|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
18 Degrees (Nautor's Swan) |
|
Jerrold Senser |
|
245484C |
|
|
|
|
420 (420) |
|
Daniel Fountain |
|
7447441Y |
|
|
|
|
420 (420) |
|
Lily Wojcik |
|
|
|
|
|
|
420 (420) |
|
Sam Wojcik |
|
|
|
|
|
|
Albatross (Colgate 26) |
|
Maya Teleki |
|
|
|
|
|
|
Alpha Puppy (J 35) |
|
Rick Stage |
|
662818X |
|
|
|
|
Atra (T-10) |
|
Mike & Karen Woollen |
|
206816S |
|
|
|
|
Awesome (J 30) |
|
William Smith |
|
235281W |
USAWS91 |
|
|
|
Bangarang (Beneteau Oceanis 352) |
|
Graham Sauser |
|
|
|
|
|
|
Bark! (C&C 110) |
|
Walter Dickie |
|
352018L |
USAWD33 |
|
|
|
Big Meanie (Beneteau 42s7) |
|
James Prendergast |
|
|
|
|
|
|
Blizzard (T-10) |
|
Warren Udelson |
|
|
|
|
|
|
Bloodline (J/109) |
|
Woody Hansmann |
|
257254z |
|
|
|
|
Blueprint (T-10) |
|
Karen & Mike Better |
|
|
|
|
|
|
Cahoots (Peterson 34) |
|
Michael Ciechanowski |
|
715639P |
|
|
|
|
caliente (multihull) |
|
mike steck |
|
244400g |
|
|
|
|
Caught in Traffic (J 105) |
|
david pierce |
|
755611R |
|
|
|
|
certainly (J 109) |
|
donald meyer |
|
134739v |
usadm201 |
|
|
|
Cheap Thrill (Tartan 10 ) |
|
Nancy + Tim Snyder |
|
|
|
|
|
|
Cherry Bomb (Jeanneau 45.2) |
|
mark birringer |
|
|
|
|
|
|
Chief (Antrim 27) |
|
Mike Wolf |
|
201397U |
|
|
|
|
Cigare Volant (31) |
|
Bill Easom |
|
|
|
|
|
|
columbia club boat (420) |
|
elijah goldman |
|
|
|
|
|
|
Cookie Monster (Nautor Swan 40) |
|
Peter Goldman |
|
123270M |
USAPG61 |
|
|
|
Copernicus (Sydney 38 (T)) |
|
Michael Kennedy |
|
224943U |
|
|
|
|
Corsair (Ranger 33) |
|
Bill Bartz |
|
197059E |
USABB91 |
|
|
|
Das Boot (Beneteau First 40.7) |
|
Jay Muller |
|
260099X |
usajm281 |
|
|
|
Das Vidanya (420) |
|
Thomas Cook |
|
|
|
|
|
|
Decorum (420) |
|
Hunter Ratliff |
|
289553I |
USAHR9 |
|
|
|
Deep Vee (420) |
|
Dustin Domer |
|
|
|
|
|
|
Eclipse (Colgate 26) |
|
Maya Teleki |
|
|
USAMT56 |
|
|
|
Eclipse (Jeanneau) |
|
Russ Salzman |
|
|
|
|
|
|
Esprit d'Ecosse (J 105) |
|
Judith & Ross McLean |
|
729032V |
USAJM386 |
|
|
|
Fastnet (Baltic 38 DP) |
|
Tim Herboth |
|
|
|
|
|
|
Fearless (Jeanneau 44) |
|
Jim Banovitz |
|
|
|
|
|
|
Flying Pig (J 105) |
|
Mike Sheppard |
|
239168G |
|
|
|
|
Flying Spaghetti Monster (j 35) |
|
mitchell weisman |
|
|
|
|
|
|
Foray (Beneteau First 375) |
|
James Hurster |
|
662161L |
|
|
|
|
Full Tilt (J 109) |
|
Peter Priede |
|
371954y |
|
|
|
|
Gaucho (Beneteau 36.7) |
|
Mark & Diane Bouckaert |
|
|
|
|
|
|
Genuine Draft (Tartan 30) |
|
Kevin McCarter |
|
|
|
|
|
|
Global Nomads (J 105) |
|
Michael Hettel |
|
223103C |
USAMH145 |
|
|
|
Goat Rodeo (J 109) |
|
Robert Evans |
|
|
|
|
|
|
Gwhiz (Beneteau First 10R) |
|
Geoffrey Davis |
|
671685B |
|
|
|
|
hadoken (420) |
|
Michael Cornew |
|
|
|
|
|
|
Heartbreaker (1D35) |
|
Eric Oesterle |
|
187614W |
|
|
|
|
Here We Go Again (420) |
|
Nicole Campbell |
|
257834b |
|
|
|
|
Hiwassee (Farr395) |
|
Ian Fisher |
|
311534K |
|
|
|
|
Hokey Smoke (J 88) |
|
Richard Stearns |
|
115763V |
|
|
|
|
Imedi (TP 52) |
|
Brendon Docherty |
|
410899E |
|
|
|
|
Impeccable (Finngulf 43) |
|
Steve Szczepanski |
|
211363L |
|
|
|
|
Impulse (J 111) |
|
G Miz/Dreher/Hatfield |
|
12318ON |
|
|
|
|
Intention (Catalina 30 Tall Rig) |
|
Bob Garrett |
|
|
|
|
|
|
Jambo (Beneteau 36.7) |
|
Joe Marciniak |
|
752146U |
USAJM420 |
|
|
|
Jason (Farr 395) |
|
Edward Cohen |
|
|
|
|
|
|
JEMKID (Beneteau Moorings 39) |
|
Mark Levin |
|
666982F |
|
|
|
|
Jing Bang (LS 10) |
|
David Finlay |
|
|
|
|
|
|
KALI (Pearson 323) |
|
Doug Sibery |
|
|
|
|
|
|
Karma (Beneteau First 36.7) |
|
Lou Sandoval/Martin Sandoval/Jack Buoscio/Karma Sailing Group |
|
252884B |
USALS47 |
|
|
|
Kraken (Cal 25) |
|
Brendan Blewett |
|
|
|
|
|
|
Christian Caperton |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
John Coakley |
|
|
|
|
|
|
Brendan Joyce |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
La Tigre Rinata (Catalina 320) |
|
Yaman Battikhi |
|
|
|
|
|
|
Lake Effect (Hunter 18.5) |
|
Robert Jacob |
|
|
|
|
|
|
Liberty2 (C&C 115) |
|
Thomas & Virginia Blasco |
|
688050W |
USATB123 |
|
|
|
Lightning (LS-10) |
|
Karstrand / Warnecke |
|
257140S |
|
|
|
|
Louie (420) |
|
William Howard |
|
|
|
|
|
|
Lucy (Melges 32) |
|
Jeremy Alexis |
|
181824O |
|
|
|
|
Lumpy Gravey (420) |
|
Vytenis Karaitis |
|
|
|
|
|
|
Maskwa (C&C 115) |
|
Don Waller |
|
209967K |
|
|
|
|
Mazal Tov (J 120) |
|
Arne Fliflet |
|
329388N |
|
|
|
|
Measure For Measure (Morgan 36 N/M) |
|
Brian Tobin |
|
151431i |
|
|
|
|
Meridian (Colgate 26) |
|
Maya Teleki |
|
|
USAMT56 |
|
|
|
Momentus (J 111) |
|
Kevin Saedi |
|
312161L |
USAKS71 |
|
|
|
Moon Shadow (Catalina 30) |
|
Richard Gaston |
|
|
|
|
|
|
Richard Gaston |
|
|
|
|
|
|
More Panache (Hunter Legend 37.5) |
|
Mark Trumpy |
|
|
|
|
|
|
Mutiny (T10) |
|
John Schellenbach |
|
205310F |
USAJS234 |
|
|
|
N/a (420) |
|
Olivia Zwierski-Moran |
|
|
|
|
|
|
n/a (420) |
|
Colin O'Donovan |
|
|
|
|
|
|
Naked Dance (Colgate 26) |
|
Maya Teleki |
|
|
USAMT56 |
|
|
|
Nauty Puppy (catalina 36) |
|
Matt Mattern |
|
|
|
|
|
|
Nemo (Seascape 27) |
|
Michael Tuman |
|
|
|
|
|
|
No Reverse (Hunter Legend 37.5) |
|
Bob Horenkamp |
|
655189T |
|
|
|
|
Northstar (J 109) |
|
David Gustman |
|
276603S |
|
|
|
|
Ob La Di! (J/35) |
|
Rick Reed |
|
661639G |
|
|
|
|
Off Duty (Sabre 38, Mk I) |
|
Stu Friedman |
|
713389B |
|
|
|
|
Painkiller 4 (Sydney 38) |
|
Martin Alice |
|
208640U |
|
|
|
|
Paradigm Shift (C&C 115) |
|
Dave Dickerson |
|
174808T |
|
|
|
|
Pendragon (Farr 40) |
|
Simon Beemsterboer |
|
|
|
|
|
|
Peregrine (J 105) |
|
Mark & Jackie Stoll |
|
|
|
|
|
|
Perico (Sabre 402) |
|
Ryan Johnson |
|
350382S |
USARJ29 |
|
|
|
PHANTOM (BENETEAU FIRST 42) |
|
THOMAS RICKELMAN |
|
63350 |
|
|
|
|
Planxty (J 30) |
|
Dennis Bartley |
|
|
|
|
|
|
Recess (Colgate 26) |
|
Maya Teleki |
|
|
USAMT56 |
|
|
|
Reggae Shark (420) |
|
Michael Whitford |
|
145748z |
USAMW22 |
|
|
|
Riverfolk (Colgate 26) |
|
Maya Teleki |
|
|
USAMT56 |
|
|
|
Sail Monkey (Beneteau First 36.7) |
|
William McGuinn |
|
281599G |
|
|
|
|
Scout (Sydney 41) |
|
Dorsey Ruley |
|
156303L |
|
|
|
|
Sealark (J 105) |
|
Clark Pellett |
|
308269F |
USACP56 |
|
|
|
Serenity (Beneteau first 42) |
|
Arnold Hirsch |
|
197380E |
|
|
|
|
Shearwater (Peterson) |
|
Mark Luscombe |
|
|
|
|
|
|
Shoe String (Olson 34) |
|
Jay Grizzell |
|
651399R |
|
|
|
|
Sirocco VI (Mumm 36) |
|
William & Viviana Fanizzo |
|
167979O |
|
|
|
|
Skull Cracker (J 111) |
|
Daniel Kitchens |
|
320673R |
USADK97 |
|
|
|
SKYE (Nelson Marek 46) |
|
Jeff & Jane Hoswell |
|
226157W |
|
|
|
|
SKYJACKED (420) |
|
Ben Jassin |
|
357136Y |
USABJ27 |
|
|
|
Slapshot (C&C 35-3) |
|
Erik Hillenmeyer |
|
|
|
|
|
|
Slapshot II (J 109) |
|
Scott Sims |
|
392477E |
USASS198 |
|
|
|
SlingShot (Sabre 38 MK II) |
|
Terry Litz |
|
|
|
|
|
|
Slot Machine (J 88) |
|
Boyd Jarrell |
|
736915Z |
|
|
|
|
Sorcerer (Beneteau First 36.7) |
|
Don Draper |
|
228361Y |
USADD93 |
|
|
|
Sorrento (Islander 36 ) |
|
Vladimir Antos |
|
|
|
|
|
|
Noel Basquin |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Greg Bohmann |
Floater |
|
|
Group 1 |
|
|
Benjamin Hahlen |
Owner |
|
|
|
|
|
Jill Hahlen |
|
|
|
|
|
|
Sean Hannan |
|
|
|
|
|
|
Sarah Jackson |
|
|
|
|
|
|
Michael Pancoast |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Dan Pilch |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Jon Van Norman |
Strategist |
|
|
Group 1 |
|
|
Soulshine (Beneteau First 36.7) |
|
Jarrett Altmin |
|
672083W |
USAJA55 |
|
|
|
Spanker (Beneteau First 40.7) |
|
Rollin Pierce |
Owner |
|
USARP74 |
Group 1 |
|
|
Starship (Cal 9.2) |
|
Dick Dronsuth |
|
|
|
|
|
|
Striking (J 105) |
|
Vanessa Gates |
|
704770V |
USAVG8 |
|
|
|
Success (Wylie 39) |
|
Kasey Iwasyk |
|
748504p |
|
|
|
|
Team Whiquila (420) |
|
Courtney Colantuno |
|
|
|
|
|
|
Andrew Criezis |
|
|
|
|
|
|
Tempest (Frers 30) |
|
Hank Kalmus |
|
|
|
|
|
|
Tenacity (Olson 34) |
|
Peter Cooper |
|
|
|
|
|
|
Tequila Mockingbird (Beneteau First 36.7) |
|
Chris Duhon |
|
397624D |
USACD46 |
|
|
|
Terminal Velocity (LS 10) |
|
Simon Beemsterboer |
|
237791H |
|
|
|
|
Mary Lynn Vitucci |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
The Asylum (J 105) |
|
Jon Weglarz |
|
219487K |
|
|
|
|
The Baxter Brief (420) |
|
Amy Baxter |
|
|
|
|
|
|
Megan Dawson |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Ti Tae (Catalina 30) |
|
Craig Horton |
|
|
|
|
|
|
Trident (Pearson 323) |
|
Jeff Janicek |
|
4033368x |
|
|
|
|
Trim 'n Tug (420) |
|
Robert Willis |
|
|
|
|
|
|
Truant (S2 9.1) |
|
Walter Kawula |
|
|
|
|
|
|
Turning Point (Benateau) |
|
Andrew Okarski |
|
1979 |
|
|
|
|
Valhalla (J 105) |
|
Mike & Kathie Newman |
|
201940J |
USAMN41 |
|
|
|
Vanda III (J 109) |
|
Jack Toliver |
|
376112Q |
USAJT89 |
|
|
|
Warp Drive (Laser 28) |
|
Carl Stineman |
|
|
|
|
|
|
Water Works (T-10) |
|
Rick & Mary Ann Lillie |
|
171871U |
|
|
|
|
Wave Dancer (Sabre 36) |
|
Michael Sklar |
|
236893l |
|
|
|
|
Whisper (Express 34) |
|
Thomas Barnes |
|
206486C |
|
|
|
|
White River (C&C 41 Custom) |
|
gary daggett |
|
|
|
|
|
|
Windhorse (Colgate 26) |
|
Maya Teleki |
|
|
USAMT56 |
|
|
|
Winnebago (T-10) |
|
Tim Rathbun |
|
171439q |
|
|
|
|
Xuberance (XP44) |
|
Jeff Barton |
|
346160V |
|
|
|
|
YOLO II (420) |
|
Mike Bart Korbel |
|
|
|
|
|
|
Zarmy (420) |
|
Christopher Lynch |
|
|
|
|
|
|
ZaZen (Catalina 320 WK) |
|
Bill Van Emburg |
|
|
|
|
|
|
Zeitgeist (J 24) |
|
Matt Moore |
Mast |
|
|
|
|
|
Aiden Moran |
Tactician |
755090P |
|
|
|
|
Michael Moran |
Skipper |
755090P |
|
|
|
|
Joe Werla |
Headsail Trimmer |
755090P |
|
|
|
|