2022 Chicago to Waukegan - CASRA
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
9 Lives IV (Hunter legend )
Ann Disney Floater    
Sandy Disney Tactician    
James James Navigator    
SCOTT Raymond Mast    
George Seaverns In the way 375620t    
Janet Seaverns Boat Captain    
Trevor Seaverns Helm    
Amateur II (T-10)
Michael & Felicia Platzke 730152P    
Antares (Ericson 35-3)
Tom Boucher Bow   Group 1  
Lisa Brock Co-Skipper   Group 1  
Cara Cazzini    
Randy Conner Co-Skipper   Group 1  
Brian Markey Headsail Trimmer   Group 1  
Cliona McAlister Other   Group 1  
Alex Prybell Main Trimmer   Group 1  
Archimedes III (C&C 115)
Joe Hummel 231111Z   Group 1  
Ariel (J 88)
MICHAEL COOK USAMC251 Group 1  
Andy DeHaan Floater USAAD123 Group 1  
Angela Fava    
Meredith Kramer USAMK167 Group 1  
Rachel Loziuk USARL152 Group 1  
Tyler Oranger USATO53 Group 1  
Assassin (Soverel 33)
Robbie Devlin Main Trimmer    
Sandy Lee   Group 1  
Adam Maletic Headsail Trimmer   Group 1  
Robert Sansome 255057W USARS91 Group 1  
Matt Voight Other   Group 1  
Larissa Zando Headsail Trimmer   Group 1  
Kris Zeigler Spinnaker trimmer   Group 1  
Badge (Beneteau First 40)
David Ford Bow   Group 1  
tad ilg Navigator   Group 1  
Daniel Koules 394941B    
bradley peterson Bow   Group 1  
JAMES STANTON Main Trimmer   Group 1  
josh weber Headsail Trimmer   Group 1  
Stephanie Woodson Pit 765443P   Group 1  
Black Diamond (Santa Cruz 37)
Dale Brown 766412X   Group 1  
Bloody Mary (Pearson 303)
Dan Cooley 778848T    
Blue Star (Tofinou 12)
Dhamitha Arsakularatna    
Emily Gold    
christopher kohout Headsail Trimmer   Group 1  
James Lidbury Skipper   Group 1  
Charles Wettersten    
BRAWNDO (Beneteau First 36.7)
Matt / Andy Lescohier   Group 1  
Break Away (NA 40)
David Jankura 748982R   Group 1  
Bud (T10)
Joe Kestler 752395N USAJK154 Group 1  
Cahoots (Peterson 34)
Michael Ciechanowski 715639P    
Challenger (Frers 50)
Aurimas Jasinauskas Mast   Group 1  
Jovas Jonusas Pit   Group 1  
Arunas Kubelskas Kubelskas  
Aleksandras Malysevas Runners   Group 1  
Evaldas Pauplys Headsail Trimmer   Group 1  
germantas stankus Main Trimmer   Group 1  
Paul Usanovas Main Trimmer   Group 1  
Vladas Zakarauskas Bow   Group 1  
Rokas Zironas Mast   Group 1  
Linas Zubelis Bow   Group 1  
CheepNDeep II (J 44)
John Conway Main Trimmer   Group 1  
Kenny Kluckman Navigator   Group 1  
randy Kuhn    
Don Lorenzen Pit    
Nick Lorenzen Mast    
James Richter Skipper 652886J   Group 1  
Justin Theodore Spinnaker trimmer   Group 1  
Courageous (J 109)
Connor Adams Bow USACA41 Group 1  
Aldo Caronia Spinnaker trimmer   Group 1  
Pierce Herda Mid Mast   Group 1  
Mitchell Jones Alternate    
Tori Kim Pit   Group 1  
Ray Douglas / Kris Maybach 318732Y USARD8 Group 1  
Indigo Leslie    
Selma Loesche Mid Bow   Group 1  
Kris Maybach Bow 732256R    
Molly McCarthy Mid Mast   Group 1  
Daybreak (J 109)
Christopher Chatain 102017B USACC279 Group 1  
Defiance (J/V 66)
dale smirl 116295A   Group 1  
Eagle (Sydney 38)
Shawn/Jerry O'Neill 137950Y USASO25 Group 1  
Endeavour (Beneteau 37)
Will Abbott Boat Captain    
Charlie Gallagher Spinnaker trimmer   Group 1  
Matthew Gallagher 653295M USAMG84 Group 1  
Emery Sularz Bow    
Entourage II (1D35T)
Michael Dannecker   Group 1  
Erica (T-10)
Brian Kaczor    
Erizo de Mar (Ben 36.7)
Piotr Barczuk USAPB67  
Antoni Czupryna 393155X POLAC8  
MARCIN DUCH Pit POLMD14 Group 1  
Waldemar Emmerich Co-Skipper 306876G POLWE1 Group 1  
Boguslaw Kawa USABK34 Group 1  
Jaroslaw Naruszewicz Spinnaker trimmer POLJN4 Group 1  
Krzysztof Siuta Mast USAKS147   Group 1  
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith & Ross McLean 729032V USAJM386  
Exile (J 88)
Graham Eger In the way 808890W USAGE31 Group 1  
Andy Graff 255164W   Group 1  
Fantome (Morgan 36T)
Deirdre Martin 351390U USADM261 Group 1  
Fastnet (Baltic 38 DP)
Tracy Stevenson 753997H   Group 1  
FOG (First 36.7)
Greg Rasmussen USAGR50 Group 1  
Fortunate Sun (Tartan 4100)
John Dunlevy 337238Z    
Free Agent (W.D. Schock 35)
Paris A. DePaepe 210608F    
Free Radical (Beneteau First 36.7)
Robert Nelson 262970X USARN25 Group 1  
Gaucho (Beneteau First 36.7)
Mark & Diane Bouckaert 373348Y USAMB137 Group 1  
Greyhound (T10)
Thomas Kane 163389I   Group 1  
Gwhiz (Beneteau First 10R)
Geoffrey Davis 671685B    
Roxanne Deleon    
Roxanne Deleon    
Mackenzie Doornweerd Chef   Group 1  
Mitch Weisman    
Handsome Pete (Beneteau First 10R)
David Baker 717093B    
Hiwassee (Farr395)
Ian FISHER 311534K    
It Wasn't Me (J 105)
Branwell Lepp    
Jasmin (Dufour 405)
Dave Ormesher    
Javelin (Beneteau 10R)
Toby Gandy   Group 1  
Julia (J88)
Meghan O’Rourke    
KAZE (T-10)
Darren and Kristina Beck    
Kinship (J 105)
Josh & Laura Lutton 791160S   Group 1  
KOKO LOKO 2 (Beneteau First 40.7)
Paul Bergman Bow    
Janusz Bielowka Main Trimmer   Group 1  
Mariusz Bieniek Headsail Trimmer   Group 1  
Rich Dlugosz Main Trimmer   Group 1  
Agnieszka Kielbus Other POLAK46 Group 1  
TOMASZ KOKOCINSKI   Group 1  
Maksim Kondratyev Pit Assist    
Kinga Kosmala Pit   Group 1  
Marcin Koziarski Spinnaker trimmer    
Izabela Plawecka Headsail Trimmer   Group 1  
KUTTY’S ARK (Pearson 36)
George Morrissey 187156B   Group 1  
Latitude (Jeanneau)
Jim Irwin    
John Irwin    
Bill Judson    
Ray Macklin    
James Pugh Owner 242766X    
Le Reve (Sunfast 3300)
Vanessa Gates / Patrick Bredlau 704770V USAVG8 Group 1  
LEGACY (C&C 110)
Keith Church Tactician 226510L   Group 3  
Reinier Descoutaux Bow    
Tom Dickinson Tactician   Group 1  
John Reynertson Skipper    
Ronald Reynertson Watch Captain 819189   Group 1  
Scott Reynertson Mid Bow    
Aaron Taylor Mast   Group 1  
Robert Weitzel Nav/Tac 819291M    
Liquid Lounge II (J 109)
Jim Caesar 652603u    
Lucky Dubie (J122e)
Don Cameron Spinnaker trimmer candc29 Group 1  
Brendan Doyle Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Jason Doyle   Group 1  
Kyle Doyle Leeward Helm   Group 1  
Josef Erlemann Grinder   Group 1  
L Lindblom Spinnaker trimmer   Group 1  
Len Siegal 304596d   Group 1  
erica trejo Headsail Trimmer 690906H   Group 1  
M*A*S*H (LS10 (T10))
Ron Kallen    
Maggie Mae (Beneteau First 36.7)
Peter Wright   Group 1  
Mary Gail (J 112e)
Laura Bestul Bow   Group 1  
Benjamin Lumpkin 301978Z    
Ashleigh Luttery Pit   Group 1  
David Muzzall Spinnaker trimmer   Group 1  
Mike Parapetti Foil Trimmer   Group 1  
Anthony Sarillo Headsail Trimmer   Group 1  
Peter Spev Co-Skipper   Group 1  
Tom Tishbey Pit    
Maskwa (C&C 115)
Donald Waller 209967K    
Minister (LS 10)
Blane & Cindy Boynton USABB167 Group 1  
Misty (J 88)
Daniel Floberg   Group 1  
Justin Nowicki Strategist    
Mutiny (T-10)
John Schellenbach 205310F   Group 1  
Night Train (Thomas 35)
Brian Morgan 694678J USABM153 Group 1  
Nighthawk (C&C 115)
Larry Berliant 309242W    
No Bad Days (Jeanneau 469)
Mark Birringer Pit   Group 1  
Montana Birringer Headsail Trimmer   Group 1  
Jerry Gurthet 786974N    
Matthew Henderson Headsail Trimmer    
Billy Quaranto Bow   Group 1  
Katie Tinder Tactician   Group 1  
Nomad (Beneteau First 36.7)
Silviu & Cristina Petrea    
Northern Light (Beneteau First 36.7 )
Addison Amstutz Cat 3 Cooler Jockey USAAA97 Group 1  
luke k USALK62  
Rosie Lewinski In the way USARL146 Group 1  
Dan OHaver Helm 764471Z USADO40 Group 1  
Will OHaver Bow USAWO15 Group 1  
Porter Peterson 742573P USAPP59 Group 1  
Tom Roney Mast USATR103  
Northstar (J 109)
David Gustman 276603S    
Steven Knoop Foil Trimmer 132368S   Group 1  
Patrick Martin    
Prajwal Shetty Bow   Group 1  
Leslie Washburn    
Nyctosaur (J 105)
Mark Fruin    
Obsession (Endeavour 42'cc)
Marc Adams Rush Chairman   Group 1  
Conway Bennett    
Anthony Marten    
Matthew Nurre 744016Q   Group 1  
Ohana (Dehler 34c)
Robert Smetters 730820P   Group 1  
Painkiller 5 (Beneteau First 36.7)
Alice Martin 208640U   Group 1  
Paradigm Shift (C&C 115)
Dave Dickerson 174808T    
Peregrine (J 105)
Megan Stoll 188062A   Group 1  
Providence (Ericson)
Jerry and Greg Miarecki 286909C   Group 1  
Pura Vida (J 111)
John Kalanik 318238Z USAJK153  
Audrey Mense Bow   Group 1  
Radiance (Farr 38)
Benjamin White 242451N USABW79 Group 1  
Rainbows End (T-10)
Steven Fink 186023P    
Rambler (J 99)
Team Rambler   Group 1  
Ranger (Hunter 355)
Bill Bartz   Group 1  
George Christman Pit USAGC38 Group 1  
Paul Flood Mast   Group 1  
Ben Gagliardi Rush Chairman 793634G   Group 1  
Tim Glocker Headsail Trimmer   Group 1  
Kirstin Hartman In the way   Group 1  
John Mykleby Main Trimmer   Group 1  
Konstantin Umanskiy Bow   Group 1  
Ravn (Beneteau Platu 25)
Owen Bradley Bow USAOB10 Group 1  
Jamie Downing Helm 757282W USAJD245 Group 1  
Patrick Gudat Switch Flipper   Group 1  
Brett Pauls Pit 816376V USABP96 Group 1  
Renegade (J 133)
Thomas Papoutsis 231097U    
Rhumb Runner (Beneteau First 40.7)
Katie Goldman Finnegan /Brian Goldman 410947T    
Runaway (Elan)
Tom Gorey 100799w    
RUSH (Nelson/Marek 36)
Dean Doman 319217W    
Sagamore (Nelson Marek 68)
Bob Zeman, Laura and Tone Martin 732797T    
SALSA (J/130)
Mitch Brown Main Trimmer    
Fergus Clare Helm USAFC35  
Daniela Dias Bow    
Justin Kalb Headsail Trimmer USAJK192  
Warren Lane Nav/Tac USAWL40  
Stephanie Lautzenhiser Pit Assist   Group 1  
Dom Merritt Mast 767836Z USADM270 Group 1  
Jon Van Norman Offside trimmer 728608S USAJV78 Group 1  
Sealark (J 105)
Gavin Dempsey    
Sonny Jenema Main Trimmer    
Clark Pellett 308269F USACP56 Group 1  
Russ Radke Tactician USARR102 Group 1  
John Schussler Mid Bowman 664973H USAJS260 Group 1  
Craig Warner Helm   Group 1  
Sin Duda! (Santa Cruz 52)
Lindsey Duda 289191K   Group 1  
Sirocco VI (Mumm 36)
Bill & Viviana Fanizzo 167979O   Group 1  
Skye (Nelson Marek 46)
Jeff & Jane Hoswell 226157W   Group 1  
Sparrow (C&C 41)
TJ Shampaine 805202W    
Spitfire (Franklin 40)
Jonathan Burba Captain 335408R    
Max Burson Switch Flipper   Group 1  
Michael Cunningham Pit   Group 1  
James Dicello Bow   Group 1  
Bo Harper Floater   Group 1  
Jon Johnson Runners    
Surprise (Custom Peterson One ton)
Roger Baske Navigator 785142B   Group 1  
Mitch Caywood Mast   Group 1  
Brad Cote 800549T   Group 1  
Chris Hawxhurst Chef   Group 1  
Amy Strzelewicz    
Bill Strzelewicz 252824P USABS212 Group 1  
Greg Sudor    
Tenacity (Olson 34)
Peter Cooper    
The Asylum (J 105)
Jon Weglarz 219487K    
Thunderbolt (LS 10)
Steve Karstrand 257140S    
Truant (S2 9.1)
Walter & Holly Kawula 332390U    
Vayu (Beneteau First 40.7)
Ron Buzil 245909W   Group 1  
Vincitore (RP52)
Gary Feracota / Jim Banovitz 669932P USAJB339 Group 1  
Warlock (J 111)
Tom Dickson 410167p   Group 1  
Wildcard (Beneteau 40.7 First)
Sean Sullivan Charlie Diamond 671598M    
Wired (Beneteau First 40.7)
Brian Angioletti / Chuck Norton 372020H    
Witch-Craft (T10)
Nate & Carrie Webb 683923Q USANW20 Group 1  
YAHOO (LS 10)
Vince Camarda 148332T    
Y-Not (J 105)
Gerhard Zinserling 6615591    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022