11th Annual Geartester
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Abilyn (J 120)
Sara and Josh Reisberg 714576P USAJR117 Group 1  
Argo (Catalina 400)
Boris Keselman 777385W USABK78 Group 1  
Atua (Tofinou 12m)
Geoff Massam    
Benita (Figaro 2)
Kenneth Luczynski    
Camelot (Brenta)
Jonathan Litt 61378    
Celebration (II) (Tripp 37)
Sea Scout Ship 6    
Celeritas (Soverel 33)
Mike McLaughlin / William Beery    
Charlotte (J/120)
Daniel Fisher Headsail Trimmer   Group 1  
Roy Moss Main Trimmer   Group 1  
Richard West Skipper 275939F USARW108 Group 1  
Andrew Yarnall Bow   Group 1  
Daydream (Beneteau First 36.7)
Gregory Madzio 729170R USAGM77  
Desperado (CTM 40)
NEKA SAILING    
Eagle (J 121)
Steven Levy 251603G USASL117  
Gemini II (Swan 45)
James Coffman 324519S USAJC81 Group 1  
Ghost (Sydney 38)
Midshipman Jack Stancil    
Growth Spurt (J 109)
John Greifzu, Jr.   Group 1  
Kekoa (Tartan 38)
Luke Wakeman 699943C    
Kings Point - Comet (J 44)
Kenneth Luczynski    
Liberty (Sabre 34 )
Leonard Shavel    
Loblolly (Sunfast 3600)
Michael Greene 745811Y USAMG195 Group 1  
Lucida (J 33)
Barry Purcell    
MAESTRALE (Tartan 10)
Dawid Baluka Alternate    
Marek Kurek Strategist    
Rad Kurek Skipper    
Andrzej Palowski Helm    
Roman Szarapow Pit    
Joanna Wisniewska Switch Flipper   Group 1  
Max (Pogo 50)
Moritz Hilf 652441E Germh8 Group 1  
Nevermore (J 88)
Ken & Drew Hall 393187F USAKH99  
Next Boat (Morris 45)
Mark Ellman USME8   Group 1  
On The Mark II (Hunter 35.5)
Marc Luxemburg 108149w    
Sanguine (J 100)
Landy / Soohoo    
Sawtooth (Thomas 35)
Peter Harker Spinnaker trimmer   Group 1  
Rick Helmig Headsail Trimmer   Group 1  
Lynne Petchacheli Pit   Group 1  
Peter Schmiedeck   Group 1  
Jim Thrasher Headsail Trimmer   Group 1  
Niels Winge-Sorenson Headsail Trimmer   Group 1  
SCAPEGOAT (J - 105)
James Reichel 185376D    
Scylla (Dehler 46)
Markus Lahrkamp 699744P    
Shooting Star (Beneteau First 36.7)
Kevin Erensen 265393E USAKE10  
Soulshine (Beneteau 38.1P)
Eric Bicknese 684425X   Group 1  
Strange Brew (J 105)
Randy Bourne    
Tacktile (Sabre 42 CB)
William LeVasseur Spinnaker trimmer    
Charles Murphy Helm    
Robert Smith Headsail Trimmer 818661V   Group 1  
Brian Williams Helm 686460U USABW82 Group 1  
Jeffrey Wilson Skipper   Group 1  
Greg Wykoff Spinnaker trimmer   Group 1  
Timaru (Jeanneau 39i)
Carter Harris 663690C    
Turning Point (NY 36)
Rich Gold 149875L    
Vixen (J 92)
EJ Haskell / Jim Weil    
Wizard (J 99)
Adam Zakka   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022