2022/2023 DIYC J 70 Winter Series 2
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
40 (J79)
Bryan Cameron    
Afterberner (J 70)
Brian Williams 268796R usabw115  
American Flyer (J 70)
Steve Knoop 132368S USASK88 Group 1  
Ayacucho (J70)
Edward gary Rush Chairman USAEG46 Group 1  
James Gary 675161V USAJG270 Group 1  
Bamm-Bamm (J 70)
David Ames USADA73 Group 1  
Jeff Bott 750901G USAJB474 Group 1  
PJ Buhler USAPB70 Group 1  
Henry Picco 326078C USAHP39 Group 1  
Banana Hammock (J 70)
Rebecca Hofmeister 651541T USARH209 Group 1  
BEERMUDA TIME (J70)
Kirk Hazlett 207756B   Group 1  
Bella (J70)
Melih Bagdati Lion Tamer TURMB13 Group 1  
Blaine Davis Chef USABD102 Group 1  
John Dennerlein In the way 702011W USAJD191 Group 1  
Gilman Eaton Spinnaker trimmer USAGE36 Group 1  
Bretwalda (J70)
Evan Aras   Group 3  
Tanner Bryant    
Bob Pethick Skipper   Group 1  
Brutus III (J 70)
Charlie Thompson GBRCT45 Group 1  
Button Fly (J 70)
Andrew Fisher 298175j USAAF4 Group 1  
CARLOS (J70)
Michael Sudofsky USAM239  
Casting Couch (J 70)
Cate Muller-Terhune 290615M USACM8 Group 1  
DangerMouse (J 70)
Kristen Berry Chef 293716u USAKB4 Group 3  
Taz Coffey 688042v USATC96 Group 1  
Casey Firth Switch Flipper 3116032E USACF107 Group 1  
Mary Beth Parkerson Headsail Trimmer USAMP194 Group 1  
Devil Inside (J/70)
Marlene Plumley 780351T USAMP183 Group 1  
Etude (J 70)
Rachel Bartel Lion Tamer   Group 1  
Mary Foster Spinnaker trimmer 284646A USAMF110 Group 1  
Terry Foster 106444Q USAAF48 Group 1  
Charles Honke Headsail Trimmer USAAH158 Group 1  
Fembots (J70)
Amy Baxter Felder   Group 1  
FM (J 70)
Tod Sackett 134337P USATS65 Group 1  
Good to Go (J 70)
Douglas Rastello 156932W usadr76  
Gravity Storm (J70)
Chris Corley   Group 1  
Mark Foster USAMF6 Group 1  
Theo Hasse Alternate USATH85 Group 1  
Josh Richline Engineer USAJR163 Group 1  
Grom Squad (J70)
William Howard   Group 1  
Haddock (J 70)
P Jaros Bow 395459I USAPJ15 Group 1  
Daniel Sandoval Floater 791649U   Group 1  
Sam Sansome 255057W USARS91 Group 1  
Hestia (J70)
James Murray    
Hot Ticket (J 70)
Michael R. Kirkman USAMK118 Group 1  
Mike Kirkman 121035D USAMK117 Group 1  
Andrew Lockhart USAAL49 Group 1  
Robert Ramirez USARR117 Group 1  
Johnny Utah (J 70)
Ryan Foley USAGF34 Group 1  
Key Player (J 70)
Chris Keller Chef 398684R USACK67 Group 1  
Ed Keller Rush Chairman 681937T USAEK36  
Bill Lynn Stunt Owner 183557Y USAWL4 Group 1  
Petey Lynn Cat 3 Cooler Jockey 338416X USAPL45 Group 1  
Laser Cruiser (J70)
Alexander Settles 287717C USAAS116 Group 1  
Level 5 (J 70)
Al Minella 276055Y USAAM170 Group 1  
Loki (J70)
Matthew Thompson 298289Q USAMT29 Group 1  
Maverick (J 70)
Mark Depaul In the way CANMD39 Group 1  
Rich Jones CANRJ5 Group 1  
Jack Porter CanJP35 Group 1  
Sam Thompson Main Trimmer GBRST44 Group 1  
McFly (J 70)
David Gerber    
Scott Nixon   Group 3  
Ansley O'Brien Chef USAAO32 Group 1  
Sean O'Brien 1157 USASO45 Group 1  
Measure Twice (J 70)
Michael Duff USAMD151  
Miss Killer (J 70)
Steven Briggs Mast USASB203   Group 1  
Don Glover 758784Z USADG118 Group 1  
Grant Glover Spinnaker trimmer USAGG68 Group 1  
Jim Goran 783920Y USAJG264 Group 1  
Mr. Pitiful (J 70)
Kevin Downey 1250524D usakd44  
NEKASailing (J 70)
Nick Nilsen 796912R   Group 1  
Norboy (J 70)
Collin Kirby Headsail Trimmer   Group 3  
Martin Kullman Tactician   Group 3  
Laura Sigmond Skipper 200260E USALS46 Group 1  
Leif Sigmond Helm 200260E USALS46 Group 1  
Pazzi (J 70)
Mark Gorman 265289H USAMG136 Group 1  
Pen Segal (J 70)
Anne dangy Bow 800345Q Fraad78 Group 1  
Thomas Davy FRATD50 Group 1  
Thibault Dufour Headsail Trimmer FRATD51 Group 1  
Jean-Marc Papin FRAJP50 Group 1  
Phoenix (J 70)
Gwynie Dunlevy Pro Bowler 719994S USAGD64 Group 1  
Peter Firey 281443P Usapf34 Group 1  
Hannah Hess Headsail Trimmer USAhh50 Group 1  
Andy Reiter Tactician Usaar114 Group 1  
Piranha (J 70)
Dave Dennison 162680U usadd134 Group 1  
Planet Claire (J70)
John and Marisa Koten    
PowerPlay (J70)
PETER CUNNINGHAM   Group 1  
Progress (J 70 )
Paul Green 803170Q USAPG84 Group 1  
Rasta Racing (J 70)
Sean & Nicolie Hendrickson 213734O   Group 1  
Rip Rullah (J 70)
Bob Willis USARW41 Group 1  
Sabotage (J 70)
Michael Sabinash 126913Q USAMS255 Group 1  
Savasana (J 70)
Brian Keane 198186K USABK22  
Space Force (J 70)
Sean Bradley Skipper 730718M USASB156 Group 1  
Jarrett Lynn Strategist 274853A USAJL139 Group 1  
Rob Rauf Mast USARR136 Group 1  
Spring (J 70)
David Franzel    
Stampede (J 70)
Bruno Pasquinelli    
Stampede Mixed (J 70)
Bruno Pasquinelli    
Superior 1 (J 70)
Dick Kalow    
Superior 2 (J 70)
Bryce Kalow    
T2 (J70)
Hanson Bratton 244065T USAHB35 Group 1  
Taz (J 70)
Michael Breivik 793878Y USAMB266 Group 1  
Tea Dance Snake (J 70)
Peter Bowe/Jenner/McNamara 293717V USABB195 Group 1  
Threatening Minors (J70)
Jordan Janov   Group 1  
Truckin' (J 70)
Alex Meleney 234596E USAAM139 Group 1  
USA 1516 (J-70)
David Kerr 179332Y USADK112 Group 1  
VOODEUX (J 70)
Randy S Gould 331656T USARG133 Group 1  
Wildcat (J 70)
Paul Cannon 125201D USAPC36  
Zebraic (J/70)
Chet Whitley 766223Y USACW156 Group 1  

Main Menu

North Sails    

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy