2023 Southernmost Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Adrenaline (Cape 31)
Darren Wright   Group 1  
Antix (Cape 31)
Anthony O Leary   Group 1  
Ayacucho (J70)
james gary   Group 1  
Bazinga! (J 70)
Daniel Goldberg   Group 1  
Black Seal (J 111)
Carrabine Young    
BLACK SEAL (Melges 24)
Richard Thompson   Group 1  
Bravo (J 111)
Andrew Ward / Sedgwick Ward 308141S    
Brutus III (J 70)
Charlie Thompson GBRCT45 Group 1  
Catapult (Cape 31)
Joel Ronning    
Cool Breeze (Mills 43 Custom)
John Cooper 262659Z    
Delta (Melges 32)
Melissa Clark Headsail Trimmer    
Mark Jasper Main Trimmer    
Rob Kirkwood Headsail Trimmer   Group 1  
John McLeod Skipper CANJM1 Group 1  
Joanne Prokop Spinnaker trimmer   Group 1  
Chris Scott Bow    
Toby Sirek Bow    
Greg van de Kraats Tactician CANGV3 Group 1  
Emocean (J 120)
Bill Hanckel 143922n   Group 1  
Fireball (J 111)
Bill & Jackie Baxter 262424M   Group 1  
Fleetwood (Melges 32)
Team Northstar 181824O   Group 1  
Flying Jenny (Cape 31)
Sandra Askew    
Gone Rogue (Melges 32)
Morgan Tilleman 703541S    
Interlodge IV (Botin 44)
Gwen Fragomen    
Interlodge VII (Botin TP 52)
Austin Fragomen    
Lagertha (Club Swan 42)
Kurt Kalberer ll    
Leading Edge (J 122)
Robert Brann Headsail Trimmer 121551I USARB27 Group 1  
Christopher Dees Navigator 651407Q USACD53 Group 1  
Paul Eley Pit    
Eric Irwin Headsail Trimmer   Group 1  
Tom Johnson Mast   Group 1  
Mary Martin Navigator   Group 1  
Tom Meeh Tactician 167946f USATM158 Group 3  
Diana Sutton Bow   Group 1  
Tom Sutton Skipper 122697Z USAWS120  
M2 (Cape 31)
Marc McMorris    
Pinta (J 70)
Michael Illbruck GERMI1 Group 1  
Scratch (S2 7.9)
Paul Latour 183992F   Group 1  
Skeleton Key (J 111)
Peter Wagner 272978G USAPW42  
Space Force (J 70)
Sean Bradley Stunt Owner 730718M USASB156 Group 1  
Spaceman Spiff (J 111)
Rob Ruhlman 172216J USARR79 Group 1  
Taz (J70)
Michael Breivik 793878Y USAMB266 Group 1  
Tokoloshe 4 (Cape 31)
Michael Bartholomew    
Utah (J 111)
Greg Bellor Mast USAGB103 Group 1  
Aaron Brummitt Main Trimmer 699581Z USAAB100 Group 1  
Juan Pablo Del Solar Goldsmith Strategist CHIJD1 Group 1  
Peter Dill Bow BERPD1 Group 1  
Steve English Bow USASE32 Group 1  
Bradley Faber Helm 391791d Usabf46 Group 1  
Ian Faber Co-Skipper USAIF7 Group 1  
Windquest (TP52)
Doug DeVos    

Main Menu

AA Diver Evolution EWE J/Boats
Mount Gay Pirates Lair Sail 22

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy