2022 Tartan Ten North American Championship
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
1/2 Fast (T-10)
Tom Hughes    
Bristar (T-10)
Rob Bennett In the way    
Todd Jones Runners usatj4 Group 1  
Kellen McGee Bow Usakm140 Group 1  
John Mrsan Main Trimmer USAJM465 Group 1  
RC Paschke Strategist Usarp111 Group 1  
Ken Schram Owner 218164Y Usaks49 Group 1  
Double Jeopardy (T-10)
Roy Lamphier Main Trimmer 357378k USARL153 Group 1  
Paul Lee Main Trimmer 213655S USAPL24 Group 1  
Bill McLaughlin Headsail Trimmer USAWM110 Group 1  
Kelli Murphy Pit USAKM141 Group 1  
Sean Murphy Helm 728345X USASM181 Group 1  
Emanuel Saliba Headsail Trimmer USAES146 Group 1  
Alex Schwallbach Headsail Trimmer USAAS200 Group 1  
Nial Wykes Bow 739434J GBRNW46 Group 1  
El Toro (T-10)
Jovan Brankov Helm SRBJB2 Group 1  
Sharon Gilbert Headsail Trimmer USASG109 Group 1  
Dylan Hahn Headsail Trimmer USADH219 Group 1  
Steve Karstrand Main Trimmer 257140S USASK125 Group 1  
Kenny Kluckman Headsail Trimmer USAKK131 Group 1  
Katherine Kolon Pit USAKK130 Group 1  
Demian Krentz Leeward Helm USADK144 Group 1  
Karina Suyen Bow USAKS140 Group 1  
Erica (T-10)
Corey Fast Floater USACF53 Group 1  
Brian Kaczor 312058 USABK79 Group 1  
Scott Melanson Bow USASM98 Group 1  
Seth Morrell Tactician USASM86 Group 1  
Chuck O'Donnell Pit USACO39 Group 1  
Mike Schroff Headsail Trimmer 109450U USAMS193 Group 1  
Carrie Webb Floater USACC184 Group 1  
Friendship (T 10)
Will Aston Bow USAWA17 Group 1  
Wally Cross Main Trimmer   Group 3  
Tim Kelly Cat 3 Cooler Jockey USATK36 Group 1  
Andrew Lockhart Switch Flipper USAAL49 Group 1  
Emma McCormick Rush Chairman USAEM118 Group 1  
Grace Pytell Spinnaker trimmer   Group 1  
Christiana Scheibner 693668H USACS365 Group 1  
Doug Scheibner Helm USADS131 Group 1  
Gotcha (T-10)
Kim Disbrow, 189530Z USAKD84  
Brian Hoy Tactician USABH128 Group 1  
Bella Kline Other   Group 1  
AJ Kozaritz Skipper   Group 1  
Nick Kozaritz In the way   Group 1  
Colleen Rini Bow   Group 1  
Jack Rini Handicaper   Group 1  
Hooligan: Flat Stanley Racing (T-10)
Brad Boston Tactician CANBB24 Group 3  
Curtis Florence Bow 2700011a CANCF1 Group 1  
Abie McLaughlin Mast   Group 1  
Alan Nakanishi    
Audrey Sheehan USAAS156 Group 1  
Trey Sheehan 338674J USAJS77 Group 1  
Kyle Vowels Other USAKV3 Group 3  
Independence (T-10)
Wes Blazer Skipper USAWB35 Group 1  
Maddie Grant   Group 1  
Maddy Henry   Group 1  
Paul McCalister Bow    
Bill Seamans    
Carolynne Zettler Pit 730317W   Group 1  
Minister (LS 10)
Alexander Baldwin Main Trimmer USAAB201 Group 1  
Blane & Cindy Boynton Skipper 749375Y USABB167 Group 1  
Cindy Boynton Bow USACB234 Group 1  
Amy Cermak Spinnaker trimmer USAAC125 Group 1  
Rick Cermak Headsail Trimmer 108439X USARC130 Group 1  
Hannah Weaver Pit USAHW24 Group 1  
No Rebase (T-10)
Reginald Beckius Headsail Trimmer USARB233 Group 1  
Samuel Beckius Mast USASB212 Group 1  
Justin Herring Mast USAJH382 Group 1  
Paul Hoff Skipper 780833p USAPH112 Group 1  
Matthew Parlow Headsail Trimmer USAMP153 Group 1  
Bruce Richardson Co-Skipper 794163N USABR88 Group 1  
Joe Smyk Bow 210168M USAJS371 Group 1  
NUTS (T-10)
Amy Backus Spinnaker trimmer 130752K USAAB82 Group 1  
Gretchen Backus Loper Floater Usagl20 Usaglo20 Group 1  
Heidi Backus Riddle 139915Z USAHB28 Group 1  
Susan Backus Starr Pit USASB90 Group 1  
Molly Gregory Mast 704698R USAMG200 Group 1  
Pam Moes Gregory Main Trimmer USAPM90 Group 1  
Christy Parsons Bow USACP17 Group 1  
OnePass (T 10)
Sarah Carter Medic/Doctor USASC176 Group 1  
Larry E Read Mast USALR51 Group 1  
Camille Imbler Chef 714023N USACI9 Group 1  
Delaney Imbler Switch Flipper 675073T USADI9 Group 1  
Todd Imbler Helm 152641M USAT19 Group 1  
Tyler Parsons Pro Bowler USATP88 Group 1  
Steve Schultz Pit USASS283 Group 1  
Private Airplane (T-10)
Tac Boston In the way   Group 3  
John Evans    
Polly Jarman Mast GBRPJ39 Group 1  
Matt Koch Foil Trimmer   Group 1  
Zach Mason   Group 3  
Michael Sheehan 787327P USAMS148 Group 1  
Caroline Sundman Pit 274893I USACS155 Group 1  
Proper Villain (T-10)
Greg Kinney Helm 687189T usagk25 Group 1  
Mike Koch Bow USAMK159 Group 1  
Philip Porte Bow 709905R USAPP63 Group 1  
C.J. Ruffing Headsail Trimmer 233356S USACR48 Group 1  
Jake Schott Pit USAJS345 Group 1  
Nick Ward Main Trimmer USANW13 Group 1  
Rumours (T-10)
Tim Mullins    
TAZ (T-10)
Hanson Bratton Skipper 244065T USAHB35 Group 1  
Chris Clark Main Trimmer 179377L USACC50 Group 1  
Austin Colpaert Bow 3379940 USAAC75 Group 1  
Nathan Hollerbach Tactician USANH4 Group 1  
Alex Hume Pit USAAH52 Group 3  
David Shriner Headsail Trimmer USADS60 Group 3  
Team Iball (T-10)
Scott Irwin USASI9 Group 1  
Steve Morrow Mast 219321R USASM94 Group 1  
Rick Rothenbuhler Main Trimmer USARR39 Group 1  
George Sipel Floater USAGS129 Group 1  
Michael Stark Pit USAMS371 Group 3  
Dan Synowiec Bow USADS236 Group 1  
Nick Turney Tactician USANT5 Group 3  
thinkinblue (T-10)
Gary Disbrow    

Main Menu

Goat Yard Marine    

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy