|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Après (J 120) |
|
Stephen Besse |
|
370216J |
|
Group 1 |
|
|
Artful Dodger (Tartan 3500) |
|
Robert ; Michael Egemeier ; Powers |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Bia (Swan) |
|
Tristan Lodge |
|
|
|
|
|
|
Bliss (J35c) |
|
Adam T. Hayes |
Captain |
750351U |
|
|
|
|
Elizabeth A. Hayes |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Laurie Welch |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Brilliant (Schooner) |
|
Sarah Armour |
|
|
|
|
|
|
Calabash (Schooner) |
|
Brad Abbott |
|
|
|
|
|
|
Campana (Pogo 30) |
|
Eric Widra |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Charlotte (Schooner) |
|
Nat Benjamin |
|
|
|
|
|
|
Chestnut (H12 1/2) |
|
Elizabeth Kahane |
|
|
|
|
|
|
Eider (Hinckley Sou’wester 42) |
|
Daniel Pesch |
|
252028L |
|
|
|
|
Eleda (Sloop) |
|
Ross Gannon |
|
|
|
|
|
|
Evening Star (C&C Redline) |
|
Bryan Gordon |
|
|
|
|
|
|
Gentian (NY32) |
|
Ben Sperry |
|
|
|
|
|
|
Gloria (C&C 24) |
|
Roger Becker |
|
|
|
|
|
|
Iniki (Alerion Express) |
|
Paul Stafford |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Ishmael (Schooner) |
|
Fred Murphy |
|
|
|
|
|
|
Julia Lee (Catboat) |
|
Charles Bowman |
|
|
|
|
|
|
Juno (Nat Benjamin Custom) |
|
Scott DiBiaso - Skipper |
|
|
|
|
|
|
Karma (Sloop) |
|
Jim Pringle |
|
|
|
Group 1 |
|
|
LIBERTY (Morris M36) |
|
Alex Davis |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Dominic Maxwell |
Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Lila (Herreshoof) |
|
james jones |
|
132 |
|
|
|
|
Malabar II (Alden Schooner) |
|
Myles Thurlow |
|
|
|
|
|
|
Mashnee (BB30) |
|
Ryan Conway |
Captain |
|
USARC174 |
Group 1 |
|
|
Miss Marilyn (Nonsuch 30) |
|
Ehren Federowicz |
|
|
|
|
|
|
Moon Shadow (Marshall 18 Sanderling) |
|
Diane Hartmann |
Tactician |
|
|
|
|
|
Jeffrey Lott |
Owner |
|
|
|
|
|
Moonshadow (Doughdish) |
|
Frank Sutula |
|
|
|
|
|
|
Patch of Green (Herreshoff 12 1/2) |
|
ALEXANDER KERR |
|
|
|
|
|
|
Marnie Kerr |
|
|
|
|
|
|
Penelope (Alerion Express 28) |
|
Mo Flam |
|
668209N |
|
|
|
|
Phantom (Concordia Yawl) |
|
Joshua Dennerlein |
|
|
|
|
|
|
Phra Luang (gaff rigged schooner) |
|
Jeff Robinson |
|
|
|
|
|
|
Quantum (Hanse 385) |
|
Samuel Adelman |
|
398639M |
|
|
|
|
Rebecca of Vineyard Haven (Schooner) |
|
Andrea Kelly |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Ruffian (Cal 33) |
|
Bob Cunningham |
|
267398N |
|
|
|
|
Santana (Sparkman and Stephens) |
|
Wendy Schmidt |
|
|
|
|
|
|
sienna (Catalina mark 2) |
|
Jerry goodale |
|
|
|
|
|
|
Silhouette (Alerion 33) |
|
Beck Colson |
Skipper |
666001N |
|
|
|
|
Wendell Colson |
|
|
|
|
|
|
Sonny III (Brooklin 91) |
|
Jeffrey Sudikoff |
|
|
|
|
|
|
Sophie (Bruce King 91 custom) |
|
Will Duffell |
|
|
|
|
|
|
Tamu (Alerion Express 28) |
|
Thomas Wescott |
|
|
|
|
|
|
The Blue Peter (Alfred Mylne 65) |
|
Mathew Barker |
|
|
|
|
|
|
Trinity (C&C 37) |
|
David McDonough |
|
699051A |
|
|
|
|
Truckin' (J 70) |
|
Alex Meleney |
|
234596E |
USAAM139 |
Group 1 |
|
|
Voyager (Alden Schooner 309A) |
|
Loch Phillipps |
|
|
|
Group 1 |
|
|
WHRILWIND (DOUGHDISH ) |
|
Philip Hale |
|
|
|
|
|
|
Wild Horses (W Class 76) |
|
Donald Tofias |
|
|
|
|
|
|
ZACA (Alberg 37) |
|
Andrew Berg |
In the way |
|
|
Group 1 |
|
|
Michael Williams |
|
|
|
|
|
|