2022 Edgartown Race Weekend 'Round-the-Sound Races
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
AFRICA (Tripp 41)
Mark Andrews Bow 282187A   Group 1  
David Covino Runners   Group 1  
Jed Lee Navigator usajl30 Group 3  
Jim Mellen Mast   Group 1  
James Murphy Runners    
Mike Royer Main Trimmer    
Jud Smith Helm   Group 3  
Andrew White Headsail Trimmer   Group 1  
Bump Wilcox   Group 3  
Casey Williams Pit 267942D USACW59 Group 1  
Artful Dodger (Tartan 3500)
Rob Egemeier    
Jules Gaudreau Navigator    
Dylan Maney    
Michael Powers 208101I    
Denali (Sabre 452 WK)
Maryanne Weiss 688120P   Group 1  
Denali (JV 66)
Marshall Bailey Grinder    
Rob Borden Grinder   Group 1  
Peter Carlton Headsail Trimmer   Group 1  
Alex Clegg Runners   Group 3  
Michael D'Amelio 659919W    
Frank Hennigan Grinder   Group 1  
Charles Herlihy Headsail Trimmer   Group 1  
Hugh Huleatt Jr Mast   Group 1  
William Jenkins Other    
Suzy Leech Navigator 179461E USASL3 Group 3  
John McCallion Grinder   Group 1  
Andrew ODonnell Bow   Group 1  
John Sean O'Halloran Pit   Group 3  
Brian Rice Pit Assist   Group 1  
Jo Riley Mid Bow   Group 1  
Jack Slattery Tactician USAJS40 Group 3  
Glenn Walker    
Cristina Wiley Mid Bow   Group 1  
Gallant (Navy 44)
MIDN 2/C Jake Kiggans    
Hope (Alerion Express 38)
Edward Bjeregaard Main Trimmer 667064D    
June Bjerregaard Pitman 693861G    
Julia Brace Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Joe Whelan Chris Bjerregaard 112659S   Group 1  
Incognito (J 121)
Kate Bjerregaard Grinder   Group 1  
Joe Brito    
Mike Brito Navigator    
Corey Butlin Headsail Trimmer   Group 1  
Britt Colombo Headsail Trimmer   Group 1  
Nick Dovbniak Staysail trimmer   Group 3  
Jesse Fielding Rush Chairman   Group 3  
Ben Hall Strategist   Group 1  
Integrity (Navy 44 MK 2)
Virendra Ghate   Group 1  
Collin Hippler Watch Captain   Group 1  
Aidan Johnson In the way   Group 1  
Emma Kirby    
Justin Liaw Chef   Group 1  
Sydney Richardson Handicaper   Group 1  
Jaden Tabak Helm   Group 1  
Allie Wright Headsail Trimmer   Group 1  
IRIE 2 (Kerr 55)
Tad Barrows Grinder   Group 1  
Leigh Anne Cooper    
Brian Cunha Skipper 179170C   Group 1  
Stuart Hebb Helm 163807P   Group 1  
Thomas Henneberry Grinder USATH94 Group 1  
Victor Hong Floater   Group 1  
Dick Hyde Main Trimmer 110607C USARH28 Group 1  
Stuart M Hebb Helm 163807P   Group 1  
Katrin Mehler   Group 1  
Kristen Pedersen Floater 747128S   Group 1  
mark riley Headsail Trimmer USAMR93 Group 1  
Bekki Schenker Strategist    
Luke Tougas Mid Bow 718182Q   Group 1  
Renee Wightman Pit Assist usarw126  
neily williamson Bow AUSNW4 Group 1  
Kaos (Frers 41)
Danielle Belliveau Mid Mast   Group 1  
Scott Belliveau Skipper 333914Q    
Scott Cowen Bow   Group 1  
Fran Grenon Helm 133461O    
Jeff Lee    
Greg Murphy Main Trimmer 222417J   Group 1  
Mike Russo Other   Group 1  
Suzanne Smith Pit Assist   Group 1  
Midtown Racing (M32)
Sam Hallowell    
Pegasus (Hallberg Rassy 49)
Michael Hedges 820064P   Group 1  
Penelope (Alerion Express 28)
Mo Flam Skipper 668209N    
Pam Flam Co-Skipper   Group 1  
Resilience (J 35)
Malcolm Child Mast   Group 1  
Julia Doyle-Kingsbury Floater   Group 1  
Patricia Halpin Pit Assist   Group 1  
Olwen Huxley Owner 821537Q   Group 1  
Ian Monteith Headsail Trimmer    
Dan Muric Pit   Group 1  
Greg Polanik Bow    
Laura Shulman Nav/Tac    
Ruffian (Cal 33)
Bob Cunningham 267398N    
Saraband (Frers 36)
Elke Backman 718388V    
Tenacious (Navy 44 MK 2)
Larry Frazier    
Thunder and Lightning (TF10)
Jim Gibson    
John Hele    
thomas Loughborough   Group 3  
Richard McGarvie Foil Trimmer   Group 3  
Jeremy Wilmot Tactician AUSJW27 Group 3  
Tio Loco (Club Swan 42)
Howie Curd Other   Group 1  
Grant Ekstrom    
Kenny Harvey Captain   Group 3  
Dan Holt Pit   Group 1  
Drew Hopkins Mid Bow   Group 1  
Steve Madeira Co-Skipper   Group 1  
Halsey Richartz Headsail Trimmer 294867I USAHR13 Group 1  
Henry Brauer Steve Madeira 101634G USAHB36 Group 1  
Jeff Udell Navigator   Group 3  
Ralph Wedge Main Trimmer 767848X   Group 1  
Nick Wilkins Bow   Group 1  
UPBEAT (J/99)
Jeff Johnstone 148304P USAJJ99  
Jim Johnstone    
Rod Johnstone   Group 1  
Peter Rodriques    

Main Menu

Mount Gay Rum North Sails Jboats Regatta Craft Mixers
Hinckley Yachts Storm Trysail Club Team 1 Newport

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy