49th BVI Spring Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Apollo (J 121)
Peter Berridge Bow CANPB11 Group 1  
Denise Bienvenu Boat Captain 377182G CANDB3 Group 3  
Caroline Cannon   Group 1  
Kelly Flood Spinnaker trimmer CANKF2 Group 1  
Mike George Mast   Group 1  
Kerry Klingler Strategist   Group 3  
Jack McGuire Pit   Group 1  
Donald Nicholson Helm 331244L USADN16  
Alex Quintner Headsail Trimmer    
Sarah Ragle Mid Bow   Group 1  
Arabella (Cape 31)
Jon Boyd    
Ed Davison   Group 3  
Niall Dowling    
Anthony Haines   Group 3  
Jared Henderson    
Sam Richmond Main Trimmer GBRSR27 Group 3  
Paul Willcox    
Blitz (King 40)
Peter Corr    
Blitz (Summit 40)
Peter Corr 765273Y   Group 1  
Calesi (Jeanneau 54)
dennis gregory   Group 1  
Cassandra (Catana 39)
Michael Taylor 183680Y    
Donald Nicholson (J 121)
Pete Berridge Bow CANPB11 Group 1  
Denise Bienvenu Boat Captain 377182G CANDB3 Group 3  
Caroline Cannon   Group 1  
Kelly Flood Spinnaker trimmer CANKF2 Group 1  
Mike George Mast   Group 1  
Kerry Klingler Tactician USAKK18  
Jack McGuire   Group 1  
Donald Nicholson    
Alex Quintner Mid Bow   Group 1  
Sarah Ragle   Group 1  
Flow (Gunboat 60)
Stephen Cucchiaro 148829D   Group 1  
FLYING NEMO (DEHLER30 OD)
Patrick BERNIER   Group 1  
J Dog (Beneteau Oceanis 48)
Will Fortier 13957821    
La Novia (Leopard 50)
Georges Coutu    
Linnea (Jeanneau 64)
Alex Veroude    
Lucky 7 (Corsair Sprint 750)
Eddie Brockbank    
Mach Schnell (Gunboat 62)
Kent Haeger    
McFly on El Ocaso (J 122)
Tony Mack   Group 1  
Moonflower 3 (Salona 44)
Chloe Need    
Mustang (Camper & Nicholsons Cutter-Rigged)
Hector Avelar Bow MEXHA2   Group 1  
Christopher Cox Pit   Group 1  
Chris Frech    
Henry Gandy Tactician USAHG24 Group 1  
Bruce Gates Owner USABG74 Group 1  
Gary Helliwell Boat Captain    
Erin Henry Bow USAEH78 Group 1  
Brian Jensen Main Trimmer   Group 1  
Caitlin Marco Mid Bow USACM193   Group 1  
William McGuinn Rush Chairman 281599g   Group 1  
Nora OBrien Pit 729554P USANO12 Group 1  
Ocean Breeze (Volvo Open 70)
Johannes Schwarz Schwarz   Group 1  
OMII (Swan 58)
Shahid Hamid    
PAROMA (Salona 44)
Michael Wilkinson Skipper 218797N    
Piglet (Newick Teegull tri)
Joseph San Martin    
Portomar (Hanse 455)
Juan Teixidor    
Prestige (X-442)
Christian van Eken   Group 1  
RENDEZVOUS (LAGOON 42 CATAMARAN)
ANDREW ENGELBRECHT Bow    
MICHAEL GODOY Main Trimmer    
Michael Lusty Tactician 365738D   Group 1  
ALAN ROTHSCHILD Skipper 688815J   Group 1  
Runaway (IMX 40)
Norman Chessman    
Sandy Cay (Full Moon 49)
Gary Leest   Group 1  
Smile and Wave (Melges 32)
Jaime Torres    
Spike (J111)
Sam Talbot    
Team Cape Fear (Moorings 48.4)
Bob Cowen    
Team Merlin (Sunsail 41)
Charlie Garrard 254100e   Group 1  
The Hawk (JPK)
Oivind Lorentzen   Group 1  
Ting A Ling (Corsair F 27)
Chris Haycraft    
TSCHUSS (Fast40+)
Johnny Mordaunt    
Variance Sailing--Pure Michigan (Moorings 46.3)
Carl Hanssen 353626T usaCh30 Group 1  
Woop Woop (corsair 27)
Gerard Kraakman 767 767  
Xenia (Bavaria Vision 45)
Benjamin Jones 809197Q    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022