2022 Verve Cup Offshore Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Waiver
Signed
Amateur II (T-10)
Will Loux In the way   Group 1  
Milo Lundblad Main Trimmer   Group 1  
Felicia Platzke Spinnaker trimmer   Group 1  
Michael Platzke 730152P   Group 1  
Joshua Rutowski Pit   Group 1  
Christopher Widzinski Bow   Group 1  
Archimedes III (C&C 115)
Peggy Carroll Bow 824178T   Group 1  
Joe Hummel Skipper 231111Z   Group 1  
Kristian Kobernus Mast   Group 1  
Jeff Linstrom Tactician 279899Y   Group 1  
Reeny Linstrom Headsail Trimmer   Group 1  
Marybeth Lore Co-Skipper   Group 1  
Kyle McVane Tactician   Group 1  
Maria Miller Pit   Group 1  
Tara Sherman Headsail Trimmer   Group 1  
John Woodcock Main Trimmer 738242Y USAJW220 Group 1  
Ariel (J 88)
MICHAEL COOK Helm USAMC251 Group 1  
Daniel Fallon Spinnaker trimmer    
Adam Gordon Floater   Group 1  
Sheila Greska Bow USASG71 Group 1  
Meredith Kramer Spinnaker trimmer USAMK167   Group 1  
Larry Loziuk Main Trimmer   Group 1  
Riccardo Navon USRN26  
Julia Skeggs Bow    
David Szymanski Spinnaker trimmer   Group 1  
Assassin (Soverel 33)
Robbie Devlin Main Trimmer USARD124   Group 1  
P Jaros Bow 395459I USAPJ15 Group 1  
Adam Maletic Headsail Trimmer   Group 1  
(STFU) Tim McCarthy Leeward Runner   Group 1  
Robert Sansome 255057W USARS91 Group 1  
Audra Spokas-jaros Floater   Group 1  
Matt Voight Mast   Group 1  
Larissa Zando Headsail Trimmer USALZ9 Group 1  
Badge (Beneteau First 40)
brian burns Main Trimmer   Group 1  
David Ford Bow   Group 1  
Thaddeus Ilg Strategist   Group 1  
Daniel Koules 394941B    
Wally Martschenko Main Trimmer   Group 1  
bradley peterson Bow   Group 1  
jim stanton Main Trimmer 820296y   Group 1  
Stephanie Woodson Pit 765443P   Group 1  
Black Diamond (Santa Cruz 37)
Craig Brown Bow   Group 1  
Dale Brown 766412X   Group 1  
kevin horecky Navigator    
Paul Klein Mast   Group 1  
Perry Lewis Strategist   Group 3  
Tyler Marshall Spinnaker trimmer   Group 1  
Joe Neal Headsail Trimmer    
James R. Thomas Pit USAJT180    
Blackfin (J 109)
Jeremy Braunius Autopilot    
brett eickenberg Helm 244753W    
Keith Eickenberg 227770B    
Steve Holz Spinnaker trimmer USASH171 Group 1  
Rachel Lewis Bow   Group 1  
Colin Mackintosh Pit   Group 1  
Gregory Moffett Cat 3 Cooler Jockey USAGM43 Group 1  
Ray Remmart Headsail Trimmer    
Brawndo (Beneteau FIRST 36.7)
Jon Esmael Mast USAJE101   Group 1  
John Handler Tactician USAJH402 Group 1  
Leif Hinterberger Headsail Trimmer USALH83 Group 1  
Andrew Lescohier Co-Skipper   Group 1  
Matthew Lescohier USAML187 Group 1  
Bethany McDearmon Pit   Group 1  
Austin Nafziger Headsail Trimmer   Group 1  
George Quinlan Switch Flipper USAGQ2 Group 1  
David Richardson In the way   Group 1  
Nicholas Westlund Chef 810952N   Group 1  
Bud (T10)
Theresa Benjamin Chef   Group 1  
Daniel Cox Pit 824284N   Group 1  
Arvid Eiesland Helm 208328v   Group 1  
Johanri Gerber Bow   Group 1  
Katie Greer Headsail Trimmer   Group 1  
Joe Kestler 752395N USAJK154 Group 1  
Steven Robbins Stunt Owner   Group 1  
Callisto (J 109)
Bill Colombo Main Trimmer USAWC84 Group 3  
John Davis Mid Bow    
Michael Hendrie Helm   Group 1  
William Howard Headsail Trimmer 325138T USAWH16 Group 1  
Jonathan Hurthle Mast USAJH399   Group 1  
James Murray Pit 127575C USAJM369 Group 1  
Mike Reynaert Bow USAMR119 USAMR119 Group 1  
Challenger (Frers 50)
Arunas Kubelskas Kubelskas  
Courageous (J 109)
Connor Adams Bow USACA41 Group 1  
Aldo Caronia Offside trimmer      
Ray Douglas / Kris Maybach Skipper 318732Y USARD8 Group 1  
Daniel Leslie Main Trimmer      
Indigo Leslie Pit      
Michael Leslie Headsail Trimmer 18308t usaml25 Group 1  
Mike Smith Tactician   Group 1    
Diamond Girl (LS 10)
Amy/Rick Cermak Helm 108439X USA125 Group 1  
Rick Cermak Watch Captain 108439X USARC130 Group 1  
Rick Jossart Offside trimmer   Group 1  
Chris Nielson Main Trimmer USACN38 Group 3  
Christine Steiner Pit   Group 1  
Matthew Szymanski Bow   Group 1  
Eagle (Sydney 38)
Boris Bonutti Headsail Trimmer   Group 1  
Andrew Gifford Bow   Group 1  
Douglas Gifford Main Trimmer   Group 1  
Ann O'Neill Spinnaker trimmer   Group 1  
Conor O'Neill Bow   Group 1  
Jerry O'Neill Pro Bowler   Group 1  
Shawn O'Neill Skipper   Group 1  
Janice Promer Spinnaker trimmer   Group 1  
Sandy Stone Headsail Trimmer 186398L   Group 1  
Mike Wallock Headsail Trimmer   Group 1  
Doug Warren Main Trimmer   Group 1  
Eagles Wings (GS44)
Anne Branson Spinnaker trimmer USAAB116 Group 1  
Pat Coinsidine Other   Group 3  
Tim Corkell Floater   Group 1  
John Gottwald    
Melissa Grim Pit   Group 1  
Brenden Jacobs Bow   Group 1  
Brian Moy Offside trimmer 743325Y   Group 1  
Jeff Olshesky Mast   Group 1  
John Stanley Main Trimmer   Group 1  
Eclipse (Beneteau First 36.7)
Jason Aardema Bow USAJA56   Group 1  
Sarah Basel Pit   Group 1  
Paul Foszcz Tactician USAPF16   Group 1  
Angie McNeill Headsail Trimmer 789833T   Group 1  
Peter Nielsen 253547V USAPN10 Group 1  
Brian Ritter Bow   Group 1  
Phillip Shaw Main Trimmer USAPS90 USAPS90 Group 1  
Bryan Simmons Mast USABS210 Group 1  
Ivy Williams Other   Group 1  
Entourage II (1D35T)
Rob Cardenas Bow   Group 1  
Michael Dannecker   Group 1  
Dan Ebin Main Trimmer   Group 1  
Paul Gross Nav/Tac   Group 1  
Sam Irwin In the way   Group 1  
Edward Towey Headsail Trimmer   Group 1  
Patrick Tray Floater   Group 1  
Erica (T-10)
Corey Fast Captain USACF53 Group 1  
Christa Georgeson Floater   Group 1  
Brian Kaczor Owner   Group 1  
Scott Melanson Bow USASM98 Group 1  
Seth Morrell Tactician USASM86   Group 1  
Chuck O'Donnell Pit USACO39 Group 1  
Mike Schroff Headsail Trimmer   Group 1  
erizo de mar (Beneteau First 36.7)
Piotr Barczuk Mid Mast USAPB132 Group 1  
MARCIN DUCH Pit POLMD14 Group 1  
Waldemar Emmerich Skipper 306876G POLWE1 Group 1  
Jakub Hybicki Pit Assist   Group 1  
Bogumil Kawa Headsail Trimmer USABK64 Group 1  
Jaroslaw Naruszewicz Spinnaker trimmer POLJN4 Group 1  
Emil Olejarz Mast POLEO02 Group 1  
Krzysztof Siuta Mast USAKS147   Group 1  
Arek Szawlowski Main Trimmer   Group 1  
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith McLean Owner 729032V USAJM386 Group 1  
Ross McLean Owner 730162W USARM180 Group 1  
Anne Michaud Bow 756919V   Group 1  
Katye Michaud Pit   Group 1  
Christina Rice Headsail Trimmer 744728N USACR98 Group 1  
Aimee Strittmatter Mast   Group 1  
Flying Pig (J 105)
Megan Bartley In the way   Group 1  
Mike Better Leeward Runner   Group 1  
Linda Hanks Headsail Trimmer 783038S   Group 1  
Gerard O'Neil Leeward Runner   Group 1  
Summer Rand In the way   Group 1  
Mike Sheppard 239168G   Group 1  
Spenser Sheppard Pit   Group 1  
FOG (Beneteau First 36.7)
David Brandon Headsail Trimmer USADB237 Group 1  
Ritchie Geoghan Spinnaker trimmer USARG90 Group 3    
Lori Henderson Spinnaker trimmer USALH29 Group 1  
Mike Bart Korbel Bow 729029Q AUSMK11 Group 1  
Greg Rasmussen USAGR50 Group 1  
Martin Sandoval Main Trimmer 270881w USAMS71 Group 1  
Patrick Siewers      
Ethan Wheeler Headsail Trimmer USAEW111 Group 1  
Erik Zamudio Mast 770877 USAEZ10 Group 1  
Free Agent (W.D. Schock 35)
Kevin Bosman Main Trimmer   Group 1  
Hubert Cartier Bow   Group 1  
Hans De Schaaf Bow   Group 1  
Miles DePaepe Skipper 210608F    
Cindy Sommerfeld Headsail Trimmer   Group 1  
Fryheid II (Beneteau 40.7)
Alberto Aldana Mast    
Brian Bailey   Group 1  
Jeff Bell Bow   Group 1  
David Kornreich    
Rollin Pierce Headsail Trimmer   Group 1  
Boyd Rice Headsail Trimmer   Group 1  
Jerry Ring Spinnaker trimmer    
Funky Monkey (J 88)
Addy Ferguson   Group 1  
Michael Frerker   Group 1  
John Hartfiel Spinnaker trimmer   Group 1  
Lauren Holderman Pit USALH86 Group 1  
Clare Starshak Strategist   Group 1  
Brandye VanderPloeg Bow   Group 1    
Glider (T-10)
Amelia Bifano Pit    
Tom Font Bruce Lamotte    
Tom Harrison Main Trimmer   Group 1  
Andrew Moore Spinnaker trimmer AUSAM68 Group 1  
Issey Moore Pit Assist   Group 1  
John Muckian Bow    
Andrew Van Sickle Mid Bow 777903W USAAV33 Group 1  
Richard Winship Headsail Trimmer   Group 1  
Grytviken (T-10)
Robert Borczyk Main Trimmer   Group 1  
Arthur Keska Bow   Group 1  
Andrzej Kowal Tactician   Group 1  
Piotr Madrzyk Skipper 309998T   Group 1  
Grzegorz Pietrzak Headsail Trimmer   Group 1  
Piotr Stanczak Foil Trimmer   Group 1  
Gwhiz (Beneteau First 10R)
Roxanne De Leon Other    
Mike Doornweerd Co-Skipper   Group 1  
Liz Herman Mid Mast   Group 1  
Danny Metter Floater   Group 1  
Mitch Weisman Floater   Group 1  
Hultaj (Figaro One)
Anna Jastrzębska Co-Skipper      
Szymon Kuczynski Skipper   Group 1  
Inferno (Farr 40)
Doug Baker Offside trimmer   Group 1  
Philip Dowd   Group 1  
Yuri Golstev    
Aaron Housten 137989N   Group 1  
Chris Lefferdink Headsail Trimmer   Group 1  
Geoff Murray Grinder 809551Z   Group 1  
James Myatt    
Daniel Pyne Offside trimmer   Group 1  
Ian Savage Bow 208253V GBRIS6 Group 1  
Melissa Schastok Pit USAMF58 Group 1  
its a wandering daughter job (LS 10)
Kevin Clark Foil Trimmer USAKC118 Group 1  
Virginia Debbink Rush Chairman   Group 1  
Katy DeHaven In the way   Group 1  
Christopher Manick    
Nicole Manick Autopilot    
Jahazi (J 120)
JACK HOWARD Main Trimmer    
Ryan Johnson Foil Trimmer 350382S   Group 1  
Michael Kartheiser Bow   Group 1  
Mark Niedelson Mast   Group 1  
Tom O’donohue Navigator   Group 1  
Mark Olsen 805661W   Group 1  
Shannon Schmalz Bow   Group 1  
Joie de Vie (Beneteau 36.7)
James Clouser Boat Captain USAJC111   Group 1  
Ken Friedman Headsail Trimmer   Group 1  
Michael Gold Drunk Mall Santa 802594S USAMG172 Group 1  
Amy Guajardo Pit 693047T USAAG90 Group 1  
Nicholas Hartney Bow 236151R USANH17 Group 1  
George Kalhouri Mast   Group 1  
Paul Perry Tactician USAPP34 Group 1  
Bill Strzelewicz Main Trimmer 252824P USABS212 Group 1  
Julia (J 88)
Michael Better Headsail Trimmer USAMB181 Group 1  
Adam Dolkart Main Trimmer   Group 1  
Grace Gillian Owner    
Grace and Michael Gillian 231721H   Group 1  
Michael Gillian Helm 231721H   Group 1  
Eileen O'Neill Pit   Group 1  
Meghan O'Rourke Bow 792112P USAMO49 Group 1  
Sean Wilson Headsail Trimmer      
Karma (Beneteau First 36.7)
Adam Collins Headsail Trimmer 719715V USAAC124 Group 1  
Zach Gardner Floater   Group 1  
Caroline Sandoval Autopilot   Group 1  
Martin Sandoval Helm 270881w   Group 1  
Sofia Sandoval Spinnaker trimmer 744502P   Group 1  
Lou & Martin Sandoval/Karma Sailing Group Navigator 252884B USALS47 Group 1  
Curtis Scott Spinnaker trimmer 782686D   Group 1  
Kaze (T10)
Darren and Kristina Beck    
Kristina Beck Pit   Group 1  
Philip Henry Bow   Group 1  
Meredyth Poulson Headsail Trimmer   Group 1  
Aimee Smith Headsail Trimmer   Group 1  
Nancy Snyder Main Trimmer 285123Q USANS53 Group 1  
Whitney Tullos Staysail trimmer   Group 1  
Leslie Washburn Other USALW55 Group 1  
Kinship (J 105)
Erin Damery Bow   Group 1  
Ted Luton Main Trimmer 770445V   Group 1  
Cal Lutton Headsail Trimmer 770331U   Group 1  
Josh & Laura Lutton 791160S   Group 1  
Laura Lutton Pit 798128Q   Group 1  
Daniel Sandoval Spinnaker trimmer 791649U   Group 1  
La Tempete (Beneteau First 40.7)
Ken Barvian Mid Mast   Group 1  
Kevin Brinker Main Trimmer   Group 1  
Bob Foley Spinnaker trimmer   Group 1  
Eugene Johnson Headsail Trimmer   Group 1  
Jay Koverman Headsail Trimmer   Group 1  
Mike Lucas Mast   Group 1  
Rage Thomas Pit   Group 1  
Ryan Weber Bow 228786L   Group 1  
Thomas Weber 225848A    
Steve Youngson Tactician 146559C   Group 1  
Liberté (Beneteau 41.1)
Brett August Captain 795366R    
Carey August Headsail Trimmer   Group 1  
Jim Biery Headsail Trimmer 244263T   Group 1  
PAT CARLSON Foil Trimmer 712131Y USAPC74 Group 1  
Liquid Lounge II (J 109)
Jim Caesar Helm 652603u    
Skip Dieball    
tom morgan Floater   Group 1  
Andy soltys Main Trimmer   Group 1  
Ethan Taylor Bow    
adam wolfe Bow   Group 1  
Ashley Wood Spinnaker trimmer USAAW65 Group 1  
Maggie Mae (Beneteau First 36.7)
Greg Alm Mast USAGA39 Group 1  
John Baxter Strategist   Group 3  
Ruth Baxter   Group 1  
Richard Gadzala Offside trimmer USARG91 Group 1  
Simon Mc Grotty IRLSM17 Group 1  
Phil Niles Bow USAPN19   Group 1  
Dina Wright Bow USADH180 Group 1  
Peter Wright   Group 1  
Mary Gail (J 112e)
Rachael Burris Pit Assist   Group 1  
Christopher Hein Pit Assist   Group 1    
Sean Koga Bow   Group 1  
Mike Parapetti Foil Trimmer   Group 1  
Peter Spev Co-Skipper   Group 1  
Sam Veilleux Skipper 354522Q USASV31 Group 1  
Maskwa (C&C 115)
Tom Egan Pit Assist   Group 1  
Julie Heikkinen Main Trimmer   Group 1  
Gay Kelly Grinder   Group 1  
Andrew Kiper Pit   Group 1  
Jason Kocher Pit Assist   Group 1  
Scott Lyjak Mid Bow    
Ryan Sadowy   Group 1  
Ilias Saoukbaev Bow   Group 1  
Samantha Takacs Headsail Trimmer   Group 1  
Donald Waller 209967K    
Randi Zilmer In the way   Group 1  
Meat (T-10)
Brian Barker Pro Bowler USABB189 USABB189 Group 1  
Robert Cane Rush Chairman USARC171 USARC171 Group 1  
John Croll In the way   Group 1  
Ed Mui Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Alice O’Donnell Pro Bowler    
Amy Roehl Switch Flipper   Group 1  
Craig Roehl    
TJ Valentor Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Minister (LS 10)
Alex Baldwin Main Trimmer   Group 1  
Blane & Cindy Boynton Skipper USABB167 Group 1  
Cindy Boynton Stunt Owner   Group 1  
Emily Ettie Headsail Trimmer   Group 1  
Hannah Goblirsch Pit    
Hannah Weaver Pit USAHW24 Group 1  
Jim Wynne Headsail Trimmer USAJW247 Group 1  
Mise En Place (Beneteau Oceanis 381)
Karen Harris Helmsman   Group 1  
Evgenia Olimpieva Spinnaker trimmer   Group 1  
Paul Thompson Owner 406297H    
Sigrid Thomsen Other   Group 1  
Delia Urgesi-gray Bow   Group 1  
Mojo (Beneteau First 40.7)
Gregg Comeaux In the way   Group 1  
Niki Conforti Spinnaker trimmer   Group 1  
Bob Constantino Rush Chairman   Group 1  
Yvonne Herkemij Pit   Group 1  
Audi Kelly Mid Bow   Group 1  
Steven Lowery Helm   Group 1  
Chris Meissner Bow   Group 1  
Gary Powell Co-Skipper 245241P   Group 1  
Luca Ruhlander Mast   Group 1  
Scot Ruhlander Owner 203920J    
Adam Schaefer Chef   Group 1  
Momentus (J 111)
Beth Cushing Bow Usaec90 Group 1  
Jeff Goff Switch Flipper USJG22 Group 1  
RICHARD MCNICHOLS Pit Usarm118 Group 1  
David Moschetti Mast   Group 1  
Kevin Saedi / Raman Yousefi 312161L   Group 1  
George Simkins Stunt Owner   Group 1  
Niloofar Yousefi Pit Assist   Group 1  
Raman Yousefi Owner 662555A USARY5 Group 1  
Mutiny (T-10)
Noah Alvarado Mast   Group 1  
Jack Brownlee Bow   Group 1  
Will Cummings Floater   Group 1  
Joe Harris Grinder 176214p USAJH7 Group 1  
Dave Imrem Headsail Trimmer   Group 1  
Kathryn Massel Headsail Trimmer USAKM126 Group 1  
John Schellenbach 205310F   Group 1  
Neverland (Beneteau First 36.7)
Bill Ashby Floater USABA59 Group 1  
Izzy Baier Headsail Trimmer USAIH8 Group 1  
Daniel De La Concha Main Trimmer USADD137 Group 1  
Juan Garcia Floater MEXJG7 Group 1  
Gary Hamilton Skipper 211496V USAGH101 Group 1  
Luke Nevermann USALN21 Group 1    
Leo Osma Bow COLLO1 Group 1  
Night Train (Thomas 35)
Daniel Evans Headsail Trimmer   Group 1  
Charlie Moelter Watch Captain 42525   Group 1  
Brian Morgan 694678J USABM153 Group 1  
Matt Singer In the way   Group 1  
Nomad (Beneteau First 36.7)
Andrew Appel Spinnaker trimmer   Group 1  
Andrew Daley Headsail Trimmer   Group 1  
Blair Jones Main Trimmer USABJ33 Group 1  
Sergey Lobanov Mast   Group 1  
William Mercer Main Trimmer 148 148 Group 1  
Mark Norris Strategist 160597Y USAMN21 Group 1  
Cristina Petrea Co-Skipper   Group 1  
Silviu & Cristina Petrea Skipper   Group 1  
Maya Teleki Bow   Group 1  
mitchell Wywiorski Pit   Group 1  
Northstar (J/109)
John Black Mast   Group 1  
Elizabeth Buchanan Spinnaker trimmer   Group 1  
Emily Harrington Switch Flipper   Group 1  
Collin Kirby   Group 3  
Anthony Marty   Group 1  
Sarah McCarron Headsail Trimmer   Group 1  
brian mitton Headsail Trimmer   Group 1  
Teeam Northstar Other 181824O   Group 1    
Jocelyn Saxon Floater   Group 1  
Prajwal Shetty Bow   Group 1  
Ohana (Dehler 34c)
Marilyn Edman Pit   Group 1  
Tom Edman Main Trimmer   Group 1  
Suzanne Glow Bow   Group 1  
Joe heinzle Mid Mast   Group 1  
Joseph Hemphill In the way   Group 1  
Paul Murray Stunt Owner   Group 1  
Paul Pointer 799023Q   Group 3  
Nicole Scardigno Autopilot 780174R USANS70 Group 1  
Robert Smetters 730820P   Group 1  
Out of the Blue (T-10)
Mary Jo Ardizzone Spinnaker trimmer   Group 1  
Steve Coates Cat 3 Cooler Jockey    
Steve Coolidge Floater   Group 1  
Jeffery Cross 363208O   Group 1  
George Jackowiec Headsail Trimmer 817088N USAGJ22 Group 1  
Stephen Jaeckel Bow    
Trecia Sigle Pit    
P.A.J.A.M.A. Party (J 88)
Amanda Bohl Bow USAAB107 Group 1  
Roderick C Salazar In the way   Group 1  
Melissa Hann    
Robert Hann 774276H USARH196 Group 1  
Andrew Hausmann Pit   Group 1  
Andrew Hausmann Helm   Group 1  
Ashley Hunsader Other USAAH146 Group 1  
Painkiller 5 (Beneteau First 36.7)
Adam Birch Bowman USAAB223   Group 1  
Stephen Bowater Floater USASB221 Group 1  
Ben Coxey Mast USABC155 Group 1  
Joel Furmanek Bow   Group 1  
Edwin Jones Main Trimmer 225555w usaej5 Group 1  
Sydney Kenyon Headsail Trimmer USASK91   Group 1  
Alice Martin 208640U   Group 1  
Jennifer McColloch Mast   Group 1  
Sierra McDonough Pit Assist PHISM2 Group 1  
Thomas McDonough Pit USATM64 Group 1  
Claire O'Neill Headsail Trimmer USACO61 Group 1  
Pandora (Swan 46)
Rob Benson Floater   Group 1  
Robert Daboub Main Trimmer 809184N   Group 1  
Declan Frye Headsail Trimmer    
Carlos Graziano Pit   Group 1  
Esther Graziano Owner   Group 1  
Hank Graziano 335608T    
Scott Myers    
Keith Smith Other   Group 1  
Paradigm Shift (C&C 115)
John Brofman Main Trimmer   Group 1  
Steve Daube Helm   Group 1  
Dave Dickerson 174808T    
Douglas Hogenkamp Floater   Group 1  
Joanna Jakubas Headsail Trimmer   Group 1  
Darius Lisowski Bow   Group 1  
Larry Lohmann Medic/Doctor   Group 1  
John Pavlichko Headsail Trimmer   Group 1  
Perspicacity (T-10)
Bob Cohen Adam Collins Skipper 697321R   Group 1  
Liz Fairweather Headsail Trimmer   Group 1  
Stephanie Ho Mast   Group 1  
Spencer Klingman Bow   Group 1  
Till Kroeger Main Trimmer   Group 1  
Stephanie Levine Headsail Trimmer USASL127 Group 1  
Dan Maloney Bow   Group 1  
William Milleker Pit   Group 1  
Tim Sheehan Spinnaker trimmer 782067A   Group 1  
Oleg Troian Headsail Trimmer   Group 1  
Nathan Wortjington Main Trimmer   Group 1  
Program (Beneteau First 36.7)
Earle Atwater USA1313 USAEA37 Group 1  
Mateusz Denslaw Mid Mast USAMD182 Group 1  
Tory Enerson Main Trimmer USATE20 Group 1  
Bob Glennie Switch Flipper Usarg117 Group 1  
Allyson Haramia Bow USAAH113 Group 1  
Bryan Hayes Chef USABH65 Group 1  
Rick Johnson Strategist usarr149 Group 1  
Christopher Metcalf Helm usacm216 Group 1  
John OConnor Spinnaker trimmer USAJO90 Group 1  
Diane Seidel Pit USADS262 Group 1  
Pura Vida (J 111)
James Clark Mast   Group 1  
James Elvart Other   Group 1  
Alon Finkelstein In the way   Group 1  
John Kalanik 318238Z USAJK153 Group 1  
Steve Kindra Pit 111097Q    
Maurin Lovera Stunt Owner 730644T FRAML80 Group 1  
Audrey Mense Spinnaker trimmer   Group 1  
Jon Noller   Group 1  
Katherine Scully   Group 1  
Ravn (Beneteau Platu 25)
Owen Bradley Spinnaker trimmer USAOB10 Group 1  
Matt Cwiokowski Bow USAMC240 Group 1  
Jamie Downing Skipper 757282W USAJD245 Group 1  
Patrick Gudat Headsail Trimmer 316048V USAPG5 Group 1  
Renegade (J 133)
Matthew A Pinsky Bow   Group 1  
Andrew Benstead Mid Bow   Group 1  
Katherine Benstead Pit Assist   Group 1  
Robert E Radway Main Trimmer   Group 1  
Matthew Henderson Headsail Trimmer   Group 1  
larry kwiat Helm 8474398141   Group 1  
Thomas Papoutsis Owner 231097U    
Barbara Radway Headsail Trimmer   Group 1  
Patrick Wilson   Group 1  
Rhumb Runner (Beneteau First 40.7)
Lindsey Beukema Tactician   Group 1  
Katie Goldman Finnegan & Brian Goldman Owner 410947T    
Mary Duncan Headsail Trimmer   Group 1  
Kristy Eriksen Pit   Group 1  
Kendl Friedman Spinnaker trimmer   Group 1  
Brian Goldman Owner   Group 1  
Ryan Larson Headsail Trimmer   Group 1  
Emily Mancewicz Mid Mast   Group 1  
Evan Summers Bow 798053R   Group 1  
Jay Ure Bow   Group 1  
Dylan Verhoef Mast    
Willis Wendell Bow   Group 1  
Runaway (Elan )
Tom Gorey      
RUSH (Nelson/Marek 36)
Dean Doman 319217W    
Scarlet Begonias (Dufour 36P)
Wil Bruchmann Main Trimmer   Group 1  
Kevin Foote 696672W USAKF49  
Abigail Gavrila Headsail Trimmer   Group 1  
Jackie McDermott Bow   Group 1  
Nick Richards Pit Assist 788263X USANR32 Group 1  
Joy Taylor Pit USAJT142 Group 1  
Whitney Towey Spinnaker trimmer   Group 1  
Sealark (J 105)
Clark Pellett Skipper 308269F USACP56 Group 1  
Russ Radke Tactician USARR0x Group 1  
Steven Radke Pit   Group 1  
Brian Sandberg Bow 824176W   Group 1  
John Schussler Bowman 664973H USAJS260 Group 1  
Shamrock (J 111)
Bob Knestrick Headsail Trimmer USARK64 Group 1  
Wally Cross Tactician 145664Y wc21usa Group 3  
Jeffrey Davis   Group 1  
Michael Deering Mast   Group 1  
Samantha Foulston   Group 1  
Stu Johnstone Autopilot USASJ6 Group 1  
Michael Lis Bow USAML82 Group 1  
Kevin Meier Autopilot   Group 3  
Shmokin Joe (J 111)
Randy Bredin Pit   Group 1  
Mark Lendvay Headsail Trimmer   Group 1  
Mark Lewis Spinnaker trimmer 275136U USAML177 Group 1  
Michele Nielson Bow   Group 1  
Jesse Paulson Mast usajp2018 Group 1  
Dan Reisinger Other   Group 1  
Mike Reisinger Main Trimmer usamr147 USAMR147 Group 1  
Jeff Schaefer Skipper 190815m usajs322 Group 1  
Sirocco VI (Mumm 36)
Daniel Barton Headsail Trimmer   Group 1  
Roger Danilek Other   Group 1  
Viviana Fanizzo Owner 167979O    
William Fanizzo Owner 167979O   Group 1  
Noah Fischer Main Trimmer   Group 1  
Rafael Padilla Bow   Group 1  
Avery Whitaker Main Trimmer    
Sisu (T-10)
matt arntzen Chef   Group 1    
mark toline    
Andrew Wilson Main Trimmer   Group 1    
Jeff Wittenberg 228523u    
mike woodworth Headsail Trimmer   Group 1  
Skye (Nelson Marek 46)
Nathan Benya Mast   Group 1  
Jane Blake Rush Chairman   Group 1  
Alan Cichon Main Trimmer   Group 1  
Dan Gardiner Bow   Group 1  
Tom Grant Runners   Group 1  
Jeff & Jane Hoswell 226157W   Group 1  
james Kinney Chef   Group 1  
Jon Lindberg Headsail Trimmer   Group 1  
Christina O'Rourke Bow   Group 1  
Mike Shine Mast   Group 1  
Smee Again (J 109)
Peter Dreher Helm   Group 1  
Mark Hatfield Tactician   Group 1  
Larry Kerner Spinnaker trimmer Usalk32   Group 1  
G Miz/Dreher/Hatfield/Neenan 12318ON USAGM62 Group 1  
David Neenan Pit    
John Neenan Bow    
Cooper Soderlund Offside trimmer   Group 1  
Sociable (Beneteau First 40.7)
Brian Adams In the way usaba29 Group 1  
Greg Adams Tactician   Group 1  
Robert Arzbaecher 178058D USAra37 Group 1  
Julia Bogdanowicz Pit   Group 1  
Les Bogdanowicz Headsail Trimmer   Group 1  
MICHAEL Cahill Headsail Trimmer USAMC133 Group 1  
Pete Duecker Bow    
Adam Flanders Bow 655436H   Group 1  
Zach Krueger Bow   Group 1  
Rob Rafson Floater   Group 1  
Matt Younkle Main Trimmer   Group 1  
Soulshine (Beneteau First 36.7)
Danielle Altmin Pit USADA60 Group 1  
Jarrett Altmin 672083W USAJA55 Group 1  
Chris Bagemihl Bow USACB88 Group 1  
Jennifer Hyla Spinnaker trimmer USAJH133 Group 1  
Jeremy Kaufman Main Trimmer 671070Y USAJK141 Group 1  
John Larson Mid Bow USAJL24 Group 1  
Peter Roehmholdt Headsail Trimmer USAPR61 Group 1  
Michael Rohde Headsail Trimmer USAMR70 Group 1  
Spencer Simms Spinnaker trimmer   Group 1  
Striking Back (J111)
Kevin Donahue Pit 20520064    
Jason Doyle   Group 1  
David Holmes   Group 1  
Gerry O'Neil Tactician      
Sue O'Neil In the way   Group 1  
William Richards Pit USAWR39 Group 1  
Alden Shea Mast   Group 1  
Blane Shea Skipper    
The Asylum (J 105)
Danielle Cushing Pit   Group 1  
Tim Kohler Floater USATK46 Group 1  
Heidi Rocke Autopilot USAHR34 Group 1  
Joe Saccone   Group 1  
Andy Vincent Spinnaker trimmer   Group 1  
Jon Weglarz 219487K    
Thunderbolt (LS 10)
Alan Blum Bow   Group 1  
Kate Carolan Bow   Group 1  
Elizabeth Chabot Headsail Trimmer   Group 1  
Trisha De Preter Pit    
Sharon Gilbert Spinnaker trimmer USASG109 Group 1  
Dave Hurst Pit   Group 1  
Steve Karstrand 257140S    
David Muzzall Main Trimmer   Group 1  
Jessica Randel Headsail Trimmer 269247F   Group 1  
Unknown Lady NAI (Bashford 41 / Sydney 41)
Tom Armistead Grinder   Group 1  
Matt Caffrey Spinnaker trimmer   Group 1  
Mike Ciechanowski Main Trimmer   Group 1  
Michael Cook Main Trimmer   Group 1  
Eric Davis Main Trimmer    
Dan Greve Other   Group 1  
Rob Jacob Pit 824189W   Group 1  
Chris Kennedy Bow   Group 1  
Edmund lewis In the way    
Kellen McGee Bow USAKM140 Group 1  
YASSIN NAMDAR In the way   Group 1  
Julie O'Shea Headsail Trimmer 824535C    
David Ward 384765G   Group 1  
Neville White Mast   Group 1  
Utah (J 111)
Bradley and Ian Faber 391791D USABF46 Group 1  
Valhalla (J 105)
Andrea Custer Pit   Group 1  
Mark Fruin Tactician   Group 1  
Evan Kennel Pro Bowler   Group 1  
Kathleen Newman Main Trimmer   Group 1  
Mike & Kathie Newman 201940J USAMN41 Group 1  
Matt Skoda Bow   Group 1  
Joe Wnek Spinnaker trimmer   Group 1  
Vanda III (J 109)
Mike Burke Headsail Trimmer usamb173 Group 1  
Brian Campo In the way USABC149 Group 1  
John Dolecki Mast   Group 1  
Mike Kearschner Main Trimmer USAMK76 Group 1  
David Sulfridge Main Trimmer 197419A USADS243 Group 1  
Jack Toliver Skipper 376112Q   Group 1  
Lucas Turnbull In the way   Group 1  
Justin Wold Floater   Group 1  
Vayu (Beneteau First 40.7)
Amy Becker Spinnaker trimmer   Group 1  
Asa Buzil Mast    
Ron Buzil 245909W   Group 1  
Colleen Feeny Spinnaker trimmer   Group 1  
Melanie Gainer Spinnaker trimmer   Group 1  
HANNAH GREEN Bow   Group 1  
James Judge Spinnaker trimmer 224951U   Group 1  
Daniel Le Headsail Trimmer   Group 1  
Dominic Le Bow   Group 1  
Selma Loesche Spinnaker trimmer      
Paul Molenda Main Trimmer   Group 1  
Jason Navota Headsail Trimmer   Group 1  
Ed Radzikowski Pit   Group 1  
Scott Reich Main Trimmer    
Dana Smith Pit USADS293 Group 1  
Wojtek Wolantkowski Headsail Trimmer   Group 1  
Veni Vidi Veatchi (Beneteau First 36.7)
Jack Buoscio USAJB74 Group 1  
Ryan Foley Tactician USAGF34 Group 1  
Patrick Gardocki Mast USAPG87 Group 1  
Jessica Marcus Bow USAJM332 Group 1  
Steven Mathias Headsail Trimmer USASM93 Group 1  
Lee Petersen Headsail Trimmer USADP13 Group 1  
Jason Veatch    
Melissa Veatch Pit USAMV44 Group 1  
Vytis (J 105)
Michael Brown Headsail Trimmer 2652140 USAMB131 Group 1  
Steve Druzbicki Tactician   Group 1  
Keith Krause Main Trimmer   Group 1  
Julija O'Neil Switch Flipper USAJP240 Group 1  
Gyt Petkus 752205R    
Warlock (J 111)
Tom Dickson 410167p   Group 1  
John Kinzel Main Trimmer   Group 1  
John Lavelle Mast   Group 1  
Patrick Norris Tactician Usapn21 Group 1  
Sergii Patkovskyi Spinnaker trimmer UKRSP10 Group 1  
Gilberto Pina Pit   Group 1  
Kate Thickens Headsail Trimmer   Group 1  
Alberto Torres Bow USAAT58 Group 1  
Winnebago (LS 10)
John Dybas Main Trimmer   Group 1  
Bev Mohr Pit   Group 1  
Stephen Pratt Chef USASP90 Group 1  
Leo Pratt-Thomas Mast   Group 1  
Timothy Rathbun 171439q USATR90 Group 1  
gerald Thomas Tactician 128408S   Group 1  
Liisa Thomas Mid Mast   Group 1  
Wired (Beneteau First 40.7)
Brian Angioletti / Chuck Norton 372020H    
Wendy Enerson Headsail Trimmer 818121p   Group 1  
Geary Finn Main Trimmer   Group 1  
Chris Harris Mast   Group 1  
Dave Keith Pit   Group 1  
Dave Kelland Spinnaker trimmer   Group 1  
Chuck Norton Owner 755262S   Group 1  
Jeff Norton Main Trimmer    
Jake Peterson Mast   Group 1  
Ryan Ramirez Bow   Group 1  
Matt Scharl   Group 1  
Travis Wilhite Tactician 398143D USATW40 Group 1  
Tony Wilkinson Bow   Group 1  
Witch-Craft (T10)
Jenna Glasscock Headsail Trimmer USAJG249 Group 1  
Suhail Khan Bow   Group 1  
Tina Metroplos Pit    
Nate Webb Helm 683923Q USANW20 Group 1  
Shannon Xydis   Group 1  
Xuberance (XP44)
George Barton Bow   Group 1  
Jeff Barton 346160V   Group 1  
Susan Barton Headsail Trimmer 705068V   Group 1  
Tom Benner Headsail Trimmer 787439R    
Bob Bernstein Tactician   Group 1  
Nick Carney Watch Captain 730749b   Group 1  
Paul Doughty Bow 809228u   Group 1  
Richard Pecard Main Trimmer    
Kurt Stoeber Pit   Group 1  
Y-Not (J 105)
Barbara Dael Switch Flipper 661514H   Group 1  
Matt Mencher Spinnaker trimmer   Group 1  
Sue Moelter Rush Chairman    
Gerhard Zinserling Helm 6615591    
Sabine Zinserling Nav/Tac   Group 1  

Main Menu

Regatta Schedule    

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy