2024 Columbia Cup Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Abide (Santa Cruz 27)
Michael Aisenberg 800520S   Group 1  
Amateur II (T-10)
Michael Platzke 730152P    
Brutus (Hunter 31)
Brett Pauls 816376V USABP96 Group 1  
Eagle (Sydney 38)
Shawn/Jerry O'Neill 137950Y USASO25 Group 1  
El Toro (T-10)
Jovan Brankov SRBJB2 Group 1  
Endeavor (Beneteau First 36.7)
Steven Clancy 707993S USASC171 Group 1  
Erica (J 88)
Brian Kaczor    
Exeter (J/V Baltic 35 TM)
John Notch 282831R   Group 1  
Flying Pig (J 105)
Mike Sheppard 239168G   Group 1  
Funky Monkey (J 88)
Michael Frerker   Group 1  
Gaucho (Beneteau First 36.7)
Mark & Diane Bouckaert 373348Y USAMB137 Group 1  
Handsome Pete (Beneteau First 10R)
David Baker 717093B    
Julia (J 88)
Grace and Michael Gillian 231721H   Group 1  
Kinship (J 105)
Josh & Laura Lutton 791160S   Group 1  
LE RÊVE (Sun Fast 3300)
Vanessa Gates / Patrick Bredlau 704770V USAVG8 Group 1  
Mojo (Beneteau First 40.7)
Scot & Yvonne Ruhlander 245241P   Group 1  
Night Train (Thomas 35)
Brian Morgan 694678J USABM153 Group 1  
Nomad (Beneteau First 36.7)
Silviu & Cristina Petrea    
Nyctosaur (J 105)
Mark Fruin    
Out of the Blue (T-10)
George Jackowiec 871088N USAGJ22  
Painkiller 5 (Beneteau First 36.7)
Alice Martin 208640u USAAM29 Group 1  
PEGASUS (TARTAN 3000)
Dionne Howe    
Perspicacity (T-10)
Robert Cohen 697321R   Group 1  
Program (Beneteau First 36.7)
Earle Atwater USAEA37 Group 1  
Rainbows End (T-10)
Steven Fink 186023P    
Ranger (Hunter 355)
Bill Bartz   Group 1  
Rhumb Runner (Beneteau First 40.7)
Katie Goldman Finnegan & Brian Goldman    
Sociable (Beneteau First 40.7)
Robert Arzbaecher 178058D USAra37 Group 1  
Soulshine (Beneteau First 36.7)
Jarrett Altmin 672083W USAJA55 Group 1  
Thunderbolt (LS 10)
Steve Karstrand 257140S   Group 1  
Truant (S2 9.1)
Walter & Holly Kawula 332390U    
Unknown Lady NAI (Bashford 41 / Sydney 41)
David Ward 384765G    
Whisper (Express 34)
Thomas Barnes 206486C   Group 1  
Wildcard (Beneteau First 40.7)
Uriel Alverez Main Trimmer   Group 1  
Sean Sullivan Charlie Diamond 671598M    
Conner Croft    
Dan Kunz    
Jake Larson    
Melinda Lee    
Matt Muszynski Engineer   Group 1  
Grant Pollock Floater    
Emily Slabe    
Wired (Beneteau First 40.7)
Brian Angioletti / Chuck Norton 755262S    
Witch-Craft (T10)
Nate & Carrie Webb 683923Q USANW20  
Xuberance (XP44)
Jeff Barton 346160V   Group 1  

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2024
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy