2022 Columbia Cup Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Amateur II (T-10)
Michael & Felicia Platzke 730152P    
Ariel (J 88)
MICHAEL COOK USAMC251 Group 1  
Banter (J 88)
Ben Marden    
theresa trejo Bow USATT72 Group 1  
BRAWNDO (Beneteau First 36.7)
Matt / Andy Lescohier   Group 1  
Brutus (Hunter 31)
Brett Pauls 816376V    
Bud (T10)
Joe Kestler 752395N USAJK154 Group 1  
Defiance (J/V 66)
team defiance smirl 116795A    
Dutch (J 88)
Brian Burgess Mast 234003E USABB191 Group 1  
Cameron Kopicky    
John & Jordan Leahey    
Luke LeCoche Autopilot   Group 1  
Michael Rusin Mast   Group 1  
Aaron Weinzierl Mast    
Eagle (Sydney 38)
Shawn/Jerry O'Neill 137950Y USASO25  
El Toro (T-10)
Jovan Brankov   Group 1  
Erizo de Mar (Ben 36.7)
Piotr Barczuk USAPB67  
Antoni Czupryna 393155X POLAC8  
MARCIN DUCH Pit POLMD14 Group 1  
Waldemar Emmerich Co-Skipper 306876G POLWE1 Group 1  
Bogumil Kawa USABK34  
Jaroslaw Naruszewicz Spinnaker trimmer POLJN4 Group 1  
Krzysztof Siuta Bow USAKS147   Group 1  
Arek Szawlowski Main Trimmer   Group 1  
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith & Ross McLean 729032V USAJM386  
Exeter (J/V Baltic 35 TM)
John Notch 282831R   Group 1  
Fleetwood (Melges 32)
Jeremy Alexis 181824O   Group 1  
Flying Pig (J 105)
Mike Sheppard 239168G   Group 1  
FOG (First 36.7)
Greg Rasmussen USAGR50 Group 1  
Handsome Pete (Beneteau First 10R)
David Baker 717093B    
Inferno (Farr 40)
Philip Dowd   Group 1  
It Wasn't Me (J 105)
Branwell Lepp    
Nicholas Reback Bow   Group 1  
Kristopher Reimann Pit    
Brian Sandberg Spinnaker trimmer 824176W    
Bryan Withall Main Trimmer   Group 1  
Julia (J 88)
Michael Better Bow   Group 1  
Grace and Michael Gillian Owner 231721H   Group 1  
Michael Gillian Helm 231721H   Group 1  
Eileen O'Neill Pit   Group 1  
Meghan O'Rourke Spinnaker trimmer 792112P USAMO49 Group 1  
Michael Whitford Main Trimmer    
Sean Wilson Tactician    
Kinship (J 105)
Josh & Laura Lutton 791160S   Group 1  
Le Reve (Sunfast 3300)
Vanessa Gates / Patrick Bredlau 704770V USAVG8 Group 1  
Meathound (T10)
Edward Mui    
Minister (LS 10)
Blane & Cindy Boynton USABB167 Group 1  
Mise En Place (Beneteau Oceanis 381)
Paul Thompson    
Mojo (Beneteau First 40.7)
Scot & Yvonne Ruhlander 245241P   Group 1  
Katie Benstead Floater   Group 1  
Yvonne Herkemij Owner   Group 1  
Audi Kelly Mid Bow   Group 1  
Steven Lowery Helm   Group 1  
Kristian Nielsen    
Luca Ruhlander Mast   Group 1  
Scot Ruhlander Owner 203920J   Group 1  
Adam Schaefer Chef   Group 1  
Reid Spearin    
Momentus (J 111)
Kevin Saedi / Raman Yousefi 312161L   Group 1  
Nomad (Beneteau First 36.7)
Silviu & Cristina Petrea    
Ohana (Dehler 34c)
Robert Smetters 730820P   Group 1  
P.A.J.A.M.A. Party (J 88)
Alexander Abell 199029C   Group 1  
Painkiller 5 (Beneteau First 36.7)
Alice Martin 208640U    
Paradigm Shift (C&C 115)
Dave Dickerson 174808T    
Perspicacity (T-10)
Bob Cohen Adam Collins 697321R   Group 1  
Primo Veliero (C&C 35 Mark III)
Dena Milligan    
Program (Beneteau First 36.7)
Earle Atwater Foil Trimmer USA1313 USAEA37 Group 1  
Mateusz Denslaw Mid Mast USAMD182 Group 1  
Bob Glennie Switch Flipper Usarg117 Group 1  
Allyson Haramia Bow USAAH113 Group 1  
Rick Johnson Pit usarr149 Group 1  
Chris Metcalf Helm usacm216 Group 1  
Eric Metcalf Headsail Trimmer usaem92 Group 1  
Diane Seidel Pit USADS262 Group 1  
Radiance (Farr 38)
Benjamin White 242451N USABW79 Group 1  
Rat Race (Catalina 320)
Bradley Horn    
Ravn (Beneteau Platu 25)
Owen Bradley Pit USAOB10 Group 1  
Matt Cwiokowski Bow USAMC240 Group 1  
Jamie Downing Skipper 757282W USAJD245 Group 1  
Jolanta Smaciarz Spinnaker trimmer POLJS29 Group 1  
Sagamore (Nelson Marek 68)
Bob Zeman, Laura and Tone Martin 732797T    
SALSA (J/130)
Ashley Archambault Other    
Matt Archambault Mast    
Fergus Clare Helm USAFC35 Group 1  
Sheila Greska Bow USASG71 Group 1  
Warren Lane Nav/Tac USAWL40  
Sealark (J 105)
Clark Pellett 308269F USACP56  
Sea-U (J/105)
Brian Crabb 736636R    
Sirocco VI (Mumm 36)
Bill & Viviana Fanizzo 167979O   Group 1  
Soulshine (Beneteau First 36.7)
Jarrett Altmin 672083W USAJA55 Group 1  
Suspect (Perry 59)
bryan sims   Group 1  
The Asylum (J 105)
Jon Weglarz 219487K    
Thunderbolt (T10)
Steve Karstrand 27140s    
Tide The Knot (Jeanneau Sunfast 35)
Matthew Metzen Co-Skipper    
Robert Metzen 266760B    
Truant (S2 9.1)
Walter & Holly Kawula 332390U    
Venteux (Beneteau First 36.7)
Jon Van Norman & Justin Kalb    
Whisper (Express 34)
Thomas Barnes 206486C   Group 1  
Wild (LS 10)
Christopher Manick    
Winnebago (LS 10)
Timothy Rathbun 171439q USATR90 Group 1  
Wired (Beneteau First 40.7)
Brian Angioletti / Chuck Norton 372020H    
Witch-Craft (Erica) (T-10)
Brian Kaczor    
Zella (C&C 35-3)
Luke Wolbrink 761052Q   Group 1  

Main Menu

Skyway Yacht Works Goslings Rum Revolution Brewing

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022