2021 Bushwacker Cup for the Melges 24 Atlantic Coast & Gulf Coast Championship
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
3 1/2 Men (Melges 24)
Shawn Burke Mast USASB45 Group 1  
Steve Burke Tactician USASB38 Group 1  
Jack Smith Spinnaker trimmer 248796P USAJS380 Group 1  
Steve Suddath Skipper 163492Y USASS136 Group 1  
EX - KAHN (Melges 24)
Reid Collins Bow USARC25 Group 1  
Brent McKenzie 2153041 USAGM81 Group 1  
Alex Padgett USAAP98 Group 1  
Doug Thome Tactician USADT19 Group 1  
Friday Night Gigolos' (Melges 24)
Alyssa Abel Pro Bowler    
Eddie Adams Autopilot USAEA41 Group 1  
Mason Ryan Grinder    
Emily Wright Cat 3 Cooler Jockey    
zane yoder Chef   Group 3  
Gamecock (Melges 24)
Allie Gray Pit   Group 3  
Zeke Horowitz Headsail Trimmer   Group 3  
Mike Marshall Tactician   Group 3  
Peter McClennen Helm   Group 1  
Wilson STOUT Bow USAWS74 Group 3  
Guten Tag (Melges 24)
RIchard Beers In the way 752902K   Group 1  
Donald Holst 671223A Usadh128 Group 1  
Richard Kelman Mast USARK67 Group 1  
Judi Zeman Mid Mast usajz42 Group 1  
Ned Zeman Mid Bow USANZ6 Group 1  
HERMES (C) (Melges 24)
Tony Callamare Tactician USAAC133 Group 1  
Thea Gottlieb Mast USATG92 Group 1  
Marten Kendrick Headsail Trimmer USAMK162 Group 1  
Mike Kirschner Spinnaker trimmer USAMK41 Group 1  
Tony Stanley Skipper GBRTS59 Group 1  
Hippy Chick (Melges 24)
Max Albert 410177R USAMA26 Group 1  
Kryptonite (Melges 24)
Marshall David Headsail Trimmer USAMD187 Group 1  
Matthew Guidry Runners USAMG194 Group 1  
Callender Herman Switch Flipper usach130 Group 1  
Glen Tonguis Mast 728378Z USAGT43 Group 1  
Nefeli (Melges 24)
Peter KarriĆ©    
Oakcliff Racing (Melges 24)
Oakcliff Sailing / OD 670749S    
Obsession (Melges 24)
Nick Amendola Spinnaker trimmer USANN13 Group 1  
Gwen Andersen Floater USAGA23 USAGA23 Group 1  
Vladimir Kulinichenko Tactician 233931P usavk6 Group 3  
Gary Schwarting 296052x USAGS22 Group 1  
PACIFIC YANKEE (Melges 24)
Drew Freides USADF9  
Phoeniceus (Melges)
Nathan / Jennifer Simonson 086   Group 1  
Premature Acceleration (Melges 24)
Davis Macleod 797297X   Group 1  
Wheeler Sutton 684724C USAWS128 Group 1  
Pulse (Melges 24)
Tom Babel Floater 163996H USATB47 Group 3  
Kerry Poe    
Heather Sisk Bow   Group 1  
Kent Sisk 2444160    
Rapscallion (Melges 24)
Michael Lenkeit Tactician 152638R USAML2 Group 1  
Will Morang Skipper USAWM131  
Will Pashcal USAWP31  
Will Thran Cat 3 Cooler Jockey USAWT46 Group 1  
Revolution (Melges 24)
Hugh Hawkins   Group 1  
John Moss   Group 1  
Gerard Sonnier   Group 1  
Scott Sonnier   Group 1  
Shaka (Melges 24)
KC Shannon 712825W USAKS114 Group 1  
TRIPLE D's (melges 24)
Jackson Benvenutti    
Dwight LeBlanc    
J Dwight Leblanc iii   Group 1  
Jack Meade    
John Alden Meade    
Usain Boat (Melges 24)
Mike Spurgeon USAMS343   Group 3  
Zingara (Melges 24)
Rebecca Anderson Bow    
Richard Clarke Other Canrc5 Group 3  
Bill Gooderham Headsail Trimmer Canbg2 Group 3  
Brian Kamilar Tactician   Group 3  
Richard Reid   Group 1  
Goncalo Ribiero    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022