2022 Aldo Alessio Race & Phyllis Kleinman Swiftsure Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Akula (J/105)
Doug Bailey 325291Z    
Aquavit (J 105)
donald olgado 764047X   Group 1  
Arbitrage (J/105)
Bruce Stone 260545o usabs49 Group 1  
Archimedes (J/105)
Larry Levit 186876K   Group 1  
Arrived! (J 105)
Tom Struttmann 804524S   Group 1  
Blackhawk (J/105)
Ryan Simmons    
Box of Rain (J105)
Charles Pick   Group 1  
Butcher (J 88)
dave Corbin 181839V USADC136 Group 1  
Jeff Harte Bow 805763S USAJH296 Group 1  
Michelle Larose Staysail trimmer USAML189 Group 1  
Michela Torchio    
Chance (J/120)
Anne Alward Pit   Group 1  
Richard Banthin Other   Group 1  
Aaron Elder Mast   Group 1  
Matt Gingo Headsail Trimmer    
Scott Kozinchik Main Trimmer 224653T USASK49 Group 1  
Blake Lewiis Mid Mast   Group 1  
Blake Lewiis Mid Mast   Group 1  
Barry Lewis 292763z   Group 1  
Michael Redmond Headsail Trimmer   Group 1  
Seamus Wilmot Tactician   Group 1  
DESTIN (Landmark 43)
Raffi Baumann Bow 400469T SUIRB12 Group 1  
Nathan Bossett Headsail Trimmer    
Portia Brown Pit    
Duane Brumm Bow   Group 1  
Katie Cherbini Pit    
Duncan Ferguson Spinnaker trimmer   Group 1  
Ian ferguson Main Trimmer   Group 1  
Cooper Hershfield Offside trimmer    
Juan Pedro Pera Offside trimmer    
Romeo Uriarte Skipper    
Donkey Jack (J 105)
Rolf Kaiser 198501T USARK28 Group 1  
Elusive (Swan 42 Club)
Tyler Baeder   Group 1  
Elsa Balton Pit   Group 1  
James Clappier Bow   Group 3  
Emily Derenne Pit Assist   Group 1  
Thomas Furlong 169950F USAFT9  
Tim Galligan   Group 1  
Logan Jager Headsail Trimmer   Group 1  
Peter King Navigator    
Daniel Miller Mast   Group 1  
Blaine Pedlow usabp8  
Favonius (Dehler 46)
Sylvain Barrielle Tactician    
Noah Barton Mid Bow USANB60 Group 1  
Guillaume Bechaux Grinder    
Greg Dorn Skipper 666986P   Group 1  
Nick Dorn Bow   Group 1  
Gregory Dorn Jr Grinder    
Andy Goodwin Grinder   Group 1  
Clement Maestri Main Trimmer   Group 3  
Ashley Perrin Boat Captain   Group 1  
Dana Riley Hayes Spinnaker trimmer   Group 1  
Matthew Sessions Headsail Trimmer 294617W USAMS337 Group 1  
Cam Tuttle Pit   Group 1  
Noah Weissich Mast   Group 3  
Feather (J 100)
Karl Baldauf Spinnaker trimmer    
Zach Berkowitz Skipper    
Trevor Foss Pit   Group 1  
Dylan Maney Bow   Group 1  
Pakhtun Shah Main Trimmer   Group 1  
Chris Steinfield Tactician    
Inconceivable (J 88)
Steven Gordon   Group 1  
J Tripper (J 105)
Eric Raff 784734M USAER97 Group 1  
jabberwocky (J/105)
brent vaughan 207569E USABV10 Group 1  
Juju (J 105)
Eric Stang 242593Y   Group 1  
Kestrel (J/105)
Eric Patterson 805141S USAEP72 Group 1  
Lucky Duck (J/90)
Brendan Bradley Spinnaker trimmer USABB57 Group 1  
John Hansen Headsail Trimmer   Group 3  
Jacob Kowalski Bow   Group 1  
Dave MacEwen Skipper 166933Y   Group 1  
Mark Michael Mid Mast   Group 1  
Patrick Whitmarsh Main Trimmer    
MADMEN (J/111)
Jaimie Bartlett Pit    
Hogan Beatie Strategist   Group 3  
Dorian McKelvy Helm    
Kevin Moon Mast    
Steven Natvig Headsail Trimmer   Group 3  
Jeff Thorpe Tactician    
Casey Tolan Mid Bow    
Jim Zaky Offside trimmer   Group 1  
MAVERICK (J105)
Ian Charles 2600450K   Group 1  
Melilani (J/105)
Richard Butts 804523Z USARB178 Group 1  
Ne*Ne (J 105)
Tim Russell   Group 1  
Niuhi (J 105)
Randy Hecht    
Oaxaca (Santa Cruz 50)
Michael Moradzadeh 225301G USAMM20 Group 1  
Peaches (J/105)
John & Michael Rivlin 187330T   Group 1  
Pelagia (J 88)
Andrea Ciccardi    
Peregrine (J/120)
David Halliwill 266324T    
Perseverance (J/105)
Alexandre Mutricy    
Rakusu (J105)
Russell Long    
Ravenette (J/88)
Brice Dunwoodie 767832T USABD88 Group 1  
Reverie (J/109)
John Arens Helm   Group 1  
Erik Breedlove Bow    
Ben Burbridge Bow   Group 1  
Jim Coburn    
Edward Conti Bow   Group 1  
Paul Demers Mast   Group 1  
John Duys Main Trimmer   Group 1  
Gregg Golembeski    
Randall Lesley Headsail Trimmer   Group 1  
Roulette (J/105)
William Woodruff USAWW80 Group 1  
Sharkey (J 105)
Michael Fingleton Spinnaker trimmer IRLMF23 Group 1  
Oslo Jacobson    
Kate Molitor Bow   Group 1  
Tyler Molitor Main Trimmer USATM123 Group 1  
Shane palmer 699181M   Group 1  
Hunter Wilson    
Split Water (J88)
Portia Brown Pit    
Alan Field Headsail Trimmer   Group 1  
Mark Howe Skipper   Group 1  
Leah Hughes Mast 795222M   Group 1  
Alex Knox Bow   Group 1  
Parker Mitchell Tactician   Group 3  
Strangelove (J/105)
Justin Oberbauer Paw Andersen 310181L USAJO52 Group 1  
Streaker (J/105)
Greg Arkus    
Swift Ness (J/111)
Nesrin Basoz Owner 231735N   Group 1  
Marcus Canestra Spinnaker trimmer 712455B AUSMC52 Group 1  
Jack Feller Headsail Trimmer USAJF166 Group 1  
Stefano Lindt Mast   Group 1  
Reuben Rocci 332222H   Group 1  
Greg Rohde Strategist   Group 1  
David Steichen Bow 767110X   Group 1  
Mark Warren Grinder   Group 1  
Ralph Wedge Main Trimmer 767848X   Group 1  
White Shadow (J 88)
Jim Hopp 751860Y USAJH361 Group 1  
Yellowfin (J105)
Dick Maclay 325937A 325937A Group 1  
Zuni Bear (J/105)
Mike Donohue    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy