2022 Cleveland Race Week - Offshore Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Aponivi (CS 33 SD)
Bron Taoras    
Aquarius (J 29)
Matthew Newberry    
Black Seal (J 111)
Seth & Kevin Young    
Breakaway3 (Beneteau First 36.7)
Michael/Steve Karns    
Breezin' (C&C 115 )
Rich Galaska 235437U    
Calmon (Cal)
Lee Karns    
cAPERS (J 111)
Don Hudak 105286w    
Coltrane (J 35)
Michael Savage    
CommoHAWK (J 39)
Conor Hawkins 248643B   Group 1  
Cracker (T 10)
Sackett Sackett    
DagnAbbott! (Abbott 33)
Jim Mackey 278549J   Group 1  
Dark N Stormy (J 105)
Ronald Christopher Carson 766752g   Group 1  
Desilou (Beneteau First 36.7)
Jim Bender    
Dan Corrigan    
John Davis    
Brad Humphreys Foil Trimmer   Group 1  
Kevin McNeill Autopilot   Group 1  
William Muncy    
Nicholas Risty    
Brian Roddy Bow   Group 1  
Louis Schweitzer 818799T    
Darrell Taucher Other   Group 1  
Cody Wilson Headsail Trimmer   Group 1  
En Passant (Dehler 34)
JEFFREY POSNER   Group 1  
Evil Duer (Melges 24)
Nate Duer 697125Z    
Fall Line (J 105)
Chip Schaffner 214590W   Group 1  
Foghorn (S2 10.3)
Matt Bruns Grinder    
Jonathon Maude Main Trimmer    
Denise Rychel Owner    
Ronald Rychel Skipper   Group 1  
Ron Spencer Offside trimmer    
Greg Wood Grinder   Group 1  
Free Energy (J 70)
John Zelli    
Hardtack (Wylie 34)
George Raynor 659925z   Group 1  
Highlander (J 105)
Stuart Butcher    
Independence (T 10)
Wes Blazer    
Kraken (T 10)
David Samanich   Group 1  
La Vida (Newport 33)
Michael McGowan   Group 1  
Moya-Manzi (Beneteau Oceanis 321)
Mark Corson Skipper 312876Z USAMC236 Group 1  
Talana Corson Chef    
Noah Erin Watch Captain    
Beth Kilbane Headsail Trimmer    
Tim Long Grinder    
William MARTIN Navigator 728667N   Group 1  
Greg Mitchell Headsail Trimmer   Group 1  
Dave Morey Main Trimmer    
Alisha Murtaugh Headsail Trimmer   Group 1  
Scott Stephens Headsail Trimmer   Group 1  
OnePass (T 10)
Todd Imbler 152641M   Group 1  
Outlet X Press (Express 37)
Ken Block 168194h    
Painkiller (J 36)
Mark Saffell 689609N    
Papa's Toy (J 111)
Hugh Scott Seaholm 778607N    
Peacemaker (Nelson Marek )
Marino Curati Foil Trimmer   Group 1  
Colleen Flanagan Spinnaker trimmer   Group 1  
Scott Peirce Headsail Trimmer   Group 1  
Jay Raubolt Bow   Group 1  
RA Romer Grinder    
Jeff Sampson Main Trimmer 272739X   Group 1  
Robert Scoville Helm   Group 1  
Phrfection (J 35)
Jason Snider    
Q (Viper 830)
Thad Brej    
Resolute (Ericson 33)
Herman Maschmann    
Rollick (J 105)
Eric Sutherland 262296A    
Rubber Soul (J 30)
Douglas Wahl 700985W    
Saga (Morgan 36 CB)
Dennis Jondle 111601Y    
Sayanora (Melges)
Harry Boissoneault   Group 1  
Sesame (Beneteau)
Karen Sackett    
SloopyIV (IMX38)
Brad Esarove    
Solidarity (J 30)
Paul Blonski    
Spaceman Spiff (J 111)
Rob Ruhlman 172216J USARR79 Group 1  
Starten (T 10)
Harald Bransch 321495X CANHB14 Group 1  
Stir It Up (Dehler)
Frank Kups 342952V    
Summer School (S2 9.1)
Brian Hare    
Synchronicity (J 109)
Chris Mallett 697720x    
Team Vanpire Racing (Melges 32)
Willem van Heeckeren 131615F    
Trio (J 105)
Adam Gilbertson Co-Skipper 394531V   Group 1  
Tim Roberts Main Trimmer 237637A   Group 1  
Laura Schaefer Headsail Trimmer 101887V   Group 1  
Joe Uhlir Co-Skipper   Group 1  
Paul Uhlir 807487R   Group 1  
Tim Vining Bow 397547J   Group 1  
Trivial Pursuit (Mirage 338)
David Young    
Unbridled (J 105)
Robert Mock 195053u usaRM13 Group 1  
Vanquish (J 88)
Kim Oleski 324995I    
Viva La Vida (J 120)
Tim Yanda 192714o USATY12 Group 1  
Vivant (Beneteau 36)
Al Pawlowski   Group 1  
Wavelength (Thomas 35)
Alan Linne    
Weimer (Soverel)
Josh Wentz    
Whitehawk (J 35)
Paul Mathews 209069D    
Wileaway (Hunter 34)
Philip Rush   Group 1  

Main Menu

Sailing Inc
Platform Tito's Handmade Vodka Mount Gay Rum Corralejo Tequila
The Long Drink    

Copyright © Interactive Creations 2000-2022