SORC Port Canaveral Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Bear (J 121)
Max Albert Headsail Trimmer   Group 1  
Kelly Gray In the way USAKG51 Group 1  
Ian McLaughlin Bow 198331X USAIM1 Group 1  
Bill Rose Foil Trimmer   Group 1  
Stan Schreyer    
Tim Snyder Strategist 117610L USATS150 Group 3  
Don Thinschmidt Foil Trimmer   Group 1  
Thomas Young Switch Flipper   Group 1  
Blitzkrieg (J 122)
Brandon Austin Mid Mast   Group 1  
Jim Caesar Lion Tamer   Group 1  
Chris Cyrul Tactician   Group 1  
Benz Faget Tactician    
Joey Lark Main Trimmer   Group 1  
Steve Morrow Navigator   Group 1  
Matthew Schaedler Owner 779588n    
Ethan Taylor Boat Captain   Group 1  
Will Taylor Bow   Group 1  
Adam Wolfe Pit USAAW122   Group 1  
Dire Wolf (J/122)
Constantine Baris Skipper 395892N   Group 1   Yes  
Emmett Dickheiser   Group 3   Yes  
Adam Holmes 736730H USAAH135 Group 1   Yes  
Nick McGhee Engineer   Group 1   Yes  
Geronimo Rath Floater   Group 1   Yes  
Corey Sabia In the way 721005Y   Group 1   Yes  
Bob Young Offside trimmer 220764P   Group 1   Yes  
En Garde (Cookson)
Benny Allen Floater   Group 3   Yes  
Reed Baldridge Strategist   Group 3   Yes  
Hayden Bennett Mid Bow   Group 1   Yes  
Charles Felder Grinder   Group 3   Yes  
Marc Gauthier Spinnaker trimmer   Group 3   Yes  
Liam Harr Bow Usalh45 Group 3   Yes  
Pat Harr     Yes  
Sean Harr Runners 3   Yes  
Jan Majer Navigator 391648V USAJM75 Group 3   Yes  
Dave Oswald Pit   Group 3   Yes  
Will Van Cleef Boat Captain   Group 3   Yes  
John von Schwarz Main Trimmer   Group 3   Yes  
First Light (Class40)
Cole Brauer     Yes  
Cat Chimney Co-Skipper Usacc58 Group 1   Yes  
Leading Edge (J 122)
John A Crowell Nav/Tac   Group 1  
Christopher Dees In the way 651407Q USACD53 Group 1  
Ian Edwards Lion Tamer AUSIE2 Group 1  
Eric Irwin Watch Captain   Group 1  
Bill Kneller Helm 335426T USABK28 Group 1  
Mary Martin Helm   Group 1  
Diana Sutton Bow   Group 1  
Jakob Sutton Mast 665148N   Group 1  
Tom Sutton Helm 122697Z USAWS120  
Longbow (Class 40)
Philip CARLSSON   Group 3   Yes  
Lincoln Day Strategist   Group 1   Yes  
Stan Day Co-Skipper   Group 1   Yes  
Christopher Gill Nav/Tac USACG49 Group 1   Yes  
Zach Mason   Group 3   Yes  
Privateer (Class 40)
Christopher Kah Co-Skipper   Group 1  
Carl L.C. Kah III   Group 1  
Leo Sage Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Clune Walsh III Headsail Trimmer   Group 1  
Senara (Farr 395)
Patricia Amaducci Rush Chairman   Group 1   Yes  
Ed Cabassa     Yes  
Eamonn delisser Tactician   Group 3   Yes  
H L DeVore Navigator   Group 1   Yes  
Philip Fleming Bow USAPF31 Group 1   Yes  
scott giering In the way     Yes  
Christopher Lanza Main Trimmer   Group 1   Yes  
James Liebl   Group 1   Yes  
Richard Shellow Watch Captain 369214Y   Group 1   Yes  
Slide Rule (First 44.7)
Scott Bearse Skipper 152587Z USASB37 Group 1   Yes  
Gregorio Concha-Toro   Group 1   Yes  
Charles Downey Main Trimmer 145046Q USACD24 Group 1   Yes  
Lisa Downey Headsail Trimmer 106983C     Yes  
Mark Hennigan 828598t     Yes  
Gretchen Hibben Floater 665463A USAGH67 Group 1   Yes  
Stephen Hunter Floater   Group 1   Yes  
Gerard Kivney Watch Captain   Group 1   Yes  
STYLO (Express )
Brandon DePalma    
Jill Dotts Floater   Group 1  
Raul Gonzalez Marcano Navigator   Group 1  
Carole McCullough Pro Bowler 351778C    
Kellen McGee Bow USAKM140 Group 1  
Tim Spainhour    
Cliff Stagg 150552k USAWS13 Group 1  
Jeff Wegner Other   Group 1  
ZIG ZAG (J/122)
Kohl Brinkman Bow   Group 1  
Andrew Clark    
John Fryer    
Gijs Gunneman Navigator    
Martin Kullman Tactician    
Carlos Rodriguez Main Trimmer   Group 1  
Jaime Torres Switch Flipper   Group 1  

Main Menu


Copyright © North Technology Group LLC 2000-2023
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy