2022 Great Lakes Intercollegiate Offshore Regatta (GLIOR)
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Amateur II (T 10)
William Blacketor Headsail Trimmer    
gavin donahee Headsail Trimmer   Group 1  
Russel English Main Trimmer   Group 1  
Frederick Jaeger Bow   Group 1  
Sophia Jaeger Alternate    
Mike Platzke Owner    
Chance Spencer Skipper    
Cass Thayer Pit    
Bud (T 10)
Charlie Burris Main Trimmer   Group 1  
Melissa Driscoll Pit   Group 1  
Asha Edmondson Grinder    
Joe Kestler Owner    
Ava Molinski Skipper 797996V   Group 1  
John Sullivan Bow   Group 1  
Matt Valerin Grinder   Group 1  
El Toro (T 10)
Nithya Balachander Main Trimmer    
Jovan Brankov Owner    
Juhi Desai Alternate    
Carley Divish Headsail Trimmer   Group 1  
Deaton Grove Headsail Trimmer    
Delaynie Grove Pit    
Peter Grumbling Helm   Group 1  
John Hultquist Bow 763404P    
Erica (T 10)
William Bernhardt Spinnaker trimmer   Group 1  
Luke Diehm Helm   Group 1  
Odey Hariri Co-Skipper   Group 1  
Camille Imbler Bow 714023N   Group 1  
Victor Johansson Main Trimmer   Group 1  
Brian Kazor Owner    
Sarah Schloff Mast   Group 1  
Lukas Siegrist Pit   Group 1  
Glider (T 10)
Griffin Boothby   Group 1  
Logan Chapman Switch Flipper   Group 1  
Tom Font Owner    
Zak Hamil Medic/Doctor   Group 1  
Katie Mlachak    
Susannah Schroeder    
Sarah Winter Headsail Trimmer   Group 1  
Greyhound (T 10)
Katie Benstead Mast   Group 1  
Bahda Hoang Helm   Group 1  
Tom Kane Owner    
Ivan Shilov Main Trimmer    
Markus Tam Staysail trimmer   Group 1  
Arseniy Titov Spinnaker trimmer   Group 1  
Anne Farah Usman Offside trimmer    
It Wasn't Me (J 105)
Emma Gouiran Bow USAEG60 Group 1  
Liz Iglesias Main Trimmer    
William Kibler Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Branwell Lepp Owner    
Charlotte Patterson Pit 746601S    
Isabel Thurlow Pit 755689W USAIT6  
James Thurlow Helm   Group 1  
Kaze (T 10)
Darren Beck Owner    
Zachary Beyer Primary Speed Guy USAZB18 Group 1  
Bryson DenUyl Headsail Trimmer   Group 1  
Gordon Fream Mast   Group 1  
Caroline Grin Spinnaker trimmer   Group 1  
Ryan O'Connor Spinnaker trimmer    
Joe Serpa    
Sam Stephens Grinder   Group 1  
Kinship (J 105)
Parker Brown Bow   Group 1  
Alden Coldreck Mast USAAC189 Group 1  
Bowton Eaves Skipper   Group 1  
Thomas Johnson Switch Flipper   Group 1  
Anthony Kozaritz Primary Speed Guy   Group 1  
Josh Lutton Owner    
Ava Wilson Offside trimmer   Group 1  
M*A*S*H (LS 10)
Carly Fraker Cat 3 Cooler Jockey 797158S   Group 1  
Ron Kallen Owner    
Kassidy Kennedy Headsail Trimmer    
Iain McSweeney Skipper 702007S   Group 1  
Alex Schock Main Trimmer   Group 1  
Nick Silecky Pit   Group 1  
Nathan St. Clair Rush Chairman 810481U USANS72 Group 1  
Meat (T 10)
Sarah Corder Bow   Group 1  
Jennifer Falkner Other   Group 1  
Anne Howard Other   Group 1  
Carly Irwin Other   Group 1  
Grace Marcheselli Other   Group 1  
Audrey Mense Other   Group 1  
Makayla Perry Other   Group 1  
Nancy Snyder Skipper 285123Q USANS53 Group 1  
Minister (LS 10)
Blane Boynton Owner    
Gavin Dempsey Spinnaker trimmer 798026X    
Calvin Lutton Main Trimmer   Group 1  
Jack Schweda Skipper   Group 1  
Finn Tait Headsail Trimmer    
Connor Wacker Pit   Group 1  
Benjamin Weinstein Bow   Group 1  
Mutiny (T 10)
Patrick Carroll Mast   Group 1  
Tanner Knox Headsail Trimmer   Group 1  
Jacob Maher Helm   Group 1  
William Mennone Floater   Group 1  
Alexa Quinn Mast   Group 1  
John Schellenbach Owner    
Tiegan Witte Spinnaker trimmer    
Out of the Blue (T 10)
Rose Cummins Grinder   Group 1  
Andrew Gallagher Skipper   Group 1  
Emma Herring    
Carter Hrabrick Mast   Group 1  
George Jackowiec Owner   Group 1  
Kate Norman Other   Group 1  
Patrick Smith Other   Group 1  
Jack Viscuso Bow    
Peregrine (J 105)
Patrick Fisher Skipper   Group 1  
Nick Gibbons Helm   Group 1  
Luke Moore Main Trimmer   Group 1  
Austin Nolan Pit   Group 1  
Kit Oney Headsail Trimmer   Group 1  
Megan Stoll Owner 188062A    
Jack Ubert Bow   Group 1  
Phantom (J 105)
Cassidy Boucher Tactician   Group 1  
George Buckley Main Trimmer   Group 1  
Stu Layton Switch Flipper   Group 1  
Aidan McPhail Headsail Trimmer   Group 1  
Carter Miller   Group 1  
Peter Schwarzbach Owner    
Madeline Singer Main Trimmer    
Rainbow's End (T 10)
Sara Boutelle Floater   Group 1  
Anna Donnelly Pit   Group 1  
Steve Fink Owner 186023P   Group 1  
Danny Hamilton In the way    
Eric Hoyerman Bow   Group 1  
Jenna Kozal Helm   Group 1  
Francesca Lambie Spinnaker trimmer   Group 1  
Michaela Maclean Spinnaker trimmer    
Eva Paschke Main Trimmer    
Zach Sonkin Mast    
Sealark (J 105)
Noah Barton Tactician USANB60 Group 1  
Tobie Bloom Bow   Group 1  
Amanda Brooks Pit    
Sebastien Franck Helm   Group 1  
Ian Johnston Mast   Group 1  
Andrew Keller Main Trimmer   Group 1  
Svenja Leonard Spinnaker trimmer   Group 1  
Clark Pellett Owner 308269F   Group 1  
Tango (T 10)
Mary Daniels Bow   Group 1  
Christina Dombrowski Offside trimmer   Group 1  
Nicole Giuliani Skipper   Group 1  
Dylan Gorman Main Trimmer   Group 1  
Julie Means Owner    
Ellie Murphy In the way   Group 1  
Kate Thickins Headsail Trimmer   Group 1  
Thunderbolt (T 10)
Olin Bailly Headsail Trimmer   Group 1  
Jane Butler Offside trimmer    
Rachel Green Pit   Group 1  
Steve Karstrand Owner    
Defne Melikoglu Main Trimmer   Group 1  
Samuel Rizk Skipper    
Rosie Sbrolla Bow   Group 1  
Witch-Craft (T 10)
Ella Beck   Group 1  
Dominique DeLano Skipper   Group 1  
Aidan King   Group 1  
Matthew McAlvey Bow USAMM415   Group 1  
Teddy Prokop Bow   Group 1  
Brynna Smith In the way 772211Q   Group 1  
Nate Webb Owner   Group 1  

Main Menu

Skyway Yacht Works
Helly Hansen Columbia Yacht Club Storm Trysail Club Buddig Meats
United Engravers Dimension Polyant   

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy