2021/2022 DIYC J 70 Winter Series 1 (2021 Midwinter)
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
3 Ball JT (J 70)
Jack Franco 111292N USAJF139 Group 1  
4 Sport (J 70)
Athena Arnold    
Daniel Coffman Mast USADC192 Group 1  
Meredith Glacken Spinnaker trimmer USAMG193 Group 1  
Gregg Zurmuhlen 715617T USAGZ3 Group 1  
Afterberner (J 70)
Rick Rothenbuhler Helm USARR39 Group 1  
Shelly Rothenbuhler Bow USASR111 Group 1  
Brian Williams Alternate 268796R usabw115 Group 1  
Jeff Williams    
American Flyer (J 70)
Annie Baumann Watch Captain USAAB185 Group 1  
Andy Graff Staysail trimmer USAAG112 Group 1  
Steve Knoop Runners 132368S USASK88 Group 1  
James Perry Lewis Main Trimmer   Group 3  
Aquaholiks (J 70)
Connor Adams Main Trimmer USACA41 Group 1  
Adam Bowen Handicaper USAAB177 Group 1  
Jorgen Johnsson Skipper 715649R USAJJ16 Group 1  
Martin Johnsson 201751K USAMJ12 Group 1  
Ayacucho (J 70)
Travis Carlisle Pro Bowler USATC109 Group 1  
Edward gary Rush Chairman USAEG46 Group 1  
James Gary 675161V USAJG270 Group 1  
Roger Link Floater 215552S USARL114 Group 1  
B Squared (J 70)
Bryan Cameron 237068B USABC27 Group 1  
Bam Bam (J 70)
David Ames USADA73 Group 1  
Jeff Bott 750901G USAJB474 Group 1  
Carl Buhler USAPB70 Group 1  
Henry Picco 326078C USAHP39 Group 1  
Carlos (J 70)
Michael Sudofsky    
Chernobyl (J 70)
Shiloh Jackson   Group 1  
Chinook (J 70)
Carrie Austin Spinnaker trimmer USACA27 Group 1  
Ed Austin 234894F USEA30 Group 1  
Dominick Morris   Group 1  
Larry Morris Headsail Trimmer USALM108 Group 1  
Cinner (J 70)
Jim Bright 774743Q USAJB445 Group 1  
Cool Story, Bro. (J 70)
Eric Anderson    
John Brigden 207293B USAJB298 Group 1  
Tomas Dietrich ARGTD1 Group 3  
Nevin Snow USANS20 Group 3  
DangerMouse (J 70)
Kristen Berry Chef 293716u USAKB4 Group 3  
Taz Coffey   Group 1  
Alli Gutenkunst Headsail Trimmer 662375L   Group 1  
Erin Sprague    
Dark Energy (J 70)
Laura Grondin 700622P USALG43 Group 1  
Electric Pickle (J 70)
Dustin Domer Bow   Group 1  
John Mollicone Tactician   Group 3  
Mike Schroff Skipper 109450U USAMS193 Group 1  
Tyler Woodworth Headsail Trimmer   Group 1  
Empeiria (J 70)
John Heaton    
Zeke Horowitz Tactician   Group 3  
Zachary Mason   Group 3  
Joseph Morris Medic/Doctor   Group 3  
FM (J 70)
Chris Brown USACB70 Group 1  
jeff Haase Other usajh57 Group 1  
Ted Pinkerton USATP81 Group 1  
Tod Sackett 134337P USATS65 Group 1  
Good to Go (J 70)
Alex Curtiss USAAC90  
Robert Kinney USARK61  
Jacob Ladow USAJL107  
Douglas Rastello 156932W usadr76 Group 1  
Haddock (J 70)
Ian Cook Tactician    
Sam Sansome Skipper 255057W USARS91 Group 1  
Steve Trollope Bow   Group 1  
Tim Trollope Headsail Trimmer   Group 1  
Heartbreaker (J 70)
Giulia Elba Masotto Other GBRPG1 Group 3  
Robert Hughes 180509k    
Spencer Rankin Bow USASR102 Group 1  
Willem Vanway    
Hey Jude (J 70)
Jack Lord    
Hot Ticket (J 70)
Michael Kirkman Tactician USAMK118 Group 1  
Mike Kirkman 184594F USAMK117 Group 1  
Andrew Lockhart Main Trimmer USAAL49 Group 1  
Robert Ramirez Bow USARR117 Group 1  
Jelvis (J 70)
Martin Dent   Group 1  
Level 5 (J 70)
Al Minella Rob Tanner 276055Y USAAM170 Group 1  
LIFT TICKET (J 70)
Frederic Laffitte Skipper FRAFL75 Group 1  
Janet Laffitte USAJL239 Group 1  
Lucas Laffitte Main Trimmer USALL70 Group 1  
Mathieu Laffitte Headsail Trimmer USAML163 Group 1  
Mancha Negra (J 70)
Pedro Camargo BRAPC30 Group 1  
Measure Twice (J 70)
Neil Battrum Other CANNB13 Group 1  
Michael Duff USAMD151 Group 1  
Robb Mathews USARM239  
Sam Powers USASP120  
Miss Killer (J 70)
Steve Briggs Mast USASB203 Group 1  
Don Glover 758784Z USADG118 Group 1  
Grant Glover Spinnaker trimmer USAGG68 Group 1  
Jim Goran 783920Y USAJG264 Group 1  
Mr. Pitiful (J 70)
Kevin Downey 1250524D usakd44  
Murder Hornet (J 70)
Hollis Barth    
Karl Felger Headsail Trimmer 347188J USAKF14 Group 3  
Cate Muller-Terhune 290615M USACM8 Group 1  
Nick Turney In the way   Group 3  
Narwhal (J 70)
Matthew Romano USAMR183 Group 1  
New Wave (J 70)
Steve Liebel USASL36 Group 1  
Coleen Walsh Rush Chairman 287120R USACT11 Group 1  
Will Welles Skipper   Group 3  
Ray Wulff Strategist USARW102 Group 1  
No Filter (J 70)
Gibb Heilman 807801J USAGH93 Group 1  
Norboy (J 70)
Laura Sigmond 200260E USALS46 Group 1  
Pazzi (J 70)
Mark Gorman 265289H USAMG136 Group 1  
Pen Segal (J 70)
Simon Bertheau Bow FRASB42 Group 1  
Thomas Davy FRATD50 Group 1  
Thibault Dufour Staysail trimmer FRATD51 Group 1  
Jean-Marc Papin FRAJP50 Group 1  
Phoenix (J 70)
Peter Firey 281443P Usapf34 Group 1  
Timothy Mangus Runners USATM17 Group 1  
Eric Mentzell Headsail Trimmer 222348P USAEM13 Group 1  
Jackie Rolleri USAJR280 Group 1  
Pinta (J 70)
Michael Illbruck   Group 1  
Polar (J 70)
Doug Clark    
Jeff Hayden    
Mitch Powell    
Lincoln White    
Progress (J 70)
Paul Green 803170Q   Group 1  
Rasta Racing (J 70)
Sean & Nicolie Hendrickson    
Reggae Shark (J 70)
Allan Terhune, Jr.    
Reset (J 70)
Chris Barrett Main Trimmer USACB244 Group 1  
Peter Barrett 755997N USAPB116  
Andrew Bixby Bow 768074Q USAAB214 Group 1  
Mike Marshall USAMM190 Group 3  
REX (J 70)
Scott Weakley CANSW14 Group 1  
Rip Rullah (J 70)
Will Holz Tactician USAWH53 Group 1  
Alecsander Tayler Bow ISVAT1 Group 1  
Bob Willis USARW41 Group 1  
tyler woodworth 272748Y usatw67 Group 1  
Sabotage (J 70)
Callen Burnett 738421P USACB279 Group 1  
Michael Sabinash 126913Q USAMS255 Group 1  
Andrew Van Sickle Mast 777903W USAAV33 Group 1  
Preston Wake In the way 228674G USAPW33 Group 1  
Stampede (J 70)
Bruno Pasquinelli    
Superior 1 (J 70)
Dick Kalow    
Superior 2 (J 70)
Bryce Kalow    
T2 (J 70)
Hanson Bratton Skipper 244065T USAHB35 Group 1  
Spencer Colpaert Headsail Trimmer USASC45 Group 3  
Nathan Hollerbach Tactician USANH4 Group 1  
Alex Hume Bow USAAH52 Group 3  
Tea Dance Snake (J 70)
Peter Bowe/Jenner/McNamara 293717V USABB195 Group 1  
Todd Jenner Headsail Trimmer 687255P USATJ26 Group 1  
MICHAEL MCNAMARA Tactician usamm270 Group 1  
Steve Young Other 718731V USASY10 Group 1  
TEN (J 70)
Darby Smith Long USADS123  
Truckin' (J 70)
Scott Judson Bow USASJ48 Group 1  
Alex Meleney 234596E USAAM139 Group 1  
Ryan Schenck USARS285 Group 1  
Erik Volk 786645T USAEV26 Group 1  
uno mas (J 70)
Maurin Lovera Stunt Owner 730644T FRAML80 Group 1  
Steve Lowery Helm 128155w usasl11 Group 1  
Jon Noller In the way USAJN12 Group 1  
David Schoene 111178O USADS197 Group 1  
USA 241 (J 70)
Doug Cagle Leeward Runner USADC200 Group 1  
Kevin Orff Floater usako22 Group 1  
Al Poindexter 179033w usaap84 Group 1  
Catherine (CoCo) Solsvig 240373o USACS188 Group 1  
USA1516 (J 70)
JEAN ACHTERMANN Spinnaker trimmer 310387T USATS136 Group 1  
Geoff Becker Switch Flipper 177204P USAGB25 Group 3  
Dave Kerr 179332y USADK112 Group 1  
Lee Sackett USALS87 Group 1  
USA167 (J 70)
James prendergast Us145t 1234434  
james prendergast    
james prendergast    
james prendergast    
james prendergast    
VOODEUX (J 70)
Randy S Gould 331656T USARG133 Group 1  
Woodstock (J 70)
Fernando Gutierrez MEXFG3 Group 1  
Javier Gutierrez Navigator    
Jose Diego Reyes Marin Tactician MEXJR7  
Leopoldo Turco Mast VENLC2 Group 1  
YOLO! (J 70)
Reed Baldridge Tactician   Group 3  
scott spurlin   Group 1  
Yonder (J 70)
Douglas Newhouse    
Zaguero (J 70)
Ignacio Perez Skipper   Group 1  
Santiago Perez Headsail Trimmer MEXSP1 Group 1  
Juan Igncio s Tactician MEXJP4 Group 3  
Moritz Spitzauer Bow    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021