2022 Boomerang Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
- (Abbott 33)
Kevin and John White 114973X    
Abientot (J 35)
Roger Lant 376990M    
Anneliese (B-40)
Tyson Arnold Chef   Group 1  
Donald Bullock Main Trimmer   Group 1  
Kevin Sniffen Other   Group 1  
Joseph Zebleckes 748500S   Group 1  
Avenger (J 30)
David Johnson 667518N    
Avita (J 30)
Dan Watson 792937R   Group 1  
Bennu (Cherubini Ketch)
Julianne DeGraw Fettus 778359T    
Blaze Star (Pearson Flyer)
Patrick & Amy Teeling 253791B   Group 1  
Breakaway (J105)
Richard Hinds 127246U    
Cantata (Beneteau First 35s5)
Henry Chalkley 305756Z   Group 1  
Celerity (Beneteau 473)
Richard Lober 250491S USARL130  
Chessie (J/105)
John Kircher 178325X USAJK229 Group 1  
Cookie Monster (Salona 380)
Stephen Hale 792589Q USASH168 Group 1  
Crescendo (J105)
Angelo Guarino   Group 1  
Curlew (Valiant 37)
David Densmore 684117T    
Dirty Harry (J 29)
Jack McGuire    
Endorphin (Soto 40)
Erik Wulff    
Five O'clock (O'Day 40)
Michael Jewell 700131V    
Flipper (Gougeon G32)
John Wayshner    
Gemini (Catamaran 34)
Jere & Lloyd Glover 117745X 528  
HobNob (Seguin 44)
Matthew Joyce    
Hot Pepper (J/120)
Donna Clapp Main Trimmer 743466Y   Group 1  
Roger Clapp Nav/Tac 743463R   Group 1  
Hugh Hale Spinnaker trimmer    
Lisa Marie Lane Staysail trimmer    
Steven Toole    
Steven Toole    
Jubilee (Beneteau First 36.7)
Keith Mayes 335732U   Group 3  
Liberty (Pearson392)
robert richardson 399711D    
Mama Tried (Beneteau FC 10)
Andrew Noel 658880E USAAN32 Group 1  
MAYHEM (J105)
Doug & Amy Stryker 688864H USADS249 Group 1  
Mikayla (F33)
John Nicholson    
Miles To Go (Beneteau Oceanis 41.1)
Kristen Berry In the way   Group 3  
Erik Halverson 403336P    
Mondial (J 30)
Michael Ruzzi 59617   Group 1  
One Love (J 30)
Jamie Gregory 818874V   Group 1  
Travis Paez Mast   Group 1  
OrgaZmatron (Corsair F-31R)
Josh Colwell 777812P    
Orion (Hanse 371)
Jon Opert 733068V    
PATRIOT VII (J/109)
Steve Young 781731V USSY10 Group 1  
Pegasus (C&C 35 MkIII)
Patrick Hylant   Group 1  
Peregrine (J 105)
Bill Carruth 191298B USABC152 Group 1  
ReJoyce (C&C 115)
Dennis Glackin 321554p   Group 1  
Resolute (Tartan 3500)
David Adams 185802Q   Group 1  
Reverie (Jeanneau s/o 39i)
Rhonda Cornelsen    
Walter Engelhardt Headsail Trimmer   Group 1  
Christopher Rogers 354196e   Group 1  
Sean Rogers    
David Watson Strategist   Group 1  
John Wooldridge Co-Skipper   Group 1  
REVOLUTION (CS 30)
Rich Benda Watch Captain USARB236 Group 1  
Douglas Ellmore, Sr. Skipper 737457P USADE51 Group 1  
Rum Puppy (J 105)
Kevin Fitzgerald 770992T    
Santas Reign, Dear (J 105)
Michelle Greenhalgh Bow   Group 1  
Capt. Wes Marshall Pro Bowler 205176V USAWM136 Group 1  
Cherie Merryman Spinnaker trimmer   Group 1  
Paul Meyer Floater   Group 1  
Patrick Powers Main Trimmer   Group 1  
William York Helm 711594H USAWY4 Group 1  
Sette (GP26)
Phil Clarke Spinnaker trimmer   Group 1  
Karl Grinder Bow   Group 1  
Chris Kohlhafer Mid Mast   Group 1  
Mark Shortz Headsail Trimmer   Group 1  
Stanley Shortz 274450T USASS202 Group 1  
Shamrock (J 30)
Bruce Irvin 235378C   Group 1  
Skadi (J 120)
Todd Berget 662254G USATB163 Group 1  
Skoot (J 109)
Dan Lewis 661951F USADL93 Group 1  
Smoke 'n Oakum (J 105)
David & Beth Scheidt    
Snacktime (C&C 110)
Matt Smith Captain    
Chris Thunell Cat 3 Cooler Jockey    
Split Decision (C&C 99)
Jordan Tacchetti 801902T    
Stella Maris (Hanse 370)
Justin Hardeman    
Syndicate (J 105)
Michael Brown Owner USAMB285 Group 1  
Aaron Freeman Runners   Group 1  
James McKenna Strategist   Group 1  
Nate Ownes    
Kevin Ward    
T-Bone (J 35)
Grant Schneider    
Temple of the Wind (Corsair 31 Aft Cabin)
John Daly Co-Skipper    
Doug Dykman 398840H   Group 1  
Leon Krementz   Group 1  
Michael Leary Nav/Tac 711638K   Group 1  
Triple threat (Corsair 43)
Timothy Lyons    
Velvet Hammer (J 105)
Kristen Robinson 689050B USAKR36 Group 1  
Victorine (Columbia 32)
Jerry Christofel Floater   Group 1  
Joanne Christofel Pit   Group 1  
Jeffrey Colman Headsail Trimmer usajc326   Group 1  
David Conlon 784112H    
Alana Haddox Bow   Group 1  
Ann Ho Becks Headsail Trimmer   Group 1  
Todd Johnson In the way 174791D   Group 1  
Whatshername (Beneteau First 40.7)
Dave Sossamon 691434R USADS253 Group 1  
ZUUL (Aerodyne 38)
Benedict Capuco 148314R USABC5  
Kimball Dhillon Watch Captain   Group 1  
Denis Hope Ross Headsail Trimmer IRLDH39 Group 1  
Christina Lizza   Group 1  
Sean Reilly Navigator 805344S USASR92 Group 1  
Brad Skorepa Pro Bowler   Group 1  

Main Menu

Curtis Stoke & Associates Weather Routing, Inc.   

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy