2023 Helly Hansen Sailing World Regatta Series - St. Petersburg
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Waiver
Signed
(Weta)
Terry Crockett 776936X   Group 1   Yes  
(Weta)
Thomas Bews     Yes  
-- (Lightning)
Steven Davis    
1043 (Weta)
Jen French 312596A     Yes  
Stephanie Taylor Co-Skipper 737072y   Group 1   Yes  
1258 (Weta)
Terry Garner 818951N    
15499 (Lightning)
Jody Starck 370850R    
15631 (Lightning)
Joe Starck 234091U   Group 1  
1st Like (J 70)
Andreas Keswater   Group 1  
20/20 (ACAT)
Emmanuel Cerf 364898O   Group 1  
2BD (J 70)
Preston Weaver 721395A USAPW82 Group 1  
2WOOD (A Cat)
Todd Woods   Group 1  
3 Ball JT (J 70)
Jack Franco 111292N USAJF139  
Bill Hardesty Main Trimmer   Group 3  
Allan Terhune Headsail Trimmer Usaat13 Group 3    
437 (Weta Trimaran)
Toni Sacco 739885T     Yes  
486 (Melges 15)
Cole Rogers Skipper 766457R   Group 1   Yes  
Mitchell Rogers 766457R   Group 1   Yes  
Abeona (Mumm 36 Mod)
Joseph Toth 311905J   Group 1  
ACS (Weta)
PETE MERRIFIELD     Yes  
Adele (Contender)
Neil Smith    
American Flyer (J 70)
Steve Knoop 132368S USASK88 Group 1  
Apex (S2 7.9)
Jason CLARK Staysail trimmer   Group 1   Yes  
Kevin Lemonds Co-Skipper 209195g   Group 1   Yes  
Jon Lupica Other   Group 1   Yes  
Kent Picknell 410615i USAKP38 Group 1   Yes  
Roger Pollack Headsail Trimmer 3259465B   Group 1   Yes  
Apollo (S2 7.9)
Larry Harrington   Group 1    
Athena (J 109)
Jody Abrams    
Awaken (J 80)
Joan Bruhn Helm      
Quentin Bruhn 816643S USAQB1 Group 1  
Paul Dorsi Floater USAPD66 Group 1  
Conor O'Neil Staysail trimmer USACO37 Group 1    
Gerard O'Neil Leeward Runner   Group 1  
Ayacucho (J 70)
travis Carlisle Pro Bowler USATC109 Group 1    
Edward gary Rush Chairman USAEG46 Group 1    
james gary 675161V USAJG270 Group 1    
Brendan Read Headsail Trimmer USABR101 Group 1    
Back Off (Soverel 33)
Tony Barrett 406363Y    
Back Off (Soverel 33)
Tony Barrett 406363Y    
Bad Monkey (Henderson 30)
Almaliz Acevedo Headsail Trimmer   Group 1  
Tom "Nerd Factor 9" Hansen Pit 777430W USATB170 Group 1  
Jim Murphy Lion Tamer 227528X USAJM334 Group 1  
Gretchen Ortiz Bow   Group 3  
Michael Royer Helm   Group 1    
Lexi “Coolhand” Storbin Runners 794411P USAAS248 Group 1  
Viktor “Checkmate” Storbin Leeward Runner 794412N USAVS19 Group 1  
Robert Wilcox Main Trimmer   Group 3    
Better Late than Never (A Cat - Foiling)
Chuck Harnden     Yes  
Betty Lou (Lightning)
William T. Jones Jr 765316S    
Black River Racing (Lightning)
Jay Lutz In the way   Group 3   Yes  
Jody Lutz 167074a   Group 1   Yes  
Maggie MacDonald Strategist   Group 1   Yes  
Black Seal (J 111)
Seth & Kevin Young    
Blackjack (San Juan 21)
Bill Holstein      
Blondie (J 24)
Terry Anderson 768374Z    
Jesse Ferguson Bow   Group 1  
Heidi Halker Headsail Trimmer 818920N   Group 1  
Ben Stauber      
Blue chip (Morgan 24)
Charlie Carpenter Bow   Group 1  
Rick Ericson    
Tim Landt Chef    
Rory Maher      
Mike Walbolt      
Blue Light Special (Lightning)
Bill Faude Stunt Owner 177139Z   Group 1   Yes  
AMY M SIMONSEN Bow 198564I   Group 1   Yes  
Matt Schmidt Tactician   Group 1   Yes  
Bogus (J 24)
George Braddon   Group 1  
Jeff braddon      
gregg Radak Tactician    
Thomas Rae Headsail Trimmer    
Shelly strachan   Group 1  
Booger (A Cat)
Mac Mccallum 776767W     Yes  
Breezin Bayou (J105)
Scott Judson Bow   Group 1    
Carla Mitcham Pit      
Stephen Mitcham 669519S   Group 1  
Sean Motta Tactician 754808W USASM133 Group 1  
Avery Troutt Bow   Group 1    
Calvin Troutt Mid Mast   Group 1    
Brian Wassmuth Spinnaker trimmer   Group 1    
Breezin Bayou (J 105)
Scott Judson Bow   Group 1  
Carla Mitcham Pit    
Stephen Mitcham 669519S   Group 1  
Ryan Schenck Main Trimmer USARS285 Group 1    
Avery Troutt Bow   Group 1  
Calvin Troutt Mid Mast   Group 1  
Robert Wagner Mid Bow   Group 1    
Brian Wassmuth Spinnaker trimmer   Group 1  
Brizo (Little harbor 48)
Dougall Mccorkle    
Brutus III (J 70)
Charlie Thompson GBRCT45 Group 1  
Bullship (Lightning )
Hal Gilreath Spinnaker trimmer 147067z   Group 1   Yes  
John Mellnik Bow   Group 1   Yes  
Mike Mergenthaler   Group 1   Yes  
Bumble Bee (Weta)
James Serpa 818968Z     Yes  
Bumbugo (Ericson 32-3)
Penny Simone 804790V      
Bypass (Melges 15)
Heather Sisk      
Kent Sisk 2444160    
Casting Couch (J 70)
Cate Muller-Terhune 290615M USACM8 Group 1  
Cayennita III (C & C)
Rosann Drust Bow     Yes  
Stephanie English Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Douglas Jones Pit 1786731   Group 1   Yes  
Antonio F. Sanpere 178803W ISVAS2 Group 1   Yes  
Chancy (LIGHTNING)
Charles Quigley 806122V   Group 1  
Checkmate (Lightning)
Mark Schneider 157643Y    
Chicken (Lightning)
Abbie Probst      
Tanner Probst    
Sabrina Starck Bow   Group 1  
Sabrina Starck      
Chili Pepper (S2 7.9)
Gene 210 Headsail Trimmer    
Greg Barfell Pit      
Jake Dempsey Skipper    
Travis Grahmann Bow 793503z   Group 1  
Jordan Merson Main Trimmer      
Chilli (Melges 15)
Brendan Wright Skipper 710338R   Group 1    
Ken Wright Owner 182873Z   Group 1    
Cloud 9 (A Cat)
Jeff Brauch 687451R   Group 1   Yes  
colonel mustard (Contender)
nathaniel plant    
Copacabana (Flying Dutchman)
Paul Scoffin 392195D   Group 1  
cowbell (a cat)
woody cope    
Craic’n (S2 7.9)
Larry Harrington   Group 1    
Crazy Diamond (Fareast 28R)
Doug Petter 248144Y   Group 1  
Danilu (Lightning)
Augie Diaz 113791V USAAD1 Group 1  
Dark Energy (J 70)
Laura Grondin      
Dat Dang Boat (San Juan 21)
steve siegfried      
Deviation (J 88)
Iris Vogel 154629U USAIV2 Group 1  
Devil (A Class)
Ian Rodger ARGIR1 Group 1  
Devil Inside (J 70)
Meagan Bryant Foil Trimmer   Group 1  
Ed Furry Pro Bowler      
Kevin Kenny Skipper      
Marlene Plumley Stunt Owner 780351T USAMP183 Group 1    
DK17 (A Cat)
Joey Baker     Yes  
DMAjic (J 70)
David Anderson 180806K   Group 1  
Aiden Martin      
Laura Martin Mid Mast   Group 1  
Tone Martin Rush Chairman 732797T USAAM28 Group 1  
DNA (A cat)
Valdek Kwasniewski   Group 1   Yes  
Dracarys (Weta 4.4)
Richard Kiczek 812346Z     Yes  
Drifter (A Cat)
Chris Bolton 201097R   Group 1   Yes  
Eagle One (Tartan 10)
Al DECLERCQ    
Peter Griffin Switch Flipper   Group 1  
Kurt Hohn Boat Captain   Group 1  
Timothy LaRiviere    
Tim Schultes   Group 1  
Mike Spiteri      
Chuck Stormes Headsail Trimmer   Group 1  
El Gato (San Juan 21)
Gabriel Caldwell 817426V    
Electric Pickle (Melges 15)
Mike Schroff 109450U USAMS193 Group 1  
Ella (Melges 15)
Mimi Collins    
Empeiria (J 70)
John Heaton    
Endeavor (Hunter 340)
John Hale Other   Group 1  
Marc Holtzberg Owner 750876T   Group 1  
Donald Swartz      
Evil Twin (J 24)
Deirdre collins Mid Mast    
Monica Finnigan      
Brian Rosensteel Bow   Group 1  
Jasper Van Vliet Tactician 744032U USAJV50  
Robin Van Vliet Skipper 687146B   Group 1  
Extreme 2 (J 70)
Dan Cheresh    
Fawkes (Sonar )
Kevin Holmberg 314387B USKH47  
Feelin' Alive (Lightning)
Jo McGlew 751257T     Yes  
Todd Stringer Other     Yes  
Gary Van Cleef Headsail Trimmer     Yes  
Fembots (J 70)
Amy Baxter Felder   Group 1    
JP Shipley      
Taylor Valentor Spinnaker trimmer   Group 1  
Olivia Von Pein      
Fireball (J 111)
Bill & Jackie Baxter 262424M   Group 1  
Firewater (Melges 24)
Amanda Plewes   Group 1    
FLOR3 (A cat - foiling)
Axel Issel   Group 1   Yes  
FM (J 70)
jeff Haase Chef usajh57 Group 1    
John Rampe Stunt Owner 120755M USAJR9 Group 1  
Tod Sackett 134337P USATS65 Group 1  
Gen5 (Lightning)
Jeff Hayden 662364S    
Ginger (S2 7.9)
The Mark Allen Pro Bowler USAMA86 Group 1  
Dennis Hendel Bow   Group 1  
Andrea Hill Skipper    
Dennis Hill Other    
Brandy Kubig In the way      
Jennifer Pullen Other   Group 1  
Go Figure (Acat classic)
Christopher Brown 3101 846 Group 1   Yes  
Greggarious 2 (S2 7.9)
Andy Andriakos Grinder   Group 1  
David Barrer 808704X    
Michael Gregg 706292R    
Manuel Hurtado      
Gary Mellinger Navigator   Group 1  
Grrrrr (Tartan )
susan Davidson 206236Q    
Guten Tag (Melges 24)
Jeff Germanotta Other 263872A USAJG297 Group 1   Yes  
Don Holst   Group 1   Yes  
Richard Kelman Mast USARK67 Group 1   Yes  
Judi Zeman Mid Mast usajz42 Group 1   Yes  
Ned Zeman Mid Bow USANZ6 Group 1   Yes  
Haddock (J 70)
Meghan O'Rourke 792112P USAMO49 Group 1    
Sam Sansome 255057W USARS91 Group 1  
Sean Wilson USASW60 Group 1    
Larissa Zando Headsail Trimmer USALZ9 Group 1    
Hard Asset (Lightning)
Joshua Goldman    
Heartbreaker (J 70)
Laura Hughes 180509k   Group 1    
HERMES (Melges 24)
Tony Stanley   Group 1    
Hi Tech (Hobie 33)
Richard Brew Headsail Trimmer 170021A   Group 1   Yes  
Scott Maust 301654o USASM127 Group 1   Yes  
Connor Reamer Floater   Group 1   Yes  
Gregg Remer Main Trimmer   Group 1   Yes  
River Servia Bow 807463V   Group 1   Yes  
Gabby Stephens Mast   Group 1   Yes  
High n Tight (S2 7.9)
Abbie Binzer Bow   Group 1  
Scott Binzer Co-Skipper   Group 1  
Todd McBee Foil Trimmer   Group 1  
David Mellinger Headsail Trimmer   Group 1    
Steve Wickert Co-Skipper 785731Y   Group 1  
HIGHWAY STAR (LR-5)
Patrick Stadt   Group 1   Yes  
Holy Toledo! (Hobie 33)
Tim Andrews      
Honey I shrank the trimaran (Weta)
Richard Stephens 380282U   Group 1   Yes  
Hoof Hearted (Hobie 33)
Matthew Bell Rush Chairman   Group 1  
Kip Keelin Bow      
Paul Nahon Main Trimmer   Group 1  
Elizabeth Paullin Mast      
Paula Stevens Pit      
Craig Wilusz Helm 287723A    
Mike "Fun Buns" Worn Spinnaker trimmer      
Hot Stuff (Hobie 33)
Richard Gailey 244399G   Group 1    
Huzzah (Melges 24)
Greg Chamberlain   Group 1  
brian Johansen      
I’d Rather Be Lucky (Lightning )
Jimmy Barnash    
Ice Cube (J 24)
Michael Quaid 247081z USAMQ3 Group 1  
Ichigo Ichie (Contender)
Stephanie Mah      
Irie III (Weta)
Bruce Koch 396511V     Yes  
Irish Juan (San Jaun 21)
MICHAEL LOUGHLIN 706516R      
Island Hopper (Hooks Custom 34)
Jody Amiot-Priso Floater   Group 1   Yes  
Denise Davis Floater   Group 1   Yes  
Nicole Delfino Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Carol Elwood 233599F   Group 1   Yes  
Linda Lack Headsail Trimmer     Yes  
Donna Sharpless Main Trimmer     Yes  
Its All Good (J 70)
Steve Flam Co-Skipper USASF15 Group 1    
Jackie Golison Owner USAJG241 Group 1    
Jay Golison Co-Skipper USAJG188 Group 1  
marissa Golison Owner   Group 1    
Johnny Utah (J 70)
Ryan Foley USAGF34 Group 1    
Jonezin2sail (DNA Classic)
Bill Kast    
Juanderbread (San Juan 21)
Ian Rodeghier    
Just One More (S2 7.9)
Jeff Mootz / Michael Doyle 264988L      
KELLY (Beneteau)
Robert De Moss   Group 1  
Koinonia II (s) D/C (Tartan 33)
Garth Reynolds   Group 1  
L30 #24 Warlock+Valkyrie (L30)
Brian Bullock 709629X USABB158 Group 1   Yes  
Tom Dickson Co-Skipper   Group 1   Yes  
John Lavelle Mast   Group 1   Yes  
Mike Myers Lion Tamer   Group 1   Yes  
Erik Pedersen 385187I USAEP14 Group 1   Yes  
Gilberto Pina Nav/Tac VENGP3 Group 1   Yes  
L30 #29 - Pop'Aye South (L30)
Nick Cocciolone Bow   Group 1    
Joseph Gustavus Main Trimmer   Group 1    
mark hanke      
Chris Palmer Main Trimmer   Group 1  
Michael Popenas 274826X   Group 1  
L30 #30 (L30)
Wendy Enerson Headsail Trimmer    
David Kelland Spinnaker trimmer   Group 1  
Chuck Norton 755262   Group 1  
Jake Peterson      
Ryan Ramirez Floater    
matt scharl   Group 1  
L30#14 (L30)
Rebecca Anstee Pit   Group 1  
Peggy Carroll Bow   Group 1  
Alison Hall Main Trimmer USAAH70 Group 1  
Reeny Linstrom Headsail Trimmer   Group 1    
Marybeth Lore Skipper   Group 1  
Kyle McVane Tactician   Group 1    
Laura Wagner Headsail Trimmer   Group 1  
L30#15 (L30)
EMANUELE BIANCHI Bow USAEB125 Group 1  
Joe Hummel Co-Skipper 231111Z   Group 1  
Kristian Kobernus Headsail Trimmer   Group 1  
Jim Lidbury Headsail Trimmer   Group 1  
Jeff Linstrom Co-Skipper   Group 1    
John Woodcock Main Trimmer 738242Y USAJW220 Group 1  
Legacy (S) (Catalina 310)
Bill Ackerman Main Trimmer   Group 1   Yes  
Nigel Haywood Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Diane Metcalf Headsail Trimmer     Yes  
Dave Roberts     Yes  
Level 5 (J 70)
Al Minella 276055Y USAAM170 Group 1  
Liberty (J 24)
David Mair   Group 1  
Liquid Time (Beneteau 40)
Gail Heausler 285939G      
Little More Trim (A Cat Classic)
Gilbert Macpherson 789152X    
long shot (Melges 24)
John Poulson 199965P USAJP162 Group 1    
Magic Carpet (WASZP)
Izaak Beekman 259884P     Yes  
Mar Y Sol (S2 7.9)
Dave Kelly    
Margaritaville (J 70)
Scott Dinse 217065W usasd102 Group 1  
Matros (S2 7.9)
Thomas Bryant    
McFly (J 70)
David Gerber      
Scott Nixon Tactician   Group 3  
Ansley O'Brien Main Trimmer USAAO32 Group 1    
Sean O'Brien Skipper 1157 USASO45 Group 1  
Menace (Hobie 33)
Michael Deye    
Midlife Crisis (J 70)
Bruce Golison 143093T USABG32  
Miss Evie (Melges 15)
Ron Steele Skipper 161663R   Group 1  
Bonnie Van Sciver-Steele Strategist 161663R   Group 1    
Miss Killer (J 70)
Steve Briggs Mast USASB203 Group 1  
Don Glover 758784Z USADG118 Group 1  
Grant Glover Spinnaker trimmer USAGG68 Group 1    
Jim Goran 783920Y USAJG264 Group 1    
More Cowbell (Lightning)
Parker Colantuono    
Morning Breeze (L30)
Mike Marshall Tactician   Group 3    
Anthony Norris Nav/Tac 298841G   Group 1  
Christina M.M. Norris Mast 298841G   Group 1    
Michael Norris Skipper 298841G USAMN77 Group 1  
Mother Ocean (O'Day 40)
David Lemke 685878Y   Group 1  
Mother Trucker (A Cat)
David Ingram 241647R     Yes  
Mothra (Flying Dutchman)
Jeff Wrenn 2098088Y      
Mr. Tommy (A Cat- Foiling)
Cam Farrah 294645A USACF101 Group 1   Yes  
MUD Racing (Melges 15)
Maija Andert 784395Q    
Muppets (Lightning )
Bobby Starck    
Mustache Ride (J 24)
Nadia Daggett      
Mystery to Me (A Cat)
Bobby Orr 662573L   Group 1   Yes  
na (Flying Dutchman)
paul hemker 132925n usaph1 Group 1  
Natural born swimmer (Contender)
Peter Hale   Group 1    
New Hope (Sonar)
John Bradshaw Tactician      
John Kramer      
Matthew Miller Navigator   Group 1    
Uwe Vieille Skipper      
NO NAME (Merit 22)
Dave Caracci In the way   Group 1   Yes  
Eric Glaser 798349V     Yes  
Mike Oh 820500S USAMO35 Group 1   Yes  
Nogotippy (Melges 15)
Matt Braun 700966W USAMB162 Group 1  
none (Aclass)
OH Rodgers 66938Y    
Norboy (J 70)
Bridget Groble Helm USABG86 Group 1    
Collin Kirby Headsail Trimmer   Group 3    
Martin Kullman Tactician   Group 3    
Laura Sigmond Skipper 287791M USALS95 Group 1  
Not My Boat (Weta)
Dan Kisel 818323P   Group 1   Yes  
Notorious (Melges 24)
Brandon Bedard Mast CANBB27 Group 1   Yes  
Kevin Brown Helm 177815Y CANKB5 Group 1   Yes  
Mark McGinnis Tactician CANMM15 Group 1   Yes  
Robert Wigny Headsail Trimmer CANRW22 Group 1   Yes  
Obsession (Melges 24)
Thomas A Sawchuk Spinnaker trimmer USATS67 Group 1   Yes  
Gwen Andersen Bow USAGA23   Group 1   Yes  
Steve Liebel Tactician USASL36 Group 1   Yes  
Gary Schwarting Helm 296052x USAGS22 Group 1   Yes  
Coleen Walsh Bow USACT11 Group 1   Yes  
Obsession (Soverel 26)
Brian Conlin    
OH To B25 Again (B25)
David Hammett 1221291    
One Too Many (J 88)
Lawrence Cutler / Andrew Weiss 352216L   Group 1  
orange crush (WETA)
Tim French Helm 312596A   Group 1  
Papaya (J 70)
D.J Driscoll Primary Speed Guy      
Mitch Hall Captain      
Sean Ross Skipper   Group 1  
Kaye Siemers Owner      
Paper Moon (Ericson 38-200)
Dave Bauer Navigator      
Susan Reichard Runners   Group 1  
Shawn Rodel Captain    
Paul Schroder Watch Captain   Group 1  
Karen Silivy Cat 3 Cooler Jockey      
Michael Silvey Headsail Trimmer   Group 1  
Peacemaker (Nelson Marek)
Colleen Flanagan Spinnaker trimmer   Group 1    
Nancy Kuspa Pit USANC17 Group 1  
Scott Peirce Headsail Trimmer   Group 1    
Jay Raubolt Bow   Group 1    
Jeff Sampson Main Trimmer   Group 1  
Robert Scoville Helm   Group 1    
Matthew Younkie Mast   Group 1    
Pepto (Melges 15)
John Schellenbach 205310F   Group 1    
Phantom II (Weta)
jon ewing 676717H   Group 1   Yes  
Piranha (J 70)
jillian Aydelotte Headsail Trimmer 748812A USAJA129 Group 1    
bryan cameron Tactician   Group 1  
david dennison Skipper 162680U usadd134 Group 1    
Samantha Foulston Bow 825613N USASF68 Group 1    
franny schulte Spinnaker trimmer USAFS40 Group 1    
Play Actor (Baba 35)
Paul Phillips 806194Y    
Porc (Elliott )
Lon Ethington 151231e   Group 1  
Margaret Gimmi Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
mike kutz Spinnaker trimmer   Group 1    
Powerplay (J 70)
Peter Cunningham GBRPC77 Group 1    
Prana (Pearson )
Paul Matthews   Group 1  
Premature Acceleration (Melges 24)
Davis Macleod 797297X   Group 1    
Progress (J 70 )
Paul Green 803170Q USAPG84 Group 1  
Psycho Siblings 2 (Melges 15)
Elaine Parshall 207001F    
Ryan Smoker      
Rabble Rouser (S2 7.9)
Patrick Daniel Rush Chairman 284179e USAPD80 Group 1  
Steve Johnston Bow 671781Y USASJ16 Group 1  
Debbie Pawlowski Mid Mast   Group 1  
Joe Pawlowski 391653W    
Randy Pawlowski      
Karyn Pawlowski Daniel Headsail Trimmer 749715N   Group 1  
Rasta Racing (J 70)
Sean & Nicolie Hendrickson 213734O   Group 1  
RB (Hobie 33)
JJ Miller    
Real Estate Ink Solutions.com (A Cat)
Mark Herendeen 273338U usamh34 Group 1   Yes  
Rebel (S2 7.9)
John Spierling 196728B      
Red Sky (Nightwind 35)
Suzanne Hooper In the way   Group 1  
Tony Hooper Navigator 765075X USAAH119 Group 1    
Charles Mixson   Group 1  
Kristin Oneill      
David Ralston Grinder   Group 1  
Grant Tolbert Grinder   Group 1  
Revenge (Dufour 34)
Lee Burstiner 750826X   Group 1  
Rhumbline (Hobie 33)
Steven Attard 217787J   Group 1  
Ronstan US (A Cat - Foil)
Michael Christensen     Yes  
Rookie (J 70)
Mike Funsch Floater   Group 1  
Bill Icely Floater   Group 1    
David Mendelblatt Floater   Group 1  
Chad Shakespeare Floater   Group 1    
Rumble Bee (Weta)
Philip Styne 180950P     Yes  
Rumboogie (Beneteau First 285 WK)
Robert Abberger Primary Speed Guy      
Courtland Corbino    
Gerard Corbino Owner 104166P   Group 1  
Running Wild (J 70)
Richard Werdiger 169277J    
Sail1design (Waszp)
thomas sitzmann     Yes  
Sarasota Taxi (A-Cat Classic)
Tony Vandenoever 189373I     Yes  
Satori (Catalina 425 WK)
Thomas C. Cordero Headsail Trimmer    
Emily Dillard Other   Group 1  
Michelle Frankich Headsail Trimmer   Group 1  
Daniel Ilias Grinder   Group 1  
Sonia Ilias Headsail Trimmer   Group 1    
Paul Jaros Mast   Group 1  
Mark Prange Floater   Group 1    
Bill Van Emburg 225400G    
Savasana (J 70)
Brian Keane 198186K USABK22  
Scalded Dawg (S2 7.9)
Rob Bourquin Rush Chairman   Group 1    
Denis Colby Lion Tamer   Group 1    
John Harrison Cat 3 Cooler Jockey   Group 1    
Iain Montgomery In the way   Group 1    
James ODell Other 210624F   Group 1  
SCRATCH (S2 7.9)
David Curtze Main Trimmer 768924V   Group 1    
Craig Dooley Tactician   Group 1    
Bill Elder Bow 827192W USABE40 Group 1  
PAUL LATOUR 183992F    
Scuabtuinne (Flying Dutchman)
Douglas Dommermuth   Group 1  
Shambhala (Melges 32)
Christa Boarini Bow   Group 1  
J A Booker 255127R USAJB Group 1  
Pat Courtney Mast 696039V USAPC89 Group 1    
Beaujeaux Delapouyade Bow 794039Y USABD90 Group 1    
Otto Demuth      
Robert Wagner Headsail Trimmer   Group 1  
Sari Wakefield Pit   Group 1    
Shark Rider (Aerodyne 38)
bob harkrider 135402h    
Shifty (Contender)
Michael Smits    
Silver Girl (Lightning)
Geoff Becker 177204p Usagb25 Group 3  
silver tsunami (Melges 15)
Scott Steele 660329O   Group 3  
Sloop d'Jour (j 35)
David Eberhart 699198D    
Snook (J 70)
Emma Shakespeare    
Soggy Bottom (Weta)
Keith MacDonald 785951S   Group 1   Yes  
Sojourner (Flying Dutchman)
Lin Robson   Group 3  
Spice (J 70)
Kaitlyn Liabell      
Spring (J 70)
David Franzel    
SPYC TBD (J 70)
Gabrielle Rizika    
Stampede (J 70)
Bruno Pasquinelli    
SteadyState (A Cat)
Terry Back   Group 1   Yes  
Stiletto Mafiosa (Melges 15)
Taz Coffey 688042v USATC96 Group 1    
Still Hangin' (Contender)
Ethan Bixby 130576Q usaeb5 Group 1  
Stoutgear.com (Melges 15)
Lorie Stout   Group 1  
Sundog (Lightning )
Clint Neuman 153775Z   Group 1  
June Neuman    
Jeremy Wenig      
Superior 1 (J 70)
Dick Kalow    
Superior 2 (J 70)
Bryce Kalow    
Surprise (Melges 24)
Dan Berezin CANDB37 Group 1  
Alex Kapustin Spinnaker trimmer UKRAK35 Group 1    
Mykhaylo Mayevskyy Mast CANMM79 Group 1    
Alex Praskurnin Other CANAP18 Group 1  
Anna Suslova Spinnaker trimmer   Group 1  
Sweet As (Weta)
Alan Taylor 208202K   Group 1   Yes  
tack tick (martin 243)
MARK ASKEW Headsail Trimmer   Group 1    
JOSSETTE AND ANDREW MALTI CHENEY   Group 1  
JAMES JINRIGHT Spinnaker trimmer      
Jossette Malti Spinnaker trimmer   Group 1    
Michael Siedlecki 189730B   Group 1    
Tantrum II (Weta)
Todd Garner    
TAZ (J 70)
Tom Charpentier   Group 1   Yes  
Dave Gorwitz Tactician 215398e   Group 1   Yes  
Mark Johnson In the way 228641x usamj26 Group 1   Yes  
Chris Schoendorf   Group 1   Yes  
Taz 372 (J 70)
Coral Forbes USACF117    
Boris Luchterhand USABL123 Group 1  
Krystal R. Luchterhand USAKL92 Group 1    
Ron Rosenberg Other 145134N USARR77 Group 3    
TBDX (J 70)
Andy Graff 255164W   Group 1  
T-Bone (S2 7.9)
Jason Richards 332100A   Group 1    
Tea Dance Snake (J 70)
Peter Bowe/Jenner/McNamara 293717V USABB195 Group 1  
Team PatStrong (Lightning)
David Starck 144483x USADS89 Group 1    
Tenacity II (Sonar)
Robert Barnowski Skipper 739443R    
Peter Cooper Tactician    
Peter O'Malley Bow      
The 300 (Melges 24)
Steven Boho 330718M usasb116  
The Cross Trainer (A Cat Foiling)
Larry Woods   Group 1   Yes  
The Juice is Loose (A15 Classic)
Matt Morris      
The Monkey Circus (Weta)
John Harrop 407235V     Yes  
The Sailor Family (Flying Dutchman)
Ovidiu Adam Skipper 1500 Group 1   Yes  
Razvan Adam Owner 787337U 1500   Yes  
Therapy (J30)
Rene Ben-Avraham 23556    
Three Bean Salad (Lightning)
Nathan Cunningham Mid Mast   Group 1    
Bob Shapiro Skipper   Group 1  
Edward Wolfe Pro Bowler 771297S IRLEW5 Group 1  
Tiffany & CO (Santa Cruz 27)
Lee browne    
Too Outrageous (A Class Foiling)
David Bradly   Group 1   Yes  
Trash Panda (Melges 32)
Elizabeth Bonert Pro Bowler      
Savio Fernandes In the way   Group 1    
Kali MacGregor Lion Tamer   Group 1  
Scott MacGregor Engineer 318834B USASM192 Group 1  
Kevin Seruchar Mast   Group 1    
Brian Shaw Main Trimmer USABS109 Group 1  
Ross Shedden Headsail Trimmer   Group 1    
Trixie (J 70)
Jennifer Norwood    
Troll’s Dolls (J 70)
Katherine Gluskin Skipper   Group 1  
Sam Hallowell Headsail Trimmer   Group 3    
Catherine Snow Mast   Group 1  
Bogan Whitehead Bow   Group 3    
Jeremy Wilmot Tactician   Group 3    
Truckin' (J 70)
Alex Meleney 234596E USAAM139 Group 1  
Christina Persson USACP88    
Sonya Stevens Main Trimmer usass237 Group 1  
Mike Watts Headsail Trimmer USAMW139 Group 1  
Ungrateful Colonist (Melges 15)
Finn Cox   Group 1  
USA 1516 (J 70)
Mike Booker Headsail Trimmer USAMB85 Group 1    
David Kerr 179332Y USADK112 Group 1  
Lee Sackett Helm USALS87 Group 1    
Erica Trejo Main Trimmer 690906H USAET28 Group 1  
USA 254 (Weta Trimaran)
Keith Rice 776061V      
USA 262 (Melges 15)
Nick Amendola 270467u   Group 1  
MacKenzie McGuckin Spinnaker trimmer 361584z USAMM353 Group 1  
USA439 (A-cat)
Jeff LoSapio    
Va Bene (Beneteau Oceanis 41)
Michael Cichon    
Veritas (A Class Catamaran)
Marty McKenna 295774I USAMM163 Group 1   Yes  
Very Odd (J 70)
Andy Horton Tactician   Group 3    
David Jannetti    
Travis Odenbach Headsail Trimmer   Group 3    
Kris Werner Spinnaker trimmer   Group 3    
Volcano (Tripp 26)
Tina Bastien Grinder 293162U    
Marc Crutcher Strategist   Group 1    
Taylor Denny Spinnaker trimmer   Group 1    
Benjamin Rychel Bow      
Donald Rychel Skipper 199726G    
Lisa Rychel Owner   Group 1    
Warrior (Tripp 38)
Grant Dumas 370904M   Group 1  
Wasabi (Farr 395)
Eric Lopez del Valle 741329y USAEL64 Group 1  
Waszp (Waszp)
Henry Gale   Group 1    
Waszp (Waszp)
Maya Kwasniewski    
Weta (Weta (tri sloop w/ gennaker))
Devin Van Zandt      
WETA (WETA)
Urban Patterson     Yes  
Weta (Weta)
Niels Wade 828097s   Group 1  
Wild Child (J 70)
Henry Filter Helm USAHF1 Group 1  
Tom Murray Bow USATM65 Group 1    
alex stout Watch Captain USAWS6 Group 1    
Will Wagner Spinnaker trimmer USAWW39 Group 1    
Wild Thing (F-10)
Arend Adriaanse Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Hannalie Adriaanse Bow   Group 1   Yes  
DJ Criste Other   Group 1   Yes  
Tim Criste Pit   Group 1   Yes  
Greg Olsen Main Trimmer   Group 1   Yes  
Robert Phillips Mast 252337P   Group 1   Yes  
John Skiles Primary Speed Guy   Group 1   Yes  
Geno Stille Owner 806568R   Group 1   Yes  
Wind Caller (Catalina 42)
DEBORAH IABONI Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Randy Iaboni Co-Skipper   Group 1   Yes  
Casey McClash Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Joe McClash 253259w     Yes  
Wings (C&C30)
Mike Danielson 290433M    
XXXX (J 70)
Humberto Porrata 761943N      
Yay (J 70)
Marina Cano    

Main Menu

Helly Hansen Sailing World Quantum Sails Mount Gay Rum
Marlow Sunsail British Virgin Islands Torqeedo
Visit St Pete Team 1 Newport Anchor Brewing Sailors for the Sea
US Sailing    

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2023
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy