2022 Maryland Leukemia Cup Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Abientot (J 35)
Roger Lant 376990M    
Allegro (Harbor 20)
Craig Kiker    
Duffy Knoll Co-Skipper   Group 1  
Aunt Jean (J 35)
James Sagerholm/AJ Syndicate 188268i    
Avenger (J 30)
Steven Dirkse Headsail Trimmer   Group 1  
David Johnson Helm 667518N    
Geoff McHenry Tactician   Group 1  
Mike Ryan Bow   Group 1  
Joe Yoder Headsail Trimmer   Group 1  
Avita (J 30)
Dan Watson 792937R   Group 1  
Blinding Fury (Schock 35)
Eric Richardson 803486S    
Breakaway (J105)
Richard Hinds 127246U    
Brilliant (Harbor 20)
Kenneth Appleton 654965F    
Mark Bird    
Celerity (Beneteau 473)
Richard Lober 250491S USARL130  
Chessie (J/105)
John Kircher    
Chicken Little (Cal 25)
Charlie Husar 188124V   Group 1  
Cloud Nine (Catalina 275 S)
Paul Kaladas 215813O    
Committed (J 22)
Tracey Golde Headsail Trimmer   Group 1  
Randall Richter Owner    
Crescendo (J 105)
Angelo Guarino 373256X usaag80 Group 1  
Cricket (Bristol 40)
Matt White 31101    
Curlew (Valiant 37)
David Densmore 684117T    
Despacito (Harbor 20)
Jose Fuentes 18727C    
Dolce Vita (Hanse 508)
Jack Naglieri   Group 1  
Dolly (Harbor 20)
Frank Quigley    
Elixir (Harbor 20)
Timothy Mangus Pro Bowler   Group 1  
Brian Wiersema 731209P USABW63  
Endurance (Harbor 20)
John Heintz    
Escapade (J 30)
Carl Zawistoski    
Firebrand (J 105)
Jon Slabaugh 713684Z    
Firth of Tay (Beneteau Oceanis 35.1)
Peter Dezendorf    
Flagfest (Pearson 31-2 WK)
Daniel Flagler    
Fuzzy Logic (Harbor 20)
Robert Dunsky 261865X   Group 1  
Happy Place (Beneteau 331)
Mark Burrows    
Jayne Durden    
Hot Pepper (J/120)
Steven Toole    
Ingenuity (Ranger 28)
Joe Lombardo 43438    
Ippon (X-332)
Sean Gallagher 216961Z    
Iza Vela (Tartan 3400)
Bob Arias    
Jubilee (Beneteau First 36.7)
Keith Mayes 335732U   Group 3  
Juggernaut (J 105)
Kyle and Lee Bollhorst    
Lee Bollhorst Main Trimmer   Group 1  
Robyn Bollhorst    
Brandon McAuliffe Headsail Trimmer   Group 1  
Max Vinocur Leeward Runner   Group 1  
Last Hurrah (Harbor 20)
David mattteson    
David Smith    
Merlyn (Harbor 20)
Ward Anderson    
Anderson/Leach Leach/Anderson    
Miles To Go (Beneteau Oceanis 41.1)
Erik Halverson 403336P    
Katie Halverson Switch Flipper 711380B    
Joseph Zebleckes Headsail Trimmer   Group 1  
Mofongo (Harbor)
Yvonne Urban 303065P   Group 1  
mojo (wauquiez)
julian bigden    
Muskrat (J 105 Mod. )
Nicholas Iliff Jr 105351M   Group 1  
Narrow Escape III (Dehler 30 OD)
Marta Hansen Other   Group 1  
Ben Corson/ Marta Hansen 244184X    
NauitGirl (Beneteau Oceanis 350 WK)
Michael Falk    
One Love (J 30)
Jamie Gregory 818874V   Group 1  
Ooniak (Gozzard 36)
Chris Blunck Strategist    
Douglas Blunck Owner 821788W    
Gus Creedon Headsail Trimmer    
Geoff Lee Spinnaker trimmer    
Orion (Hanse 371)
Jon Opert 733068V    
PATRIOT VII (J/109)
Steve Young / US Patriot Sailing 781731V USSY10 Group 1  
Peregrine (J 105)
Bill Carruth 191298B USABC152 Group 1  
Phoenix (J 120)
Barrett Adams 817795N    
Pleiades (Sabre 402)
Vicki Saporta   Group 1  
Puffin (Harbor 20)
Bell Carty    
Rendezvous (Morgan 366)
Rodger Carter 53366   Group 1  
Resilient (Alerion Express)
Robert Spann    
Reverie (Jeanneau s/o 39i)
Christopher Rogers 354196e   Group 1  
Rhea (J-24)
Stephen Grimm    
Riptide (Harbor 20)
Ed Freitag 148455b    
ROO (J 24)
Scott Amderson Headsail Trimmer 2532    
William Davenport 732856M    
Jack Regan Grinder    
Brad Young Co-Skipper   Group 1  
Santas Reign, Dear (J 105)
Capt. Wes Marshall Headsail Trimmer 205176V H Group 1  
Paul Meyer Pit   Group 1  
Donald Santa 207626u    
William York 711594H   Group 1  
Seaya Later (CS 34)
Craig Lisk 226303K    
Serendipity (Harbor 20)
Bill Chapman    
Shamrock (J 30)
Bruce Irvin 235378C   Group 1  
Sheila Marie (Harbor 20)
robert kehoe 652323g    
Skadi (J 120)
Todd Berget 662254G USATB163 Group 1  
Skimmer (Alerion 28)
Jack & Marti Detweiler 165174X    
Skimmer (Harbor 20)
TROGDON PODLICH USAMPOD1  
Stella Maris (Hanse 370)
Justin Hardeman    
Sugar (Harbor 20)
Garth Hichens    
SWifty (Harbor 20)
RICK WEAVER 418    
TACAMO (Sabre 34)
Bevin Ann Buchheister   Group 1  
Tenacious (J 105)
Carl Gitchell 373254V USACG41 Group 1  
The Mighty Pearl (Harbor 20)
Walt/Jim Laird/Mumper    
Tru Blu (Harbor 20)
Robert Kottler 121502Z    
Vallhalla 2 (J 80)
Bo Darlington    
Velella (Harbor 20)
Marino diMarzo 652189F USAMD188 Group 1  
WaterDog (Beneteau Oceanis)
Donna Clapp 743466Y   Group 1  
Yellow Jacket (Harbor 20)
Scholz Sullivan Syndicate 120245F USAJS231  
Zephyr (Cal 25)
David Hoyt 143871V    
ZUUL (Aerodyne 38)
Benedict Capuco 148314R USABC5  

Main Menu

The Children in the Shoe Crusader Yacht Sales The Eastport Oyster Boys SailTime Annapolis
Weems & Plath    

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy