2022 Hospice Cup XLI
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
- (Snipe)
Cole Amaral 745533T USACA83 Group 1  
2 Toasty (Melges 15)
Zack Kelchner 316282z USAZK2  
Avenger (J105)
2/C Nate Bramwell   Group 1  
Nathan Broomfield Bow   Group 1  
Cameron Coffelt Tactician   Group 1  
Justin Liaw Headsail Trimmer   Group 1  
Alec Malone Helm   Group 1  
Harrison Morrow Main Trimmer   Group 1  
Bat IV (J 105)
Andrew Kennedy 365406s USAAK35 Group 1  
Bennu (Cherubini Ketch)
Julianne DeGraw Fettus 778359T    
Between the Sheets (Melges 15)
Madeleine Schroeher    
Blinding Fury (Schock 35)
Eric Richardson 803486S    
Boss Hog (Melges 15)
Sean Harr    
Breakaway (J105)
Richard Hinds 127246U    
Brilliant (H 20)
Kenneth Appleton 654965F    
Mark Bird Foil Trimmer   Group 1  
Chessie (J/105)
John Kircher 178325X USAJK229 Group 1  
Chicken Little (Cal 25)
Charlie Husar 188124V   Group 1  
Church Key (Melges 15)
Chris Chadwick 273580Y USACC76 Group 1  
Cimarron (J 110)
Lynn McClaskey 712236E   Group 1  
Cloud Nine (Catalina 275 S)
Paul Kaladas 215813O    
Committed (J 22)
Tracey Golde Headsail Trimmer   Group 1  
Warren Richter    
Constellation (J105)
Ulysses Buzan Switch Flipper USAUB1 Group 1  
Frank Carter Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Martha Fields Main Trimmer   Group 1  
Henry Isom Headsail Trimmer   Group 1  
Conrad Schuetz Headsail Trimmer   Group 1  
2/C Rowan Suarez    
William Younce    
Crescendo (J 105)
Angelo Guarino 373256X usaag80 Group 1  
Cricket (Bristol 40)
Matt White 31101    
Curlew (Valiant 37)
David Densmore 684117T    
Despacoto (Harbor 20)
Jose Fuentes    
Dolly (Harbor 20)
Frank Quigley    
Dreadnought (J105)
2/C Pat Fisher Skipper 718052Q    
Nick Gibbons Helm   Group 1  
Luke Moore Main Trimmer   Group 1  
Austin Nolan Pit   Group 1  
Kit Oney In the way    
Jack Ubert Bow   Group 1  
Elixir (Harbor 20)
Timothy Mangus Pro Bowler   Group 1  
Brian Wiersema 731209P USABW63 Group 1  
Endurance (Harbor 20)
John Heintz    
Escapade (J 30)
Carl Zawistoski    
Evie (Melges 15)
Ron Steele 161663R   Group 3  
Fahrve (Cal 25)
Alisa Finney    
Firebrand (J 105)
Jon Slabaugh 713684Z USAJS458 Group 1  
Five O'clock (O'Day 40)
Michael Jewell 700131V    
Flagfest (Pearson 31-2 WK)
Daniel Flagler    
FYYAPOS (Snipe)
Travis Tucker    
Gallant (Navy 44)
Sam Graham    
Collin Hippler Main Trimmer   Group 1  
1/C Jake Kiggans    
Dylan Medina    
Jack Neubauer    
Finn Prescott    
IV Romero-Garza    
Grant Suire    
Halcyon (sloop Catalina MkII)
Michael Amster Main Trimmer    
Chris Collins Tactician    
Beth Crowell Headsail Trimmer    
Michael Ruff Captain    
Richard Smith Helm    
Harlequin (Cal 25)
Leo Surla 207910P    
Ingenuity (Ranger 28)
Joe Lombardo 43438    
Jahazi (Bavaria 38)
Richard Browne    
David Dodson 244380V   Group 1  
Mark German Tactician    
Jubilee (Beneteau First 36.7)
Keith Mayes 335732U   Group 3  
LEGACY (CS34)
Philip Maiese   Group 1  
Lizzie (snipe)
Bryan Stout    
Love Shack (Cal 25)
Fred Atwood 821003Y    
Mirage (J 105)
Cedric Lewis / Fredrik Salvesen 168518Z USACL32 Group 1  
Mofongo (Harbor 20)
Rick/Brett Hill/Smith    
NA (Snipe)
Bryan Fishback   Group 1  
NautiGirl (Beneteau Oceanis 350 WK)
Tom Defino In the way   Group 1  
Michael Falk   Group 1  
Jonas Lodge Floater   Group 1  
Wendy Wangsgard In the way   Group 1  
Nitrous (Viper 640)
earl chambers   Group 1  
No Name Given (J 22)
Karen Jones-Lantzy    
Gregory Urban    
Bill Wagner    
Renee Wagner    
Old Folks Boogie (Snipe)
Lisa Pline 287244A    
Orion (Hanse 371)
Jon Opert 733068V    
PATRIOT VII (J/109)
Steve Young / US Patriot Sailing 781731V USSY10 Group 1  
Peregrine (J 105)
Bill Carruth 191298B USABC152 Group 1  
Pleiades (Sabre 402)
Vicki Saporta   Group 1  
Puffin (Harbor 20)
Bell Carty    
Relentless (J 105)
David McKee 799330S    
Resilient (Alerion Express)
Robert Spann    
Revenge (Ranger 37)
Brian Barone Co-Skipper    
Zane Barone Co-Skipper    
REVOLUTION (CS 30)
Al Brazzi Main Trimmer    
Christopher Burroughs Medic/Doctor   Group 1  
Douglas Ellmore, Sr. Skipper 737457P USADE51 Group 1  
Rhea (J-24)
Stephen Grimm    
Riptide (Harbor 20)
Holger Hinsch    
RONIN (Cal 25)
Peter/John/Chris Sheils/Wooldridge/Rogers 654806s    
ROO (J24)
Will Davenport Bow    
Pat McGuire    
James Talay   Group 1  
Bradford Young   Group 1  
Rum Puppy (J 105)
Kevin Fitzgerald 770992T   Group 1  
Saga (C&C 34)
Rebecca Hong   Group 1  
James Kutscher    
Santas Reign, Dear (J 105)
Donald Santa 207626u    
Seaya Later (CS 34)
Craig Lisk 226303K    
Severence (Snipe)
Gavin OHare    
Skimmer (Alerion 28)
Jack & Marti Detweiler 165174X    
Snipe Hunter (Melges 15)
William Alex Stout 176662B   Group 1  
SpinDoctor (C&C 110)
Babak Rajaee 732300N    
Starbird (Tartan 101)
Frank Martien 654121C    
Tenacious (J 105)
Carl Gitchell 373254V USACG41 Group 1  
Tenacious (Navy 44)
2/C Luke Meotell    
Joey Zaladonis Handicaper   Group 1  
Tiguidou (J 22)
David Murray    
USA 484 (J 22)
Catherine Cotell Bow   Group 1  
Frank DiMeo In the way   Group 1  
Eric Johnson Helm 146324P   Group 1  
Valhalla 2 (J/80)
Bo Darlington    
Weather Permitting (Viper 640)
Robert & Becky Ranzenbach   Group 1  
Whatshername (Beneteau First 40.7)
Dave Sossamon 691434R USADS253 Group 1  
Wild Child (Melges 15)
Henry Filter   Group 1  
Yellow Jacket (Harbor 20)
Scholz Sullivan Syndicate 120245F USAJS231  

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy