67th Annual Edlu Distance Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Argo (Catalina 400)
Boris Keselman 777385W USABK78 Group 1  
Atalanta (J 42)
Kurt Locher 742427V    
Blackcomb (J100)
Jon Yoder & Bill Gassman    
Bolide (C&C 40)
Jack Caffery Grinder   Group 1  
John Cramer Grinder   Group 1  
Ned/Brian Roseberry/McClosky    
Boulderado (J 122)
Lawrence Azzaretti 223672U    
Bounce (J 30)
Blaine Davis    
byte (Sunfast 3300)
Robert & Libby Alexander 374806V    
Camelot (Brenta)
Jonathan Litt 61378    
Christopher Dragon (Italia 11.98)
Lawrence Cutler Spinnaker trimmer 671786z usalc39 Group 1  
Colin Fitzpatrick Headsail Trimmer USACF15 Group 1  
Larry Fox Navigator 163764X USALF7 Group 1  
Andy Kaplan Tactician USAAK76 Group 1  
edward padin Offside trimmer 348636E USAEP48 Group 1  
Andrew Weiss Skipper 352216l   Group 1  
Chris Weiss Bow USACW44 Group 1  
Ryan Zupon Bow    
Cougar (J 160)
Leonard Sitar 112566Q USALS50 Group 1  
Dauntless (J 112e)
Arthur Hanlon 685332F    
Desperado (CTM 40)
NEKA Sailing    
Deviation (J 88)
Iris Vogel 154629U USAIV2 Group 1  
Dire Wolf (J/122)
Constantine Baris 395892N    
Duet (Sun Fast 37)
Andrian (Andy) Lubimov    
Eclipse (Sabre 386)
Marc Berkowitz 243377y    
Fireball (J 111)
Bill & Jackie Baxter 262424M   Group 1  
Freedom (J 109)
Cory Eaves 706715P USACE48  
Ghost (Sydney 38)
Midshipman Jack Stancil    
Groupe 5 (Figaro 2)
NEKA Sailing    
In Theory (JPK 1080)
Peter McWhinnie 651223O   Group 1  
Inisharon (Lyman Morse Seguin 49)
Jim Murphy / Kristin Murphy 247737C USAJM329 Group 1  
Kings Point - Benita (Figaro 2)
Kenneth Luczynski    
Kings Point - Comet (J 44)
midshipman Alex Butler In the way    
Midshipman Christopher Dean In the way    
midshipman Maeva Dellaria In the way    
midshipman clark Dunham In the way    
Seamus Hackett Handicaper    
Midshipman Aiden Keister Helm    
Kenneth Luczynski    
Midshipman Christopher Marshall Main Trimmer    
Midshipman Justin Nixon Bow    
Midshipman Matthew Sama In the way    
Kings Point - Powder (J 88)
Midshipman Connor Collins    
Matador (J 133 built in France)
Dale and Michael McIvor 181092S   Group 1  
Max (Pogo 50)
Moritz Hilf 652441E Germh8 Group 1  
MISS GALSJM (F&C Masthead Ketch)
Roy Halvorsen    
Nevermore (J 88)
Ken & Drew Hall 393187F USAKH99  
Oakcliff Farr 40 Blue - Team Luna (Farr 40)
Oakcliff Sailing    
Oakcliff Farr 40 Red (Farr 40)
Oakcliff Sailing    
Oh Jee !! (J 88)
Nicolas Delcourt    
Ohana (Dehler 42)
Erik Haakonsen Tactician    
Russell Hirsch Main Trimmer 798089K   Group 1  
Valeriya Minina Headsail Trimmer    
Yuri Petunovs Mid Bow   Group 1  
Deanna Polizzo    
Ken Wisdom 771833R   Group 1  
Peregrina (J 105)
Josh Burack 216548y   Group 1  
Quintessence (Saffier 33)
Roger Widmann 118695I USARW19  
Rima98 (Italia 11.98)
Jamie Brim Pit Assist   Group 1  
John Brim Helm 198990O   Group 1  
Ed cesare Navigator   Group 1  
Chris Fortin Headsail Trimmer   Group 3  
Oivind Lorentzen Strategist   Group 1  
Patrick Murphy Bow   Group 1  
Will O'Leary Headsail Trimmer   Group 1  
Charles Swanson Pit USACS85 Group 1  
Roepunzel (Beneteau)
Christopher Roe 60707    
Rushmore (J 109)
Charles A. Taus 188740B    
Scylla (Dehler 46)
Markus Lahrkamp 699744P    
Skye (Farr 395)
Ty Anderson 275048X USAJA29 Group 1  
Soulshine (Beneteau 38.1P)
Eric Bicknese 684425X   Group 1  
Sylkie (Alerion 28)
Adrian Little    
Texas Rose (J 112e)
William Komaroff    
Turning Point (NY 36)
Rich Gold 149875L    
Vixen (J 92)
EJ Haskell / Jim Weil    
Waterdog (J 109)
Christopher Ercole    
Glenn Marck 244291X    
Wizard (J 99)
Adam Zakka    
Zammermoos (Swan 42)
David Fass    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022