2022 EYC Open
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Bangalore (8mR Classic)
Gregor Flavell    
Carrera (Custom)
Charles Orchard    
Daniel Orchard Headsail Trimmer   Group 1  
Helene Orchard    
Renee Orchard    
Ian Reidel Spinnaker trimmer   Group 1  
Deep Trouble (Viper 640)
Jamie Clarke Switch Flipper   Group 1  
Wesley Clarke Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Colin McKerlie Spinnaker trimmer   Group 1  
Distant Thunder (C&C 27 MKV)
JIM WENTE   Group 1  
Eh Game (Viper 640)
Nicola Alston Boat Captain   Group 1  
Kyle Boyce Foil Trimmer   Group 1  
Amelia Shirer Strategist    
Peter Shirer Helm   Group 1  
Ella (GibSea 9.6)
Willi Steinke    
Endeavour (J 105)
Bill Bevan / Paul Martini    
Exodus (Beneteau First 36.7)
Todd Beaudoin   Group 1  
Feisty (J 80)
Warren Flannery    
Finale (Beneteau First 36.7 )
Lisa Elizaveta    
Frank Newton Main Trimmer    
Phil Obendorf Headsail Trimmer   Group 1  
AL Tavares    
Andrea Verdon Bow   Group 1  
Nick Vimard    
Forró (J 105)
Gregory Mezo CANGM6 Group 1  
Give'r (J 88)
Tim Sweet CANTS17 Group 1  
Glenmorangie (8mR Modern)
Ash Das    
Ash Das Bow   Group 1  
David Wolff    
Goes to 11 (J27)
Derek Vandermeer    
Great Escape (Archabault 35)
Richard Huczek    
Happy J (J 80)
Janet Geisberger    
H-Bomb (J 105)
Russell Hopper CANRH18  
Hey Jude (J 105)
James Rathburn    
Innocent Bystander (J 80)
DAVID DOYLE CANDD13 Group 1  
Lifted (J 80)
Christopher Hobbs    
Longue Distance (Viper 640)
Alain Molimard CANAM40 Group 1  
Mandate (J 105)
Rod Wilmer    
Myouri (Beneteau First 36.7)
Michael McReynolds    
Neptune's Car (Beneteau First 36.7)
Brian Rutter   Group 1  
Oshunmare (Viper 640)
Steve Chapman NGRSC1 Group 1  
Christophe Ledent Other CANCL23 Group 1  
Tom Miller Chef CANTM27 Group 1  
Papillon (Goman Express 30)
Andrew James   Group 1  
Puffin’ (J 80)
Darin Sameshima CANDS49 Group 1  
RAZZMATAZZ (Kirby 30)
Tom Kristan    
RODE CREW (CS30)
ROBERT CHUCHALA   Group 3  
Rum Kist (Beneteau First 10R)
Max Mikhailov    
Sarissa (8mR Modern)
Ralph Reimann    
Sea Ya (FARR 39 ML)
Gilles Bisnaire    
Severn II (8mR Classic)
Cedric Gyles    
Spitfire (Melges 32)
Jonathan Bamberger CANJB53 Group 1  
Still Knot Working (C&C 27 mk V)
Taylor Knoll   Group 1  
The Usual Suspects (J 105)
John Trumpener   Group 1  
Thisbe (8mR Classic)
Family Mitchele CANJM2 Group 1  
VooDoo Child (C&C 33)
Eli Gershman    
Xoomer Xpress (X-35)
Adam Farkas    
YACHT-SEA (J 80)
Max Clark / Aiden Belfrage    
YQUEM (8mR Modern)
Stephen Reid   Group 1  
Zingara (Beneteau First 36.7)
Richard Reid CANrr5 Group 1  
Zoo2 (G&S 30)
Sandy Steffen   Group 1  

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy