2022 Race Week Anacortes
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
12 Happy Thoughts (Melges 24)
Dave Brede    
65_Red Roses (J111)
Bruce Chan   Group 1  
Absolutely (Farr 39 ML)
Charlie Macaulay 161622I USACM173 Group 1  
Aha! (J/70)
Jon Anderson USAJA97 Group 1  
Nick Andrewes Cat 3 Cooler Jockey   Group 3  
Genevieve Iverson Bow   Group 1  
Annapurna (Farr 36OD)
Iain Christenson    
Apex (Melges 24)
Jessica Haggard    
Andrew Haliburton Nav/Tac 730404W RSAAH4 Group 1  
Kent Picknell 410615i USAKP38 Group 1  
Matt Rockett In the way   Group 1  
Baba Lu (J70)
Ivan Rimar 1109   Group 1  
Bat Out Of Hell (Farr 30)
Lance Staughton 296490H LS80 Group 1  
Bribery (Hanse 455)
Maureen Batterberry    
Celebration (J 30)
Jim Bottles    
Comfort Monkey (Melges 24)
Don Linrothe    
Corvo 105 (J 105)
Tom Kerr    
Creative (J/105)
Laura Johnson Pit 720582Q   Group 1  
Shauna Walgren    
Distraction (Melges 24)
Tom & Carol Greetham    
DOS (Sierra 26)
Brad Butler    
Elusive (C&C 115)
Jeff Whitney 652325N    
Eye Eye (JBOAT 90X)
David N Cohen 129784J    
Flash (J111)
SSR BKT    
Flicka (J 35)
Tom Davis Tactician   Group 1  
Shelia Erickson Mid Bow    
Kyra Gautesen    
Mike Jacobsen    
Eric Johnson    
Jennifer Kolar    
Dolly Leber    
Melissa Malott    
Braden Price    
Goes to 11 (Antrim 27)
Jeremy Bush    
Grace E (J 35)
Brian White    
Greenwitch (J70)
William Heston    
Hydra (King 40)
Sam Richardson   Group 1  
insubordination (J 105)
Lenny Rezabek    
Irie (Beneteau First 36.7)
George Dowding    
Jabberwocky (Melges 24)
Paul Garner/ Steve McKracken/ Larry Crites    
Jaded (J 105)
Chris Phoenix 689071U   Group 1  
JamJam (J 88)
Tom Kelly 149378j    
Jolly Green (J 80)
Mark Lazzaro Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Fang Yun Lim    
Ryan Porter Skipper 796533U   Group 1  
Michael Schmidt    
Graeme Segal Medic/Doctor   Group 1  
Amanda Wyatt    
Jouster (J 80)
Julian Croxall 682613N    
JUGO (J/120)
Robert Hodson 113851O   Group 1  
Kowloon (Olson 911)
Ken Chin    
Liftoff (J 105)
Jeffrey Pace    
Litonya (J80)
Mike Kalahar Kalahar    
Mad Dash (Dash 34)
Carmen Jackson    
david jackson    
Iver Jackson    
Joren Jackson    
Tavin Jackson    
Moose Unknown (J/105)
John Aitchison 374410N   Group 1  
More UffDa (Moore24)
Benjamin Braden    
Jennifer Braden Bow   Group 1  
Melanie Edwards    
Kirk Utter    
Myst (Melges 24)
Rod Buck 274762A 832  
Nefarious (Farr 30)
Dan Randolph USADR87  
One Life (J 99)
Amy Decklebaum    
Craig Foulds    
Andrew Gawronski    
David Miller 787627U    
Kellen Rosburg Bow    
Jennie Santoro Floater   Group 1  
Toddy Schock Headsail Trimmer   Group 1  
Pangaea (Baltic 39)
Mac / Wendy Madenwald / Gray 104933O   Group 1  
Papillon (Cataline 30)
Ron Ernst    
Puff (J/105)
Stephen Summers    
Reckless (J 80)
Emre Sezer 739013H    
Recon (J111)
Kevin Welch    
RIFF (J/70)
Boris Luchterhand 813583S USABL118 Group 1  
RIVA (J121)
Scott Campbell 11211    
Rodeo Clown (J 70)
Kurt Dammeier    
Shrek (1D35)
Larry P Butchart Headsail Trimmer    
Paul Carter Main Trimmer 167684I USAPC27 Group 1  
Bob Combie Pitman 286690I    
Della Hoag Bow   Group 1  
John Hoag 286690I   Group 1  
Marc Hulbert Tactician    
Jones Kevin Bow   Group 1  
Ric Peterson Headsail Trimmer    
Skya (Seascape 27)
Boris Bobrov    
Vlad Chepurnoi    
Smoake and mirrors (J70)
Mark Laura    
Snoop (J 70)
ryan Forbes   Group 1  
Sporting Jenny (S2 Yachts 9.1)
Dred Capt. Carl Harrington   Group 1  
Spyhop (J 109)
David Schutte    
Taz (J 70)
Michael Breivik 793878Y USAMB266 Group 1  
TC (Hobie 33)
JJ Hoag Switch Flipper    
Jack Killalea Chef   Group 1  
Will Nelson Pro Bowler   Group 1  
Annie Sorensen Rush Chairman    
Hanne Weaver In the way    
Time Warp (Farr 395)
Sue Davies Pit Assist    
Julia Bos Bow    
Tim Capo Main Trimmer    
Timmy Cleary Spinnaker trimmer   Group 1  
Pedro "The Doctor" Colon Floater    
Jennifer Flannery Pit    
Jeff Janders Tactician    
Amy Larsen Grinder    
Sara Longley Spinnaker trimmer   Group 1  
Steve McCadden Grinder    
Peter (Rocky Horror) Nelson Helm 779872R USAPN2 Group 1  
Underdog (J 80)
Lek Dimarucot 678049X   Group 1  
Undine (Beneteau Oceanis 473)
Murray Laidley 61566    
UpRoar (J 80)
MIKE CAIN Pit Assist   Group 1  
Brian Davies Watch Captain 232590U USABD57 Group 1  
Morris Lowitz Rush Chairman 789061W USAML182 Group 1  
Sharif Mahfouz In the way   Group 1  
Mike Scribner Stunt Owner   Group 1  
Vitesse (Beneteau First 36.7)
David Steffen    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022