|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Afterburn (Dash 34) |
|
Rick Abbott |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Matt Braniecki |
Mast |
|
|
|
|
|
Stephen E Jackson |
|
|
|
|
|
|
Monty Kaufman |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
John McIntosh |
Floater |
|
|
|
|
|
Nikki Scozzarella |
Bow |
|
|
|
|
|
Jeff Smith |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Eric Winkel |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Alacrity (Newick Native Tri 38) |
|
Brian Thorpe |
|
|
|
|
|
|
BadFish (Melges 32) |
|
Bill & John Bollin |
|
127371W |
|
|
|
|
Big Storm (Corsair F-28 Stock) |
|
James Frederick |
|
181786B |
|
|
|
|
Blitzkrieg (J 122) |
|
Matthew Schaedler |
|
779588n |
|
|
|
|
BULLET (Melges 24) |
|
David Branson |
|
|
USADB242 |
Group 1 |
|
|
C2 (F18) |
|
Joe Buchert |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Consig (J 109) |
|
Brad D'Arcangelo |
|
719304W |
|
|
|
|
Discover (Capri 30) |
|
Mallory Dietch |
Mid Mast |
|
|
|
|
|
Deena Kern |
Chef |
|
|
|
|
|
Matt Kern |
|
271445Q |
|
|
|
|
Weiss Matt |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Dave Shute |
Bow |
|
|
|
|
|
Nick Slat |
|
|
|
|
|
|
Alex Weiss |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Eagle (Hinckley Bermuda 50) |
|
Dave and Diane Banyard |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Fandango (J24) |
|
Spencer Andrews |
|
|
|
|
|
|
Maureen Atwood |
|
|
|
|
|
|
Ramon Eickert |
Tactician |
|
|
|
|
|
Tim Larcey |
|
|
|
|
|
|
Corey Randall |
Bow |
|
|
|
|
|
Footloose (Beneteau 311) |
|
John Earhart |
|
807827U |
USAJE83 |
Group 1 |
|
|
Independence (Tartan Ten) |
|
Wes Blazer |
|
|
|
|
|
|
InfraRed (Kelly 28) |
|
Bryan Huntley |
|
171188W |
|
Group 1 |
|
|
JEB III (Beneteau 40.7) |
|
P & T McRitchie |
|
|
|
|
|
|
Maverick (Andrews) |
|
Sanford Burris |
|
|
|
|
|
|
Menace (Hobie 33) |
|
Michael Deye |
|
|
|
|
|
|
Mini Quinn (corsair trimaran) |
|
Patrick Quinn |
|
|
|
|
|
|
OASIS (C&C 121) |
|
Michael Fishbaugh |
|
395830Z |
|
|
|
|
Orange Crate (Davis 34) |
|
Jim Davis |
|
102633H |
|
|
|
|
Orange Whip (J 24) |
|
Mark Sprenger |
|
321912J |
|
Group 1 |
|
|
Quadrifoglio (J 29) |
|
Philip Dufresne |
|
244323M |
|
Group 1 |
|
|
SAR-EM (CC32) |
|
Stephen Henn |
|
|
|
|
|
|
Smack Talk (S2 9.1) |
|
Tim & Todd Willford |
|
802139P |
|
|
|
|
Southbound (J 105) |
|
Chip Schaffner |
|
214590W |
|
Group 1 |
|
|
Urayo (J 24) |
|
Dave Nighswander |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Vivant (Beneteau 36) |
|
Al Pawlowski |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Wet Wombat (Olson 30) |
|
Eric Melssen |
|
|
|
|
|
|