2022 S2 7.9 Class Championship Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Apex (S2 7.9)
Jason CLARK Watch Captain    
Kevin/Kent Lemonds/Pucknellpp 209195G    
John Lupica Chef    
Roger Pollack Chef 3259465B   Group 1  
Bad Company (S2 7.9)
Jamie Guggisberg Mid Mast   Group 1  
Steve Lacey Tactician   Group 1  
Robert Van Hoorn Skipper    
Natalie VanHoorn Pit    
Sydney Vanhoorn Bow    
Bond Girl (S2 7.9)
Drew Hilger    
Bourbon Warfare (S2 7.9)
David Barrer 808704X    
Michael Gregg 706292R    
COME AND TAKE IT (S2 7.9)
M. Ford Rutherford   Group 1  
Extreme2 (S2 7.9)
Brad Boston Tactician    
Dan Cheresh Helm    
Curtis Florence Bow   Group 1  
Zach Mason Main Trimmer   Group 3  
Abie McLaughlin Pit    
Fun Uncle (S2 7.9)
Jim Cole III Pit   Group 1  
Tyson Connolly 224844U USTAC19 Group 1  
Grant Moore Cat 3 Cooler Jockey 732977X USAGM80 Group 1  
Jake Schott Bow USAJS345 Group 1  
Nick Ward Main Trimmer USANW13 Group 1  
Ginger (S2 7.9)
The Mark Allen Pro Bowler   Group 1  
Ryan Bennett Bow    
Andrea Hill Boat Captain    
Brandy Kubig In the way    
The Frank Lyons Switch Flipper    
K2 (S2 7.9)
Jeff Padnos    
Matros (S2 7.9)
Thomas Bryant    
Navigator (S2 7.9)
Rob Jossart 710988S   Group 1  
'Ol Blue Eyes (S2 7.9)
Peter Schwarz 212322E    
Rebel (S2 7.9)
Scott Sorbie    
John Spierling 196728B    
Rose Tokatlian 186728B USAJS335  
Jason VanHoorn Mast   Group 1  
Craig Vigrass Headsail Trimmer   Group 1  
Relentless (S2 7.9)
Chris Craig 653661J   Group 1  
Ripple (S2 7.9)
Fadden Holden 802857Q   Group 1  
Johnny Holton Bow   Group 1  
Jake Horn    
Katie McDaniels Pit   Group 1  
Chris Zitelli 749524s    
Scalded Dawg (S2 7.9)
James ODell 210624F   Group 1  
SCRATCH (S2 7.9)
David Curtze Main Trimmer 768924V   Group 1  
Craig Dooley Tactician   Group 1  
WILLIAM Elder Bow   Group 1  
PAUL LATOUR 183992F    
Alicia Noble Headsail Trimmer   Group 1  
Smile & Wave (S2 7.9)
Eric Bert    
Tac Boston Co-Skipper   Group 3  
Scott Derby 320856S    
Roger Gamache 103300X USARG10 Group 1  
Matt Otenbaker    
Solo Cup (S2 7.9)
Jim Fisher Offside trimmer   Group 1  
Steve Harthorn Other   Group 1  
Brian Smith Leeward Helm 236012J USABS150 Group 1  
Steve Smith Bow   Group 1  
Steve Tepel Co-Skipper 166052S   Group 1  
Tribal Knowledge (S2 7.9)
Greg Bennert Pit   Group 1  
Erik Schwanz Skipper USAES143 Group 1  
Mike Vigrass Primary Speed Guy   Group 1  
chuck Williams Tactician   Group 1  
Gary Wright Bow   Group 1  

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy