|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
ANDANTE 4 (ClubSwan 42) |
|
Yves Alexandre |
Spinnaker trimmer |
|
BELYA1 |
Group 1 |
|
|
Patrick De Brabandere |
Mast |
|
BELPD31 |
Group 1 |
|
|
Raynald De Sauvage |
|
|
BELRD4 |
Group 1 |
|
|
Olivier Delbrouck |
|
|
BELOD2 |
Group 1 |
|
|
Bernard Marchant |
|
|
BELBM5 |
Group 1 |
|
|
Nicolas Neefs |
|
|
BELNN1 |
Group 1 |
|
|
Harry-Michel Peeters |
|
|
BELHP3 |
Group 1 |
|
|
Nicolas Spilleboudt |
|
|
BELNS2 |
Group 1 |
|
|
Leopold Wirtz |
|
|
BELLW1 |
Group 1 |
|
|
Matthieu Wirtz |
|
|
BELWM5 |
Group 1 |
|
|
BALTHASAR (ClubSwan 50) |
|
Pablo Arrarte |
|
|
ESPPA7 |
Group 3 |
|
|
Louis Balcaen |
|
|
BELBL4 |
Group 1 |
|
|
Javier De La Plaza |
|
|
ESPJD58 |
Group 3 |
|
|
Max Deckers |
|
|
NEDMD25 |
Group 1 |
|
|
Yann-Alex Janssens |
|
|
BELYJ1 |
Group 1 |
|
|
Jelle Janzen |
|
|
NEDJJ5 |
Group 1 |
|
|
Hamish Pepper |
|
|
NZLHP1 |
Group 3 |
|
|
Mark Roth |
|
|
NEDMR6 |
Group 1 |
|
|
Arianne Van De Loosdrecht |
|
|
NEDAL8 |
Group 1 |
|
|
Rogier Van Overveld |
|
|
NEDRV79 |
Group 3 |
|
|
Lars Van Stekelenborg |
|
|
NEDLV10 |
Group 1 |
|
|
Gregor Vlasblom |
Bow |
|
NEDGV8 |
Group 3 |
|
|
BLACK BATTALION (ClubSwan 36) |
|
Andras Aklan |
Headsail Trimmer |
|
HUNAA2 |
Group 1 |
|
|
Black Battalion |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Andras D'Albini |
Main Trimmer |
|
HUNAD1 |
Group 3 |
|
|
Tamas Kelemen |
Tactician |
|
HUNTK6 |
Group 1 |
|
|
Csaba Kiraly |
Floater |
|
HUNCK1 |
Group 1 |
|
|
Akos Lillik |
Pit |
|
HUNAL4 |
Group 1 |
|
|
Matyas Majthenyi |
Bow |
|
HUNMM1 |
Group 1 |
|
|
BLACK SEAL (ClubSwan 36) |
|
William Byrne |
Bow |
|
IRLWB1 |
Group 1 |
|
|
Stefano Cherin |
|
|
ITASC23 |
Group 3 |
|
|
Jeremy Elliott |
Headsail Trimmer |
|
GBRJE1 |
Group 3 |
|
|
Jas Farneti |
|
|
ITAJF1 |
Group 1 |
|
|
Michele Gregoratto |
|
|
ITAMG27 |
Group 1 |
|
|
Richard Thompson |
|
|
GBRRT31 |
Group 1 |
|
|
Nigel Young |
Main Trimmer |
|
GBRNY1 |
Group 3 |
|
|
BLUE SKY (Swan 45) |
|
Pietro Barucco |
Bow |
|
ITAPB88 |
Group 1 |
|
|
Lorenzo Giacomo Bodini |
Tactician |
|
ITALB37 |
Group 3 |
|
|
Marco Bruno Bodini |
Spinnaker trimmer |
|
ITAMB3 |
Group 1 |
|
|
Ciro Di Piazza |
Bow |
|
ITACD14 |
Group 1 |
|
|
Massimo Marini |
Headsail Trimmer |
|
ITAMM48 |
Group 1 |
|
|
Marco Perla |
Pit |
|
ITAMP201 |
Group 1 |
|
|
Loris Plet |
Navigator |
|
ITALP59 |
Group 1 |
|
|
Francesco Ponzi |
Mid Bow |
|
ITAFP114 |
Group 1 |
|
|
Andrea Ribolli |
Main Trimmer |
|
ITAAR32 |
Group 1 |
|
|
Alessandro Stagni |
Floater |
|
ITAAS117 |
Group 1 |
|
|
Claudio Terrieri |
|
|
ITACT29 |
Group 1 |
|
|
Matteo Valeni |
Pit Assist |
|
ITAMV87 |
Group 1 |
|
|
CANOPO (ClubSwan 42) |
|
Marco Balbi |
Bow |
|
ITAMB17 |
Group 1 |
|
|
Luca Camilli Meletani |
|
|
ITALC108 |
Group 1 |
|
|
Giovanni Cerocchi |
|
|
ITAGC270 |
Group 1 |
|
|
Lorenzo di Carlo |
Bow |
|
ITALD104 |
Group 1 |
|
|
Nicolo Esposito |
Mid Bow |
|
ITANE6 |
Group 1 |
|
|
Valerio Ferreri |
|
|
ITAVF21 |
Group 1 |
|
|
Adriano Majolino |
Helm |
|
ITAAM232 |
Group 1 |
|
|
Tiziano Nava |
|
|
ITATN3 |
Group 3 |
|
|
Lorenzo Rossi |
|
|
ITALR80 |
Group 1 |
|
|
Giovanni Sanfelice |
Main Trimmer |
|
ITAGS68 |
Group 3 |
|
|
Luca Tubaro |
|
|
ITALT15 |
Group 1 |
|
|
Giulia Zappacosta |
Pit |
|
ITAGZ9 |
Group 1 |
|
|
CUORDILEONE (ClubSwan 50) |
|
Danilo Arvigo |
Mast |
|
ITADA19 |
Group 1 |
|
|
Daniele Cassinari |
|
|
ITADC11 |
Group 1 |
|
|
Claudio Celon |
Headsail Trimmer |
|
ITACC64 |
Group 3 |
|
|
Federico Colaninno |
|
|
ITAFC118 |
Group 1 |
|
|
Leonardo Ferragamo |
|
|
ITALF50 |
Group 1 |
|
|
Giampaolo Galloro |
|
|
ITAGG86 |
Group 1 |
|
|
Federico Michetti |
Spinnaker trimmer |
|
ITAFM8 |
Group 3 |
|
|
Giuseppe Montella |
Navigator |
|
ITAGM14 |
Group 1 |
|
|
Davide Scarpa |
Pit |
|
ITADS41 |
Group 1 |
|
|
Andrea Serpi |
|
|
ITAAS89 |
Group 3 |
|
|
Nicolò Telese |
|
|
ITANT13 |
Group 1 |
|
|
Manuel Weiller Vidal |
Tactician |
|
ESPMW1 |
Group 3 |
|
|
CUORDILEONE (ClubSwan 36) |
|
Niccoló Bertola |
Offside trimmer |
|
ITANB8 |
Group 1 |
|
|
Diogo Cayolla |
Tactician |
|
PORDC1 |
Group 3 |
|
|
Edoardo Ferragamo |
|
|
ITAEF28 |
Group 1 |
|
|
Francesco Gabbi |
Pit |
|
ITAFG42 |
Group 1 |
|
|
Victor Marino |
Main Trimmer |
|
ESPVM13 |
Group 3 |
|
|
Manuel Modena |
Headsail Trimmer |
|
ITAMM401 |
Group 1 |
|
|
Alberto Viejo |
Bow |
|
ESPAV1 |
Group 1 |
|
|
DJANGO (ClubSwan 50) |
|
Lars Borgstrom |
Headsail Trimmer |
|
ITALB5 |
Group 3 |
|
|
Paolo Bottari |
Pit |
|
ITAPB51 |
Group 1 |
|
|
Tommaso Chieffi |
Tactician |
|
ITATC2 |
Group 3 |
|
|
Maciel Cicchetti |
|
|
ITAMC6 |
Group 3 |
|
|
Flavio Favini |
Main Trimmer |
|
ITAFF8 |
Group 3 |
|
|
Giovanni Lombardi |
|
|
ITAGL100 |
Group 1 |
|
|
Pietro Mantovani |
|
|
ITAPM04 |
Group 3 |
|
|
Nikolaos Mascoli |
|
|
ITANM4 |
Group 1 |
|
|
Federico Piani |
Navigator |
|
ITAFP123 |
Group 1 |
|
|
Giacomo Santinelli |
Grinder |
|
ITAGS121 |
Group 1 |
|
|
Nicola Stedile |
|
|
ITANS11 |
Group 1 |
|
|
Nicolò Zanchi |
Runners |
|
ITANZ9 |
Group 1 |
|
|
DRALION (ClubSwan 42) |
|
Nicolai Baekgaard |
Floater |
|
DENNB15 |
Group 1 |
|
|
Pit Finis |
Helm |
|
GERPF25 |
Group 1 |
|
|
Lars Koridon |
Mid Bow |
|
NEDLK11 |
Group 1 |
|
|
Alfredo Mella |
Pit |
|
ESPAM30 |
Group 1 |
|
|
Joan Navarro |
Bow |
|
ESPJN15 |
Group 1 |
|
|
Piotr Przybylski |
Headsail Trimmer |
|
POLPP8 |
Group 3 |
|
|
Hugo Victor Rocha |
Tactician |
|
PORHR1 |
Group 3 |
|
|
Mikkel Rossberg |
Main Trimmer |
|
DENMR20 |
Group 3 |
|
|
Matias Rossing |
Mast |
|
DENMR17 |
Group 1 |
|
|
Jolbert van Dijk |
Navigator |
|
NEDJV43 |
Group 1 |
|
|
Cedric Willekens |
Pit Assist |
|
BELCW8 |
Group 1 |
|
|
DRIFTER SAIL (ClubSwan 50) |
|
Andrea Bianchedi |
Helm |
|
ITAAB240 |
Group 1 |
|
|
Filippo Burchi |
Runners |
|
ITAFB93 |
Group 1 |
|
|
Bruno Cioli |
Pit |
|
ITABC4 |
Group 1 |
|
|
Giuseppe Filippis |
Mast |
|
ITAGF77 |
Group 1 |
|
|
Sandro Montefusco |
Main Trimmer |
|
ITASM1 |
Group 3 |
|
|
Giorgio Passarella |
Pit |
|
ITAGP56 |
Group 1 |
|
|
Salvatore Pavoni |
Headsail Trimmer |
|
ITASP23 |
Group 3 |
|
|
Manuel Polo |
Navigator |
|
ITAMP125 |
Group 1 |
|
|
Irene Saderini |
Floater |
|
ITAIS4 |
Group 1 |
|
|
Stefano Schiaffino |
Offside trimmer |
|
ITASS84 |
Group 3 |
|
|
Alessandro Siviero |
Bow |
|
ITASS64 |
Group 1 |
|
|
Ruggero Tirloni |
Mid Bow |
|
ITART41 |
Group 1 |
|
|
Enrico Zennaro |
Tactician |
|
ITAEZ1 |
Group 3 |
|
|
EARLYBIRD (ClubSwan 50) |
|
Frederik Brandis |
|
|
GERFB5 |
Group 1 |
|
|
Marco Carpinello |
|
|
ITAMC16 |
Group 3 |
|
|
Lorenzo De felice |
|
|
ITALD7 |
Group 1 |
|
|
Julian Hampe |
|
|
GERJH30 |
Group 1 |
|
|
Arnd Howar |
|
|
GERAH6 |
Group 3 |
|
|
Robin Jacobs |
Mid Bow |
|
NEDRJ8 |
Group 1 |
|
|
Elisa Mangani |
Pit Assist |
|
ITAEM32 |
Group 1 |
|
|
Will Ryan |
|
|
AUSWR2 |
Group 3 |
|
|
Nicolo Sanfelice |
|
|
ITANS16 |
Group 1 |
|
|
Tom Swift |
|
|
USATS35 |
Group 3 |
|
|
Giorgio Tortarolo |
|
|
ITAGT2 |
Group 3 |
|
|
Bouwe Jaan van der Weiden |
|
|
NEDBV38 |
Group 1 |
|
|
EX OFFICIO (Swan 45) |
|
Vassilis Daffas |
Spinnaker trimmer |
|
GREVD2 |
Group 1 |
|
|
Antonis Daponte |
Main Trimmer |
|
GREAD27 |
Group 1 |
|
|
Ioannis Grassis |
Pit |
|
GREIG12 |
Group 1 |
|
|
Anastasios Milionis |
Boat Captain |
|
GREAM16 |
Group 1 |
|
|
Ioannis Mitakis |
Main Trimmer |
|
GREIM3 |
Group 3 |
|
|
Vassilis Papadakis |
Headsail Trimmer |
|
GREVP11 |
Group 1 |
|
|
Anastasia Papathanasiou |
Mid Bow |
|
GREAP8 |
Group 1 |
|
|
Georgios Petrochilos |
Skipper |
|
GREGP37 |
Group 1 |
|
|
Stelios Sotiriou |
Strategist |
|
GRESS16 |
Group 3 |
|
|
Pavlos Stergiou |
Mast |
|
GREPS15 |
Group 1 |
|
|
George Tsoulfas |
Mid Bow |
|
GREGT12 |
Group 1 |
|
|
Theodore Tsoulfas |
Tactician |
|
GRETT4 |
Group 3 |
|
|
FARSTAR (ClubSwan 36) |
|
Marco Furlan |
|
|
ITAMF92 |
Group 1 |
|
|
Alvaro Marinho |
|
|
PORAM14 |
Group 3 |
|
|
Lorenzo Mondo |
|
|
ITALM105 |
Group 1 |
|
|
Stefano Orlandi |
|
|
ITASO4 |
Group 3 |
|
|
Matteo Savelli |
|
|
ITAMS24 |
Group 1 |
|
|
Simon Sivitz |
|
|
ITASS30 |
Group 3 |
|
|
Lorenzo Tonini |
|
|
ITALT11 |
Group 1 |
|
|
FRA MARTINA (ClubSwan 36) |
|
Diego Battisti |
|
|
ITADB44 |
Group 1 |
|
|
Gabriele Benussi |
|
|
SLOGB180 |
Group 3 |
|
|
Lorenzo Bressani |
|
|
ITALB55 |
Group 3 |
|
|
Luca Faravelli |
Mast |
|
ITALF7 |
Group 1 |
|
|
Edoardo Pavesio |
|
|
ITAEP11 |
Group 1 |
|
|
Giovanni Pavesio |
Pitman |
|
ITAVP27 |
Group 1 |
|
|
Fausto Surini |
|
|
ITAFS105 |
Group 1 |
|
|
G SPOT (ClubSwan 36) |
|
Saverio Cigliano |
|
|
ITASC5 |
Group 1 |
|
|
Alessandro Franci |
Headsail Trimmer |
|
ITAAF8 |
Group 3 |
|
|
Karlo Hmeljak |
|
|
SLOKH1 |
Group 3 |
|
|
Michele Paoletti |
|
|
ITAMP56 |
Group 3 |
|
|
Alessandro Saettone |
|
|
ITAAS59 |
Group 1 |
|
|
Giangiacomo Serena di Lapigio |
|
|
SUIGS4 |
Group 1 |
|
|
Roberto Strappati |
|
|
ITARS20 |
Group 1 |
|
|
GIULIANA (ClubSwan 50) |
|
Alessandro Battistelli |
Headsail Trimmer |
|
ITAAB3 |
Group 3 |
|
|
Riccardo Canovaro |
Mast |
|
ITARC86 |
Group 1 |
|
|
Giovanni Cassinari |
Main Trimmer |
|
ITAGC230 |
Group 3 |
|
|
Francesco Di Caprio |
Bow |
|
ITAFD2 |
Group 1 |
|
|
Stefanno Diamanti |
Navigator |
|
ITASD50 |
Group 1 |
|
|
Alberto Franchi |
|
|
ITAAF85 |
Group 1 |
|
|
Bernarda Franchi |
Pit Assist |
|
ITABF15 |
Group 1 |
|
|
Paolo Mangialardo |
Mast |
|
ITAPM7 |
Group 1 |
|
|
Nino Pompili |
Mid Bow |
|
ITANP23 |
Group 1 |
|
|
Alessio Razeto |
Strategist |
|
ITAAR17 |
Group 3 |
|
|
Stefano Rizzi |
Headsail Trimmer |
|
ITASR1 |
Group 3 |
|
|
Lautaro Sanchez |
Pit |
|
ITALS4 |
Group 1 |
|
|
Vasco Vascotto |
Tactician |
|
ITAVV6 |
Group 3 |
|
|
GODDESS (ClubSwan 36) |
|
Cristopher Burkart |
|
|
GERCB58 |
Group 1 |
|
|
Nikolai P. Burkart |
|
|
GERNB23 |
Group 1 |
|
|
Ante Cesic |
|
|
CROAC2 |
Group 3 |
|
|
Mihovil Fantela |
|
|
CROMF1 |
Group 3 |
|
|
Sime Fantela |
|
|
CROSF1 |
Group 3 |
|
|
Martin Härer |
Spinnaker trimmer |
|
GERMH111 |
Group 1 |
|
|
Alexandra Lauber |
|
|
GERAL20 |
Group 1 |
|
|
HATARI (ClubSwan 50) |
|
Nikolaus Beulke |
|
|
GERNB20 |
Group 1 |
|
|
Cesare Bozzetti |
|
|
ITACB26 |
Group 1 |
|
|
Marcus Brennecke |
|
|
GERMB7 |
Group 1 |
|
|
Dirk De Ridder |
|
|
NEDDD10 |
Group 3 |
|
|
Kim Fernholz |
Floater |
|
GERKF20 |
Group 3 |
|
|
Gerd Habermuller |
|
|
AUTHG3 |
Group 1 |
|
|
Ross Halcrow |
|
|
NZLRH5 |
Group 3 |
|
|
Michele Ivaldi |
|
|
ITAMI4 |
Group 3 |
|
|
Felix Kaiser |
|
|
GERFK42 |
Group 1 |
|
|
Michael Muller |
Mid Bow |
|
GERMM16 |
Group 3 |
|
|
Malte Pasler |
Floater |
|
GERMP8 |
Group 1 |
|
|
Markus Wieser |
|
|
GERMW3 |
Group 3 |
|
|
KOYRE'-SPIRIT OF NERINA (ClubSwan 42) |
|
Federico Armenazas |
Tactician |
|
ESPFA15 |
Group 1 |
|
|
Mirko Bargolini |
Owner |
|
ITAMB196 |
Group 1 |
|
|
Francesco Berardi |
Other |
|
ITAFB191 |
Group 1 |
|
|
Marco Caglieris |
Navigator |
|
ITAMC21 |
Group 1 |
|
|
Alberto Cantamesse |
Owner |
|
ITAAC187 |
Group 1 |
|
|
Edoardo Casa |
Bow |
|
ITAEC65 |
Group 1 |
|
|
Michele De Gennaro |
Helm |
|
ITAMD140 |
Group 1 |
|
|
Luca Formentini |
Owner |
|
ITALF17 |
Group 1 |
|
|
Alberto Fusco |
Owner |
|
ITAAF61 |
Group 1 |
|
|
Mario Rabbò |
Main Trimmer |
|
ITAMR20 |
Group 1 |
|
|
Carlo Roccatagliata |
Mid Bow |
|
ITACR54 |
Group 1 |
|
|
Francesco Santangelo |
Other |
|
ITAFS61 |
Group 1 |
|
|
LONG ECHO (ClubSwan 42) |
|
Robert Bailey |
Pit |
|
GBRRB66 |
Group 1 |
|
|
Peter Greenhalgh |
Other |
|
GBRPG28 |
Group 3 |
|
|
Alistair Hall |
Nav/Tac |
|
GBRAH107 |
Group 1 |
|
|
Louis Johnson |
|
|
GBRLJ14 |
Group 1 |
|
|
Mark Lees |
|
|
GBRML45 |
Group 3 |
|
|
Stuart Miller |
|
|
GBRSM15 |
Group 1 |
|
|
Tom Offer |
In the way |
|
GBRTO11 |
Group 3 |
|
|
Daniel Saltmarsh |
Bow |
|
GBRDS55 |
Group 3 |
|
|
Barry Sampson |
Helm |
|
GBRBS23 |
Group 1 |
|
|
William Van Dyke |
Bow |
|
GBRWV4 |
Group 1 |
|
|
Henry Woods |
Mid Bow |
|
GBRHW15 |
Group 1 |
|
|
MAMAO (ClubSwan 36) |
|
Henrique Haddad |
|
|
BRAHH3 |
Group 3 |
|
|
Haakon Lorentzen |
|
|
NORHL6 |
Group 1 |
|
|
Ross Macdonald |
Tactician |
|
CANRM6 |
Group 3 |
|
|
Kiko Pellicano |
Strategist |
|
BRAHP8 |
Group 1 |
|
|
Alison Santiago |
Mast |
|
BRAAS52 |
Group 1 |
|
|
Fernando Sesto |
|
|
BRAFS4 |
Group 1 |
|
|
Mario Trindade |
|
|
BRAMT4 |
Group 3 |
|
|
MOONLIGHT (ClubSwan 50) |
|
Gilles ANDRE |
Bow |
|
FRAGA9 |
Group 1 |
|
|
Tomislav Basic |
Strategist |
|
CROTB2 |
Group 3 |
|
|
will best |
Navigator |
|
|
|
|
|
Allan Cameron |
|
|
GBRAC135 |
Group 3 |
|
|
Saskia Clark |
|
|
GBRSC15 |
Group 3 |
|
|
Rebecca Coles |
|
|
GBRRC107 |
Group 1 |
|
|
Adrien De Belloy |
Headsail Trimmer |
|
FRAAD7 |
Group 3 |
|
|
Calum Healey |
|
|
GBRCH66 |
Group 1 |
|
|
Chris Hosking |
Main Trimmer |
781470U |
AUSCH1 |
Group 3 |
|
|
Graeme Peterson |
|
|
GBRGP52 |
Group 1 |
|
|
Cameron Still |
|
|
GBRCS125 |
Group 1 |
|
|
Fynn Terveer |
Mast |
|
GERFT14 |
Group 1 |
|
|
NADIR (ClubSwan 42) |
|
Juanma Barrionuevo |
Spinnaker trimmer |
|
ESPJB59 |
Group 1 |
|
|
Gonzalo Gallo |
Navigator |
|
ESPGG28 |
Group 1 |
|
|
Daniel Gimenez |
Floater |
|
ESPDG27 |
Group 1 |
|
|
Hector Gonzalez |
Mast |
|
ESPHG10 |
Group 1 |
|
|
Alfredo González |
Main Trimmer |
|
ESPAG38 |
Group 1 |
|
|
Diego Guigou |
Pit |
|
ESPDG21 |
Group 1 |
|
|
Jon Larrazabal |
Bow |
|
ESPJL16 |
Group 1 |
|
|
Eduardo Light |
Floater |
|
ESPEL24 |
Group 1 |
|
|
Federico Morales |
Headsail Trimmer |
|
ESPFM14 |
Group 1 |
|
|
José Ramón Picó |
Mid Mast |
|
ESPJP80 |
Group 1 |
|
|
Rayco Tabares |
Tactician |
|
ESPRT13 |
Group 3 |
|
|
Pedro Vaquer Comas |
Helm |
|
ESPPV9 |
Group 1 |
|
|
OLYMP (ClubSwan 50) |
|
Alvaro Barnuevo Rotaeche |
Mast |
|
ESPAB71 |
Group 1 |
|
|
Bouwe Bekking |
Tactician |
|
NEDBB3 |
Group 3 |
|
|
Louis Bezner |
|
|
GERLB60 |
Group 1 |
|
|
Mark Bezner |
|
|
GERMB122 |
Group 1 |
|
|
Joan Fullana |
|
|
ESPJF8 |
Group 3 |
|
|
Yann, Jean Gouniot |
Main Trimmer |
|
FRAYG14 |
Group 3 |
|
|
Eduardo Horrach Campins |
|
|
ESPEH3 |
Group 1 |
|
|
Zachary Hurst |
Headsail Trimmer |
|
NZLZH1 |
Group 3 |
|
|
Simbad Quiroga |
|
|
ESPSQ1 |
Group 3 |
|
|
Angus Roberts |
|
|
GBRAR27 |
Group 1 |
|
|
Jesus Ros Ramon |
|
|
ESPJR78 |
Group 1 |
|
|
Adam Torok |
Pit Assist |
|
HUNAT7 |
Group 1 |
|
|
PERHONEN (ClubSwan 50) |
|
Quentin Bes-Green |
Headsail Trimmer |
|
GBRQB1 |
Group 1 |
|
|
Edward Campbell |
Boat Captain |
|
USAEC87 |
Group 3 |
|
|
Abby Ehler |
Mid Bow |
|
GBRJS59 |
Group 3 |
|
|
Warwick Fleury |
Main Trimmer |
|
NZLWF3 |
Group 3 |
|
|
Daniel Fong |
Headsail Trimmer |
|
NZLDF3 |
Group 3 |
|
|
Moray Gray |
Pit |
|
GBRMG81 |
Group 3 |
|
|
Ollie Hill |
Runners |
|
GBROH9 |
Group 1 |
|
|
Hopkins Kieran |
Bow |
|
GBRKH42 |
Group 1 |
|
|
Ignacio Postigo Moratinos |
Navigator |
|
ESPIP2 |
Group 3 |
|
|
Grattan Roberts |
Mast |
|
IRLGR8 |
Group 1 |
|
|
Jochen Schümann |
Tactician |
|
GERJS10 |
Group 1 |
|
|
Ross Warburton |
|
|
GBRWW25 |
Group 1 |
|
|
PEZ DE ABRIL (ClubSwan 42) |
|
Daniel Fructuoso |
Bow |
|
ESPDF13 |
Group 1 |
|
|
Oliver Gongora |
Main Trimmer |
|
ESPOG13 |
Group 3 |
|
|
Ramon Illan |
Spinnaker trimmer |
|
ESPRI2 |
Group 1 |
|
|
Elvira LLabres LLabres |
Navigator |
|
ESPEL6 |
Group 3 |
|
|
Fernando Lorenzana |
Mast |
|
ESPFL20 |
Group 1 |
|
|
Gustavo Martinez Doreste |
Tactician |
|
ESPGM5 |
Group 3 |
|
|
Jose María Meseguer |
Helm |
|
ESPJM81 |
Group 1 |
|
|
Julia Miñana Delhom |
Mid Bow |
|
ESPJM104 |
Group 1 |
|
|
Luis Noriega Mcarthur |
Grinder |
|
ESPLM29 |
Group 1 |
|
|
Salvador Roig Fabregat |
Grinder |
|
ESPSF26 |
Group 1 |
|
|
Carlos Sabatel |
Headsail Trimmer |
|
ESPCS14 |
Group 1 |
|
|
Silvia Sebastia |
Pit Assist |
|
ESPSS18 |
Group 1 |
|
|
REGINA 2.0 (ClubSwan 50) |
|
Johan Barne |
Navigator |
|
SWEJB4 |
Group 3 |
|
|
Fredrik Brötell |
Mast |
|
SWEFB6 |
Group 1 |
|
|
Magnus Castenfors |
Mid Bow |
|
SWEMC13 |
Group 1 |
|
|
Lorenzo Garosi |
|
|
ITALG49 |
Group 1 |
|
|
Jasmine Gosling |
Runners |
|
GBRJG133 |
Group 1 |
|
|
Björn Hansen |
Tactician |
|
SWEBH1 |
Group 3 |
|
|
John Magnusson |
Headsail Trimmer |
|
SWEJM9 |
Group 1 |
|
|
Juan Pablo Marcos |
Bow |
|
ARGJM5 |
Group 3 |
|
|
Joca Signorini |
Main Trimmer |
|
BRAJS1 |
Group 3 |
|
|
Lasse Tapper |
Pit |
|
SWELT11 |
Group 1 |
|
|
Jacob Wallenberg |
Owner |
|
SWEJW11 |
Group 1 |
|
|
Tom Whitmore |
Foil Trimmer |
|
USATW54 |
Group 3 |
|
|
SELENE - ALIFAX (ClubSwan 42) |
|
Alessandro Alberti |
Navigator |
|
ITAAA13 |
Group 1 |
|
|
Giovanni Battista Ballico |
Pit |
|
ITAGB10 |
Group 1 |
|
|
Marta Bonetti |
Floater |
|
ITAMB243 |
Group 1 |
|
|
Rocco D'amico |
Mast |
|
ITARD51 |
Group 1 |
|
|
Massimo De Campo |
|
|
ITAMD68 |
Group 1 |
|
|
Luca Farosich |
Pit Assist |
|
ITALF71 |
Group 1 |
|
|
Matteo Ivaldi |
Tactician |
|
ITAMI12 |
Group 3 |
|
|
Alberto Leghissa |
Main Trimmer |
|
ITALA9 |
Group 3 |
|
|
Luca Lorenzoni |
Headsail Trimmer |
|
ITALL48 |
Group 1 |
|
|
Fulvio Manuelli |
Bow |
|
ITAMF11 |
Group 1 |
|
|
Lorenzo Pujatti |
Mid Bow |
|
ITALP11 |
Group 1 |
|
|
Andrea Trani |
Headsail Trimmer |
|
ITAAT21 |
Group 3 |
|
|
STELLA MARIS (ClubSwan 50) |
|
Jakob Bonomo |
Pit Assist |
|
AUTJB3 |
Group 1 |
|
|
Matteo Celon |
Mast |
|
ITAMC188 |
Group 3 |
|
|
Johanna Daum |
Floater |
|
AUTJD4 |
Group 1 |
|
|
Pavle Kostov |
Main Trimmer |
|
CROPK1 |
Group 3 |
|
|
Udo Moser |
Headsail Trimmer |
|
AUTUM1 |
Group 3 |
|
|
Gilberto Pastorella |
Navigator |
|
ITAGP105 |
Group 3 |
|
|
Vincenz Piso |
Offside trimmer |
|
AUTVP2 |
Group 1 |
|
|
Armin Raderbauer |
Bow |
|
AUTAR2 |
Group 1 |
|
|
Robert Scheidt |
Tactician |
|
BRARS4 |
Group 3 |
|
|
August Schram |
|
|
SUIAS5 |
Group 1 |
|
|
Christoph Tittes |
Mid Bow |
|
AUTCT1 |
Group 1 |
|
|
Mikaela Wulff |
Offside trimmer |
|
FINMW1 |
Group 3 |
|
|
Johannes Zopf |
Runners |
|
AUTJZ2 |
Group 1 |
|
|
TANGO (ClubSwan 50 ) |
|
Federico Caballero Peco |
Pit |
|
URUFC1 |
Group 1 |
|
|
Luis Federico Calabrese |
Strategist |
|
ARGLC4 |
Group 3 |
|
|
Elio Mariano Caputo |
Bow |
|
ARGEC14 |
Group 3 |
|
|
John Corbett |
Pit Assist |
|
AUSJC113 |
Group 1 |
|
|
Christian Kilger Dr. |
Helm |
|
GERCK50 |
Group 1 |
|
|
Gabriel Marino |
Offside trimmer |
|
ARGGM11 |
Group 1 |
|
|
Bo Maywald |
Mid Bow |
|
GERBM28 |
Group 1 |
|
|
Guillermo Parada |
Tactician |
|
ARGGP2 |
Group 3 |
|
|
Gonzalo Ramos Vertiz |
Spinnaker trimmer |
|
ARGGR7 |
Group 3 |
|
|
Kim Savul |
Pit |
|
SUIKS5 |
Group 1 |
|
|
Massimiliano Serra |
Offside trimmer |
|
ITAMS86 |
Group 1 |
|
|
Bruno Zirilli |
Navigator |
|
ITABZ1 |
Group 3 |
|
|
TENAZ (ClubSwan 50) |
|
Alicia Ageno |
|
|
ESPAA7 |
Group 1 |
|
|
Luis Arrarte |
|
|
ESPLA20 |
Group 1 |
|
|
Pablo Garriga |
|
|
ESPPP42 |
Group 1 |
|
|
Joan Girones |
|
|
ESPJG39 |
Group 3 |
|
|
Jose Luis Gomez Cospedal |
|
|
ESPJG121 |
Group 1 |
|
|
Juan Gonzalez |
|
|
ESPJG95 |
Group 1 |
|
|
Eduardo Marin |
|
|
ESPEL18 |
Group 1 |
|
|
Lorenzo Mazza |
|
|
ITALM44 |
Group 3 |
|
|
Alejandro Muscat |
|
|
ESPAM21 |
Group 3 |
|
|
Lino Perez |
|
|
ESPLP10 |
Group 1 |
|
|
Antonio Piris |
|
|
ESPAP41 |
Group 3 |
|
|
Pablo Santurde |
|
|
ESPPS4 |
Group 3 |
|
|
Javier Valero |
|
|
ESPJV4 |
Group 1 |
|
|
THETIS (Swan 45) |
|
Francesco Adamo |
Mast |
|
ITAFA54 |
Group 1 |
|
|
Armando Cardola |
Main Trimmer |
|
ITAAC4 |
Group 1 |
|
|
Pau Chirivella Martinez |
Mid Bow |
|
ESPPC47 |
Group 1 |
|
|
Alfredo Ciurli |
Pit Assist |
|
ITAAC198 |
Group 1 |
|
|
Francesco De Vita |
Spinnaker trimmer |
|
ITAFD16 |
Group 3 |
|
|
Luca Locatelli |
Helm |
|
ITALL38 |
Group 1 |
|
|
Carlo Alberto Malagoli |
Navigator |
|
ITACM11 |
Group 3 |
|
|
Claudio Michelotti |
Pit |
|
ITACM8 |
Group 1 |
|
|
Luca Pepi |
Headsail Trimmer |
|
ITALP18 |
Group 1 |
|
|
Paolo Scutellaro |
Tactician |
|
ITAPS13 |
Group 3 |
|
|
Javier Segarra |
Bow |
|
ESPJS48 |
Group 1 |
|
|
Sara Villa |
Pit |
|
ITASV37 |
Group 1 |
|
|
ULIKA (Swan 45) |
|
Daniele Andreini |
Bow |
|
ITADA1 |
Group 1 |
|
|
Ettore Botticini |
Main Trimmer |
|
ITAEB34 |
Group 1 |
|
|
Federico Del Zompo |
Headsail Trimmer |
|
ITAFD81 |
Group 1 |
|
|
Filippo Fracassi |
Floater |
|
ITAFF10 |
Group 1 |
|
|
Riccardo Garzia |
Offside trimmer |
|
ITARG24 |
Group 1 |
|
|
Gian Grasso |
Mast |
|
ITAGG52 |
Group 1 |
|
|
Edoardo Mancinelli Scotti |
Tactician |
|
ITAEM10 |
Group 1 |
|
|
Stefano Masi |
|
|
ITASM54 |
Group 1 |
|
|
pierfrancesco picone |
Pit Assist |
|
ITAPP6 |
Group 1 |
|
|
Massimiliano Sansoni |
Pit |
|
ITAMS44 |
Group 1 |
|
|
Matteo Terenzi |
Grinder |
|
ITAMT71 |
Group 1 |
|
|
Andrea BL Venezian |
Navigator |
|
ITAAV99 |
Group 1 |
|
|
XAI VISION (ClubSwan 50) |
|
Sebastien Allebrodt |
Runners |
|
GERSA17 |
Group 1 |
|
|
Enis Ersü |
Owner |
|
GEREE7 |
Group 1 |
|
|
Guido Floris Jan Jansen |
Offside trimmer |
|
NEDGJ6 |
Group 1 |
|
|
Tim Goodbody |
Main Trimmer |
|
IRLTG13 |
Group 3 |
|
|
Marc Lagesse |
Navigator |
|
RSAML1 |
Group 3 |
|
|
Carla Moral |
Floater |
|
ESPCG34 |
Group 1 |
|
|
Fran Palacio |
Headsail Trimmer |
|
ESPFP14 |
Group 1 |
|
|
Toni Puig |
Pit |
|
ESPAP33 |
Group 1 |
|
|
Carlos Ruigomez |
Boat Captain |
|
ESPCR23 |
Group 3 |
|
|
Mark Sadler |
Tactician |
|
GBRMS109 |
Group 3 |
|
|
Stefan Scharf |
Mast |
|
GERSS94 |
Group 1 |
|
|
Corvin Tolle |
Pit Assist |
|
GERCT20 |
Group 1 |
|
|
ZAPPY S (ClubSwan 42) |
|
Arnaud Basselier |
|
|
FRAAB42 |
Group 1 |
|
|
Wargny Christophe et Coralie |
|
|
FRAVW9 |
Group 1 |
|
|
Julien D'Ortoli |
|
|
FRAJD11 |
Group 3 |
|
|
Christophe Herbin |
|
|
FRACH16 |
Group 3 |
|
|
Ulysse Hoffmann |
|
|
FRAUH1 |
Group 1 |
|
|
Pierre Lelong |
|
|
FRAPL80 |
Group 1 |
|
|
Michel Malaroni |
|
|
|
|
|
|
Romain Testa |
|
|
FRART19 |
Group 1 |
|
|
Chloé Wagny |
|
|
FRACW11 |
Group 1 |
|
|
Antoine Wargny |
|
|
FRAAW9 |
Group 1 |
|
|
Coralie Wargny |
|
|
FRACW10 |
Group 1 |
|
|
Domitille Wargny |
|
|
FRADW5 |
Group 1 |
|
|