2022 3 Crib Fiasco
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Abide (Santa Cruz 27)
Michael Aisenberg 800520S   Group 1  
Archimedes III (C&C 115)
Joe Hummel 231111Z   Group 1  
Barkside of the Moon (Hunter 270)
Michael Drinkwater    
Teresa Drinkwater Owner    
Bloody Mary (Pearson 303)
Dan Cooley 778848T    
Blue Goose (Ericson 29)
George Chlipala    
BRAWNDO (Beneteau First 36.7)
Matt / Andy Lescohier   Group 1  
Break Away (NA 40)
David Jankura 748982R   Group 1  
Brutus (Hunter 31)
Brett Pauls    
Challenger (Frers 50)
Arunas Kubelskas Kubelskas  
Daybreak (J 109)
Chris Chatain 102017B USACC279 Group 1  
Entourage II (1D35T)
Michael Dannecker   Group 1  
Eon (Beneteau First 27)
Michael Leslie 183081T usaml25  
Erizo de Mar (Ben 36.7)
Piotr Barczuk Mast USAPB132 Group 1  
Antoni Czupryna Helm    
MARCIN DUCH Pit POLMD14 Group 1  
Waldemar Emmerich Co-Skipper 306876G POLWE1 Group 1  
Bogumil Kawa Headsail Trimmer USABK64 Group 1  
Jaroslaw Naruszewicz Spinnaker trimmer POLJN4 Group 1  
Krzysztof Siuta Mast USAKS147   Group 1  
Arek Szawlowski Main Trimmer   Group 1  
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith & Ross McLean 729032V USAJM386  
Felicity (Pacific Seacraft 34)
Edward Harrison 16203    
Free Radical (Beneteau First 36.7)
Robert Nelson 262970X USARN25 Group 1  
Fryheid II (Beneteau 40.7)
David Kornreich    
Gangbusters (J 105)
Mark Gannon 130159L    
Gaucho (Beneteau First 36.7)
Mark & Diane Bouckaert 373348Y USAMB137 Group 1  
Gwhiz (Beneteau First 10R)
Geoffrey Davis 671685B    
Roxanne De Leon Main Trimmer    
Michael Doornweerd Other   Group 1  
Liz Herman Mid Mast   Group 1  
Danny Metter Floater   Group 1  
Mitch Weisman    
Inferno (Farr 40)
Philip Dowd   Group 1  
Iset (Catalina 30 Tall rig)
Robert Moretti   Group 1  
Jahazi (J 120)
Mark Olsen 805661W   Group 1  
Kanoy (Sabre)
Daniel Hinich    
KUTTY’S ARK (Pearson 36)
George Morrissey 187156B   Group 1  
Liberté (Beneteau 41.1)
Brett August 795366R    
James Biery Spinnaker trimmer 244263T   Group 1  
PAT CARLSON Foil Trimmer 712131Y USAPC74 Group 1  
Chris Schink Main Trimmer   Group 1  
Lucky Dubie (J122-E)
Earle Atwater Cat 3 Cooler Jockey USAEA37 Group 1  
Owen Bradley Pro Bowler   Group 1  
Donald Cameron    
John Clarke Floater   Group 1  
Brian Mond Switch Flipper   Group 1  
Len Siegal    
Patrick Siewers Main Trimmer   Group 1  
Matt Szontagh    
Erica Trejo 690906H USAET28 Group 1  
Sonja Veilleux Pit   Group 1  
Maggie Marie (Pearson Alberg 35)
Marlon Harvey 759184X   Group 1  
Maskwa (C&C 115)
Donald Waller 209967K    
Mirhaya II (Ericson 30+)
Trent Raffaelli    
Momentus (J 111)
Kevin Saedi / Raman Yousefi 312161L   Group 1  
Nomad (Beneteau First 36.7)
Silviu & Cristina Petrea    
Ohana (Dehler 34c)
Robert Smetters 730820P   Group 1  
Painkiller 5 (Beneteau First 36.7)
Alice Martin 208640U   Group 1  
Paradigm Shift (C&C 115)
Dave Dickerson 174808T    
Pegasus (Tartan 3000)
Dionne Howe 804372R    
Perspicacity (T-10)
Bob Cohen Adam Collins 697321R   Group 1  
Pura Vida (J 111)
John Kalanik 318238Z USAJK153 Group 1  
Radiance (Farr 38)
Benjamin White 242451N USABW79 Group 1  
Ranger (Hunter 355)
William Bartz    
Rascal (Alberg 30)
Al Mitchell    
Anna Mitchell Skipper    
Rat Race (Catalina 320)
Bradley Horn    
Sagamore (Nelson Marek 68)
Bob Zeman, Laura and Tone Martin 732797T    
Scarlet Begonias (Dufour 36P)
Kevin Foote 696672W USAKF49  
Sirocco VI (Mumm 36)
Bill & Viviana Fanizzo 167979O   Group 1  
Skye (Nelson Marek 46)
Jeff & Jane Hoswell 226157W   Group 1  
Soulshine (Beneteau First 36.7)
Jarrett Altmin 672083W USAJA55 Group 1  
Sparrow (C&C 41)
TJ Shampaine 805202W    
Stormy Daniel's (Jeanneau 37 Sun Odyssey)
Daniel Bartgen    
Lauren Berger Navigator    
Joseph Castello Grinder   Group 1  
Martin Lira Strategist    
Suspect (Perry 59)
bryan sims   Group 1  
Syzygy (Express 34)
Michael Tobey    
Tenacity (Olson 34)
Peter Cooper    
Touring Machine (Catalina 275 Sport)
ROBERT DAVIDSON Floater 779163E   Group 1  
Kevin Gayley Co-Skipper    
Todd Gayley 790795R    
Unknown Lady NAI (Bashford 41 / Sydney 41)
Michael Cook Main Trimmer   Group 1  
Eric Davis Main Trimmer    
Rob Jacob Pit 824189W   Group 1  
YASSIN NAMDAR Mast   Group 1  
Ashley Tao Headsail Trimmer    
David Ward 384765G   Group 1  
Neville White Mast   Group 1  
Venteux (Beneteau First 36.7)
Jon Van Norman & Justin Kalb    
Walrus (Sabre 36)
Susan Jenks    
Warlock (J 111)
Tom Dickson 410167p   Group 1  
Whisper (Express 34)
Thomas Barnes 206486C   Group 1  
White River (C&C 41 Custom)
gary daggett    
Y-Not (J 105)
Gerhard Zinserling 6615591    
Zella (C&C 35-3)
Luke Wolbrink 761052Q   Group 1  

Main Menu

Skyway Yacht Works Goslings Revolution Brewing

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy