|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
B.LEX (Melges 20) |
|
Branko Brcin |
|
|
SLOBB3 |
Group 3 |
|
|
Karlo Hmeljak |
|
|
|
|
|
|
Benedetta Iovane |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Vittorio Razeto |
|
|
|
|
|
|
BRONTOLO (Melges 20) |
|
Taylor Canfield |
|
|
|
|
|
|
Francesco Gabbi |
|
|
|
|
|
|
Filippo Pacinotti |
|
|
|
|
|
|
Livia Taradella |
|
|
|
|
|
|
ENFANT TERRIBLE (Melges 32) |
|
Matteo Casali |
|
|
|
|
|
|
Claudio Celon |
|
|
|
|
|
|
Marco Furlan |
|
|
|
|
|
|
Matteo Mason |
|
|
|
|
|
|
Michele Paoletti |
|
|
|
|
|
|
Alberto Rossi |
|
|
|
|
|
|
Claudia Rossi |
|
|
|
|
|
|
Vasco Vascotto |
|
|
|
|
|
|
FARFALLINA SAILING TEAM (Melges 32) |
|
Zsolt Büki |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Péter Czégai |
Tactician |
|
|
|
|
|
Balázs Gyapjas |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Dávid Molnár |
Mast |
|
|
|
|
|
Domonkos Rozsnyay |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Annamária Sabján |
Pit |
|
|
|
|
|
Árpád Schatz |
Helm |
|
HUNAS21 |
|
|
|
Kristóf Takácsy |
Bow |
|
|
|
|
|
FREMITO D'ARJA (Melges 20) |
|
Stefano Cherin |
Tactician |
|
ITASC23 |
Group 3 |
|
|
Jas Farneti |
|
|
|
|
|
|
Dario Levi |
|
|
ITADL38 |
Group 1 |
|
|
Fausto Surini |
|
|
|
|
|
|
GONE SQUATCHING (Melges 20) |
|
Francesco Ivaldi |
|
|
|
|
|
|
Pietro Loro Piana |
|
|
|
|
|
|
Umberto Molineris |
|
|
|
|
|
|
HEAT (Melges 32) |
|
Max Augustin |
|
|
|
Group 1 |
|
|
HOMANIT (Melges 32) |
|
Matti Cipra |
|
|
GERMC4 |
|
|
|
Florian Heinze |
|
|
|
|
|
|
Florian Jakobtorweihen |
Main Trimmer |
|
GERFJ20 |
|
|
|
Gordon Nickel |
Skipper |
|
GERGN4 |
Group 1 |
|
|
Morten Nickel |
Spinnaker trimmer |
|
GERMN9 |
Group 1 |
|
|
Carl Rupp |
Bow |
|
GERCR22 |
|
|
|
Nicolo Valverdi |
|
|
|
|
|
|
Cedric Willekens |
Pit |
|
BELCW8 |
Group 1 |
|
|
KINDAKO (Melges 20) |
|
Enrico Turrini |
Headsail Trimmer |
|
ITAET13 |
Group 1 |
|
|
Simon Sivitz Kosuta |
Tactician |
|
ITASS30 |
Group 3 |
|
|
Elena Paolucci |
Bow |
|
ITAEP72 |
Group 1 |
|
|
Stefano Visintin |
Helm |
|
ITASV10 |
Group 1 |
|
|
NIKA (Melges 20) |
|
Vladimir Prosikhin |
Owner |
|
|
Group 1 |
|
|
Federica Salvà |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Giorgio Tortarolo |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Manu Weiller |
Tactician |
|
|
|
|
|
PIPPA (Melges 32) |
|
Raimondo Tonelli |
|
18/08/2019 |
ITART5 |
|
|
|
Gabriele Benussi |
|
|
|
|
|
|
Pietro De Luca |
|
|
ITAPD26 |
|
|
|
Lasse Petterson |
|
|
|
|
|
|
Andrea Rachelli |
|
|
|
|
|
|
Filippo Togni |
|
|
ITAFT38 |
|
|
|
Enrico Verdinelli |
|
21/02/2021 |
ITAEV9 |
Group 1 |
|
|
Vittorio Zaoli |
|
|
|
|
|
|
RAYA (Melges 20) |
|
Tomislav Basic |
|
|
|
|
|
|
Alessandro Franci |
Headsail Trimmer |
|
ITAAF8 |
Group 3 |
|
|
Matteo Marenghi Vaselli |
|
|
|
|
|
|
Matteo Ramian |
Offside trimmer |
|
ITAMR54 |
Group 1 |
|
|
TEAMBIANCA (Melges 20) |
|
Bianca Limonta Davide Castelli |
|
|
|
|
|
|
WILMA (Melges 32) |
|
Armin Raderbauer |
|
20/07/2019 |
AUTAR2 |
Group 1 |
|
|
Nicola Celon |
|
|
ITANC5 |
Group 3 |
|
|
Sandro Montefusco |
|
|
ITASM1 |
Group 3 |
|
|
Stefano Rizzi |
|
|
ITASR1 |
Group 3 |
|
|
Moritz Burmester |
|
|
GERBM9 |
|
|
|
Nicholas Dal Ferro |
|
|
ITAND5 |
|
|
|
Luca Faravelli |
|
|
ITALF7 |
|
|
|
Fritz Homann |
|
|
|
|
|
|