2016 J 30 North American Championship
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Avenger (J 30)
Juan Batalle Pit    
Steve Dirkse Headsail Trimmer   Group 1  
Phil Heldrich Headsail Trimmer 319619C   Group 1  
David Johnson Helm 667518N   Group 1  
Geoff McHenry Tactician   Group 1  
Sean Ryan Mast   Group 1  
Steve Svoboda Bow   Group 1  
Steve van Winkle Headsail Trimmer   Group 1  
Bebop (J 30)
Brad Blash Headsail Trimmer    
Mike Costello Tactician   Group 1  
Barry Deren Mast USABD52 Group 1  
Janie Gittleman Floater    
Carole Hamner Spinnaker trimmer   Group 1  
Bob Rutsch Skipper 180025F USARR44 Group 1  
Matthew Wienold Bowman    
Blue Meanie (J 30)
Steve Buzbee    
Bluejacket (J 30)
Joaquin Cruz Headsail Trimmer    
Pete Ford Headsail Trimmer    
Kim Myer Main Trimmer USAKIM76 Group 1  
Hannah Parker Other   Group 1  
Sumner Parker Helm 110575N    
Anne Popolizio Pit USAAP95 Group 1  
Taylor Sinatra Bow   Group 1  
Mike Sondern Mast   Group 1  
Bump... (J 30)
Joel Aronson Main Trimmer   Group 1  
Jake Bennof Headsail Trimmer   Group 1  
Beth Berry Pit 334964C   Group 1  
stanley carroll 697706w USASC126 Group 1  
Pam Morris 227476E    
Kevin Ward Chef   Group 1  
Claire Yoste Spinnaker trimmer   Group 1  
Cannonball 2.0 (J 30)
Chip Carr Floater usacc65 Group 1  
Earl Chambers Headsail Trimmer   Group 1  
Mike Korba Bow    
Ralph Riddle Main Trimmer 90   Group 1  
Steve Siska Floater   Group 1  
George Stewart Floater 751071x    
Jake Wagner Headsail Trimmer    
Douglas Wallop Skipper   Group 1  
Crusader (J 30)
Amanda Baker Headsail Trimmer    
Matt Bock Headsail Trimmer    
Craig Gilkey Mid Bow    
Sarah Kozlowski Mid Mast   Group 1  
Cindy Mather Bow    
Daniel Mather Skipper 3521440    
Danielle Mather Spinnaker trimmer    
Exuberance (J 30)
Paula Bahler Pit    
Jack Benson Bow    
John Benson Bow    
SETH BLOOM Mast   Group 1  
Greg Marmon Headsail Trimmer    
Wayne Martin Tactician 110472J   Group 1  
Bob Williams Owner 721355V    
Gambit (J 30)
Gene Arlia Mast    
Bill Blanke Headsail Trimmer   Group 1  
Peter Busschbach Helm 741795S    
Charles Cappello Main Trimmer   Group 1  
Esma Gregor Pit    
Ryan Miller Bow    
Chris Saunders Headsail Trimmer    
Marty Weinstein Tactician    
Gunsmoke (J30)
Linda Wojcik    
Infectious Smile (J 30)
Monica Arnold Mast   Group 1  
David Chinea Rush Chairman USADC68 Group 1  
Heather Ersts Headsail Trimmer   Group 1  
Matthew Gubanich Spinnaker trimmer   Group 1  
Sheila Keen Headsail Trimmer   Group 1  
Tristan Keen Skipper 713987k    
Thomas Miller USATM117 Group 1  
Bob Shoemaker Mast   Group 1  
Insatiable (J 30)
Ron Anderson Helm 186257B    
Jonathan Bartlett Main Trimmer    
Jim Burdick Bowman    
Tom Crowe Bow   Group 1  
Spencer Snapp Other   Group 1  
Bob Tedesco Grinder   Group 1  
Bill Villiers Main Trimmer   Group 1  
ingrid werber Grinder    
Pogo (J 30)
Tom Fetterolf Main Trimmer   Group 1  
Robert Lossing Headsail Trimmer    
Charles Lutz Skipper 712632K    
Don Shea Bow   Group 1  
Steven Slojkowski Spinnaker trimmer    
Tom Werner Tactician   Group 1  
Rag Doll (J 30)
Matthew Fenlon Bow   Group 1  
Bill Harris Spinnaker trimmer   Group 1  
Beth Lundahl Pit    
Rob Lundahl Skipper 684353s    
Jock Mckinley Headsail Trimmer USAJM257  
Brad Yetman Tactician   Group 1  
Shamrock (J 30)
Matthew Cowan Spinnaker trimmer   Group 1  
Shirley Franko Mast   Group 1  
Denis Hope-Ross Tactician   Group 1  
Bruce Irvin Skipper 235378C   Group 1  
David Irvin Pit Assist   Group 1  
Jack Irvin Bow   Group 1  
Adam Kushins Pit   Group 1  
Eli Lasser Headsail Trimmer   Group 1  
Suzie Q (J 30)
Kristen Berry Other 293716u USAKB4 Group 3  
Bob Dymond Main Trimmer 219188i   Group 1  
Heidi Frist Skipper 715061D   Group 1  
Michael Johnson Bow   Group 3  
Paul Kacz Alternate    
Michael Lehmkuhl Other   Group 1  
Cindy Radulovich Other   Group 1  
Patrick Smiley Mast   Group 1  
Total Mayhem (J 30)
Jesse McKnight Chef 690961P USAJM254 Group 1  
Frank Scalisi Headsail Trimmer    
Nancy Scheraga Mast   Group 1  
Brett Straten Main Trimmer    
Amy Stryker Owner   Group 1  
Doug / Amy Stryker Stunt Owner   Group 1  
Roy Woodford Bow    
wildcat (J 30)
Russ Atkinson Owner USARA49 Group 1  
Kyle Gladieux Grinder   Group 1  
Jim Herold Bow    
Steve Morrow Tactician 219321R USASM94 Group 1  
Zack Rush Headsail Trimmer   Group 1  
Matt Schaedler Co-Skipper   Group 1  
Bethany Schnipke Spinnaker trimmer   Group 1  
Zephyr V2.0 (J 30)
David Erwin 283147U USADE9  

Main Menu

Boatyard Bar & Grill
Anne Arundel Dive Service Gubinelli Malbac North Sails

Copyright © Interactive Creations 2000-2020