2021 J/Fest Southwest Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
77 (J 92)
Bill Burge Floater   Group 1  
James Craig Pit   Group 1  
Lisa L Cushing 746892J    
George E Cushing    
Cody Oeung Bow   Group 1  
Carson Pepper Pit   Group 1  
Doug Perley Floater   Group 1  
Veljko Roskar Tactician   Group 1  
Lina Suarez Other   Group 1  
99 (J 24)
Javier Almodovar Headsail Trimmer   Group 1  
Barry Bailey 687070R    
Rebekah Holmes   Group 1  
Michael Prejean Pit   Group 1  
Florence Rodriguez Bow   Group 1  
After Midnight (J 24)
Gary Clayton Headsail Trimmer 766674W   Group 1  
Raymond Marks Cat 3 Cooler Jockey Usarm170 Group 1  
Matthew Mason Bow   Group 1  
Mark W. Smith 186109S USAMS111 Group 1  
Airborne (J 109)
Todd Carrico Nav/Tac   Group 1  
David Christensen Skipper 668058P   Group 1  
Boyko Delov Mast   Group 1  
Nishant Krishnan Bow   Group 1  
Bruce Martin Leeward Runner   Group 1  
Connor Morris Stunt Owner   Group 1  
Victoria Stivanello Mid Mast    
David Sullins Foil Trimmer 7936812    
Jon Tomell   Group 1  
Collin Weston Spinnaker trimmer   Group 1  
Al’s Baby (J 70)
Jay Lutz 154415a    
Jody Lutz Autopilot   Group 1  
Matty Schon Spinnaker trimmer   Group 1  
Wade Schon Mast    
Baby Doll (J-22)
Gerard Coleman Switch Flipper   Group 1  
Clark Thompson   Group 1  
Paul Thompson Main Trimmer   Group 1  
BadMoon (J 24)
Victor Alcaraz Headsail Trimmer    
Tyler Bullard Mast    
David Hayslip Tactician 183162R   Group 1  
Christopher Holmes 764051P    
Johanna Holmes Bow   Group 1  
Bear (J 121)
James Beery Cat 3 Cooler Jockey   Group 3  
Forbes Durdin Autopilot 261648u usafd01 Group 1  
Kelly Gray In the way USAKG51 Group 1  
Katrina Miesch Rush Chairman USAKM16   Group 1  
Bill Rose Switch Flipper   Group 1  
Will Rose Bow   Group 1  
Don Thinschmidt Foil Trimmer   Group 1  
Timmy Withall Tactician   Group 1  
Blackburn Marine Racing (J 22)
Jesse Fulmer Bow   Group 1  
Casey Lambert 284851Z    
Evan Smith Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Blue Flash (J 105)
Matthew Arno 355520Q USAMA55 Group 1  
Blue Side Down (J24)
Meredith Jackson Skipper 799894N USAMJ80 Group 1  
Lauren Klepac Mast   Group 1  
Camryn McGrath Headsail Trimmer   Group 1  
Debra Whitman   Group 1  
Jonathan Wilson Spinnaker trimmer 691660M   Group 1  
bonbon (J 105)
JOHN BARNETT Watch Captain 166169c    
Allison Cribbs Headsail Trimmer 375374e   Group 1  
uzi ozeri 275065y   Group 1  
Paul Parsons Tactician   Group 1  
Elizabeth Quintanilla   Group 1  
Sally Thurner Mid Bow   Group 1  
Cerberus (J 22)
Phillip Davis   Group 1  
Travis Grahmann Headsail Trimmer 793503z    
Norma Langdon    
Chupacabra (J 24)
Kurt Bethke Bow   Group 1  
Christine Edwards Mast 813880T   Group 1  
Carsan Helm Mast   Group 1  
EriK Jensen Helm    
John Parker 705617Z    
Juan Carlos Villalba Skipper 813318R   Group 1  
ClaireBouyant (J 24)
William Abel Pit 791126S    
Joe Allen Headsail Trimmer   Group 1  
Joshua Hayes Mast    
Graham Marshall    
Heather Patterson Bow 741161S   Group 1  
Gas Station Sushi (J 22)
pat gibson Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Jeff Jones   Group 1  
Klynn Lundemo   Group 1  
Grand Slam 2 (5 Minus 1) (J24)
Stephen Andre Watch Captain   Group 1  
Mike Brown    
Rob Johnston Helm   Group 1  
John Skiles Spinnaker trimmer    
Havoc (J 70)
Dennis Kokkinis    
Stephen Mackie   Group 1  
Carrie Novark Main Trimmer   Group 1  
Jesse Thompson Pit   Group 1  
Helm’s a Lee (J22)
Annabel Jamail Bow   Group 1  
Anne Lee 325215N    
Park Tupper    
HNL2 (J 22)
James Kondziela Runners    
Joe Mayfield Bow   Group 1  
Doug Weakly    
illegal smile (J 24)
Gabriela Banka    
Mike LeFebvre Grinder    
Brian Metz    
Rhonda Moore Bow    
Kim Worthy Mid Mast    
Jolly Bevo I (J24)
Michael Bouvier    
Vincent Heraclides Mast    
Sophie Hoefner Main Trimmer    
Celeste Thomas Pit Assist   Group 1  
Rosemarijn van de Lint Bow    
Kinderspel² (J 105)
Tammy Baker Main Trimmer   Group 1  
John Bell 68975S   Group 1  
Richard Peters Bow USARP133 Group 1  
Charlotte Trudeau Pit USACT53 Group 1  
Clayton Whittet Floater   Group 1  
Mike Wright Bow   Group 1  
Leading Edge (J 122)
John A Crowell Tactician   Group 1  
Christopher Dees Headsail Trimmer 651407Q USACD53 Group 1  
Paul Eley Pit   Group 1  
Victor Gotay Main Trimmer    
Robert Hampton Floater 804528N USARH194 Group 1  
Bernard Lakenmacher Headsail Trimmer    
Diana Sutton Bow 732064V USAWS120 Group 1  
Tom Sutton Skipper 122697Z USAWS120  
Jason Votis Mast   Group 1  
Let the Wookie Win (J 22)
Jacob Brechan Switch Flipper 773286T   Group 1  
Jon Larson Helm 404821P USAJL219 Group 1  
Larry Wise 101164H   Group 1  
Meehem (J 22)
Thomas Johnson Bow   Group 1  
Trey Kenjura Headsail Trimmer    
Tom Meeh 167946f   Group 3  
Miss Conduct (J 24)
Chris Corley Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
James Freedman 181050I    
Matt Jones Headsail Trimmer 814765R   Group 1  
Angel Shellenberger Bow   Group 1  
Ornery (J 24)
Miranda Grummons Bow   Group 1  
Lexi Henson Other   Group 1  
John Maddalozzo    
Jorge Martin-de-Nicolas Stunt Owner   Group 1  
Payaso (J 22)
Walter Caldwell 341916p   Group 1  
Nicholas Robbins Spinnaker trimmer   Group 1  
Amber Veit Bow   Group 1  
Rocky (J 105)
Joe Aikins Skipper 787109X   Group 1  
Chris Chandler Foil Trimmer   Group 1  
Jenny James Bow USAJJ159 Group 1  
Travis James Mid Mast USTJ39 Group 1  
Chris Kelley Co-Skipper   Group 1  
Mike Lewis Headsail Trimmer USAML166 Group 1  
Samuel Todd In the way   Group 1  
Rogue Warrior (J 70)
Bruce McDonald    
Schitzen Giggles (J 22)
David Hoye Headsail Trimmer   Group 1  
David Hoye Bow   Group 1  
Jeffrey Progelhof 197087i    
Second Wind (J130)
James Apple Main Trimmer    
Jordan Bush Headsail Trimmer   Group 1  
Shannon DiMascio Headsail Trimmer   Group 1  
Kim Echols Bow    
Gail Gislason Pit   Group 1  
Andrew Kramer Bow   Group 1  
Chelsie Kramer Other   Group 1  
Thomas McClure Bow   Group 1  
Martin Reyes Other   Group 1  
Kobi Thurman In the way    
Chris Waters Helm    
Chris White Grinder   Group 1  
Sforzando (J 24)
Sam Branson Pit   Group 1  
Chris Hammel Skipper    
Kim Nguyen Headsail Trimmer    
Ryan Pressley Bow   Group 1  
Tim Woodard Mast   Group 1  
Simon Sez (J 22)
Aaron Brittain    
Eric Simonson    
Sixty Nine (J 24)
Luke Fricke Headsail Trimmer    
Donnie Kern Bow    
Greg Newsome Captain 776015Y   Group 1  
Bryan Taylor Switch Flipper 283661x   Group 1  
Spitfire (J 105)
Bambi Hoefner Main Trimmer   Group 1  
Dietrich Kurzenhauser Bow   Group 1  
Sam Maling Pit   Group 1  
Bill Mead Skipper 105299B   Group 1  
Thomas Sellers Pro Bowler 755838W    
Chrisann Tortora Bow   Group 1  
Stinger (J 105)
Jonnie Bednar Helm 272131I   Group 1  
Kevin Bednar Spinnaker trimmer   Group 1  
Jessica Croyle Main Trimmer 781065R   Group 1  
Norm Hagen Bow 805721N   Group 1  
Mary Iwanicki Nav/Tac    
Darren Woods Mast    
Striking (J/105)
Jacob Bedar Main Trimmer   Group 1  
Connor Casas Spinnaker trimmer    
Alan Davis Tactician    
Rob Freas Skipper   Group 1  
Trent McBride    
Len Meyers In the way   Group 1  
Superman (J24)
Jaime Balzac Other   Group 1  
Aleczander Holmes    
Yoel Sousa Skipper    
Christina Thompson Other   Group 1  
Susan Torney    
Synapse (J 105)
Erik Anderson Mast   Group 1  
Marie Mather Floater   Group 1  
Andy Reiser Headsail Trimmer   Group 1  
Joann Willits Pit 287095J   Group 1  
Steve Willits 178379L   Group 1  
Marie Wise Stunt Owner   Group 1  
Texas Chrome (J 70)
Jason Bradley    
BRITT FEIK Cat 3 Cooler Jockey    
RAJAN MURALI Headsail Trimmer   Group 1  
DAVID THORNTON Tactician   Group 1  
Texas Ranger IV (J 105)
Paul Cammarata Headsail Trimmer 775419X USAPC132 Group 1  
Charlie Daniel Pit 168361A USACD78 Group 1  
Phil Hanson In the way    
Caroline Horne Strategist   Group 1  
Ken Horne Switch Flipper   Group 1  
Peter Spevack Main Trimmer   Group 1  
Chuck Wielchowsky 145081T USACW151 Group 1  
The Dumpster (J 24)
Frank Keesling Helm   Group 1  
Vivian Keesling Mid Mast    
Jerame Maes Mast   Group 1  
Brad Peterson Mast   Group 1  
John Yutzler Headsail Trimmer    
Tilt (J 22)
Conner Fullerton Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Alexander Schwinn Skipper 664719J   Group 1  
Mike Schwinn Bow 405781C   Group 1  
Toccata (J 27)
Andrew Dennis Skipper 815518X    
Olivia Holzhaus Headsail Trimmer    
Heath Mills Main Trimmer   Group 1  
Wendy Oakes Bow    
Chrisann Tortora    
Lee Wilde Bow    
Trick Bag (J 24)
Renee Cooper Pit   Group 1  
Andrea Hanson Bow    
Ryan Miller Skipper 786729X USARM230 Group 1  
Thuong Nguyen Mast    
Nikola Nikolovski-Lujce Headsail Trimmer   Group 1  
Troublemaker (J 22)
Victoria Hielscher Bow   Group 1  
Kevin Orff 727628R    
Scott Tuma Stunt Owner 288090g   Group 1  
Turbo Duck (J 70)
Lauren Berger Main Trimmer   Group 1  
Lawrence Clarke Main Trimmer   Group 1  
Dov Kivlovitz 165295D   Group 1  
Alexander Weisser Headsail Trimmer USAAW123 Group 1  
Two Shots (J 24)
Paige Conlin Tactician   Group 1  
Corey Harding Headsail Trimmer   Group 1  
Elisabeth Hudson 314386A    
Stephanie Lightfoot Pit   Group 1  
Noah Melchor Bow   Group 1  
Usual Suspects (J 105)
Alberic Avisse Foil Trimmer   Group 1  
Jennifer Cooper - Royer Pit   Group 1  
Owen Goodhew Bow   Group 1  
Rod Nichols Other USRN37 Group 1  
Don Peloquin 356252X   Group 1  
Mike Royer Tactician   Group 1  
Veloce v2.2 (J 22)
Robert Moreno Bow   Group 1  
Josh Richline 742880R USAJR163 Group 1  
Greg Turman Spinnaker trimmer 652268I   Group 1  
Whiskey Business (J 70)
Emma Cooledge Floater   Group 1  
Derek Simms Skipper 814685U    
Trevor Simms Main Trimmer   Group 1  
WooHoo (J 22)
Laura Dalgleish 715235V    
Ann Graham Bow   Group 1  
Corrie Lambert Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Elfi Van Kuilenburg Bow   Group 1  
Yikes! (J 24)
Jennifer Devany Mid Mast   Group 1  
Dan Johnson Headsail Trimmer 260672S   Group 1  
Darcy McNiel Mast   Group 1  
james powell Bow   Group 1  
Gerald Rademaker 695012V    
YOLO! (J 70)
Evan Aras   Group 3  
Michael Booker    
William Felder Spinnaker trimmer   Group 3  
scott spurlin    
Zero Gravity (J24)
Ryan (Danger) Davis Switch Flipper   Group 1  
Chelsea (Jaws Down) Blanchette Bow   Group 1  
Peter “I can’t believe you’re a PRO” Albertson Tactician   Group 3  
Josh Bowens-Rubin Owner   Group 1  
Sarah Knight Mast    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022