2022 Helly Hansen Sailing World Regatta Series - Chicago
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Waiver
Signed
********** (LS 10)
Kevin Clark Pro Bowler USAKC118 Group 1   Yes  
Virginia Debbink Stunt Owner   Group 1   Yes  
Katy DeHaven Medic/Doctor   Group 1   Yes  
Christopher Manick Cat 3 Cooler Jockey     Yes  
Brady Polowy In the way   Group 1   Yes  
218480 NED (ILCA)
Niels Heemskerk 396205U     Yes  
29 (L30)
Michael Darr   Group 1    
A horse with no name (Laser)
Giorgio Primiceri     Yes  
Alchemy (J 88)
Tim Bestler Main Trimmer   Group 1   Yes  
Greg Polek Owner 786264Q     Yes  
John Polek Skipper 785883P   Group 1   Yes  
Sam Rosenbaum Rush Chairman   Group 1   Yes  
Robb Sands Mid Mast 815739T   Group 1   Yes  
Sims Whalen Bow 799007V   Group 1   Yes  
Amateur II (T-10)
Stephanie Levine Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Will Loux In the way   Group 1   Yes  
Molly McMahon Headsail Trimmer 394131R   Group 1   Yes  
Molly Michaels In the way   Group 1   Yes  
Will Munson Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Felicia Platzke Spinnaker trimmer 730152P   Group 1   Yes  
Michael Platzke 730152P     Yes  
American Dream (T-10)
Jackson Bothmann Floater   Group 1   Yes  
Rich Bothmann Main Trimmer   Group 1   Yes  
Carol Caldwell     Yes  
howard Fassnacht Co-Skipper 766566z     Yes  
Toby Gandy Floater 799951S   Group 1   Yes  
Barbara Hunt Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Stephen Perich Bow   Group 1   Yes  
David Rainish Co-Skipper 763672S   Group 1   Yes  
Erin Siekmann In the way   Group 1   Yes  
John Siekmann Main Trimmer   Group 1   Yes  
American Flyer (J 70)
Annie Baumann Watch Captain USAAB185 Group 1   Yes  
Fred Joosten   Group 1   Yes  
Steve Knoop 132368S USASK88 Group 1   Yes  
Richard Martin Chef USARM204 Group 1   Yes  
Anonymous (Laser)
Russell Schulz 652000Z      
Aquaholiks (J 70)
August Hernandez Headsail Trimmer 389883T USAAH26 Group 1   Yes  
Lindsay Hernandez Bow USALB26 Group 1   Yes  
Zac Hernandez Spinnaker trimmer 224721M USAZH1 Group 1   Yes  
Martin Johnsson 201751K USAMJ12 Group 1   Yes  
Archimedes III (C&C 115)
Rebecca Anstee Pit   Group 1   Yes  
Peggy Carroll Bow   Group 1   Yes  
Alison Evans Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Joe Hummel Skipper 231111Z   Group 1   Yes  
Stan Knapczyk Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Lori Lee Floater   Group 1   Yes  
Jeff Linstrom Headsail Trimmer 279899Y   Group 1   Yes  
Reeny Linstrom Mast   Group 1   Yes  
Beth Lore Tactician   Group 1   Yes  
Maria Miller Pit   Group 1   Yes  
Tara Sherman Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
John Woodcock Main Trimmer 738242Y USAJW220 Group 1   Yes  
Ariel (J 88)
Rebecca Anstee Main Trimmer USARA68 Group 1   Yes  
MICHAEL COOK USAMC251 Group 1   Yes  
Andy DeHaan Floater USAAD123 Group 1   Yes  
Sheila Greska Bow USASG71 Group 1   Yes  
Meredith Kramer Spinnaker trimmer USAMK167 Group 1   Yes  
Ali Lawton Rush Chairman USAAL119 Group 1   Yes  
Preston Levy Other 780065S USAPL86 Group 1   Yes  
Rachel Loziuk Main Trimmer USARL152 Group 1   Yes  
Tyler Oranger Other USATO53 Group 1   Yes  
David Szymanski Other USADS291 Group 1   Yes  
Lise Valentine Headsail Trimmer USALV23 Group 1   Yes  
Babe (Laser)
Kate Moon     Yes  
Badge (Beneteau First 40)
David Ford Bow     Yes  
Michael B. Grey Other     Yes  
tad ilg Navigator   Group 1   Yes  
Daniel Koules 394941B     Yes  
bradley peterson Bow   Group 1   Yes  
jim stanton Main Trimmer 820296y   Group 1   Yes  
josh weber Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
stephanie woodson Pit   Group 1   Yes  
Banter (J 88)
Michael Anderson Pit 363480Y USAMA70 Group 1   Yes  
Chris Berger Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Bill Faude Staysail trimmer 177139z   Group 1   Yes  
Ben Marden USABM105 Group 1   Yes  
Chris Murray GBRCM61 Group 1   Yes  
theresa trejo Bow USATT72 Group 1   Yes  
Black Pearl (J 70)
Adam Bowen 124377W USAAB177 Group 1   Yes  
Avery Bowen Mast USAAB222 Group 1   Yes  
Bridget Bowen Cat 3 Cooler Jockey USAMB265 Group 1   Yes  
Rowan Elwart In the way USARE60 Group 1   Yes  
Michael Schreiber Watch Captain USAMS119 Group 1   Yes  
Blackfin (J 109)
Jeremy Braunius Mast     Yes  
Brett Eickenberg Tactician 244753W USABE38   Yes  
Keith Eickenberg 227770B     Yes  
Salomon Elizondo Pit   Group 1   Yes  
Steve Holz Spinnaker trimmer USASH171 Group 1   Yes  
Rachel Lewis Bow   Group 1   Yes  
Colin Mackintosh Pit   Group 1   Yes  
Gregory Moffett Cat 3 Cooler Jockey USAGM43 Group 1   Yes  
Ray Remmart Headsail Trimmer     Yes  
Blind Squirrel (DF65)
Sue O’Neil   Group 1   Yes  
Bluehho (DF 65)
Daniel Burns     Yes  
Bombora (J 70)
Wendy Enerson Headsail Trimmer USAWE14 Group 1   Yes  
Bryan Hayes   Group 1   Yes  
Matt Scharl Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Michael Whitford Leeward Runner USAMW22 Group 1   Yes  
Bravo Zulu (J 88)
Brian Bleeker Bow USABB214 Group 1   Yes  
Tanya Bleeker Pit USATB202 Group 1   Yes  
Bob Garlinghouse Helm 755467W USARG139 Group 1   Yes  
Gregg Granger II Tactician USAGG96 Group 1   Yes  
Nathan Troup Headsail Trimmer USANT30 Group 1   Yes  
Daniel Yamamoto Spinnaker trimmer USADY8 Group 1   Yes  
Brawndo (Beneteau First 36.7)
Jon Esmael USAJE101   Group 1   Yes  
Jacob Foster Headsail Trimmer USAJF194 Group 1   Yes  
John Handler Tactician USAJH402 Group 1   Yes  
Leif Hinterberger Headsail Trimmer USALH83 Group 1   Yes  
Ryan Johnson Foil Trimmer   Group 1   Yes  
Andrew Lescohier Co-Skipper   Group 1   Yes  
Matthew Lescohier Stunt Owner   Group 1   Yes  
Bethany McDearmon Pit   Group 1   Yes  
Austin Nafziger Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
George Quinlan In the way USAGQ2 Group 1   Yes  
Nicholas Westlund Chef 810952N   Group 1   Yes  
Bud (T10)
Theresa Benjamin Pro Bowler   Group 1   Yes  
Eiesland Builders Helm 208328v   Group 1   Yes  
Daniel Cox Pit   Group 1   Yes  
Johanri Gerber Bow   Group 1   Yes  
Katie Greer Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Joe Kestler 752395N USAJK154 Group 1   Yes  
Steve Robbins Stunt Owner   Group 1   Yes  
Callisto (J 109)
bill Colombo Cat 3 Cooler Jockey USAWC84 Group 3   Yes  
Katie Davis Bow USAKD80 Group 1   Yes  
Michael Hendrie Helm USAMH7 USAMH7 Group 1   Yes  
William Howard In the way 325138T USAWH16 Group 1   Yes  
Jonathan Hurthle Mast USAJH399 USAJH399 Group 1   Yes  
Jim Murray 127575C     Yes  
Mike Reynaert Mid Bow USAMR119 USAMR119 Group 1   Yes  
CheepNDeep II (J 44)
Jay Butler Tactician   Group 1   Yes  
John Conway Main Trimmer   Group 1   Yes  
Dylan Hahn Bow   Group 1   Yes  
Kenny Kluckman Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Randy Kuhn Skipper   Group 1   Yes  
Nick Lorenzen Mast     Yes  
Jim Richter Owner 652886j     Yes  
Chum Bucket II (ILCA)
David Poquette     Yes  
Convergence (T-10)
Christoper Johnston Mast   Group 1   Yes  
Elizabeth Reynolds Strategist   Group 1   Yes  
Tod Reynolds Bow   Group 1   Yes  
Colin Richards Main Trimmer   Group 1   Yes  
Lily Rogers Pit   Group 1   Yes  
Sam Rogers Autopilot   Group 1   Yes  
Don Wilson     Yes  
Jennifer Wilson USAJW40   Yes  
Oliver Wilson     Yes  
Matt Woodworth Other   Group 3   Yes  
Courageous (J 109)
Connor Adams Bow   Group 1   Yes  
Emmit Campbell Offside trimmer   Group 1   Yes  
Michael Campbell Pit   Group 1   Yes  
Aldo Caronia Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Ray Douglas / Kris Maybach 318732Y USARD8 Group 1   Yes  
Indigo Leslie Pit   Group 1   Yes  
Michael Leslie Floater 18308t usaml25 Group 1   Yes  
Selma Loesche Offside trimmer   Group 1   Yes  
Molly McCarthy Mid Mast   Group 1   Yes  
Diamond Girl (LS 10)
Amy Cermak 108439X USA125 Group 1   Yes  
Rick Cermak Other   Group 1   Yes  
Rick Jossart Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Chris Nielson Other   Group 3   Yes  
Christine Steiner Mast   Group 1   Yes  
Matthew Szymanski Bow   Group 1   Yes  
Dutch (J 88)
Todd Basch Pit 807479x USATB179 Group 3   Yes  
Brian Burgess Mast 234003E USABB191 Group 1   Yes  
Dan Burns Bow 266763E USADB136 Group 1   Yes  
Matt Clark Headsail Trimmer USAMC139 Group 1   Yes  
Will Holz Tactician 321498A USAWH53 Group 1   Yes  
John Leahey Skipper 242398B USAJL226 Group 1   Yes  
Eagle (Sydney 38)
Boris Bonutti Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Douglas Gifford Main Trimmer   Group 1   Yes  
Thomas Keeble Pit   Group 1   Yes  
Ann O'Neill Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Conor O'Neill Bow   Group 1   Yes  
Jerry O'Neill   Group 1   Yes  
Shawn O'Neill Skipper   Group 1   Yes  
Janice Promer Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Sandy Stone Headsail Trimmer 186398L   Group 1   Yes  
Mike Wallock Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Doug Warren Main Trimmer   Group 1   Yes  
Eagles Wings (GS44)
Anne Branson Spinnaker trimmer USAAB116 Group 1   Yes  
Pat Considine Floater USAPC114 Group 3   Yes  
Tim Corkell Floater   Group 1   Yes  
Jeanne Ehrenberg Alternate 154349V   Group 1   Yes  
John Gottwald     Yes  
Melissa Grim Pit   Group 1   Yes  
Brenden Jacobs Bow   Group 1   Yes  
Linda Kubit Headsail Trimmer USALK61 Group 1   Yes  
Jeff Olshesky Mast   Group 1   Yes  
Liam Parker Mast   Group 1   Yes  
Eclipse (Beneteau First 36.7)
Yencith Andre Alvarado Bow   Group 1   Yes  
Ivana Donevska Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Paul Foszcz Tactician USAPF16   Group 1   Yes  
Susan Fox Floater   Group 1   Yes  
Chris Garbacz Pit 764235V USACG129 Group 1   Yes  
Peter Nielsen 253547V USAPN10 Group 1   Yes  
Phillip Shaw Main Trimmer USAPS90 USAPS90 Group 1   Yes  
Bryan Simmons Mast USABS210 Group 1   Yes  
Jenn Simonsis USAJS470 Group 1   Yes  
El Toro (T-10)
Jovan Brankov Helm   Group 1   Yes  
Olanne Healy Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Kenny Kluckman Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Katherine Kolon Pit   Group 1   Yes  
Demian Krentz Other   Group 1   Yes  
Brandon Love Offside trimmer   Group 1   Yes  
Tyler Peyatt Cat 3 Cooler Jockey   Group 1   Yes  
Jeff Shoemaker Offside trimmer   Group 1   Yes  
Karina Suyen Bow   Group 1   Yes  
Empeiria (J 70)
Alec Anderson Spinnaker trimmer   Group 3   Yes  
Will Felder Spinnaker trimmer USAWF26 Group 3   Yes  
John Heaton     Yes  
Zachary Mason USAZM6 Group 3   Yes  
Entourage II (1D35T)
Mark Boruta Offside trimmer   Group 1   Yes  
Rob Cardenas Bow   Group 1   Yes  
Michael Dannecker   Group 1   Yes  
Tim Dillon Mast     Yes  
Paul Gross Navigator   Group 1   Yes  
Chad Hough Tactician   Group 3   Yes  
Ted Towey Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Brian Tray Mid Mast     Yes  
Erica (T-10)
Doug Baker Autopilot   Group 1   Yes  
Sarah Basel Floater   Group 1   Yes  
Brian Kaczor     Yes  
Paul Kaczor Bow   Group 1   Yes  
Scott Melanson Bow USASM98 Group 1   Yes  
Seth Morrell Tactician USASM86   Group 1   Yes  
Mike Schroff Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
erizo de mar (Beneteau First 36.7)
Piotr Barczuk Mast   Group 1   Yes  
antoni czupryna     Yes  
MARCIN DUCH Pit POLMD14 Group 1   Yes  
Waldemar Emmerich Co-Skipper 306876G POLWE1 Group 1   Yes  
Bogumil Kawa Headsail Trimmer USABK64 Group 1   Yes  
Perry Lewis Watch Captain   Group 3   Yes  
Jaroslaw Naruszewicz Spinnaker trimmer POLJN4 Group 1   Yes  
Krzysztof Siuta Mast USAKS147   Group 1   Yes  
Arek Szawlowski Main Trimmer   Group 1   Yes  
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith McLean Owner 729032V USAJM386 Group 1   Yes  
Judith & Ross McLean 729032V USAJM386   Yes  
Ross McLean Owner 730162W USARM180 Group 1   Yes  
Anne Michaud Bow 756919V   Group 1   Yes  
Katye Michaud Pit 772658Z USAKM125 Group 1   Yes  
Christina Rice Headsail Trimmer 744728N USACR98 Group 1   Yes  
Aimee Strittmatter Mast   Group 1   Yes  
Exile (J 88)
Graham Eger Shirtless 808890W USAGE31 Group 1   Yes  
Scott Eisenhardt Tactician USASE45 Group 1   Yes  
Andy Graff Skipper 255164W USAAG112 Group 1   Yes  
Luke LeCoche Mid Mast 780488V USALL61 Group 1   Yes  
Justin Nowicki Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Sabine Zinserling Bow   Group 1   Yes  
Fantome (Morgan 36T)
Deirdre Martin 351390U USADM261 Group 1  
Fastnet (Baltic 38 DP)
John Cifelli Main Trimmer   Group 1   Yes  
Megan Clark Floater   Group 1   Yes  
Amanda Gilliam Other   Group 1   Yes  
Tim Herboth Helm 753999K   Group 1   Yes  
Tracy Stevenson Owner 753997H   Group 1   Yes  
Flying Pig (J 105)
Linda Hanks Headsail Trimmer 783038S   Group 1   Yes  
Conor O'Neil Other USACO37 Group 1   Yes  
Summer Rand In the way   Group 1   Yes  
Mike Sheppard Skipper 239168G   Group 1   Yes  
Spenser Sheppard Pit   Group 1   Yes  
FOG (Beneteau First 36.7)
David Brandon Headsail Trimmer USADB237 Group 1   Yes  
Ritchie Geoghan Cat 3 Cooler Jockey USARG90 Group 3   Yes  
Lori Henderson Spinnaker trimmer USALH29 Group 1   Yes  
Mike "Bart" Korbel Bow AUSMK11 Group 1   Yes  
Rick Orr Pit USARO32 Group 1   Yes  
Greg Rasmussen USAGR50 Group 1   Yes  
Elizabeth Riegle Pit 764391W USAER86 Group 1   Yes  
Martin Sandoval Main Trimmer 270881W USAMS71 Group 1   Yes  
FRAnkenstein (Laser)
Matt perley 784027G     Yes  
Free Agent (W.D. Schock 35)
Kevin Bosman Main Trimmer   Group 1   Yes  
Hubert Cartier Bow   Group 1   Yes  
Hans De Schaaf Bow   Group 1   Yes  
Miles DePaepe 210608F     Yes  
Cindy Sommerfeld Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Free Radical (Beneteau First 36.7)
Anthony Bowker Switch Flipper GBRAB53   Group 1   Yes  
Callaghan Commers Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Mike Considine Staysail trimmer     Yes  
Haley Hendrickson Pit USAHH41 Group 1   Yes  
Robert Nelson 262970X USARN25 Group 1   Yes  
Nadine Schieban Bow GERNS48 Group 1   Yes  
Killian Tobin Co-Skipper USAKT24   Group 1   Yes  
Malachy Tobin Offside trimmer   Group 1   Yes  
Eric Uhl Mast   Group 1   Yes  
Mary Zalinger Pit   Group 1   Yes  
Full Tilt (J 109)
Mike Buck Bow Usamb280 Group 1  
Will Chapman Headsail Trimmer USAWC81 Group 1  
Mike Coan Tactician USAMC98 Group 1    
George Dorsch Spinnaker trimmer 741418P USAGD53 Group 1  
Brad Horn Floater   Group 1  
Tom Meyer Other   Group 1  
Peter Priede 371954y    
Gerry Sansone Mast USAGS96   Group 1  
Funky Monkey (J 88)
Addy Ferguson Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
John Ferguson Mast   Group 1   Yes  
Elizabeth Foulston Main Trimmer USAEF38 Group 1   Yes  
Michael Frerker 196845E USAMF29 Group 1   Yes  
Lauren Holderman Pit USALH86 Group 1   Yes  
Brandye VanderPloeg Bow   Group 1   Yes  
Gansett Salt (DF65)
Conor O'Neil USACO37 Group 1   Yes  
Gaucho (J 88)
Tom King Pit USATK85 Group 1   Yes  
GAVIN SMITH Rush Chairman USAGS152   Group 1   Yes  
Dave Tufts Main Trimmer 766671V USADT82 Group 1   Yes  
Kiki Voss Pit   Group 1   Yes  
Mike Wilde Helm 288203T USAMW162 Group 1   Yes  
Tyler Woodworth Spinnaker trimmer USATW67 Group 1   Yes  
Gaucho (Beneteau First 36.7)
diane bouckaert Owner usadb231 Group 1   Yes  
Mark Bouckaert Owner 373348Y USAMB137 Group 1   Yes  
Arielle Corbett Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Dan Fallon Bow USADF111 Group 1   Yes  
Bill Hood Main Trimmer usawh68 Group 1   Yes  
Jonathan Hood Bow USAJH331 Group 1   Yes  
Adam Macholz Pit usaam143 Group 1   Yes  
John Novembre Main Trimmer   Group 1   Yes  
Glider (T-10)
Tom Font/John Font Bruce Lamotte     Yes  
John Font Main Trimmer   Group 1   Yes  
Esteban Gonzalez Pit   Group 1   Yes  
Tom Harrison Floater   Group 1   Yes  
John Muckian Bow   Group 1   Yes  
Andrew Van Sickle Leeward Runner 777903W USAAV33 Group 1   Yes  
Richard Winship Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Greyhound (T10)
Madolyn Cavazos Pit 33882   Group 1   Yes  
kelly kane Mast   Group 1   Yes  
Payton Kane     Yes  
Thomas Kane Helm   Group 1   Yes  
Thomas Kane 163389I   Group 1   Yes  
Benjamin Moreno Floater   Group 1   Yes  
Ted Price Bow   Group 1   Yes  
Luiza Przewodnikowska Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Grytviken (T-10)
Tomasz Citak Nav/Tac   Group 1   Yes  
Alfred Janiga Bow   Group 1   Yes  
Andrzej Kowal Spinnaker trimmer     Yes  
Arek Kusmider Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Piotr Madrzyk Skipper 309998T   Group 1   Yes  
Sebastian Papajewski Bow     Yes  
malgorzata Urbanski   Group 1   Yes  
Haddock (J 70)
John Croll Other USAJC259 Group 1   Yes  
Mark Croll Alternate USAMC164 Group 1   Yes  
Robbie Devlin Main Trimmer USARD124 Group 1   Yes  
Sam Sansome 255057W USARS91 Group 1   Yes  
Ethan Wheeler Main Trimmer 801736N USAEW101 Group 1   Yes  
Handsome Pete (Beneteau First 10R)
David Baker 717093B     Yes  
Lauren Cushing Bow     Yes  
Mark Fruin Other   Group 1   Yes  
David Matz Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
"LT" aka Tom McCarter Tactician   Group 1   Yes  
Jason Seifert Bow   Group 1   Yes  
Erik Zamudio Spinnaker trimmer 770877F USAEZ10 Group 1   Yes  
Heartbreaker (1D35)
Joe Hemphill In the way   Group 1   Yes  
Will Lankford Bow   Group 1   Yes  
Gregg Mrowka Pit   Group 1   Yes  
Eric Oesterle 187614W     Yes  
Pascal Schweitzer Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Oliver Whybrow Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Ivy Williams Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Helly Hansen Jr. Team (ILCA)
Emmett Nevel 790047r     Yes  
HH Jr. Team (ILCA)
Grace Renz    
HH Junior (Laser 4.7)
cate baldwin     Yes  
HH Junior Team (Laser)
Emery Sularz     Yes  
HH Junior Team (Laser)
Claire Considine     Yes  
HH Junior Team (ILCA)
Nissana Berman     Yes  
HH Junior Team (Laser/ ILCA)
Abby Bennett O’Keefe     Yes  
Hiwassee (Farr395)
Thomas Buettner Pit   Group 1   Yes  
Gia Fisher Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Ian FISHER 311534K     Yes  
Ray Koukari Headsail Trimmer USARK94 Group 1   Yes  
Jim Walsh Tactician 690059A USAJW272 Group 1   Yes  
Kent Webster In the way   Group 1   Yes  
Fritz Wolf Main Trimmer   Group 1   Yes  
Hokey Smoke (J 105)
Marci Grunnert   Group 1   Yes  
Katie Laes Floater   Group 1   Yes  
Freya Olsen Other   Group 1   Yes  
Marianne Stanke Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Lori Stearns Owner   Group 1   Yes  
Richard Stearns Helm 115763V   Group 1   Yes  
Ann Zeiler Strategist   Group 1   Yes  
Inferno (Farr 40)
Philip Dowd   Group 1   Yes  
Yuri Golstev     Yes  
Aaron Housten 137989N   Group 1   Yes  
Christine Hutchison Floater   Group 1   Yes  
Chris Lefferdink Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
John Mollicone Tactician USAJM87 Group 3   Yes  
Geoff Murray Grinder 809551Z   Group 1   Yes  
James Myatt     Yes  
Daniel Pyne Offside trimmer   Group 1   Yes  
Ian Savage Bow 208253V GBRIS6 Group 1   Yes  
Melissa Schastok Pit Assist USAMF58 Group 1   Yes  
Jeffrey Shuert Pit USAJS20 Group 1   Yes  
Jahazi (J 120)
Ryan Hoffman Cat 3 Cooler Jockey   Group 1   Yes  
Tim Hoffman Helm   Group 1   Yes  
Michael Kartheiser Bow   Group 1   Yes  
Santos Melendez Bow     Yes  
Mark Niedelson Mast   Group 1   Yes  
Tom O’donohue Navigator   Group 1   Yes  
Mark Olsen Skipper 805661W   Group 1   Yes  
Joie De Vie (Beneteau First 36.7)
Mitch Caywood     Yes  
James Clouser   Group 1   Yes  
Michael Gold Smooth Criminal 802594S USAMG172 Group 1   Yes  
Amy Guajardo Rush Chairman USAAG90 Group 1   Yes  
Nicholas Hartney Bow 236151R USANA17 Group 1   Yes  
Bill Strzelewicz 2522824P   Group 1   Yes  
Wes Tone In the way   Group 1   Yes  
Michael Twning Mast 175201l   Group 1   Yes  
Julia (J 88)
Karen Better Other   Group 1   Yes  
Michael Better Headsail Trimmer USAMB181 Group 1   Yes  
Grace and Michael Gillian Owner 231721H   Group 1   Yes  
Michael Gillian Helm 231721H USAMG166 Group 1   Yes  
Jenna Glasscock Bow USAJG249 Group 1   Yes  
Eileen O'Neill Headsail Trimmer 711793R USAEO19 Group 1   Yes  
Meghan O'Rourke Spinnaker trimmer 792112P USAMO49 Group 1   Yes  
Sean Wilson Main Trimmer   Group 1   Yes  
KAZE (T-10)
Abigail Beck Pit   Group 1   Yes  
Darren and Kristina Beck     Yes  
Kristina Beck Spinnaker trimmer USAKB150   Group 1   Yes  
Mike Fernandez Bow USAMF118 Group 1   Yes  
Meredyth Poulson Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Aimee Smith Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Nancy Snyder Main Trimmer 285123Q USANS53 Group 1   Yes  
Whitney Tullos Staysail trimmer   Group 1   Yes  
Kinship (J 105)
Bohannan Bees Bow     Yes  
Kevin Donahue Floater   Group 1   Yes  
Theodore Luton Tactician 770445V   Group 1   Yes  
Cal Lutton Main Trimmer 770331U   Group 1   Yes  
Josh & Laura Lutton 791160S   Group 1   Yes  
Laura Lutton Pit 798128Q   Group 1   Yes  
Koko Loko 2 (Beneteau First 40.7)
Janusz Bielowka Main Trimmer   Group 1   Yes  
Mariusz Bieniek Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Monirith Chhea Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Rich Dlugosz Main Trimmer   Group 1   Yes  
Agnieszka Kielbus Other POLAK46 Group 1   Yes  
Tomasz Kokocinski     Yes  
Kinga Kosmala Pit   Group 1   Yes  
MARCIN KOZIARSKI Tactician   Group 1   Yes  
Martyna Maciejewska Headsail Trimmer     Yes  
Dariusz Mucha Bow   Group 1   Yes  
Izabella Plawecka Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
L30 #14 (L30)
Yuriy Bondartsov Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Andriy Gavrulyshyn     Yes  
Vitali Hantsevich     Yes  
Anastasia Kolesnichenko     Yes  
Nikita Mazin Tactician   Group 1   Yes  
L30 USA     Yes  
L30 #15 (L30)
Georgia Beal     Yes  
Amy Ren     Yes  
David Ren Skipper     Yes  
Peter Stewart Other USAPS166 Group 1   Yes  
L30 USA     Yes  
Jake Weinstein Main Trimmer   Group 1   Yes  
L30 #24 (L30)
Dhamita Arsakularatma   Group 1   Yes  
Emanuele Bianchi     Yes  
Darren Fill Main Trimmer   Group 1   Yes  
Arthur Keska Bow   Group 1   Yes  
Jim Lidbury Pit   Group 1   Yes  
L30 USA     Yes  
L30 #30 (L30)
Jovas Jonusas Pit   Group 1   Yes  
Arunas Kubelskas Skipper   Group 1   Yes  
Rodion Luka     Yes  
Aleksandras Malysevas Runners   Group 1   Yes  
Saulius Narbutas Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Evaldas Pauplys Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Paul Usanovas Main Trimmer   Group 1   Yes  
Vladas Zakarauskas Bow   Group 1   Yes  
Rokas Zironas Mast   Group 1   Yes  
La Tempete (Beneteau First 40.7)
Ken Barvian Mid Mast   Group 1   Yes  
Kevin Brinker Main Trimmer   Group 1   Yes  
Eugene Johnson Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Jay Koverman Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Mike Lucas Mast   Group 1   Yes  
Byron Weber Pit   Group 1   Yes  
Ryan Weber Bow   Group 1   Yes  
Thomas Weber Skipper 225848A   Group 1   Yes  
Steve Youngson Tactician 146559C   Group 1   Yes  
Laser (Laser)
Roman Plutenko     Yes  
Le Reve (Sunfast 3300)
Patrick Bredlau Owner 700029 USAPB90 Group 1   Yes  
Scott Eifert Main Trimmer     Yes  
Vanessa GATES Boat Captain 704770V USAVG8 Group 1   Yes  
Donna Hickey Grinder   Group 1   Yes  
Sydney Kenyon Spinnaker trimmer USAK91 USASK91 Group 1   Yes  
Debbie Thompson Pit   Group 1   Yes  
Liberté (Beneteau 41.1)
Brett August 795366R    
Carey August Owner   Group 1  
James Biery Spinnaker trimmer 244263T   Group 1  
Pat Carlson Switch Flipper   Group 1    
Chris Knight      
Mary Kovats Headsail Trimmer   Group 1  
Rob Miller      
Julian Schink Grinder    
Jeff Stone Bow   Group 1    
Lil Dickens (DF65)
Dick Newman     Yes  
Liquid Lounge II (J 109)
Jim Caesar 652603u     Yes  
Andy Camarda Tactician   Group 3   Yes  
Kai Schirmacher     Yes  
Andy soltys Handicaper   Group 1   Yes  
Doug Stepansky Mast   Group 1   Yes  
Adam Wolfe Bow USAAW122 Group 1   Yes  
Ashley Wood Spinnaker trimmer USAAW65 Group 1   Yes  
Lucky Dubie (J122e)
Don Cameron Tactician   Group 1   Yes  
Chris cyr Alternate   Group 1   Yes  
Brendan Doyle Cat 3 Cooler Jockey   Group 1   Yes  
Jason Doyle   Group 1   Yes  
Kyle Doyle   Group 1   Yes  
Angel Garcia     Yes  
Len Siegal Skipper 304596d   Group 1   Yes  
erica trejo Spinnaker trimmer 690906H   Group 1   Yes  
Maggie Mae (Beneteau First 36.7)
Greg Alm Mast USAGA39 Group 1   Yes  
Ruth Baxter USARB141 Group 1   Yes  
Richard Gadzala Offside trimmer USARG91 Group 1   Yes  
Brennan Hincks Floater   Group 1   Yes  
Christine Hutchison Floater USACH229   Group 1   Yes  
Simon Mc Grotty IRLSM17 Group 1   Yes  
Dina Wright Main Trimmer USADH180 Group 1   Yes  
Peter Wright Skipper   Group 1   Yes  
Mahal (DF65)
Rod Salazar In the way   Group 1   Yes  
Mary Gail (J 112e)
Laura Bestul Bow   Group 1   Yes  
Emily Ettie Floater   Group 1   Yes  
Sean Koga Bow   Group 1   Yes  
Ashleigh Luttery Pit   Group 1   Yes  
David Muzzall Main Trimmer   Group 1   Yes  
Mike Parapetti Cat 3 Cooler Jockey   Group 1   Yes  
Anthony Sarillo Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Tom Tishbey Pit   Group 1   Yes  
Sam Veilleux Skipper 354522Q USASV31 Group 1   Yes  
Maskwa (C&C 115)
Julie Heikkinen Main Trimmer   Group 1   Yes  
Kristin Jacobs Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Jason Kocher Pit Assist   Group 1   Yes  
Scott Lyjak Mid Bow     Yes  
Drew Myers Other   Group 1   Yes  
Austin Wade Mast 795643G     Yes  
Donald Waller 209967K     Yes  
Randi Zilmer Spinnaker trimmer     Yes  
Mazal Tov (J 120)
Michael Ciechanowski Floater   Group 1   Yes  
Arne Fliflet Skipper 329388N   Group 1   Yes  
Deborah Fliflet Owner     Yes  
Skip Frost Main Trimmer 741349X USASF86   Yes  
Jenn Gremski Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Paul Jaros Bow   Group 1   Yes  
Gary Mogilner Floater   Group 1   Yes  
Beth Muller Floater 798674t     Yes  
Igor Nartov Main Trimmer 735630U   Group 1   Yes  
Nicole Scardigno Princess 780174R USANS70 Group 1   Yes  
Meat (T-10)
Brian Barker Pro Bowler USABB189 USABB189 Group 1   Yes  
Robert Cane Cat 3 Cooler Jockey USARC171 USARC171 Group 1   Yes  
Gretchen Croll Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Edward Mui Chef   Group 1   Yes  
Amy Roehl Switch Flipper USAAR140 Group 1   Yes  
Criag Roehl     Yes  
TJ Valentor Pro Bowler   Group 1   Yes  
Midlife Crisis (J 70)
Bruce Golison 143093T USABG32   Yes  
Steve Hunt Tactician   Group 3   Yes  
Erik Shampain Boat Captain USAEE3 Group 3   Yes  
Chris Stocke Bow   Group 3   Yes  
Minister (LS 10)
Blane & Cindy Boynton Skipper 749375Y USABB167 Group 1   Yes  
Cindy Boynton Bow     Yes  
Matthew Farrington Mast   Group 1   Yes  
Hannah Goblirsch Pit     Yes  
Adam Prettyman Main Trimmer   Group 1   Yes  
Hannah Weaver Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Jim Wynne Headsail Trimmer USAJW247 Group 1   Yes  
Mise En Place (Beneteau Oceanis 381)
Maasai Gentle     Yes  
David Shelton Headsail Trimmer     Yes  
Paul Thompson     Yes  
Paul Thompson IV Floater   Group 1   Yes  
Delia Urgesi Bow   Group 1   Yes  
Bruce Williams     Yes  
Mojo (Beneteau First 40.7)
Katie Benstead Floater   Group 1   Yes  
Gregg Comeaux In the way   Group 1   Yes  
Bob Constantino     Yes  
Yvonne Herkemij Owner   Group 1   Yes  
Audi Kelly Mid Bow   Group 1   Yes  
Steven Lowery Helm   Group 1   Yes  
Chris Meissner Bow     Yes  
Gary Powell Co-Skipper   Group 1   Yes  
Luca Ruhlander Mast   Group 1   Yes  
Scot Ruhlander Owner   Group 1   Yes  
Adam Schaefer Chef   Group 1   Yes  
Gary Powell/ Scot Ruhlander 245241P   Group 1   Yes  
Momentus (J 111)
John Beery Runners   Group 1   Yes  
Mike Considine Cat 3 Cooler Jockey   Group 3   Yes  
Beth Cushing Bow Usaec90 Group 1   Yes  
Olga “Olya” Dmytriyeva Headsail Trimmer Ukrod4 Group 1   Yes  
RICHARD MCNICHOLS Pit Usarm118 Group 1   Yes  
David Moschetti Mast   Group 1   Yes  
Kevin Saedi / Raman Yousefi 312161L   Group 1   Yes  
George Simkins USAGS75 Group 1   Yes  
Niloofar Yousefi Pit Assist   Group 1   Yes  
Raman Yousefi Owner 662555A USARY5 Group 1   Yes  
Morning Breeze (L30)
Michael Norris 298841G    
Mutiny (T-10)
Noah Alvarado Other   Group 1   Yes  
Jack Brownlee Bow   Group 1   Yes  
Joey Harris Captain 176214p   Group 1   Yes  
Dave Imrem Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Kathy Massel Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
John Schellenbach Floater 205310F   Group 1   Yes  
Justin Walker Bow   Group 1   Yes  
N/A (Laser)
Rachael Ahonen     Yes  
Narwhal (J 70)
John Bayldon In the way 790174T USAJB429 Group 1   Yes  
Thomas Elliott Main Trimmer   Group 1   Yes  
Hays Formella Cat 3 Cooler Jockey   Group 1   Yes  
William Porter Main Trimmer     Yes  
Nessuna (J 70)
Taz Coffey 688042v USATC96 Group 1   Yes  
Benjamin Louttit Bow 766403R USABL122 Group 1   Yes  
Alex McPhail Owner 753811X USAAM137 Group 1   Yes  
Marybeth Parkerson Headsail Trimmer USAMP194 Group 1   Yes  
Night Train (Thomas 35)
Daniel Evans Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Brad Grost Cat 3 Cooler Jockey   Group 1   Yes  
Dionne Howe   Group 1   Yes  
Peter Kovats Co-Skipper   Group 1   Yes  
Charlie Moelter Watch Captain 42525   Group 1   Yes  
Brian Morgan 694678J USABM153 Group 1   Yes  
Bryan Withall Bow   Group 1   Yes  
Nomad (Beneteau First 36.7)
Andrew Dillenburg Mast   Group 1   Yes  
Blair Jones Main Trimmer   Group 1   Yes  
Crystal Kolcz Mast   Group 1   Yes  
Sergey Lobanov Mast RUSSL7 Group 1   Yes  
Charles Norris Main Trimmer 314571v USACN6 Group 1   Yes  
Cristina Petrea Helm USACP112 Group 1   Yes  
Silviu Petrea Tactician USASP97 Group 1   Yes  
Scott Sipiora Headsail Trimmer USASS216 Group 1   Yes  
Maya Teleki Bow   Group 1   Yes  
Ryan Wilson Pit USARW174 Group 1   Yes  
Norboy (J 70)
Collin Kirby Main Trimmer   Group 3   Yes  
Laura Sigmond Skipper 200260E USALS46 Group 1   Yes  
Willem Van Waay Tactician   Group 3   Yes  
Katrina Williams Helm BERKW1 Group 1   Yes  
Norse (J 88)
Jorgen Christiansen     Yes  
justin falconer Switch Flipper   Group 1   Yes  
Megan Moreno Floater   Group 1   Yes  
Laura Roudebush Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
James Shipley In the way   Group 1   Yes  
timothy trollope Bow   Group 1   Yes  
Northstar (J 109)
Elizabeth Buchanan Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Emily Harrington In the way   Group 1   Yes  
Carsten Lohan Main Trimmer   Group 1   Yes  
Anthony Marty Pit   Group 1   Yes  
brian mitton Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Team Northstar 181824O   Group 1   Yes  
Jocelyn Saxon Floater   Group 1   Yes  
Prajwal Shetty Bow   Group 1   Yes  
Odyssey (ILCA 6 / Laser (Radial))
Charles Dischner 773442N     Yes  
Ohana (Dehler 34c)
Marilyn Edman Pit   Group 1   Yes  
Tom Edman Main Trimmer   Group 1   Yes  
Suzanne Glow Bow   Group 1   Yes  
Joe Heinzle Grinder   Group 1   Yes  
Paul Murray In the way 687310Y   Group 1   Yes  
Robert Smetters 730820P   Group 1   Yes  
Laura Wagner   Group 1   Yes  
Out of the Blue (T Ten)
Maryjo Ardizzone Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Steve Coates Helm   Group 1   Yes  
Steven Coolidge Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Jeffery Cross Helm 363208O   Group 1   Yes  
George Jackowiec 817088N USAGJ22 Group 1   Yes  
P.A.J.A.M.A. Party (J 88)
Amanda Bohl Bow USAAB107 Group 1   Yes  
Robert Hann Main Trimmer 774276H USARH196 Group 1   Yes  
Andrew Hausmann Helm   Group 1   Yes  
John Masters Headsail Trimmer 759887J USAJM497 Group 1   Yes  
Monica Masters Headsail Trimmer 759888H USAMM393 Group 1   Yes  
Sue O'Neil In the way   Group 1   Yes  
Rodsrick Salazar In the way   Group 1   Yes  
Painkiller 5 (Beneteau First 36.7)
Adam Birch Bowman USAAB223   Group 1   Yes  
Ben Coxey Mast USABC145   Group 1   Yes  
Joel Furmanek Bow USAJF178 Group 1   Yes  
Edwin Jones Watch Captain 225555w usaej5 Group 1   Yes  
Perry Lewis Other   Group 3   Yes  
Alice Martin Skipper 208640u USAAM29 Group 1   Yes  
Jennifer mccolloch Mid Mast   Group 1   Yes  
Thomas McDonough Pit USATM64 Group 1   Yes  
Claire O'Neill Headsail Trimmer USACO61 Group 1   Yes  
Paradigm Shift (C&C 115)
John Brofman Main Trimmer   Group 1   Yes  
Dave Dickerson Skipper 174808T     Yes  
Will Dixon Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Douglas Hogenkamp Floater   Group 1   Yes  
Joanna Jakubas Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Darius Lisowski Bow   Group 1   Yes  
Thomas Pocius Bow   Group 1   Yes  
Amanda Schoeffler Pit Assist 801770E   Group 1   Yes  
Perspicacity (T-10)
Bob Cohen Adam Collins 697321R   Group 1   Yes  
Adam Collins Co-Skipper 719715V USAAC124 Group 1   Yes  
Liz Fairweather Bow   Group 1   Yes  
James Filippini Main Trimmer   Group 1   Yes  
Stephanie Ho Mast   Group 1   Yes  
Dan Maloney Bow   Group 1   Yes  
Kate Milleker Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
William Milleker Pit   Group 1   Yes  
Tim Sheehan Spinnaker trimmer 782067A   Group 1   Yes  
Piranha (J 88)
bryan cameron Tactician   Group 1   Yes  
Dave Dennison 162680U usadd134 Group 1   Yes  
Samantha Foulston Bow USASF68 Group 1   Yes  
Kevin meier Switch Flipper Usakm20 usakm20 Group 3   Yes  
Jon Monson Foil Trimmer 710712R USAJM122 Group 1   Yes  
thorn turner Main Trimmer USATT47 Group 1   Yes  
Poco Veliero (Colgate 26)
Vildana Celik Co-Skipper   Group 1   Yes  
Melchior Dikkers     Yes  
Program (Beneteau First 36.7)
Earle Atwater Staysail trimmer USA1313 USAEA37 Group 1   Yes  
John Baxter Grinder   Group 3   Yes  
Mateusz Denslaw Mast USAMD182 Group 1   Yes  
Bob Glennie Switch Flipper Usarg117 Group 1   Yes  
Allyson Haramia Bow USAAH113 Group 1   Yes  
Rick Johnson Strategist USARJ42 Group 1   Yes  
Chris Metcalf Helm USACM216 Group 1   Yes  
Diane Seidel Pit USADS262 Group 1   Yes  
Providence (Ericson)
Doug Bening Bow   Group 1   Yes  
Ben Heins Mast   Group 1   Yes  
Jeff McClimans Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Liam McClimans Bow   Group 1   Yes  
Jerry Miarecki Co-Skipper     Yes  
Jerry and Greg Miarecki 286909C   Group 1   Yes  
Jim Sheldon Strategist   Group 1   Yes  
Puff (DF65)
Emma McCarter Tactician   Group 1   Yes  
Pura Vida (J 111)
James Clark Mast     Yes  
Wally Cross Floater   Group 3   Yes  
Christian Ehrnrooth Tactician USACE43 Group 1   Yes  
Alon Finkelstein Foil Trimmer   Group 1   Yes  
John Kalanik 318238Z USAJK153   Yes  
Steve Kindra Pit 111097Q USASK112 Group 1   Yes  
Maurin Lovera Bow 730644T FRAML80 Group 1   Yes  
Audrey Mense Bow   Group 1   Yes  
Ranger (Hunter 355)
William Bartz     Yes  
George Christman Pit USAGC38 Group 1   Yes  
Paul Flood Mast   Group 1   Yes  
Ben Gagliardi Headsail Trimmer 793634G   Group 1   Yes  
Tim Glocker Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Kirstin Hartman In the way   Group 1   Yes  
Konstantin Kumanskiy Bow   Group 1   Yes  
John Mykleby Main Trimmer   Group 1   Yes  
Ravn (Beneteau Platu 25)
Owen Bradley Spinnaker trimmer USAOB10 Group 1   Yes  
Matt Cwiokowski Bow USAMC240 Group 1   Yes  
Jamie Downing Skipper 757282W USAJD245 Group 1   Yes  
Brett Pauls Pit 816376V USABP96 Group 1   Yes  
Rhumb Runner (Beneteau First 40.7)
Katie Goldman Finnegan /Brian Goldman Owner 410947T     Yes  
Lindsey Beukema Tactician   Group 1   Yes  
Brock Culberson Mid Bow   Group 1   Yes  
Hunter Culberson Bow   Group 1   Yes  
Mary Duncan Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Kristy Eriksen Pit   Group 1   Yes  
Kendl Friedman Spinnaker trimmer     Yes  
Brian Goldman Owner   Group 1   Yes  
Ryan Larson Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Emily Mancewicz Mid Mast   Group 1   Yes  
Evan Summers Bow 798053R   Group 1   Yes  
Jay Ure Bow   Group 1   Yes  
Willis Wendell Bow   Group 1   Yes  
Rip Rullah (J 70)
Travis Heitzinger Watch Captain USATH100 USATH100 Group 1   Yes  
Jacob Karlin Floater 297186K USAJK232 Group 1   Yes  
Bob Willis USARW41 Group 1   Yes  
Jesse Willis Tactician USAJW225 Group 1   Yes  
Rode Rage (DF65)
Justin Kalb 759901S USAJK192 Group 1   Yes  
Rowdy (J 70)
Greiner Hobbs Bow   Group 3   Yes  
River Paquin Bow 372038R USARP129 Group 1   Yes  
Carlos Robles Tactician   Group 3   Yes  
Richard Witzel     Yes  
Rowdy (J 111)
Jim Calto Mast   Group 1   Yes  
Colleen Duncan Pit   Group 1   Yes  
Ed Montano   Group 1   Yes  
Jim Natchman Bow USAJN57   Group 1   Yes  
Joe Nedoss Pit Assist   Group 1   Yes  
Roland Rayment Skipper     Yes  
Roderick Salazar In the way     Yes  
Jim Strouf In the way   Group 1   Yes  
Runaway (Elan 40)
Bob Geraghty Headsail Trimmer 224584Z   Group 1   Yes  
Thomas Gorey Skipper   Group 1   Yes  
Tom Keefe Main Trimmer USA251TK Group 1   Yes  
Roger Merriman Pit   Group 1   Yes  
Lee Polster Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Dave Root Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Doug Steffenson Bow 189570H   Group 1   Yes  
Sagamore (Nelson Marek 68)
Matthew Alfano Floater 751285N USAMA99 Group 1   Yes  
David Anderson Main Trimmer 180806K   Group 1   Yes  
Mike Bird Floater   Group 1   Yes  
Gavin Creaden Stunt Owner   Group 1   Yes  
Joseph Curnyn Grinder   Group 1   Yes  
Bradley Dennis Mast 785521E   Group 1   Yes  
Amy Hogue Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Aiden Martin Offside trimmer   Group 1   Yes  
Bob Zeman, Laura and Tone Martin 732797T     Yes  
Laura Martin Co-Skipper   Group 1   Yes  
Jack Murphy Bow   Group 1   Yes  
Mike Phlamm Mid Bow 768620U   Group 1   Yes  
David Torma Staysail trimmer   Group 1   Yes  
Reilly Zimmerman Pit Assist   Group 1   Yes  
Sail Monkey (Beneteau 36.7)
Hector Avelar Bow Mexha2 Group 1   Yes  
Erin Henry Mid Bow   Group 1   Yes  
Brian Jensen Pit USABJ18 Group 1   Yes  
Gary Kochanek Other USAGK31 Group 1   Yes  
Steve Koellner Pit USASK87 Group 1   Yes  
William McGuinn     Yes  
Sophie Todd Headsail Trimmer USAST44 Group 1   Yes  
SALSA (J/130)
Mitch Brown Main Trimmer     Yes  
Fergus Clare Helm USAFC35   Yes  
Daniela Dias Pit Assist     Yes  
Sheila Greska Spinnaker trimmer USASG71   Group 1   Yes  
Brad Horn Headsail Trimmer     Yes  
Gretchen Horn Pit   Group 1   Yes  
Stephanie Lautzenhiser Grinder   Group 1   Yes  
Cindi McDonald Other   Group 1   Yes  
Jenna Rawski Floater   Group 1   Yes  
Scarlet Begonias (Dufour 36P)
Wil Bruchmann Main Trimmer   Group 1   Yes  
Kevin Foote Other 696672W USAKF49 Group 1   Yes  
Abigail Gavrila Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Jackie McDermott Bow   Group 1   Yes  
Nick Richards Cat 3 Cooler Jockey 788263X USANR32 Group 1   Yes  
Michael Shields Mast   Group 1   Yes  
Joy Taylor Pit USAJT142 Group 1   Yes  
Whitney Towey Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Sealark (J 105)
Sonny Jenema Pit   Group 1   Yes  
Clark Pellett 308269F USACP56   Yes  
Russ Radke Tactician USARR102 Group 1   Yes  
John Schussler Mid Bowman 664973H USAJS260 Group 1   Yes  
Ned Sher Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Shmokin Joe (J 111)
Gary Edelman Floater   Group 1   Yes  
Eric Hubschneider Bow   Group 1   Yes  
Mark Lewis Cat 3 Cooler Jockey 275136U USAML177 Group 1   Yes  
Mickey Nielson Bow   Group 1   Yes  
Jesse Paulson Mast   Group 1   Yes  
Dan Reisinger Other     Yes  
Mike Reisinger Main Trimmer usamr147 USAMR147 Group 1   Yes  
Jeff Schaefer Helm 190815m usajs322 Group 1   Yes  
Sin Duda! (J 88)
Steve Diaz Main Trimmer 125333M   Group 1   Yes  
Lindsey Duda 289191K USALD15 Group 1   Yes  
Polly Jarman   Group 1   Yes  
John Stanley Spinnaker trimmer 157541V USAJS30 Group 1   Yes  
AARON STOTT Bow   Group 1   Yes  
Kyle Vowels In the way   Group 3   Yes  
Sirocco VI (Mumm 36)
Daniel Barton Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Jameson Coslow Offside trimmer   Group 1   Yes  
Viviana Fanizzo Owner 167979O     Yes  
William Fanizzo Owner 167979O   Group 1   Yes  
David Mishin Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Rafael Padilla Bow   Group 1   Yes  
Nick Squier Bow   Group 1   Yes  
Dickson Whitney III Pit   Group 1   Yes  
Sisu (T-10)
matt arntzen Chef   Group 1  
sam kashy Headsail Trimmer   Group 1  
jill mecklenburger   Group 1  
mark toline      
mark toline Pit    
Jeff Wittenberg 228523u    
mike woodworth Headsail Trimmer    
Skye (Nelson Marek 46)
Jason Aardema Floater   Group 1   Yes  
Nathan Benya Mast   Group 1   Yes  
jane blake Runners   Group 1   Yes  
Alan Cichon   Group 1   Yes  
Matthias Daus Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Dan Gardiner Pit   Group 1   Yes  
Tom Grant Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Jeff & Jane Hoswell 226157W   Group 1   Yes  
Jon Lindberg Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Alex Loch Mid Bow   Group 1   Yes  
Christina O'Rourke Bow   Group 1   Yes  
Slapshot II (J 109)
Sonja Elmquist Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Melanie Gross Pit USAMG187 Group 1   Yes  
Kenneth Hopson Mid Mast 175011I   Group 1   Yes  
Ashley Hunsader Bow USAAH121   Group 1   Yes  
Allie Kazewych     Yes  
Mac Laban Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Trey Ritter Strategist 170659U     Yes  
Cagri Sahan Bow   Group 1   Yes  
Scott Sims 392477E USASS198 Group 1   Yes  
Slippery (Laser / ILCA)
Arkadiusz Rekas 759964X USAAR120   Yes  
Smee Again (J 109)
Peter Dreher Owner   Group 1   Yes  
Mark Hatfield Tactician   Group 1   Yes  
Steven Kerner Headsail Trimmer 22479   Group 1   Yes  
G Miz/Dreher/Hatfield/Neenan 12318ON USAGM62 Group 1   Yes  
David Neenan 305811N   Group 1   Yes  
Rory Neenan Bow   Group 1   Yes  
cooper soderlund Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Sociable (Beneteau First 40.7)
Greg Adams Tactician   Group 1   Yes  
Robert Arzbaecher 178058D USAra37 Group 1   Yes  
Julia Bogdanowicz Pit   Group 1   Yes  
Alex Butler Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
MICHAEL Cahill Headsail Trimmer USAMC133 Group 1   Yes  
Pete Duecker Bow     Yes  
Adam Flanders Bow   Group 1   Yes  
Zach Krueger Bow   Group 1   Yes  
Rob Rafson Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Matt Younkle Main Trimmer   Group 1   Yes  
Soulshine (Beneteau First 36.7)
Danielle Altmin Pit USADA60 Group 1   Yes  
Jarrett Altmin 672083W USAJA55 Group 1   Yes  
Chris Bagemihl Bow USACB88 Group 1   Yes  
Jennifer Hyla Spinnaker trimmer USAJH133 Group 1   Yes  
Jeremy Kaufman Main Trimmer 671070Y USAJK141 Group 1   Yes  
John Larson Mid Bow USAJL24 Group 1   Yes  
Peter Roehmholdt Headsail Trimmer USAPR61 Group 1   Yes  
Michael Rohde Headsail Trimmer USAMR70 Group 1   Yes  
Spencer Simms Tactician USASS131 Group 1   Yes  
Spanker (Beneteau First 40.7)
Alberto Aldana Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Jeff Bell Bow CANJB33 Group 1   Yes  
Erik Borgehammar Grinder   Group 1   Yes  
Magnus Borgehammar Grinder   Group 1   Yes  
Stephen Kells   Group 1   Yes  
Thomas Lang Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Rollin Pierce Owner USARP74 Group 1   Yes  
Jerry Ring Spinnaker trimmer 109517U   Group 1   Yes  
Boyd Rice / Rollin Pierce Owner     Yes  
Joseph Spataro Headsail Trimmer 319453C USAJS252 Group 1   Yes  
Spray (J 88)
Andre Boissoneault Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Paul Doucette Bow   Group 1   Yes  
Geoff Goff     Yes  
Robbie Lowrance     Yes  
Chris Slocum Co-Skipper 786178X   Group 1   Yes  
Tim Weiswasser     Yes  
Super Squirrel (Laser)
Mark Watkins     Yes  
Suspect (Perry 59)
Hannah Bond Chef   Group 1   Yes  
Luckas Cichon Grinder USALC75 Group 1   Yes  
Michail Gournis Chef   Group 1   Yes  
Michael Kurze Main Trimmer USAMK28 Group 1   Yes  
Vivian MaxwellSmith Spinnaker trimmer USAVM20 Group 1   Yes  
Eric Pace In the way   Group 1   Yes  
Michael Panacek Bow   Group 1   Yes  
Bernd Ruschmeyer Main Trimmer   Group 1   Yes  
bryan sims   Group 1   Yes  
William Smith Navigator 235281W USAWS91 Group 1   Yes  
William Tait Headsail Trimmer 262342N USAWT17 Group 1   Yes  
James Thomas Pit USAJT180 Group 1   Yes  
The Asylum (J 105)
Danielle Cushing Pit   Group 1   Yes  
Timothy Kollar   Group 1   Yes  
Joe Saccone   Group 1   Yes  
Andy Vincent In the way   Group 1   Yes  
Jon Weglarz 219487K     Yes  
THINKINLAW (LASER ILCA)
Andrea Budano 201231 201231 Group 1   Yes  
Thunderbolt (LS 10)
Stefan Birrer Bow   Group 1   Yes  
Alan Blum Bow   Group 1   Yes  
Kate Carolan Bow   Group 1   Yes  
Elizabeth Chabot Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Trisha De Preter Headsail Trimmer     Yes  
Sharon Gilbert Spinnaker trimmer     Yes  
Dave Hurst Pit   Group 1   Yes  
Greg Janes Main Trimmer   Group 1   Yes  
Steve Karstrand Owner 257140S     Yes  
Jessica Randel Headsail Trimmer 269247F   Group 1   Yes  
Nick Zomer Alternate 720256V   Group 1   Yes  
Trompe Le Monde (Farr 11s)
Dave Gaspar Chef   Group 1   Yes  
Eric Haglund In the way   Group 1   Yes  
Andy Keiner Cat 3 Cooler Jockey     Yes  
Tim McCarthy Pit Assist   Group 1   Yes  
Kyle Mcvane In the way   Group 1   Yes  
Mark Teborek USAMT36 Group 1   Yes  
Ulysses (Laser)
Edmund Shanahan 811250P     Yes  
Usa167 (J 70)
Joachim Aschenbrenner     Yes  
Malcolm Lamphre Headsail Trimmer   Group 3   Yes  
William Mackenzie     Yes  
James Prendergast 16745t 1234 Group 1   Yes  
Valhalla (J 105)
Andrea Custer Pit   Group 1   Yes  
Chris Karr Mast   Group 1   Yes  
Edward Newman Co-Skipper   Group 1   Yes  
Kathie Newman Main Trimmer   Group 1   Yes  
Mike Newman Helm 201940J USAMN41 Group 1   Yes  
Mike & Kathie Newman 201940J USAMN41 Group 1   Yes  
Andy Stevens Other   Group 1   Yes  
Dan Stevens Main Trimmer     Yes  
Joe Wnek Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Vanda III (J 109)
Mike Burke Headsail Trimmer usamb173 Group 1   Yes  
Brian Campo Other 793804J USABC149 Group 1   Yes  
John Dolecki Mast   Group 1   Yes  
Sam Ferrone Bow   Group 1   Yes  
Mike Kearschner Offside trimmer USAMK76 Group 1   Yes  
Riccardo Navon USARN26 Group 1   Yes  
David Sulfridge Floater 197419A USADS243 Group 1   Yes  
Jack Toliver 376112Q   Group 1   Yes  
Kenney Toliver Floater   Group 1   Yes  
Variance (J 111)
Jim Frisinger Headsail Trimmer 244520L   Group 3   Yes  
Shane Good Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Carl Hanssen Skipper 353626T usaCh30 Group 1   Yes  
Ray Leyman Main Trimmer   Group 1   Yes  
Kevin Moore Floater   Group 1   Yes  
Will Osterink Mast 804892U USAW013 Group 1   Yes  
Doug Van Der Aa Bow 712186H USADV35 Group 1   Yes  
Ken Visser Pit 397470H USAKV18 Group 1   Yes  
Vayu (Beneteau First 40.7)
Amy Becker Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Ron Buzil Skipper 245909W   Group 1   Yes  
Colleen Feeny Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Melanie Gainer Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
HANNAH GREEN Bow   Group 1   Yes  
James Judge Spinnaker trimmer 224951U   Group 1   Yes  
Paul Molenda Main Trimmer   Group 1   Yes  
Robin Munden Nav/Tac 137734w USARM41 Group 1   Yes  
Jason Navota Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Edward Radzikowski Pit   Group 1   Yes  
Scott Reich Main Trimmer     Yes  
Dana Smith Mast   Group 1   Yes  
Wojtek Wolantkowski Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Veni Vidi Veatchi (Beneteau First 36.7)
Jack Buoscio Main Trimmer USAJB74 Group 1   Yes  
Ryan Foley Tactician USAGF34 Group 1   Yes  
Patrick Gardocki Mast USAPG87 Group 1   Yes  
Mike Hoover Floater USAMH241 Group 1  
Jessica Marcus Bow USAJM332 Group 1   Yes  
Steve Mathias Headsail Trimmer USASM93 Group 1   Yes  
Lee Petersen Headsail Trimmer USADP13 Group 1   Yes  
Jason Veatch Owner USAJV35 Group 1   Yes  
Melissa Veatch Pit USAMV44 Group 1   Yes  
Venteux (Beneteau First 36.7)
Jon Van Norman & Justin Kalb Rush Chairman 728608S USAJV78 Group 1   Yes  
Steven Clancy Headsail Trimmer 707993S USASC171 Group 1   Yes  
Tom Egan Headsail Trimmer USATE46 Group 1   Yes  
Myles Gibbs Cat 3 Cooler Jockey 340808M USAMG199   Yes  
Marianne Holmer Pit USAMH184 Group 1   Yes  
Justin Kalb Stunt Owner 759901S USAJK192 Group 1   Yes  
Dom Merritt Bow 767836Z USADM270 Group 1   Yes  
Andrew Winter Spinnaker trimmer USAAW132 Group 1   Yes  
Viking (Laser)
Geoffrey Werner   Group 1    
Vincitore (RP52)
Jeff Bernacchi Main Trimmer   Group 1   Yes  
James DiCello Mid Bow   Group 1   Yes  
Stephanie Fedor Floater USASF92   Yes  
Gary Feracota Co-Skipper   Group 1   Yes  
Patti Feracota Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Chuck Gerstner Nav/Tac 729742K   Group 1   Yes  
Maribel Gerstner Alternate 763245X   Group 1   Yes  
ANTHONY HADLEY Pit   Group 1   Yes  
Gary Feracota / Jim Banovitz Skipper 669932P USAJB339 Group 1   Yes  
Denise Lapins Runners     Yes  
Tyler Peyatt Floater   Group 1   Yes  
Rod Salazar In the way   Group 1   Yes  
Voodoo Child (J 70)
Kent Bartlett Pro Bowler   Group 1   Yes  
Alex Berg Chef   Group 1   Yes  
Andrew Boren In the way   Group 1   Yes  
Michael Diplacido Co-Skipper   Group 1   Yes  
Vytis (J 105)
Michael Brown Headsail Trimmer 2652140 USAMB131 Group 1   Yes  
Steve Druzbicki Tactician   Group 1   Yes  
Keith Krause Main Trimmer   Group 1   Yes  
Julija O'Neil Handicaper USAJP240 Group 1   Yes  
Gyt Petkus 752205R     Yes  
Warlock (J 111)
Eric Anderson Tactician 656105C USAEA31 Group 1   Yes  
Tom Dickson 410167p   Group 1   Yes  
Nathan Jamieson Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
John Kinzel Main Trimmer USAJK194 Group 1   Yes  
John Lavelle Mast   Group 1   Yes  
Sergii Patkovskyi   Group 1   Yes  
Gilberto Pina Bow   Group 1   Yes  
Alberto Torres Bow   Group 1   Yes  
Waterboard (Laser)
Rick Strilky 176285E     Yes  
Whisper (Express 34)
Thomas Barnes 206486C   Group 1   Yes  
Debie Dyslin Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Matthew Haake Bow   Group 1   Yes  
Andrew Henkel Cat 3 Cooler Jockey 808270P     Yes  
Greg Kman Mast   Group 1   Yes  
Janis Sims Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Matthew Udelson Headsail Trimmer     Yes  
Windsong (J 88)
Todd Anderson Mid Mast   Group 1   Yes  
Patrick Norris Tactician Usapn21   Group 1   Yes  
Mike Wade Bow   Group 1   Yes  
Tim Wade 732257Y     Yes  
Tripp Wade Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Andrew Waters Main Trimmer   Group 3   Yes  
Windswept (DF65)
Vince Cushing   Group 1   Yes  
Winnebago (LS 10)
John Dybas Main Trimmer   Group 1   Yes  
Bev Mohr Pit   Group 1   Yes  
Stevie Pratt Chef USASP90 Group 1   Yes  
Leo Pratt-Thomas Mid Mast   Group 1   Yes  
Timothy Rathbun 171439q USATR90 Group 1   Yes  
gerald Thomas Tactician 128408S   Group 1   Yes  
Liisa Thomas Mid Mast   Group 1   Yes  
Wired (Beneteau First 40.7)
Brian Angioletti Owner 372020H   Group 1   Yes  
Brian Angioletti / Chuck Norton 372020H     Yes  
Geary Finn Main Trimmer   Group 1   Yes  
Chris Harris Main Trimmer     Yes  
Norton Jeff Main Trimmer   Group 1   Yes  
Dave Keith Pit   Group 1   Yes  
Dave Kelland Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Chuck Norton Owner 755262S   Group 1   Yes  
Ryan Ramirez Bow   Group 1   Yes  
Tony Wilkinson Pit   Group 1   Yes  
Witch-Craft (T10)
Andy Appel In the way   Group 1   Yes  
Douglas Byrnes Bow     Yes  
Vince Camarda Other     Yes  
Mike Travis Other   Group 1   Yes  
Carrie Webb Boat Captain   Group 1   Yes  
Nate & Carrie Webb In the way 683923Q USANW20   Yes  
Shannon Xydis   Group 1   Yes  
xtasea (Laser Radial)
Christa Georgeson 689213R     Yes  
Xuberance (XP44)
George Barton Bow   Group 1   Yes  
Jeff Barton Skipper 346160V     Yes  
Noah Barton Bow 705068V USANB60 Group 1   Yes  
Susan Barton Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Bob Bernstein Tactician   Group 1   Yes  
Paul Doughty Bow 809228u   Group 1   Yes  
Peter Dubois Main Trimmer   Group 1   Yes  
Christopher Gerhard Mast   Group 1   Yes  
Anders Larsen Pit   Group 1   Yes  
Richard Pecard Main Trimmer     Yes  
Kurt Stoeber Pit   Group 1   Yes  
Zelda (DF65)
Stephanie Fedor   Group 1   Yes  
Zella (C&C 35-3)
Cody He Medic/Doctor   Group 1   Yes  
Emily Higgs Main Trimmer   Group 1   Yes  
Tyler Jackson Bow   Group 1   Yes  
Erika Meier Bow   Group 1   Yes  
Laura Wolbrink Owner     Yes  
Luke Wolbrink 761052Q   Group 1   Yes  

Main Menu

Helly Hansen Sailing World Mount Gay Rum Sunsail
North Sails Torqeedo Marlow Bitter End Yacht Club
Regatta Craft Mixers Anchor Brewing Team 1 Newport Sailors for the Sea

Copyright © Interactive Creations 2000-2022