2015 Valeur-Jensen Stamford Denmark Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
After Midnight (CTM 41)
Paul Jeka 116507N    
Air Express-C (San Juan 30)
Chris Fesenmeyer 227600m    
Allegra (Morris M-42)
Gary Vogel    
Amelie (Viper 640)
Peter Fernberger    
Bellerophon (Farr 40 OD)
Rick & Skip Sinclair    
Blue Mouse-C (J 35)
Mark Parry 232766W    
Bouree-C (J 30)
Doug Abel    
Breeze-C (Pearson Flyer)
Rick Granville-Smith    
Brilliant (Frers 33)
Arthur Kelley 144542P    
Bulldawg-C (S2 9.1)
Robert King 305004G    
Carbonado (MC 38)
John Barry    
Carpe Diem (Beneteau First 235)
Blazej Cichy 693222U USABC74  
Chasseur-C (Sabre 38)
Sandy McLane    
Checkmate-C (Frers 33)
Joyce Oberdorf    
Chicken Wing-C (Ranger 33)
Mike Chapell    
Cirrus-C (Morgan 36)
Carsten Jacobs    
DayTripper (J 100)
Robert & Theresa Carballal 186840Y    
Distant Drummer-C (C&C 25)
Gene Fignar    
Eagle (X-332)
Ernie Bivona 294957H    
Endless Summer-C (Ericson )
Michael Mckeever    
Escape (Sabre 426)
Henry Jennings    
Evil Monkey-C (Soverel)
David Schmidt    
Fantasy Girl (X-332)
Wendy Walasek/ Vincent Nanni    
Finale (Beneteau First 36.7)
Thomas O'Connell 325017N USATO22  
Finn Ratoon-C (Chance 30/30)
Robert Coulson 102214a    
First Light (Tartan 101)
Dana OBrien 672184G    
Flo III-C (C&C)
Jim Goodridge    
Foolish Pleasure-C (Morgan 30 Centerboard)
John Ekberg 201275N    
Golden Rule-C (San Juan 30)
John Cutting    
Hawkeye-C (C&C 34)
Michael Burke 660368J    
HIGH NOON (CTM 41)
Chris Malloy USACM114  
Hiro Maru-C (Swan)
Hiroshi Nakajima 165692E USAHN1  
Impromptu (J 35)
Brian Warner 290119L    
Iris (Sabre 426)
Lee Backus    
Jamala IV (Beneteau First 36.7)
Hamish Young 671041S AUSHY1  
Janniferjil-C (Sabre mk I)
Jane Bergere    
Joyride (J 109)
Greg Imbruce 364090Y    
Joysea (J105)
Dwayne Escola    
Carol Heller    
William Heller    
Stanley Jesudowich    
Sean Mulligan Co-Skipper   Group 1  
Elen Sotzing    
Rafique Tai Main Trimmer   Group 1  
Kekoa (Tartan 38)
Luke Wakeman 699943C    
Kismet IV (C&C 110)
Michael Sterflinger 242773W    
Lapin (Beneteau First 40.7)
Chris Clark 655734R    
Live Wire (Viper 640)
Joseph Healey 676367P    
Loki3-C (S2 9.1)
Richard Correll 202664q    
Mambo Kings (Viper 640)
Justin Scott 200355I USAJS230  
Mariah-C (C&C 35)
John Stomber 274767F    
Marie (Tartan 372)
Paul Eliea 275659G    
Maudelayne (X-34)
Frederick Heerde 103817L    
Miller's Crossing-C (Rodgers)
Christopher Miller 208003J USACM80  
Mischief-C (Soverel 33)
Tom Griffin 195874H    
Moxy (Xp 33)
Paul Brindak 711607H    
M-Squared (J 120)
Charlie/Bill Mack 351538R    
Neva-C (Beneteau First 235)
Alexander Henkin    
Orión-C (Hunter Legend 35)
Jimmie Underwood 696486P    
Palantir-C (Frers 41 TM)
Bob & June Kendrick 120126B    
Participant II (J 97)
G. John Krediet 215583Z    
Pauls Hardware (Benteau40)
Paul Adelberg    
Pterodactyl (custom)
Scott Weisman 151139L    
Rascal-C (Ericson 39)
Salvatore Carillo Mast    
Mary Graf Bowman 370946w    
Alan Kriegstein Main Trimmer    
Spencer Kriegstein Pitman    
John Lopez Grinder    
Christopher Schneider 124596B    
Leigh Sterflinger Strategist 316871C   Group 1  
Rhiannon III (J 109)
Chris Nicholls / Cao Deambrosio    
Second Wind (Sabre 362WK)
Jonathan Avery    
William Avery Navigator    
Terry Glenn Helm   Group 1  
Skip Hobbs Main Trimmer   Group 1  
Aric Ludwig    
Chris Martin Headsail Trimmer    
Sequoia (C&C 115)
Michael Trant 655613H    
Silver Fox-C (J 24)
Jasjeet Sood 325874E    
Skoot (J 109)
John Greifzu, Jr. Helm 204531K USAJG192  
Jim Vos 320345K USAJV53  
Skye (Farr 395)
Ty Anderson 275048X    
Snappy-C (Tartan 33)
Ove Haxthausen 669538S    
Soup Bone lll-C (Morgan)
Tom Friend    
Speedway Boogie (Colgate 26)
Chris Brady 229180B USACB114  
Spøgelses Panda (Viper 640)
Peter Beardsley Skipper 149084E USAPB8  
Rachel Beardsley Co-Skipper USARB93 Group 1  
Simon "The Dane" Karstoft Jensen Strategist DENSJ2  
Summertime-C (Hunter 28)
Peter Vanderwaart 237051S    
Tacita - C (Fastnet 45)
Kerry leClue 66366U    
TBD (Viper 640)
Colin Santangelo 403499F    
Tecumseh-C (C&C 36)
Donald Rotzien    
Tenacity (Beneteau First 44.7)
Samuel Fuller 218252V USASF22  
Tomfoolery II-C (J 36)
Lynne Ward 757435U    
Tonic (Beneteau First 35)
Steve Lukens    
T-REX (Olson 34)
Scott Steele Headsail Trimmer   Group 1  
Ken Wisdom Skipper    
Kristina Wisdom    
Trevor Wisdom Co-Skipper    
True Leev (C&C101)
Chris Lorenzen 320791u    
Veronica-C (Islander Bahama 30)
Ed Tella 655817D    
Voidoid V-C (CTM 33)
David Blagden 209673F    
Warrior Won (Xp44)
Bjorn Raagaard +steen raagaard Andersen Other   Group 1  
Henrick Andersen    
Steen Raagaard Andersen    
Henrik Asbjorn Pit DENHA6 Group 1  
Jonas Hogh Christensen    
Lars Ive    
Peter Kampmann    
Allan Larsen    
Christopher Sheehan Owner 734053Z USACS259  
Christopher Simon Captain   Group 1  
Wily Silver Fox (J 122)
Christopher Hall 744549R USAHC14  
Zuma (J 109)
Steve Chronert USASC129  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022