2022 Screwpile Lighthouse Challenge
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
American Flyer (FARR 395)
Dan Schneider 252962W    
Barba Roja (Pearson 31)
Jay Ball Headsail Trimmer   Group 1  
Steven Birchfield    
Thomas Birchfield Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Thomas Birchfield Co-Skipper   Group 1  
Dewey Melton Bow    
Jonathan Nepini Helm   Group 1  
Bob Ohler    
Anna Silveria Headsail Trimmer    
Brian Steuart Headsail Trimmer   Group 1  
C 2 (C squared) (O'Day 34)
Chris Staley    
Cheetah (Mumm 36 UC Mod)
Lee Bradshaw Floater   Group 1  
Marc Briere 372146S USAMB200 Group 1  
Rebecca Briere Spinnaker trimmer   Group 1  
Trevor Harney Leeward Runner   Group 3  
Dave McCollough    
Dan Sadosky In the way   Group 1  
Haley Sibley Pit Assist   Group 1  
Philip Sibley Jr. Pit    
Country Squire (Abbott 33)
Kevin and John White 114973X    
Destiny (Beneteau 473)
Christopher Eggert   Group 1  
Endorphin (Soto 40)
Erik Wulff    
Ethyl (Fareast 23R)
Steve Adams Co-Skipper    
Dotty Holoubek Captain   Group 1  
Fred Seifert Spinnaker trimmer    
Ruth Ann Seifert In the way    
Rob Thomsom Bow   Group 1  
Excitation (Farr-Dickerson 37)
Mayo Tabb 124987E    
Flipper (G32)
John Wayshner    
Goin' (Tripp 26)
Dennis Hannick 243600G   Group 1  
Hullabaloo (Sabre 362)
Mark Shaffer    
Incognito (Andrews Star Turbo 30)
Greg Robinson 30106   Group 1  
Ippon (X-332)
Sean Gallagher 216961Z    
Jahazi (Bavaria 38)
David Dodson    
JRay (J 70)
Larry Ray 728736H USALR31  
Jubilee (Beneteau First 36.7)
Keith Mayes 335732U   Group 3  
Look Close (Sabre 362)
Cindy Ballard Owner   Group 1  
robert ballard Captain 676015D    
Charles Ferguson Strategist    
Pat Ferguson Headsail Trimmer    
Betsey Royston Offside trimmer   Group 1  
Tim Royston Navigator   Group 1  
Mikayla (F33)
John Nicholson    
Monhegan (Hanse)
Rick Ortmann    
One Trick Pony (Melges 32)
David & Jacki Meiser 212868X    
OrgaZmatron (Corsair F-31R)
Josh Colwell 777812P    
Orion (Hanse 371)
Jon Opert 733068V    
Osprey (Hobie 33)
Jackson Montague    
PATRIOT (FARR 30)
US Patriot Sailing / Chris Bates 718731V USASY10 Group 1  
Rakali (J 105)
Mark & Robin Witte 167765G    
Restless (Irwin 38)
Donna DeSteph 372716s    
Snuzuluz (Ranger 33)
Donnie Brown    
Marshall Hall Watch Captain    
Clarke McKinney Stunt Owner    
Brad Morris Headsail Trimmer   Group 1  
Robert Smith Skipper   Group 1  
Spice (J70)
Holly Graf   Group 1  
Stingray (Dufour 40)
andrew batchelor Main Trimmer 703374R GBRAB165 Group 1  
Lisa Frailey Navigator   Group 1  
KEITH HERBERT Floater   Group 1  
Ryan Ihnacik Headsail Trimmer   Group 1  
Alexa Peterson Pit   Group 1  
Elliott Peterson Skipper 813645W   Group 1  
Todd Porter Headsail Trimmer   Group 1  
Sway (Beneteau First 235)
Jolie Homsher 823860Q    
Swellville (Catalina 36 MKII)
John Anderson 234202f    
taerik (j30)
mardy millen    
Train Station (J 24)
Terry Reese 335644X    
Triple threat (Corsair 43)
Joe Ament Bow   Group 1  
Kent Bartlett Other   Group 1  
Marcos Llosa Mast    
Timothy Lyons    
John Schlossberg Rush Chairman   Group 1  
Allen Schlotzhauer Grinder   Group 1  
Victorine (Columbia 32)
David Conlon 784112H    
Voodoo 2 (Tripp 38)
Leroi Lissenden 263833T   Group 1  
Whirlaway (Frers 33)
Frank Walter 801625Z    
Wicked Good (Tartan Pride P270)
Pricilla Bradley Pit    
Erik Gyorgy Helm    
Kristen Gyorgy Bow    
Mark Gyorgy 279184K    
Wild Horses (Melges 32)
Hawk Caldwell 730985Q USAJC247 Group 1  
Stephanie Caldwell Bow 730987Q   Group 1  
Tim Dillinger Pit   Group 1  
Clarke McKinney Tactician 151994A USACM76 Group 3  
Neal McKinney Pro Bowler   Group 1  
Scott Patterson Bow USASP67 Group 1  
Kyle Potts Rush Chairman   Group 1  
Windhover (Jeanneau 39i)
Matthew Hammond 782023U    
ZUUL (Aerodyne 38)
Benedict Capuco 148314R USABC5  

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022