2022 Fall Brawl & J/70 East Coast Championship
Crew Report
|
|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Bazinga! (J 70) |
|
Daniel Goldberg |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Bella (J70) |
|
Melih Bagdati |
Lion Tamer |
|
TURMB13 |
Group 1 |
|
|
Blaine Davis |
|
|
|
Group 1 |
|
|
John Dennerlein |
Owner |
702011W |
USAJD191 |
Group 1 |
|
|
Anne Popolizio |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Black Pearl (J 70) |
|
Adam Bowen |
|
124377W |
USAAB177 |
Group 1 |
|
|
jorgen Johnsson |
|
|
USAJJ16 |
Group 1 |
|
|
Michael Miller |
Tactician |
|
USAMM61 |
Group 1 |
|
|
Michael Schreiber |
Mast |
|
USAMS119 |
Group 1 |
|
|
Casting Couch (J 70) |
|
Kaity Luisi |
|
|
|
|
|
|
Paul Luisi |
|
|
|
|
|
|
Cate Muller-Terhune |
|
290615M |
USACM8 |
Group 1 |
|
|
Allan Terhune |
Tactician |
|
|
Group 3 |
|
|
DangerMouse (J 70) |
|
Hunter Anderson |
Pit |
794614v |
|
Group 1 |
|
|
Taz Coffey |
|
688042v |
USATC96 |
Group 1 |
|
|
Peter Gibbons-Neff |
|
284545Y |
USAPG12 |
Group 3 |
|
|
Alli Gutenkunst |
Primary Speed Guy |
662375L |
|
Group 1 |
|
|
Dark Energy (J70) |
|
Laura Grondin |
|
700622P |
USALG43 |
Group 1 |
|
|
Derecho (J 70) |
|
James Golden |
|
215402H |
USAJG296 |
Group 1 |
|
|
Jim Golden |
|
215402H |
USAJG3 |
Group 1 |
|
|
paul murphy |
|
|
USAPM49 |
Group 1 |
|
|
Preston Senior |
Headsail Trimmer |
711708P |
USAPS141 |
Group 1 |
|
|
Empeiria (J 70) |
|
Will Felder |
Spinnaker trimmer |
|
USAWF26 |
Group 3 |
|
|
John Heaton |
|
|
|
|
|
|
Zeke Horowitz |
Tactician |
|
|
Group 3 |
|
|
Zachary Mason |
|
|
USAZM6 |
|
|
|
Foreign Affairs (J 70) |
|
Isaac & Nic Breen-Franklin |
|
|
|
|
|
|
Osprey (J 70) |
|
Roger Link |
Helm |
215552S |
USARL114 |
Group 1 |
|
|
George Saunders |
Spinnaker trimmer |
|
USAGS140 |
Group 1 |
|
|
Xan Schlegel |
Headsail Trimmer |
|
USATS188 |
Group 1 |
|
|
Tyler Waldron |
In the way |
|
USATW96 |
Group 1 |
|
|
Phoenix (J 70) |
|
Nini Champion |
Bow |
|
USANC54 |
Group 1 |
|
|
Peter Firey |
|
281443P |
Usapf34 |
Group 1 |
|
|
Eric Mentzell |
Headsail Trimmer |
222348P |
USAEM13 |
Group 1 |
|
|
Matt York |
Spinnaker trimmer |
267020O |
USAMY6 |
Group 1 |
|
|
Progress (J 70 ) |
|
Paul Green |
|
803170Q |
USAPG84 |
Group 1 |
|
|
Rarity (J/70) |
|
Alyssa McKenna |
Mid Mast |
295774I |
USAMM163 |
Group 1 |
|
|
Bill McKenna |
Floater |
|
USAWM96 |
Group 1 |
|
|
Marty McKenna |
|
295774I |
USAMM163 |
Group 1 |
|
|
BRIAN MURPHY |
Chef |
|
USABM131 |
Group 1 |
|
|
ReggaeShark (J 70) |
|
Ian Barrows |
|
|
|
|
|
|
Conner Harding |
|
|
|
|
|
|
Malcom Lamphere |
|
|
|
|
|
|
Ed Lebens |
|
|
|
|
|
|
SLY jr (J/70) |
|
Geremy Chelius |
|
|
|
|
|
|
Casey Firth |
Bow |
|
USACF107 |
Group 1 |
|
|
Bob Fox |
|
225142N |
USABF16 |
Group 1 |
|
|
Chris Korpman |
|
|
|
|
|
|
Superior 1 (J 70) |
|
Alec Kalow |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Dick Kalow |
|
|
|
|
|
|
Martin Kullman |
Tactician |
|
|
Group 3 |
|
|
Patrick Wilson |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 3 |
|
|
Superior 2 (J 70) |
|
Ian Coleman |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 3 |
|
|
Bryce Kalow |
|
|
|
|
|
|
Collin Kirby |
Bow |
|
|
Group 3 |
|
|
Chris Stocke |
Tactician |
|
|
Group 3 |
|
|
Tea Dance Snake (J 70) |
|
Peter Bowe/Jenner/McNamara |
|
293717V |
USABB195 |
Group 1 |
|
|
Todd Jenner |
Headsail Trimmer |
687255P |
USATJ26 |
Group 1 |
|
|
Mike McNamara |
|
|
USAmm435 |
|
|
|
Fred Strammer |
|
|
|
|
|
|
The Legendary Captain Blackfur (J 70) |
|
Rich Barry |
|
|
|
|
|
|
Pierre Bossart |
Other |
687453V |
|
Group 1 |
|
|
Remy Bourget |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Jameson Chalmers |
|
799406N |
USAJC353 |
Group 1 |
|
|
Dale Conklin |
Headsail Trimmer |
809451V |
USADC204 |
Group 1 |
|
|
David Matters |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Bill Smith |
|
|
|
|
|
|
Truckin' (J 70) |
|
Alex Meleney |
|
234596E |
USAAM139 |
Group 1 |
|
|
Marlene Plumley |
Main Trimmer |
|
USAMP183 |
Group 1 |
|
|
Carl Segen |
Main Trimmer |
|
USACS104 |
Group 1 |
|
|
Mike Watts |
Headsail Trimmer |
|
USAMW139 |
Group 1 |
|
|
uno mas (J 70) |
|
Jill Bennett |
Main Trimmer |
257161X |
USAJB498 |
Group 1 |
|
|
Mike Colbert |
In the way |
|
USAMC238 |
Group 1 |
|
|
Joshua Raymond |
|
|
USAJR294 |
Group 1 |
|
|
David Schoene |
|
111178O |
USADS197 |
Group 1 |
|
|
USA 6 (J70) |
|
Kate O'Donnell |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Wicked (J70) |
|
Arthur Edwards |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Wild Child (J 70) |
|
Henry Filter |
Skipper |
|
USAHF1 |
Group 1 |
|
|
James Jacob |
Bow |
|
USAJJ83 |
Group 1 |
|
|
alex stout |
Main Trimmer |
176662B |
USAWS56 |
Group 1 |
|
|
Will Wagner |
Spinnaker trimmer |
|
USAWW39 |
Group 1 |
|
|
|
|