
|
|
|
Andres Martinez |
Chef |
|
|
|
|
|
Lorie Sein-Messer |
Offside trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Obie Smith |
Pit Assist |
315090V |
|
|
|
|
Periklis Synanidis |
Tactician |
|
|
|
|
|
Brad Tamm |
Strategist |
|
|
|
|
|
Rumble Bee (Beneteau F 30 JK) |
|
David Torkington |
|
|
|
|
|
|
Salona 41 (Salona 41) |
|
Alex Sastre |
|
|
|
|
|
|
Searcher (Hinckley Bermuda 40) |
|
Ed Henry |
|
|
|
|
|
|
Senara (Farr 395) |
|
Patricia Amaducci |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Jim Bill |
Owner |
|
|
|
|
|
Victor Cribb |
Mast |
243401 |
|
Group 1 |
|
|
Eamonn deLisser |
Tactician |
174228R |
|
|
|
|
Heidi deLisser |
Helm |
|
|
|
|
|
Stuart deLisser |
Watch Captain |
|
|
Group 1 |
|
|
Arielle deLissser |
Strategist |
|
|
Group 1 |
|
|
Isabel Galvan |
Offside trimmer |
251781V |
|
|
|
|
Cece Imbrie |
Mid Mast |
|
|
|
|
|
Kenia Naves |
|
174228R |
|
|
|
|
Jeff Rubin |
Chef |
|
|
Group 1 |
|
|
Stalker (Tripp 33) |
|
Alexei Vasiliev |
|
319120Q |
|
|
|
|
Sunquest (Sloop) |
|
Wilfredo Paredes |
|
173703L |
|
|
|
|
Sweet Spot (Beneteau Oceanis 50) |
|
Diego Echenique |
|
|
|
|
|
|
Andres Illanes |
|
|
|
|
|
|
Carlos Mena |
|
|
|
|
|
|
Felipe Mena |
Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Traveller (Beneteau First 35s5 WK) |
|
Esther DiLeo |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Gavin Heale |
|
712793V |
|
|
|
|
Margaret Mary Heale |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
John Kandara |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Dan Littell |
Bow |
|
USADL98 |
Group 1 |
|
|
Jim Stanton |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Nicole Stanton-Louviere |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Jared Weisser |
Grinder |
None |
|
Group 1 |
|
|
Robert Welbon |
Other |
|
|
|
|
|
Two Lucky Dogs (C&C 40 CB) |
|
Viani Navarrete |
|
2930170 |
|
|
|
|
Vision (Taswell 49) |
|
David Snyder |
|
190926Q |
|
|
|
|
Xanadu (C 40) |
|
Clive Booker |
|
|
|
|
|
|
Robert Gilman |
|
|
|
|
|
|
Kim Grinfeder |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Dante Lang |
|
|
|
|
|
|
Rudolph Lang |
|
|
|
|
|
|
Frank Majors |
|
|
|
|
|
|
Pete Mounce |
|
|
|
|
|
|
Michael O'Brien |
|
|
|
|
|
|
Lance Opland |
|
|
|
|
|
|