2022 Islands Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Akaw! (Olson 40)
Randy Alcorn Navigator 663779   Group 1  
Jon Anderson Headsail Trimmer   Group 1  
Lidia Bloshanskaya Mast   Group 1  
Cotter Ewens Spinnaker trimmer    
Michael T Ewens Helm 144589E   Group 1  
Taylor Schlub Bow    
Amadeus (IMX 40)
Robert Walker 391031k    
Artemis (Botin 65 )
Carlos Badell Boat Captain 252096x   Group 3  
Delmar Badell Bow   Group 3  
Hogan Beatie Pit Assist   Group 3  
Jay Crum Main Trimmer   Group 3  
Joe Crum Other   Group 3  
Jay Davis Navigator   Group 3  
Sonny Lopez Pit   Group 1  
Elizabeth Mitchell Pit Assist   Group 1  
Raymond Paul 61305   Group 1  
Dennis Rowedder Headsail Trimmer   Group 1  
Jeff Wayne Spinnaker trimmer   Group 1  
Seadon Wijsen Tactician   Group 3  
BadPak (Botin 56)
Tom Holthus 291956A   Group 1  
BlueFlash (J/121)
Bill Blazer USAWB53 Group 1  
jarvis Brecker    
Peter Casey    
scott grealish Owner 362976f   Group 1  
Andrew Haliburton Navigator 730404W RSAAH4 Group 1  
B'Quest (Tripp 40)
Keith Ericson Skipper 193653W   Group 1  
KEVIN HUNSINGER Medic/Doctor   Group 1  
Matt Nelson Watch Captain   Group 1  
Christopher Smith In the way    
Timothy Steele Switch Flipper    
Trevor van Leeuwen Bow    
Kyle Weaver Autopilot 199368M   Group 1  
Bribon (TP52)
Mark Surber    
Chim Chim (Gunboat 62)
John Gallagher 354102I   Group 1  
City Lights (Santa Cruz 52)
Dave Binder   Group 1  
Patrick Burke Mast   Group 1  
Nathan de Vries 797623T AUSND17 Group 1  
Caitlin Gutekunst Bow 784978D USACG135 Group 1  
Brendan Huffman Leeward Runner 237210L   Group 3  
Marcy Rye 786522W USAMR192 Group 1  
John Shingler Other   Group 1  
Daniel St John Pit Assist   Group 1  
Aaron Wangenheim 193345T   Group 1  
Margie Woods Floater   Group 1  
DarkStar (Farr 40)
Steve Brown    
Destroyer (1D35)
Bailey Jim 774598N    
Fast Exit II (Ker 51)
Alan Andrews Watch Captain 143972X USAAA12  
Garrett Brown Mid Mast   Group 3  
Pike Harris Main Trimmer   Group 3  
Steve Mader Pit 764986T   Group 1  
ClĂ©ment Maestri Bow   Group 3  
Zack Maxam Pit   Group 3  
Randall Moreno Pit   Group 3  
Tom O'Keefe Headsail Trimmer   Group 1  
John Raymont Skipper 270977B   Group 1  
Hendrik Reidel Grinder   Group 1  
Brad Wheeler Navigator   Group 1  
Tyler Wolk Bow Usatw34 Group 1  
Good Call (SWAN 60)
Tom Barker   Group 1  
Alex Camet   Group 3  
John Gladstone Nav/Tac   Group 1  
Max Hutcheson    
Tom Parry Headsail Trimmer    
Erik Rogers Pit 107579E   Group 3  
GoodEnergy (R/P 63)
Danny Bailey Mid Bow USADB421 Group 1  
Rick Brent    
Mike Burch    
Chuck Clay Helm 801206R    
Mark Comings Grinder   Group 1  
Kenny Dair 231347N USAKD50 Group 1  
Pete Frazier 256419W   Group 1  
Jib Kelly 257230R    
George Hershman / Mark Comings 227919A   Group 1  
Doug McLean Boat Captain   Group 3  
Jimmy Slaughter Pit USAJS360 Group 3  
Grand Illusion (Santa Cruz 70)
David H. Clark 111289S    
Groundhog Day/Bretwalda (Rogers 46)
allie blecher Nav/Tac 292952Y USAAB53 Group 1  
Antonio Festa Stunt Owner 656044q usaaf84 Group 1  
Rich Festa 656127v usarf84 Group 1  
Mary Stuyvesant 4110570 usams154  
David Whitcroft Cat 3 Cooler Jockey AUSDW35 Group 1  
Juno (Express 37)
Dan Merino 391553V   Group 1  
Katara (J/145)
Roger Gatewood 652002B   Group 1  
john lackey Headsail Trimmer 771950S USAJL224 Group 1  
Sean Motta Navigator 754808W USASM133 Group 1  
Lil' Waggy (Frers 50)
Marc Davis Skipper    
Victor Gonzalez   Group 1  
Luis Lopez    
John Rushing    
Stacy Sinclair   Group 1  
Kathy St. Amant 176441U    
Lucky Duck (Rogers 46)
Dave MacEwen 166933Y   Group 1  
Margarita (formerly Santiago) (Beneteau 423)
Adam Faura 56928    
Medicine Man (Andrews 63)
peter cabot Pit   Group 1  
Daniel Gorman    
Robert Greb Headsail Trimmer   Group 1  
keith ives Watch Captain   Group 1  
Busch John 27323M USAJB32 Group 1  
Andrew Lamb    
Bob Lane 139201M   Group 1  
Justin Palm    
Steve Steiner    
Mike Tande    
Kyle Vanderspek Mid Mast   Group 1  
Martin Wilson Main Trimmer   Group 1  
Minotaur (Santa Cruz 37)
Andrew Constantine / George Roland 387265H    
Peligroso (Dencho/Kernan 68)
Doug Baker    
Picosa (J/111)
Doug Jorgensen    
Pyewacket 70 (Volvo 70 modified)
Mark Callahan    
Rodney Daniel    
Roy Disney    
Scott Easom 782446T   Group 3  
Peter Isler    
Brad Jackson    
Brian Janney    
Robbie Kane    
Jan Majer    
Matthew Mialik    
Ben Mitchell    
Mark Towill    
Gary Weisman    
Daryl Wislang    
Rhumb Runner (J/29)
Chuck Bowers Skipper 796770P    
Chad Chorniak    
Roger Crosland Headsail Trimmer   Group 1  
Mitch Mahana    
Aaron Q    
Derrick Thurman    
Ben Wingrove    
Spin Doctor (Andrews 40)
Paul Farrell 698644P USAPF62 Group 1  
Tenacious (Beneteau 44.7)
Alec Charters    
Triumph (Santa Cruz 52)
Steve Selllinger 751546V USASS280 Group 1  
Vela (Santa Cruz 52)
Steven Davis / Tim Dornberg 661527Y USASD111 Group 1  
White Cloud (Cookson 12M / Farr 39)
Paul Grossman 786700W USAPG81 Group 1  
Zero Gravity (Soto 40)
Ivan Batanov USAIB9 Group 1  
Zuzu (Jeanneau 490 S.O.P)
Yehuda Elmakias 803802p    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022